Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#301 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 luty 2010 - 21:19

Nowa seria ciągników John Deere 5M Kilka postów wyżej przeczytałem, że częsci czy materiały wysyłane są z niemiec do chin składane z nich mosty i odsyłane spowrotem do niemiec, Pobożne życzenie czy zaklinanie rzeczywistosci gdzie tu sens czy logika. Nie wiem jak wy ja jeszcze nic dobrego z chin nie widziałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 07:38
  •  

#302 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 luty 2010 - 21:45

Nowa seria ciągników John Deere 5M w prawdzie i tak jak kto chce to kupi to serie narzekacie na chinskie a polskie to lepsze..... wszędzie cos sie znajdzie niedorobionego

#303 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 luty 2010 - 22:13

Kilka postów wyżej przeczytałem, że częsci czy materiały wysyłane są z niemiec do chin składane z nich mosty i odsyłane spowrotem do niemiec, Pobożne życzenie czy zaklinanie rzeczywistosci gdzie tu sens czy logika. Nie wiem jak wy ja jeszcze nic dobrego z chin nie widziałem.

A ja widziałem-mój Nikkor 1.8 50 jest ze stamtąd Dodany obrazek .

#304 Share Eliano

Eliano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 luty 2010 - 13:00

Nowa seria ciągników John Deere 5M I co adrianos dostałeś już tego JD ??

#305 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 07 luty 2010 - 15:15

Nowa seria ciągników John Deere 5M Tak sobię czytam to posty siedząc przed laptopem Made in China Firmy HP rocznik 2006(zero awarii),abyście zwrócili uwagę na róznicę w jakości wyrobów rdzennie chińskich ,a wyprodukowanych w Chinach przez światowe koncerny przez chińskich robotników,ale pod rygorem technologicznym i jakościowym tych koncernów.Takie są czasy każdy szuka oszczędności,chiński pracownik pracuje za grosze.Wracając do ciągnika JD 5M uważam ,że zastosowane np.materiały w kabinie są jakościowo na wiele wyższym poziomie niż np.Agrofarmie czy Proximie.Czas pokaże czy JD straci na swojej renomie przez wypuszczenie seri 5M ,bo jak na razie to konkurencja na rynku polskim ma kłopot.Pozdrawiam.

#306 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2010 - 15:25

Nowa seria ciągników John Deere 5M Tak siedzę sobie nad laptopem marki HP wyprodukowanym w Chinach (też bezawaryjnym) i myślę sobie że niestety jakością wykonania to on od mojego starego IBM-a ooooodstaje Dodany obrazek .Kabina raczej na 100 % wykonywana jest w Niemczech.

#307 Share Eliano

Eliano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 luty 2010 - 16:04

Nowa seria ciągników John Deere 5M Patrzę właśnie na monitor firmy samsung na którym jest napisane MADE IN CHINA, trzymam w ręku myszkę (bezprzewodową) firmy labtec na której jest napisane MADE IN CHINA, piszę na klawiaturze ay tech która została wyprodukowana w CHINACH, słucham muzyki z głośników firmy genius na której jest napisane MADE IN CHINA. W tych czasach prawie wszystko jest wyprodukowane w CHINACH lecz gdy te produkty są pod "okiem" rożnych specjalistów którzy nadzorują pracę chińczyków, myślę że są one w bardzo dobrym stanie technicznym.Ja jak na razie nie miałem żadnych problemów, nie wiem np. z laptopem HP pavilion (który również jest MADE IN CHINA) ,rzeczami które tu wyżej wymieniłem ani innymi produktami z CHIN, podejrzewam że większość firm również produkujących maszyny rolnicze w dobie kryzysu zacznie produkować lub składać niektóre podzespoły w CHINACH lecz z dużym rygorem na ludzi którzy te prace wykonują.

POzDRo.Sry za błędy ortograficzne :unsure:

#308 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 luty 2010 - 16:26

Nowa seria ciągników John Deere 5M tylko że tą elektronikę lutują roboty MADE IN JAPAN :unsure:
Produkowanie w Chinach ma ta zaletę że tam jest tanio, a jak jeden z userów napisał: Jak chcesz tanie i dobre, to musisz kupić dwie rzeczy ;)
5R po doposażeniu do poziomu MF54** będzie droższy, ale jakość wykonania JD jest o tę różnicę cenową wyższa, coś za coś :P

#309 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2010 - 17:13

Nowa seria ciągników John Deere 5M Wow-właściciel MF-a piszący coś takiego Dodany obrazek .

#310 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 luty 2010 - 18:46

tylko że tą elektronikę lutują roboty MADE IN JAPAN ;)
Produkowanie w Chinach ma ta zaletę że tam jest tanio, a jak jeden z userów napisał: Jak chcesz tanie i dobre, to musisz kupić dwie rzeczy :unsure:
5R po doposażeniu do poziomu MF54** będzie droższy, ale jakość wykonania JD jest o tę różnicę cenową wyższa, coś za coś :P

Od kiedy wersje 5R trzeba doposażać do poziomu MFa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 luty 2010 - 18:49

Nowa seria ciągników John Deere 5M od zawsze :unsure:

#312 Share Eliano

Eliano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:04

Nowa seria ciągników John Deere 5M bogdan ma rację.

#313 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:39

Nowa seria ciągników John Deere 5M Póki co podzespołów do fenda czy nawet droższych modeli jd w chinach nie produkują. Wiec nie wiem czy z tą jakoscią do końca jest tak jak z produkcją europejską. Skoro takie dobre i takie tanie to myślicie że w np fendzie czy przy droższych modelach jd księgowi nie umieją liczyć.

#314 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 08 luty 2010 - 12:45

Nowa seria ciągników John Deere 5M Tutaj chodzi o skalę produkcji Fendt to firma ,która skalą produkcji JD nie dorasta nawet do pięt.JD to marka globalna znajdziecie jej wyrobu na całym świecie.Jeżeli JD potrzebuje przykładowo 200000 przednich osi rocznie i na przykład na jednej zaoszczędzi 100 Euro na produkcji w Chinach ta daje nam już olbrzymie oszczędności.A taki Fendt ile osi może potrzbować max 10000 sztuk ,i inwestycja dla Fendta w produkcję w Chinach jest nie opłacalna.Zasad ekonimii nie zmienimy.

#315 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 08 luty 2010 - 15:12

Nowa seria ciągników John Deere 5M Miejmy nadzieją że specjaliści od jakości będą pilnować produkcji i tyle czas pokaże jak będzie z tym naprawdę. Z życia znam przypadek gdzie do zakładu w Polsce zamówioną sporą partię stali nierdzewnej i po kontroli w laboratorium cała wróciła do Chin bo nie spełniała parametrów technicznych zawartości niklu itd. Więc w przypadku produkcji jakość użytych materiałów ma ogromne znaczenie, myślę że JD nie pozwoli sobie na utratę reputacji dzięki zaoszczędzeniu parę milionów dolarów.

#316 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 08 luty 2010 - 17:22

Nowa seria ciągników John Deere 5M a ja mogę tylko powiedzieć że po przejechaniu ok 50km z przednim mostem wszystko ok:D ale to tylko z relacji taty:D
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#317 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 luty 2010 - 17:24

Nowa seria ciągników John Deere 5M gdzie fotki??

#318 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:24

Nowa seria ciągników John Deere 5M w piątek będą:unsure: jak wróce do domu bo teraz cały tydzień w szkole:(
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#319 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 09 luty 2010 - 00:32

Nowa seria ciągników John Deere 5M wie może ktoś z was czy w 5M w wersji Comfort sprężarka powietrza się wyłącza jak napompuje do odpowiedniego ciśnienia??? tak jak to ma miejsce w 5R ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share mlodytom1

mlodytom1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 luty 2010 - 19:43

Nowa seria ciągników John Deere 5M 5R po doposażeniu do poziomu MF54** będzie droższy, ale jakość wykonania JD jest o tę różnicę cenową wyższa, coś za coś

Podejrzewam że jak Zetora czy Ursusa doposażysz do do poziomu MF54** to będzie droższy, tylko się pytam jaki sens ma takie porównanie??