Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#421 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 28 luty 2010 - 06:25

Nowa seria ciągników John Deere 5M żeby było jasne jestem fanem ciągników JD i sam mam zamiar sprawić sobie taki z serii R, ale
dilerzy JD tez nie sa swięci, ogląda ktoś z Was agrobiznes? tam przed programem leci teraz często reklama JD serii M, i jest wyszczególnione że ciągnik posiada ramę, wymienione nawet jest że jest dobry do tura itp
Z tego co ja wiem to seria M ma jakaś niepełna ramę, i do tura chyba lepsza seria R z pełna ramą, , teraz na broszurach nie widze takiego określenia jak wcześniej że ciągnik na niepełnej ramie ;)
Pewnie dużo ludzi przychodzi i ma wątpliwości to postanowili troche przemilczeć lub zmienić

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik rolniczy John Deere 7710 Power Quad ( SUPER !! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 129000.00 PLN
  • 21 mar 2017
John Deere 2850 klimatyzacja

• 39900.00 PLN
  • 18 mar 2017
Ciągnik rolniczy John Deere 6130, Tur 633

• 99990.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 07:40
  •  

#422 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 28 luty 2010 - 07:51

Nowa seria ciągników John Deere 5M I sam widzisz ze wychodzi jednak na moje, bo niby ta mka jest taka sama ale jednak inna i ubozsza jak np seria R, i tu pytanie dlaczego mimo ze piszesz ze seria M jest taka sama jak inne jd to sam sie zastanawiasz nad serią R? Przecierz Mka jest tansza i to zastanawia dlaczego jest az tyle tańsza, ze wychodzi taniej niz mf, df a nawet landini czy mccormick?

#423 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 luty 2010 - 08:18

Nowa seria ciągników John Deere 5M Wiesz-JD w odróżnieniu od marek podanych powyżej nie musi zakupować aż takiej ilości podzespołów od firm trzecich.

#424 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 luty 2010 - 08:28

Nowa seria ciągników John Deere 5M Jak niby tak dobrze znacie obie te serie ciągników to po co zadajecie takie głupie pytanie skąd różnica w cenie?

#425 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 luty 2010 - 08:30

Nowa seria ciągników John Deere 5M Widocznie nie znają...Dodany obrazek .

#426 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 28 luty 2010 - 08:56

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Ja osobiście wachałem się między jd 5080m comfort a df 410 agrofarm ale jak porównałem wykonanie tych sprzętów to wątpliwości odeszły na korzyść jd. Sam osobiście byłem świadkiem jak konkurencja jd zmieniła dane w broszurach danych technicznych swoich traktorów aby mogły konkurować z jd seri m.
Jestem w posiadaniu dwóch broszur z danymi technicznymi odnośnie jednego traktora gdzie np. udzwig podnośnika czy skręt jest różny a mowa przeciez o jednym i tym samym traktorze i ścieme taką wykorzystuja handlowcy jako jeden z argumentów w walce z jd 5m. I skąd prosty rolnik ma wiedzieć ze dane na folderach reklamowych maja sie nijak z rzeczywistością. Sam szukam ,wybieram już traktor podnad rok wiec troszkę poznałem zasady działania handlowców.

Mbpiotr mógłbyś sprecyzować jakie różnice w wykonaniu pomiędzy JD a Agrofarmem wpływają na korzyść JD, czy aby na pewno widziałeś oba ciągniki na żywo czy tylko oglądałeś broszury, Ja akurat jestem po zakupie ciągnika i też trochę się ich naoglądałem. Nad wyborem myślałem od Agroschow w Bednarach do stycznia tego roku nim podjąłem decyzję i ostatecznie kupiłem Agrofarma 410, gdzie wykonanie niczym nie odbiega od JD, jeden i drugi ciągnik ma swoje plusy i minusy a wyposażeniu takim jakie mam w agrofarmie to JD wychodził już znacznie drożej (3 tys Euro). I nie piszę ty jako fan Deutza bo jest to pierwszy ciągnik tej marki z jakim będę miał styczność, nie gloryfikuję też JD jak większość posiadaczy tego ciągnika na forum, chociaż mam 6930 comfort rocznik 2009. Moim zdaniem JD by gonić konkurencję wypuszcza model prosty z najtańszych materiałów by zejść z ceny (różnica pomiędzy R a M to przepaść) jak będzie z jakością czas pokaże, osobiście nie zdecydowałem się na niego między innymi z powodu chińskich części, a czemu ma wzięcie, nie oszukujmy się marka robi swoje i każdy woli przed sąsiadami pochwalić się na podwórku JD niż zetorem, którego mają na co drugim podwórku, a jak wykonany i wyposażony ten JD to już nikt nie wnika. Co do danych na folderach to prosty rolnik pozostaje dziś przy c360 ( dla niego to szczyt techniki) a prawdziwy rolnik zanim wyda ciężko zarobione pieniądze to potrafi porównać sobie dane z folderów i wychwycić różnice zarówno wyposażenia jak i sposobu podawania mocy itd. w dobie Internetu i różnego rodzaju testów w czasopismach o technice rolniczej nie jest to takie trudne.

#427 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 luty 2010 - 09:31

Nowa seria ciągników John Deere 5M Nie wiem niestety jak wygląda wykonanie 5M ale jeżeli chodzi o wykonanie Agrofarma to przynajmniej dwa lata temu (wtedy go oglądałem) nie była to żadna rewelacja-powiedziałbym raczej że był wykonany "tak sobie"-i nie piszę tu tego z racji posiadania JD-po prostu bardzo przeciętny ciągnik bardzo przeciętnie wykonany-chyba że była to wersja "specjalnie na Polskę"-niestety tego już nie jestem w stanie stwierdzić.Reasumując-jeżeli jest tak tak jak piszesz-to ten 5M wykonany jest dosyć przeciętnie.

#428 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4074 postów

Napisany 28 luty 2010 - 10:21

Nowa seria ciągników John Deere 5M Jeśli miła bym wybierać agrofarma i 5080 m wybrał bym deutza choćby ze wzgledu na silnik no i nie ma tam chińskich części. co do wykonania może w jd lepiej wygląda ten boczny panel ale przyjąc można że poziom jest ten sam. W 5080 za wszystko trzeba dopłacać nawet za skrzynie aby jeździl szybciej niż c 360. Ludzie to kupuja nie dlatego że takie dobre tylko dlatego że takie tanie. Jak już ktos napisał na podwórku stoi jd w cenie zetora a co jest w środku nikt nie wie. Nawiasem mówiąc w 5080 odrazu kupił bym ehr ta mała dźwignia fajnie wygląda ale jest krótka i dość ciężko chodzi lepiej juz było zrobić klasyczne sterowanie mechaniczne podnośnika przy siedzeniu.

#429 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 28 luty 2010 - 10:29

Nowa seria ciągników John Deere 5M Proszę obejrzeć załączony plik oraz odwiedzić stronę jednego z dilerów www.rolsad.com.pl
Porównajcie max. udzwig podnośnika np. df agrofarm 410 na stronie www i broszurce ,jaki wkoncu on jest? Jeśli tak jest również z innymi parametrami to ja mam duże wątpliwości co do tego traktorka (skąd i z jakich częsi jest wykonany, nie wspominająć o parametrach tech.). Papier wszystko przyjmie i jesli bedziemy sie tego trzymać to taki traktor może konkurować nawet z najlepiej wypasionym fendem ale tylko na papierze. Mówiecie ze jd 5m jest częsciowo wykonany z chinskich częsci a wiecie na 100% z jakich częci jest wykonany df case czy nh. Wiec wole jd 5m z tymi chinskimi czesciami chociaz jest ich niewiele ale zato z pewnym silnikiem i skrzynią oraz przetestowanego w niemczech.

Załączone pliki

• Załączony plik  sk.pdf   382,96KB   336 pobrań

#430 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 28 luty 2010 - 10:40

Nowa seria ciągników John Deere 5M Brak załączonego pliku więc nie wiem o czym piszesz ale Agrofarm 410 ma udźwig 4300 a Jd 5080M 3600, niektóre Agrofarmy mają siłowniki wspomagające więc może raz jest opisane z siłownikami raz bez. To musisz sprawdzić a nie kierować się ulotkami, ciągnik należy oglądać i porównywać w Realu a nie w folderach wtedy zobaczysz różnice w wykonaniu, najlepiej by było postawić dwa obok siebie i punktować plusy i minusy Ja w tym celu musiałem jeździć 20 km pomiędzy dilerami i w ten sposób porównywałem JD, Deutza Same, Lamborghini, Zetor i NH. Agrofarm też ma pewny silnik i skrzynię ;)

Ok jest plik i masz udźwig 3700 i 4300 i albo jak pisałem raz z siłownikami raz bez lub na stronie błąd w opisie zadwoń do dilera i będziesz miał wyjasnienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 28 luty 2010 - 10:50

Nowa seria ciągników John Deere 5M Cena jd 5080m jest niższa niż df agrofarma 410 zaznaczam ze mowie o jd wyposażonym juz w ta skrzynie 16/16 power rewers i klima oraz wieloma innymi dodatkami nie wspominając o obciąznkiach 500kg na przód. no i silnik made in france bez porównania. A i klma w jd wyglada normalnie bo w df to ta kabina z tym dachem uwypuklonym nie za bardzo i wyższa, dach biały ,piekna stylistyka

załacznik jest w pdfie

No i spora róznica df ma konstrukcje blokową a jd 5m ma pół rame .Wiem ze niektórzy mowią ze to tylko pół ramy ale wole ta pół rame niż konstrukcje blokową

#432 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 28 luty 2010 - 10:56

Nowa seria ciągników John Deere 5M To zobacz sobie na Agrofarma z szyberdachem właśnie takie kupiłem i wygląda już ok, co do ceny to ja miałem na JD wyższą od Agrofarma w podobnej specyfikacji z obciążnikami Klimą 3 pary hydrauliki, zaczep automatyczny i na serie M nie było promocji kursowej więc dziś te ceny już się zmieniły z powodu zmiany kursu. Co do wyboru to każdy musi wybrać sam jednemu podoba się kolor niebieski innemy czerwony a jeszcze inny chce mieć jelonka na masce Ja już mam. Jak ktoś bardzo potrzebuje ramę to proponuję Fortschritta 323 też ma ramę i dużo taniej ;) , Mi rama nie potrzebna tura mam przy JD a Agrofarm to ciągnik pomocniczy.

#433 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 28 luty 2010 - 11:27

Nowa seria ciągników John Deere 5M No ja przed wyjazdem w teren sprawdzam parametry techniczne i licze ze sa aktualne. troszke lipa ze taka firma nie ma aktualizacji danych. Ale za tez dobry udzig pewnie trzeba doplacic wiec cena df ciagle rosnie

To fakt df z szyberdachem wyglada juz o wiele fajniej. nie wiem jak to było u ciebie ale ja dostalem nizsza cene na jd i jd naprawde wiele rzeczy dorzucił np siedzenie pneumatyczne ,siedzenie pasazera ,wyłacznik prądu ,dodatkowe oswietlenie wiec dlatego sie na niego zdecydowalem. ALe mialem naprawde dylemat ktory z nich wybrac. df 410 jest rowniez bardzo fajnym sprzetem i uwazam ze jak na polskie rolnictwo jak narazie te sprzety beda sie dobrze sprawowac. i moje pytanie jestes na 100% pewien z jakich czesci jest złożony df. to obecnie bardzo cieżko ustalic. o ile wiem to df ma fabryki w chinach

i ciszaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa każdy mówi o chińskich częsciach w jd 5m jak padnie pytanie o chinszczyzne w innch traktorach to nie wiadomo co powiedziec ,bo tak naprawde tyle o nich wiecie

#434 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 28 luty 2010 - 11:54

Nowa seria ciągników John Deere 5M Porównaj sobie Mi R i jeśli stan finansów na to pozwala weź R, Ja też ostro negocjowałem z dilerem różne dodatki i cenę no ale gdzieś zawsze jest granica i pomimo podobnej ceny mam w Agrofarmie dodatkowo jedną parę hydrauliki i wolnego spływu, zaczep automatyczny, 4 prędkości wałka, biegi pełzające. Nie zapomnij w swoim wziąć EHR (1500 Euro) bo nie będziesz miał sterowania Tuzem z zewnątrz ciągnika.
Co do produkcji części deutza w Chinach to jak znajdę coś z napisem made i China w ciągniku to dam znać, bo uważam że klient powinien o tym wiedzieć

#435 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4074 postów

Napisany 28 luty 2010 - 11:58

Nowa seria ciągników John Deere 5M Jeśli w mf czy deutz lub nawet jd5r było by coś z chin juz ktos znalazł by tabliczke made in china. Pozatym nie wiem co to znaczy dobry silnik made in france w porównaniu z silnikami deutza, który od wielu lat jest w czołówce w tej branży. Mówie to jako użytkownik mf. Ludzie się prospektów naczytają a potem fascynacja ramą np. Czy mf lub deutz bez ramy z turem pękają a może się wyginają bloki ktoś napisze a wielu traktuje to jako prawdę objawioną. Co do danych foldery czy prospekty często są tworzone przez ludzi dla których są to tylko cyferki należyw więc sprawdzic w kilku źródłach.

#436 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 28 luty 2010 - 12:03

Nowa seria ciągników John Deere 5M Z tymi cenami to jest różnie np. ja dostałem oferte na JD 5080M w classic 120tyś netto z obciążnikami nie wiem ile było par hydrauliki, jak się nie myle to 2. Zaś na Agrofarma co prawda w ecoline 112 tyś netto, ale tu już jest skrzynia 40km/h udzwig podnośnika 4300, a nie 3600, szersze kapcie, obciążniki. Ogólnie Agrofarm jest bardziej masywny od JD i do głównych prac wybrałem właśnie tego...

#437 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:10

Nowa seria ciągników John Deere 5M wszędzie trzeba mieć swoje zdanie, my mieliśmy brać 5r ale myśleliśmy też nad DF czy MF jednak ostatecznie zadecydowała cena i wybór padł na 5m:D jak narazie nie żałujemy, i jesteśmy w 100% zadowoleni, a dzięki temu że nie wzieliśmy fendta309 vario zostało nam sporo kasy na większy ciągnik i tu można się bardziej pobujać, chociaż ostatnio po rozmowach z kilkoma rolnikami i wyciczce do szwecji wiem że elektronika nie jest taka fajna a od użytkownika valtry w szwecji wiem że nie trzymają tych traktorków więcej jak 5 lat, sprzedają za granice i biorą nowe, a u nas się tak nie da bo ludzi nie stać żeby tak ciągnikami handlować, i z tąd nasze obawyh przed tą elektroniką i tak wcześniej myśląc o fendzie 413 czy JD 6630 premium powoli nam się odmienia i coraz bardziej myślimy nad jakimś casem albo mc cormickim i to nie ze względu na cenę (chodzi aż jest ona bardzo ważna) ale na koszty późniejszych serwisów i napraw ewentualnych awarii tej elektroniki
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#438 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:15

Nowa seria ciągników John Deere 5M Pocieszenie, że są jeszcze w narodzie tacy rolnicy, którzy nie kierują się znaczkiem na masce i miną sąsiada kupując ciągnik, tylko podchodzą racjonalnie do zakupu i patrzą do czego ma służyć ciągnik, i że powinien pracować co najmniej 10 lat.

#439 Share Waldek23

Waldek23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Mam 25 lat pracuje na swoim 17 ha gospodarstwie z rodzicami, żoną i synem Arkiem, interesyje się wszystkim co związane jest z rolnictwem. Nie ma takiej rzeczy której nie wychoduje. Wszystkie zarobione pieniądze inwestował bym w maszyny rolnicze, a w szczgólności w ciągniki. Pozdrawiam odwiedzających mój profil.

Napisany 28 luty 2010 - 12:22

Nowa seria ciągników John Deere 5M Mam podobny dylemat co koledzy wyżej, co do wyboru ciągnika. U mnie cena JD i DF jest taka sama, choć Jd ma ehr, siodełko pasażera i większą kabinę co jak dla mnie jest największym plusem tego ciągnika. Mam zetora 7745 i nim można jeździć całą rodziną, po przesiadce do Agrofarma jest zdecydowanie za ciasno. Na chwilę obecną jestem za JD jednak trochę martwi mnie ingerencja skośnookich w niego i ten czas oczekiwania na zamówiony sprzęt. Co do R to kusi mnie czasami, ale nie ma co przesadzać, tata Ursusem 330 kiedyś obrobił, a dziadek końmi, a nam teraz JD sie nie podobają ;)
Czas pokaże co będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:32

Nowa seria ciągników John Deere 5M Pestus123 nie wiem u jakiego dilera pytałeś o JD że za wersje clasik dał ci aż taką cene chyba że to nie netto a brutto
"Ogólnie Agrofarm jest bardziej masywny od JD i do głównych prac wybrałem właśnie tego..."
jeśli agrofarm jest bardziej masywny niż JD to dlaczego waży mniej od JD?
agrofarma idzie kupić za 117 tyś netto w wersji D (lepszej), a JD w wersji comfort również w tej samej cenie 117 tyś netto!
różnice między nimi są niewielkie: w JD jest rewers hydrauliczny, rama ( nie pełna ale jak ktoś ją widział to nie ma wielkiej różnicy)boczne szyby no i zdecydowanie lepiej dopracowany niż DF !
DF ma za to o jeden bieg więcej jedną pare hydr. więcej i sterowanie mechaniczne tuz z zewnątrz
JD można zawsze doposażyć w przyszłości a DF- już nie aż tyle!