dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro    166

Taa-3600 udźwigu przy słabej osi a u mnie 3700 przy mocnej biggrin.gif -pierwsze egzemplarze ledwie trafiły do sprzedaży a @Rogeryk już wie wszystko biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

A ten z serwisu Nh nie poinformował go że mosty w td są jeszcze słabsze? Dla porównania Td możesz obciążyć maksymalnie masą 2220kg w przypadku najmocniejszego modelu i niecałymi 2000kg w przypadku najsłabszych td. Jd serii 5M można obciążyć maksymalnie masą 2400kg niezależnie od modelu. Czyli jak by nie patrzeć na Jd można te 200kg więcej zarzucić bez strachu, że coś nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czas pokaże, co to za wynalazki i jak to się ma do tego co tu zostało napisane. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kolega Rogeryk ma tendencje tak jak to przedstawiciel handlowy :)

To w tej sytuacji lepiej wypada oś MF 54** można ja dociążyć do 3300kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Co do tego serwisanta to był to serwisant JD i napisałem to co powiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliano    0

Szczerze mówiąc gorąco zastanawiałem się nad tym 5080M ale po przeczytaniu tego tematu i o tym nieszczęsnym "CHIŃSKIM" moście emocje trochę mi opadły :) Choć cena jest bardzo interesująca .

 

Czy mógłbym prosić o wypowiedz kogoś kto stał się już jego szczęśliwym posiadaczem, na temat jego plusach i minusach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko75    0

w galeri jd jest użytkownik 5070m i po przejechaniu 70km od dilera zauważył mały wyciek oleju z tego nięszczęsnego przedńiego mostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. laugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No właśnie. 1 przypadek o niczym nie świadczy mógł się felerny oring trafić i to nie będzie wina mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

No właśnie, wszystkie mosty w tej serii mogą mieć felerne oringi i nie będzie to wina mostów tylko tych oringów :)

Dziś w prasie ("wybiórczej") czytałem, że nie można stosować chińskiej elektroniki, bo może zawierać chipy szpiegujące same wysyłające dane bez wiedzy właściciela. Więc użytkownicy 5M, uważajcie, bo może tam jest jakiś chip w tym moście i Chińczycy dowiedzą się jaka strukturę zasiewów macie :)

A tak serio to ten przypadek z tym mostem może być wyjątkiem, albo też regułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Raz przyjechał domnie na przegląd serwisant do paleciaka elektrycznego i się pytam jak nowe wózki widłowe spalinowe to właśnie mi mówił że jakiś zły oring wsadzili i potem mieli akcje serwisową wszystkich wózków które sprzedali. Więc tu moze być jeden przypadek albo moze być własnie felerne oringi. Ale to w wpraniu wyjdzie i potem już się polepszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

gratulacje 999 posta dla b0gdana :) a do tematu nie lubie chinczyków i nie popieram ich gospodarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

heh koledze w case jx nim dojechał do domu wyciekł olej ze zwolnicy! no ale w case może się to zdażyć a w JD nie :) , choć cena nie wiele mniejsza bo ok 10-12tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

awarie są wszędzie:D ja już lada dzień na podwórku powinienem mieć 5080m :) zdam szczegółową relację:)


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliano    0

Mógłbym prosić o podanie jakie jest wyposażenie w tej standardowej wersji .

A tak po zatem adrianos ile musisz na niego czekać tak dokładniej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

jak już Ci na PW pisałem od początku grudnia jak zamówiłem i w tym tygodniu,(jak znam życie to w następnym):) powinien być


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasko13    0

ja zamawiałem R 5100 w połowie grudnia i nie wiem czy w marcu dostanę a Ty już teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ale my wzięliśmy pierwszego dnia tej promocji:D jeszcze ludzie nie wiedzieli:D i pewnie jako jednen z pierwszych rolników będę go miał:>


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nucik    0

moim zdaniem nie ma si czym zachwycac w koncu jaka jakosc taka cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Cena wygląda na niską jak patrzymy na gołą wersję bez jakichkolwiek dodatków. Natomiast gdy ją wyposażymy w kilka dodatków np. lepszą i szybszą skrzynię to cena już nie wygląda na taką niską. Jednak porównując do innych marek np. df agrofarma 410 to cena jest bardzo konkurencyjna oczywiście na korzyść jd 5080m ,no i wykonanie jd jest o niebo lepsze. Jeśli chodzi o te części chińskie to nie jest to dokładnie tak. Np. części z których jest wykonany most (materiały niemieckie) wysyłane są do chin i tam je składają ,następnie wysyłają do fabryki w Niemczech i tam traktor jest składany w całość z niemiecką dokładnością i oczywiście całą dokumentacją co kiedy i przez kogo zostało zrobione. Obecnie większość liczących sie marek tak robi ze wzgledu na tańszą siłę roboczą chin. W ten sposób traktor osiąga niską cenę. A jeśli chodzi o jakość to wcale ona nie musi być gorsza. Nie ma traktora który w całości byłby wyprodukowany w Niemczech. Informacje te uzyskałem po bardzo szczegółowej rozmowie z zaprzyjażnionym handlowcem oraz przez wykonanie wielu telefonów do serwisów jd. Sam w tym tygodniu zamawiam taki traktor a dokładnie Jd 5080m comfort. Proszę aby dilerka konkurencji nie oczerniała tego traktorka bo to bardzo zwinny i prosty traktorek a czy będzie awaryjny to się okaże ale myślę że jak bedą jakieś awarie to nie będzie to nic wielkiego tylko np. jakieś oring czy uszczelniacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Twierdzisz, ze Niemcy robią odlew, półosie, zębatki itp. a następnie wysyłają wszystko do Chin, aby tam to poskładali i odesłali z powrotem do Niemiec? Gdzie w tym sens? Transport do Chin i z powrotem wyjdzie taniej niż godzina pracy niemieckiego montera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nucik    0

tak jak napisał mbpiotr po dodaniu kilku bajerów do tego ciągnika cena juz nie jest taka atrakcyjna dlatego zamiaat jd5080m wolałbym Kubotke M8540 (88km)za 143tyś brutto z klimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@nucik pracowałeś kiedyś kubotą?? ja miałem okazję pojeździć tym sprzętem, i ja bym nie chciał tego traktorka na podwórku... poza jego podobno niskim spalaniem nie ma plusów... dodam że ja ładowałem nim bele na platwormę, strasznie wywrotny, wszystko się telepie, no może hydraulika szybko chodzi jednak silnik ma dziwną specyfikację pracy (brak mu mocy na małych obrotach), ale to Tylko moja subiektywna ocena!! po paru godzinach jazdy ciągnikiem (nie moim)

 

ja stając przed wyborem traktorka odwiedziłem sprzedawców, widziałem kilka traktorków, i co Jd nawet seria M to nie to samo co Deutz... ani żaden z koncernu: same czy lamborghini... nie wiem jak ma się to w przypadku nowszych traktorków(wykonanie cienkie jak w przypadku starszych) Same ale starsze modele takie jak explorer to chłam!!! i nikt kto miał okazje popracować nawet zetorem forterrą, nie powie że to dobry traktor. seria M to tańsza seria dostępna dla większej grupy rolników, i chyba dobrze że powstała bo cieszy się dużym zainteresowaniem! A żeby nie było że dla mnie JD najlepsze i wogóle cacy (moje opinie na jego temat opierają się tylko na jeździe po placu tym konkretnym modelem) śmiało mogę stwierdzić że to najlepszy na rynku ciągnik 80km za tą cenę!! lepsza jest tylko seria 5R i nie dostępny jeszcze w polsce fendt 200vario


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

seria M to tańsza seria dostępna dla większej grupy rolników, i chyba dobrze że powstała bo cieszy się dużym zainteresowaniem! A żeby nie było że dla mnie JD najlepsze i wogóle cacy (moje opinie na jego temat opierają się tylko na jeździe po placu tym konkretnym modelem) śmiało mogę stwierdzić że to najlepszy na rynku ciągnik 80km za tą cenę!! lepsza jest tylko seria 5R i nie dostępny jeszcze w polsce fendt 200vario

a ja uważam że lepszych ciągników jest dużo więcej, no oczywiście jeśli dla Ciebie odnieśieniem cenowym jest golas 5M, to ciężko będzie polemizować...

Co do wyższości 5R to Niemcy w teście uważają, że zasługuje na mniejsza ocenę niż Case CsPro i taka samą jak MF 54**

Jeśli chodzi o te części chińskie to nie jest to dokładnie tak. Np. części z których jest wykonany most (materiały niemieckie) wysyłane są do chin i tam je składają ,następnie wysyłają do fabryki w Niemczech i tam traktor jest składany w całość z niemiecką dokładnością

normalnie cytat tygodnia :)

poza tym jeśli już to włoskie materiały, bo Carraro ma fabryki głównie w Italii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nucik    0

@Adrianos Kubota troche jeździłem u znajomego i bardzo mi sie spodobała może niedługo bede taka miał na podworku.Jest bardzo zwrotna,pneumatyczny fotel,klima,małe spalanie i wiele innych rzeczy które bardzo mi sie spodobały za nie wygurowaną cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj