Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 20 luty 2010 - 20:12

Nowa seria ciągników John Deere 5M kolega Adrianos niech dotankuje pod korek zrobi 10 godzin i z powrotem doleje pod kor i bedziemy wiedzieć jakie jest spalanie ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 21:17
  •  

#362 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 20 luty 2010 - 20:32

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ja miałem breac tego 70 konnego JD M w takiej njlepszej wersji ale zrezygnowałem z niego pojezdziłem nim troche i wziąłem sobie Axosa w JD jest dużo głośniej i jest drogi nawet myslałem że tańszy bedzie ;[ ale to nic kasa nie grała takiej roli pierwsze coś mówili że bedzie mały i się na niego nastawiłem ale tak teraz wyszło że jest nawet wysoki nie bardzo się rózni od R wysokościa i to też był problem aktualna cena bo dziś jeszcze diler dzwonił do mnie bo nie wiedział że kupiłem Claasa wynosi wersji Confort na ful już 157tyś brutto ;[
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#363 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 luty 2010 - 20:37

Nowa seria ciągników John Deere 5M no mi axosa 320cx w chyba już pełnej wersji z tuz i wom wycenił wstępnie na 180tys zł netto więc JD chyba nie taki drogi

#364 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 20 luty 2010 - 20:49

Nowa seria ciągników John Deere 5M Wiesz ja mam C bo mi niski był potrzebny ale tez już go wyposażyłem super ;[ ale Axosa C tzreba porónywać do JD Ma Axosa CX do JD R to zaraz ceny bedą inne ;[ takie jest moje zdanie ;[
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#365 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 luty 2010 - 20:57

Nowa seria ciągników John Deere 5M no ja bym axosa cx jednak do 5M porównał ale już takiej wypasionej na max

#366 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 21 luty 2010 - 11:04

Nowa seria ciągników John Deere 5M Axos ma wogóle inna skrzynię biegów niż JD można mieć maks. 1 bieg zmieniany pod obciążeniem w wersji CX... więc nie można ich porównywac

#367 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 21 luty 2010 - 11:08

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ale szczerze mówiąc to ciągniki z jednej klasy są ;[
Zetor Team

#368 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 luty 2010 - 11:14

Nowa seria ciągników John Deere 5M axos w cx ma skrzynie 20x20 z 1 półbiegiem a %m może mieć skrzynię 32 też z 1 półbiegiem

@Rogeryk może pamiętasz ile kosztował axos 320 cx u Korbanka w euro

#369 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 21 luty 2010 - 11:20

Nowa seria ciągników John Deere 5M przy kursie 4,6 kosztował okolo 180 brutto

#370 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 21 luty 2010 - 11:27

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ja to powiem tak im więcej biegów i półgnbiegów tym wiecej sprzegieł w środku i na tych sprzęgłach ciągnik bardziej moc traci już, im mniej tyl lepiej i siła większa (w starszych ciągnikach było mniej biegów i były silniejsze od nowych a ta sama siła była a w tych nowych to teraz już porobili tych biegów i tego słabsza są) ale może bardziej wygodniejsze są ale coś za coś ;[
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 21 luty 2010 - 11:32

Nowa seria ciągników John Deere 5M w axosie C skrzynia nie jest skomplikowana a i tak ciagnik nie ma mocy... Jadąc samym ciagnikiem np. 320C ciężko rozbujać go do 40 a MFa niby z tym samym silnikem i półbiegami nie trzeba prosić...

#372 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2010 - 11:37

Nowa seria ciągników John Deere 5M @Rogeryk teraz jeździsz dodatkowo po Claasie. ;[

#373 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 21 luty 2010 - 13:43

Nowa seria ciągników John Deere 5M Posiadam JD 5080R i średnie spalanie w ciągu roku (400h) wyszło u mnie 5,5 l/h
JD 5M należy porównywać do Axosa C a JD 5R do Axosa CX ( fakt CX ma 2 półbiegi, natomiast JD 5R 4 )

@qazi dokładnie rok temu w Tarnowie za Axosa 320CX chcieli 40 000E Netto przy kursie ok 4,6 wychodziło ponad 180tyś netto

#374 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 luty 2010 - 14:06

Nowa seria ciągników John Deere 5M sąsiad ma Celtisa 426 i jest strasznie słaby... ;[ szybko schodzi z obrotów pod obciążeniem.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#375 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 luty 2010 - 14:08

Nowa seria ciągników John Deere 5M W JD 5M też mogą być dwa półbiegi tak jak w Claasie Axosie CX.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#376 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 luty 2010 - 14:27

sąsiad ma Celtisa 426 i jest strasznie słaby... ;[ szybko schodzi z obrotów pod obciążeniem.

no ale tam silnik DPS jest :( Teraz jest Perkins Power ( podobno też Axos miał z nim troszkę kłopotów) ;[
A tak poza tematem silniki Perkins montowane w małych Chellengerch (bliźniakach serii54**) są nazywane CAT Engine, o takiej samej nazwie kodowej jak w Perkins

#377 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 luty 2010 - 14:58

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ja np. mam w Dominatorze 150 silnik CAT'a ale na odlewie bloku jest napisane Perkins, wiele rzeczy na tym silniku jest Perkinsa.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#378 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 luty 2010 - 18:05

@qazi dokładnie rok temu w Tarnowie za Axosa 320CX chcieli 40 000E Netto przy kursie ok 4,6 wychodziło ponad 180tyś netto

no to mi na wstępie dealer podał 180 netto za 320cx (wysoka kabina, klima, ehr, szersze ogumienie i takie tam) + tuz i wom czyli też ok 40tys E bez tuza i womu, czyli tyle samo

sory za OT

#379 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 21 luty 2010 - 19:23

Nowa seria ciągników John Deere 5M A ja mam takie pytanie: dlaczego 100 -konny JD serii 5R/M jest duuużo tańszy od takiego w podobnej mocy tyle że serii 60.. Tak myślę nad zakupem tego z serii 5R. Jak myślicie z 3 obrotową będzie śmigał ?? Co ciekawe znalazłem info że z serii 5 jest ponad 1 tonę lżejszy. :P .
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 luty 2010 - 19:53