Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#661 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 czerwiec 2010 - 12:13

Nowa seria ciągników John Deere 5M @Adrianos
Jak już pisałem, to mam świadomość użytkowanych maszyn i ich jakości... :) Skoro decydujesz się na Fendta to liczysz się z tym, że tani nie jest. :) Ja się z ludzi nie pompuje, tylko ubolewam nad świadomością wyboru. :) Nie pracowałem 5M i nie mogę mieć zastrzeżeń do pracy tym ciągnikiem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 05:02
  •  

#662 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 13:02

Nowa seria ciągników John Deere 5M Tak więc, już wiesz kolego Bobek_Farmer monopol na wypowiadanie się o ciągnikach, a już broń Boże krytykowanie maja tylko i wyłącznie posiadacze danych ciągników :) wszyscy inni którzy dany sprzęt widzieli, pomacali lub ąż się przejechali po placu mogą co najwyżej się zachwycać :)
Ja swoim okiem (obiektywnym, bo wisi mi porównanie wewnętrzne JD) jak patrzyłem na 5M to zwróciłem uwagę, że w porównaniu do 5R wypada on mocno blado, poziomem to tak do JX, TDD i niżej niż wersje EKO-okrojone od SDF

#663 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 czerwiec 2010 - 14:22

Nowa seria ciągników John Deere 5M ...a ja w ramach solidarności z konkurencyjną marką podpisuje się obiema rękami pod drugim akapitem wypowiedzi kolegi Bogdana...

Dziękuje,
Dobranoc. :)

#664 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 15:58

Tak się zastanawiam na ciagniku powinna byc jedna tabliczka a na niej napisane gdzie ciągnik wyprodukowano u mnie w mf jest w kabinie a na niej typ ciągnika made in great britain nazwa zakładu coventry wiem że na starszych jd też było made in france najczęsciej jest coś takiego w 5 m? Moze te tabliczki na mostach to nie miejsce produkcji mostu a całego traktora?

Jak nic a może tylko troszkę wiesz o tym JD 5M to nie sugeruj miejsca produkci. Na ramie jest główna tabliczka odnosząca sie do miejsca produkcji MADE IN GERMANY ,wiem że niektórych martwi ten fakt ale tak jest. Prawda jest taka ze model ten odebrał klijentów SDF ,ZETOR ,NH i itp. Jeśli to niektórym nie wystarczy dodam fotke tej tabliczki na AF. Faktem też jest ze przedni most jest Made in China ale jest produkcja dla JD gdzie są stawiane tym mostom odpowiednie wymagania i parametry ktore musza spelniac. JD nie pozwolilby na wypuszczenie bubla. Obecnie nie ma żadnych sygnałów ze cos złego sie z tymi mostami dzieje. jeśli ktoś zna taki przypadek prosze to napisać na AF.

Tak więc, już wiesz kolego Bobek_Farmer monopol na wypowiadanie się o ciągnikach, a już broń Boże krytykowanie maja tylko i wyłącznie posiadacze danych ciągników :) wszyscy inni którzy dany sprzęt widzieli, pomacali lub ąż się przejechali po placu mogą co najwyżej się zachwycać :)
Ja swoim okiem (obiektywnym, bo wisi mi porównanie wewnętrzne JD) jak patrzyłem na 5M to zwróciłem uwagę, że w porównaniu do 5R wypada on mocno blado, poziomem to tak do JX, TDD i niżej niż wersje EKO-okrojone od SDF

Poziom to tak do JX, no nie bardzo. Osobiście znam przypadek jak kolega przyprowadził nówke JX i nie było miejsca z którego by nie ciekło a serwis przyjerzdzał i dokręcał srubki wiec z tym znakiem rowności JD = JX toszke nie bardzo ,wole już tego chińczyka jak to niektórzy piszą.

#665 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 16:14

Nowa seria ciągników John Deere 5M u jednego z użytkowników JD 5M ciekł przedni most zanim dojechał do domu, opisał to na tym forum. Możliwe że jest to jednostkowy przypadek, ale... :)

#666 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 16:16

Nowa seria ciągników John Deere 5M no wiesz, na forum też jeden właściciel 5M (nie pamiętam który) już pisał że z przedniego mostu zaraz po przyprowadzeniu ciekł olej, więc taka informację można trochę ubarwić i już mamy zalanego olejem JD, tylko ni to jest do końca zgodne z prawdą ni to daje obraz wykonania danej serii, a tak swoją drogą to czym wg Ciebie @mbpiotr ten JD przewyższa JX, pół ramą czy możliwością DOKUPIENIA dodatkowego wyposażenia które jest w JX nie dostępne

EDIT
@b0gdan wyprzedziłeś mnie z tym mostem trochę

#667 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 16:30

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ta niepełna rama chyba każdy sie zgodzi że jednak jest zaletą o silniku to już nie wspomne to sprawa bezdyskusyjna, przekładnia mam tu namysli 16/16 Power Reverser 40km/h, kabina bardzo fajnie i solidnie wykonana.Porównując do JX.

#668 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 16:40

Nowa seria ciągników John Deere 5M tylko że z tym wyposażeniem co podałeś to jest już cena zbliżona do NH T5000 albo JXU

#669 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 17:19

Nowa seria ciągników John Deere 5M No jak tu niektórzy podają cenę JX w granicach 160 tys...

#670 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 17:32

Nowa seria ciągników John Deere 5M tyle że z turem i to brutto http://www.agrofoto....mage&img=226032

EDIT
dla porównania ceny 5M z tematu o cenach ciągników http://www.agrofoto....post__p__528721

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 17:39

Nowa seria ciągników John Deere 5M Miałem na myśli brutto-ale ile może kosztować ten 5M z ładowaczem-więcej niż owe 170 tys ?Gdybym miał wybierać między 5M a JX-em to jednak chyba wybrałbym JD (najwyżej przebiłbym napisy na mostach  :))

#672 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 17:49

Nowa seria ciągników John Deere 5M http://www.agrofoto....mage&img=205714 jak widać ciągnik jest ok 10k droższy tylko nie wiem jakie ma wyposażenie,

@jaro też byłbym bardziej skłonny ku 5M niż JX, pomimo chińskich mostów(przynajmniej nie ukrywają ich pochodzenia)

#673 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 20:23

Nowa seria ciągników John Deere 5M Panowie dziś kolega moim zdaniem słusznie zauważył. W Chinach jest fabryka produkująca mosty do JD 5M ,ale czy opłacałoby sie tworzyć zakład produkujący tylko i wyłącznie mosty do 5m? Musi tam być również produkcja innych podzespolów do JD i nie koniecznie serii 5000 ale i może serii np 6000 (a te modele super sie sprawuja). Co o tym sadzicie?

Spojrzalem na ceny JD 5M jakie podano powyżej i myślę ,że sa troszke zawyżone (chyba ,że była podwyżka):
Cena mojego JD 5080 M Comfort (klimatyzacja ,przekładnia 16/16 Power Reverser,40km/h) + dodatkowe wyposażenie = 159 tys. brutto (na dzień dzisiejszy)
Dodatkowe wyposażenie:
* podgrzewacz paliwa
* spływ oleju z gniazd hydraulicznych
* siedzenie pneumatyczne
* obciążniki przód 500kg
* 4 lampy z przodu i 4 lampy z tyłu
* dodatkowe lampy narożne na masce
* wyłącznik prądu
* lusterka teleskopowe
* boczne osłony serwisowe
* akumulator 154Ah
* alternator 120A
* siedzenie pasażera

#674 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 21:07

Nowa seria ciągników John Deere 5M nie chce mi się wertować całego tematu czy o tym już mowy nie było ale ostatnio zwróciłem uwagę na udźwig podnośnika... moim zdaniem stanowczo za mały jak na te moce ciągników... 3,6 t dla ciągnika 100KM??? przecież on będzie miał problemy czy z agregatem uprawowo-siewnym czy też z 4 obrotowymi... to jest wada która eliminuje te ciągniki dla małych i średnich gospodarstw jako główne konie robocze.. jeśli chodzi o resztę to osobiście innych wad nie dostrzegam. jako ciągnik pomocniczy to moim zdaniem idealny, a zwłaszcza do pracy z ładowaczem dzięki mokremu sprzęgłu i konstrukcji ramowej. a to są duże atuty tych ciągników. jako główny to trzeba dopłacić i wziąć z serii 5R bo tam jest już bardziej "cywilizowany" tylny tuz chociaż i tak wypada blado wśród konkurencji

#675 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 22:47

Nowa seria ciągników John Deere 5M @mbpiotr a wiesz ile w podstawie kosztuje ten Twój Comfort bez Twojego wyposażenia, ale tak praktycznie oprócz obciążnika i ewentualnie lamp to by mi styknął taki JD do transportu.

#676 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 07:42

Nowa seria ciągników John Deere 5M cena to kwestia negocjacji... my w lutym za naszego zapłaciliśmy 145tyś brutto za comfort w standardzie z obciążnikami
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#677 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2010 - 15:38

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ma ktoś może 5G? Dziś podziwiałem poczynania 5G 80KM z niewąską kosiarką Krone. :) Wygląda jeszcze bardziej delikatnie niż 5M. :)

#678 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 18:42

Nowa seria ciągników John Deere 5M Bobek_Farmer Odnośnie serii 5G to takie były założenia konstruktorów tej serii dlatego wygląda delikatnie (konstrukcja blokowa) traktorek ten ma troszke inne przeznaczenie ,nie wszystko musi być ukute ,masywne zeby było dobre. Czepiałeś sie 5M widzę że teraz czas na 5G. A ty Bobek_Farmer jaki masz sprzęt ,pochwal się?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 30 czerwiec 2010 - 20:48.

#679 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 19:10

nie chce mi się wertować całego tematu czy o tym już mowy nie było ale ostatnio zwróciłem uwagę na udźwig podnośnika... moim zdaniem stanowczo za mały jak na te moce ciągników... 3,6 t dla ciągnika 100KM??? przecież on będzie miał problemy czy z agregatem uprawowo-siewnym czy też z 4 obrotowymi... to jest wada która eliminuje te ciągniki dla małych i średnich gospodarstw jako główne konie robocze..

Widzisz,w tym sęk,że 100koni 100koniom nie równe...Ktoś to wybiera traktor jako główny w gospodarstwie,i przeznaczony do pracy w polu,a potrzebne jest mu 100km,wybierze modele 6030,6130,lub 6230...One dysponują już większym gabarytem,silniejszym podnośnikiem,i są cięższe,co lepiej sprawdzi się w pracach polowych.Seria 5M jest bardziej przeznaczona do użytków zielonych,gdzie nie jest potrzebny podnośnik,tylko 100km na WOM...

@mbpiotr są traktory po 120-130 km na konstrukcji blokowej,które nie wyglądają delikatnie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 19:23

Nowa seria ciągników John Deere 5M adrian300895 całkowicie sie z toba zgadzam

Cytowanie posta wyżej po raz 2.

Edytowany przez krolikNH, 30 czerwiec 2010 - 20:48.