Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#721 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 wrzesień 2010 - 06:51

Nowa seria ciągników John Deere 5M Czy ktoś słyszał o promocji dopłaty do euro (1 euro=3,50zł) do 5M i 5R? Na Bednarach mi tak powiedzieli ale nigdzie na necie nie ma takiej informacji. Dealer John Deere Polska mówił, że ta promocja jest od piątku (24/09/2010).
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 09:34
  •  

#722 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 08:42

Nowa seria ciągników John Deere 5M mógłbym prosić o opinie urzytkowników, zastanawia mnie czy te chińskie części w rzeczywistości są takie tandetne, rozmawiałem z kilkoma osobami które po pierwszych miesiąach pracy nie mają do tych ciągników żadnych uwag, jak jest u was bo widze, że pare osób ten traktorek zamawiało, wydaje mi się że z td i proximą wypada lepiej. Jak myślicie ??

#723 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 09:10

Nowa seria ciągników John Deere 5M Co do chinskich mostów to pamiętaj ze ten most jest chinski ale wyprodukowany dla jd wiec musi spełniac wszelkie normy, ja jestem użytkownikiem jd 5080m comfort i jak narazie z mostami nie mam zadnych problemow zero wycieków. Ogólnie cały traktor sprawuje sie super. Pracuje głównie w prasie rolujacej i pługu kuhn multimaster 112 3ET (trójka obrotowa). Jak liczyłem spalanie to miło sie zdziwilem w pługu 3 obrotowej, przy obrotach 1800 ,bieg C1 ,głębokość orki około 25cm spalił mi 5-6 litrów na mth. Jestem po pierwszym przegladzie i koszt takiego przegladu to 840zł brutto a nie jak to wczesniej pisano i sugerowała konkurencja ze 1200zl.

#724 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 10:49

mógłbym prosić o opinie urzytkowników, zastanawia mnie czy te chińskie części w rzeczywistości są takie tandetne, rozmawiałem z kilkoma osobami które po pierwszych miesiąach pracy nie mają do tych ciągników żadnych uwag, jak jest u was bo widze, że pare osób ten traktorek zamawiało, wydaje mi się że z td i proximą wypada lepiej. Jak myślicie ??

słuchaj jak dla mnie to zetor nie ma polotu do tego JD mamy forterrę10641 i naprawdę 5080 jest od niej lepszy pod każdym względem, oczywiście to troche różne moce są a JD jest gorszy od zetora tylko tym że nie ma półbiegów elektro-hydr.
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#725 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 14:05

Nowa seria ciągników John Deere 5M Rozmawiałem z dealerem w Bednarach odnośnie tych chińskich mostów. Mówił mi tak: "To stosunkowo nowa seria na rynku, więc trudno jakoś specjalnie dużo o niej powiedizeć, ale zdarzają sie już negatywne opinie. Głównie cięknace napędy i wyjące tylne mosty." Troche zdziwiony byłem ze sprzedawca nie zachwala swojego towaru, ale oczywiście też nie całkiem, bo polecał inne modele. W sumie to ja też uważam, że o ciagniku można coś powiedzieć jak sie zrobi nim conajmniej te 2000mth, bo wiadomo ze dopóki nowy to bedzie chodził :D 
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#726 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 28 wrzesień 2010 - 17:58

Nowa seria ciągników John Deere 5M ta promocja jest na wszystkie modele, również na 5M i 5R.

#727 Share JD5080M

JD5080M

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 13:51

Nowa seria ciągników John Deere 5M Witam

My w naszym jd 5080m nabiliśmy 170mth.A jak u innych ??

#728 Share Pako

Pako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 19:52

Rozmawiałem z dealerem w Bednarach odnośnie tych chińskich mostów. Mówił mi tak: "To stosunkowo nowa seria na rynku, więc trudno jakoś specjalnie dużo o niej powiedizeć, ale zdarzają sie już negatywne opinie. Głównie cięknace napędy i wyjące tylne mosty." Troche zdziwiony byłem ze sprzedawca nie zachwala swojego towaru, ale oczywiście też nie całkiem, bo polecał inne modele. W sumie to ja też uważam, że o ciagniku można coś powiedzieć jak sie zrobi nim conajmniej te 2000mth, bo wiadomo ze dopóki nowy to bedzie chodził ;) 

Przypuszczam, że ten "handlowiec" wynegocjował sobie lepsze warunki pracy w firmie konkurencyjnej i miał wszystko w..... A może polecał Ci jeszcze ciągnik innego producenta? <_<

#729 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 13:08

Witam

My w naszym jd 5080m nabiliśmy 170mth.A jak u innych ??

400;P
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#730 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 20:09

Nowa seria ciągników John Deere 5M Przepracowane 150mth, zero problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 21:41

Nowa seria ciągników John Deere 5M kolego a może dałbyś rade pstryknąć pare fotek z pracy np. z pługiem, a gdybyś znalazł chwile i jakiś film nakręcił to już wogóle lux, ale chociaż zdjęć pare, oglądaliśmy u dealera ale chętnie jeszcze popatrze. I jeszcze jedno pytanie, chodzi mi o to jak Wam się pracuje tym sprzętem, czy wszystko jest na swoim miejscu, dżwignie, itd...?? Bo R-ką to wiem że cacy, a tutaj??

#732 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 październik 2010 - 14:01

Nowa seria ciągników John Deere 5M Postaram sie kliknąć kilka zdjeć i nakręcić jakiś film np. podczas orki. Dla mnie praca JD 5080M to przyjemność ,uważam ze wszystko jest na swoim miejscu i nie ma problemów z obsługą rożnorodnych maszyn. Traktor swietnie radzi sobie z warunkach polowych.

#733 Share NHTD5030

NHTD5030

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 01 październik 2010 - 18:13

Nowa seria ciągników John Deere 5M moim zdaniem M lepiej wypaliła jak R jest dużo tansza i fiele polakow na to poleci nie beda patrzec na cos czy ma chnskiego ale wolał bym Jd jak fenta za 300 tys o takiej samej mocy lekka przesada :mellow:

#734 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 październik 2010 - 07:15

Nowa seria ciągników John Deere 5M Kogo stac na fendta kupi go i nie będzie marudził. Tak samo jest z 5 m jak kogos stać na taki to tez go kupi i olepszym nie bedzie nawet myślał. 5m to taki chwyt marketingowy jest ubogo wyposażony w standardzie wykonany z jaknajwiększym naciskiem na obniżke kosztów i dlatego tani ale nazywa sie john deere i jest w cenie np zetora.
Odnosnie tych chińskich osi ktos na af pisał że mial wyciek więc coś w tym jest podejżewam że nie tylko uzytkownicy af mają te ciągniki. Wycie mechanizmów róznicowych jest spowodowane mniejsza dokładnoscia wykonania.
Co do wypowiedzi handlowca nie sugerował bym tu jakiegos spisku poprostu oni maja zyski z marży a wiadomo że na droższym ciagniku jakim jest 5r mozna nałożyć wyższą marże niż na 5m który na rynku ma konkurowac przedewszystkim ceną.

#735 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 październik 2010 - 08:59

Nowa seria ciągników John Deere 5M Odnośnie chińskich osi tzn. wycieków ,w moim Jd5080m nic takiego nie ma miejsca i o ile wiem u innych użytkowników tych traktorków tez nic takiego nie wystąpiło. Może to sporadyczny przypadek ,przecież takie sie zdażaja rownież w innych markach czy nawet modelach JD. Odnośnie tego wycia to gdybym nie przeczytał o tym na forum to nawet bym tego nie zauważył. A skąd ta wiedza o mniejszej dokładności wykonania ,hubertuss składasz te mosty? Jest w cenie zetora ale gdybym miał drugi raz wtybierać miedzy zetorem a tym jd to wybrał bym jd.

#736 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 październik 2010 - 09:56

Nowa seria ciągników John Deere 5M Witam panowie , śledzac ten temat widzę że niektórzy mają złe zdanie o serii 5M, a co najśmieszniejsze zazwyczaj ci którzy nie użytkują takiego ciągnika ,tu w pełni zgadzam się z wypowiedzią Piotra,nic takiego jak cieknace mosty czy głośno pracujacy tylny most czy skrzynia nie ma miejsca,niewiem skąd ludzie biorą takie opinie,czy tylko biorą pod uwagę to, że produkowane są podzespoły w Chinach ?.
Fakt to tylko to że są to modele nowe na rynku i tak do końca nie można powiedzieć czy jest to udana seria czy nie,to czas pokaże.
Narazie na chwilę obecną nic złego o tych ciągnikach nie można powiedzieć mam stycznośc z tymi ciagnikami,a właściciele tych ciągników są zadowoleni .

#737 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 październik 2010 - 10:38

Nowa seria ciągników John Deere 5M Co do wycieków czytałem na tym forum i jesli mówił to tez sprzedawca to myślę że jednak coś jest na rzeczy nie twierdze że we wszystkich.
Co do wycia mechanizmów róznicowych nie stwierdziłem ze ten typ tak ma a jedynie chodziło mi ogólnie o to co jest przyczyna wycia czy to w jd czy w ursusie. Jeślio ktos sie orjetuje w temacie ten wie o co chodzi i nie musi własnoręcznie ich składać.

#738 Share goj

goj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 październik 2010 - 16:25

Nowa seria ciągników John Deere 5M Do użytkowników M-ki proszę może ktoś mi poda minimalny rozstaw kół jaki można nastawić w tym ciągniku. Interesują mnie dane z instrukcji obsługi lub własne doświadczenia.

#739 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 04 październik 2010 - 08:28

Nowa seria ciągników John Deere 5M Adrianos ile wyszedł Cie drugi przegląd?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 04 październik 2010 - 15:16

Nowa seria ciągników John Deere 5M z tego co mówił mi przedstawiciel to minimalny rozstaw kół w M-ce to 150cm. Jeśli któryś z urzytkowników zrobi filmik to mam taką małą prośbe, żeby to było bez oprawy muzycznej chciałbym słyszeć jak dostaje po garach i jak się zachowuje, z góry dzięki. Pozdrawiam:)