Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#461 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:08

Nowa seria ciągników John Deere 5M No cóz juz kilka osób to pisało, ale do niektórych nie dociera skoro te mosty takie tanie i dobre zamontowali by je też w 5r i większych modelach przecież firma jd wie co zamawia i jakie podzespoły otrzymuje więc po co miała by płacić drożej w firmach niemieckich np. Jeśli mówisz że wszystko oprócz napisów na mostach i wyposażenia jest w 5m i 5r takie same to widac tu twoja wiedzę na temat tych modeli. Jeśli np silnik z CR to to samo co z zwykłą pompą rotacyjną to faktycznie nie mamy o czym dyskutować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 10:02
  •  

#462 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:40

Nowa seria ciągników John Deere 5M akurat z ta papa CR masz racje ale to ze jej nie ma to plus dla m

#463 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:17

Nowa seria ciągników John Deere 5M A jakie są plusy braku CR w 5M? Chyba tylko jeden, że w razie ewentualnej usterki naprawa pompy mechanicznej będzie tańsza. CR w serii 5R natomiast ma niewątpliwe zalety w postaci: niższego spalania( które pewnie zrekompensuje wyższe koszy naprawy), lepszą charakterystykę przebiegu momentu obrotowego, lepszą charakterystykę krzywej mocy, zapewnia lepszą współpracę silnika i przekładni( mam na myśli softshift i speedmatching), oraz mniejszy hałas.

#464 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 28 luty 2010 - 17:31

Nowa seria ciągników John Deere 5M Mowcie sobie co chcecie ja nie ganie maszyn jd i zadnych maszyn których nie posiadam lub z ktorymi nie mialem styczności( taj jak wielcy użytkownicy johne deerów i nie tylko gania takie maszyny jak belarus itp nie majac z nimi styczności) Moze i w innych maszynach tez sa podzespoły z chin, ale jedno jest pewne jakbym kupował maszyne i niewiedzial ze jest cos tam chinskie to ok, ale nigdy swiadomie nie kupie maszyny rolniczej made in china, gdyz sa to za duze pieniadze zeby eksperymentować, nie ganie maszyn chinskich ale mam prase sipmę ktora jak sie okazało jest złozona w czesci z chinskich częsci(łozyska, walki niektore itp) i tak sie sklada ze po zrobieniu 2tys bel wszystkie chinskie podzespoły musialem wymienic na nowe lub dorobic, wiec jesli te mki beda chodzily tak jak moja sipma to współczuję uzytkownikom.

#465 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:31

Nowa seria ciągników John Deere 5M Co do owej lepszej charakterystyki to byłbym bardzo ostrożny-o ile mnie pamięć nie myli najwyższy moment obrotowy w 5R położony jest w okolicach 1600 obr/min co z pewnością fajnie sprawdza się w wielu pracach-ale coś mi tak chodzi po głowie że może to też skutkować takim efektem jak w silnikach Perkinsa (paru użytkowników MF-a o tym pisało)-krótko-jak gazu nie dodasz to i z pługiem (przyczepą) nie ruszysz...czy jest inaczej ?
PS.@Rino -jeżeli Twoja belarka wytrzymała 2000000 bel to tylko pogratulować Dodany obrazek

#466 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:35

Nowa seria ciągników John Deere 5M bład w druku ;)

#467 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:43

Nowa seria ciągników John Deere 5M rino jaki ciągnik 80km byś proponował za 110-120tyś netto?

#468 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:54

Mowcie sobie co chcecie ja nie ganie maszyn jd i zadnych maszyn których nie posiadam lub z ktorymi nie mialem styczności( taj jak wielcy użytkownicy johne deerów i nie tylko gania takie maszyny jak belarus itp nie majac z nimi styczności) Moze i w innych maszynach tez sa podzespoły z chin, ale jedno jest pewne jakbym kupował maszyne i niewiedzial ze jest cos tam chinskie to ok, ale nigdy swiadomie nie kupie maszyny rolniczej made in china, gdyz sa to za duze pieniadze zeby eksperymentować, nie ganie maszyn chinskich ale mam prase sipmę ktora jak sie okazało jest złozona w czesci z chinskich częsci(łozyska, walki niektore itp) i tak sie sklada ze po zrobieniu 2tys bel wszystkie chinskie podzespoły musialem wymienic na nowe lub dorobic, wiec jesli te mki beda chodzily tak jak moja sipma to współczuję uzytkownikom.

Nie ganie belarusa ponieważ znam ten sprzęt z własnych doświadczeń i z doświadczeń użytkowników, jak za te pieniądze to bardzo dobry ciągnik i wcale nie aż tak awaryjny. A co do common rail to wlejcie dobre polskie chrzczone paliwo, zobaczycie jakie cuda się dzieją.

#469 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:17

Nowa seria ciągników John Deere 5M A ja wam powiem że to wszystko gadanie nic nie jest warte.Wszystko okaże się za pare miesięcy albo i lat kto miał rację,gdy te ciągniki zaczną pracować i wtedy możemy pogadać.A narazie to posiadamy jedynie wiedzę z prospektów i jak to ktoś napisał z pokonanej drogi od dealera do domu.

#470 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:25

Nowa seria ciągników John Deere 5M http://www.deere.com...nnualpolish.pdf
Tutaj jest link z raportem Dyrektora Generalnego firmy JD po przeczytaniu tego myślę, że wyjaśni się sprawa z napisem Made in China. Firma JD się rozwija na całym świecie w 2010r otwiera fabrykę w Rosji a fabryka ciągników w Chinach istnieje już ładnych parę lat i na pewno większość waszych JD było tam wyprodukowane, a wiec M to nie nowość. W tych fabrykach pracują Inżynierowie, to nie fabryka robotów kuchennych, tu się stawia na jakość.
http://www.deere.org...nnualpolish.pdf
a tu kolejny raport nieco jaśniejszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:37

Nowa seria ciągników John Deere 5M Do tej pory JD nie eksportuje z Chin ciągników do Europy.
Pytanie do użytkowników 5R, czy tez starszej wersji, czy ciekł wam uszczelniacz w przednim moście? Bo w 5M już mamy taki przypadek... i już 3 tygodnie czeka się na uszczelniacz... chyba z Chin go wiozą :)

#472 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 luty 2010 - 19:06

Nowa seria ciągników John Deere 5M 4,5 roku-uszczelniacz nie cieknie Dodany obrazek .

#473 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2010 - 19:12

Nowa seria ciągników John Deere 5M U mnie podobnie jak u @jara sucho. :)

#474 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 luty 2010 - 19:15

Nowa seria ciągników John Deere 5M Jak w tej reklamie-zawsze sucho,zawsze czysto,zawsze ciepło Dodany obrazek .Coś mi się zdaje że to dosyć nieawaryjny ciągnik-z tego co pamiętam to tu na AF i na paru innych forach spotkałem się jedynie z naprawdę małymi awariami serii 5020-tu na AF ktoś miał coś z hydrauliką (zrobione na gwarancji) tudzież ktoś w Austrii (też hydraulika-źle założona pompa) reszta to awarie typu oring za 1 zł ...chyba że się mylę i nikt się nie przyznaje Dodany obrazek .

#475 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 28 luty 2010 - 19:39

Co do owej lepszej charakterystyki to byłbym bardzo ostrożny-o ile mnie pamięć nie myli najwyższy moment obrotowy w 5R położony jest w okolicach 1600 obr/min co z pewnością fajnie sprawdza się w wielu pracach-ale coś mi tak chodzi po głowie że może to też skutkować takim efektem jak w silnikach Perkinsa (paru użytkowników MF-a o tym pisało)-krótko-jak gazu nie dodasz to i z pługiem (przyczepą) nie ruszysz...czy jest inaczej ?
PS.@Rino -jeżeli Twoja belarka wytrzymała 2000000 bel to tylko pogratulować Dodany obrazek

Powiedzmy tak. Zakres stałej mocy i momentu w 5r są troszkę większe niż w 5m i odrobinkę większe niż w 5020. Co do MF to nie mam pojęcia jak w nowych konstrukcjach ale w moim przeszło 20-letnim 3060 rzeczywiście trzeba cisnąc niemal w opór, żeby uzyskać zadowalające efekty przy cięższej robocie co odbija się na słynnej oszczędności silnika perkins w negatywnym znaczeniu.

#476 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 luty 2010 - 19:53

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ale jak to wygląda w rzeczywistości (nie na papierze) czy możesz dajmy na to (u mnie jest to możliwe) ruszyć na powiedzmy 1000-1100 obr z czymś naprawdę ciężkim ?

#477 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 28 luty 2010 - 20:03

Nowa seria ciągników John Deere 5M Jaro ja mysle ze sie psują, napewno nie tak zeby sie psuły nagminnie, ale to ze to jest john deere czy fendt czy mf(nie ma regóły) kazdy sie wkońcu popsuje, i jestem pewny ze i jasiu tez były powazne awarie(przynajmiej kilkanascie) tylko albo nikt o tym nie mowi bo wstyd, albo nie mówi bo sie nikt nie pyta lub tez z innych wzgl. Ja ni9e wierze w maszyny co sie nie psują jak jeden z forumowiczów napisał cytuje ,, bierz john deera bo te ciagniki sie nie psują wogóle'' widac ze ktos mnial niepokolei w głowie, i tak jest ze wszystkimi markami.

#478 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 28 luty 2010 - 20:15

Nowa seria ciągników John Deere 5M W rzeczywistości jest tak, że na te 1000-1100 obr z tą moją 10tonowa pełną przyczepką ruszy ( no zależy jeszcze z jakiego przełożenia, ale powiedzmy że z C1 Na asfalcie bez problemu). W porównaniu do MF 3060 elastyczność tego silnika jest dużo większa. W porównaniu do 1224 wymięka no ale 40 koniów i 2 gary więcej to jednak spora różnica :) .

#479 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 luty 2010 - 20:15

Nowa seria ciągników John Deere 5M Oczywiście masz rację że każda maszyna się psuje-ale sam wiesz jak to jest-jedne bardziej inne mniej-co do tego że "wstyd się przyznać" to za bardzo nie rozumiem tego podejścia-ba,gdy u mnie była źle wyregulowana pompa wtryskowa to z dwoma sąsiadami i serwisantem komisyjnie mierzyliśmy zużycie paliwa Dodany obrazek.Na Zachodzie, zauważyłem że nie mają najmniejszych oporów przed tym aby opisać swoje perypetie z ciągnikiem-a stamtąd czerpię swoją wiedzę na "traktorowe" tematy-no i jak na razie nie znalazłem zbyt dużo opisów usterek tej serii.
@Katator-czyli nie jest źle-ja z ciekawości kiedyś próbowałem ruszyć z pługiem 4x35 na minimalnych obrotach (ruszył i pojechał Dodany obrazek )-oczywiście na 5 czy 6 klasie,i z platformami pełnymi bel na podmokłej łące-jakieś 15 ton ? właśnie na 1100 obr (oczywiście na którymś "B")

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 28 luty 2010 - 21:26

Nowa seria ciągników John Deere 5M Tak sie tylko zastanawiam dlaczego jest tak ciezko ustalic co , gdzie i z czego jest wyprodukowane przeciez takie dane powinny byc ogolnie dostepne.