dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

hubertuss    4653

Troche dziwne wnioski o tej wieczności/nowości jak na 2-3 letnie ciągniki tak renomowanej marki. Nie chce nikogo denerwować. Ale poprostu seria 5m jest tańsza od 5r. Nie dzieje się tak tylko i wyłącznie za sprawą mniej skomplikowanej konstrukcji. Jak widać zaoszczędzono też na jakośc materiałów i jakości montażu. Zauważcie, że uzytkownicy 5r praktycznie nie mają żadnych problemów. Mojm zdaniem jd psuje sobie wizerunek w dłuższej perspektywie chcąc dostarczyć traktor dla każdego. Ale pożyjemy zobaczymy.

Co do owej hydrauliki, podnosnika. Radze jednak skontaktowac się z serwisem. Porozmawiac o naprawie czy też ewentualnych jej kosztach. czasami może lepiej wydac parę stów niż potem kilka tys. Ewentualnie jak ktoś mówił jeśli serwisy to naprawiają a nasz nie chce. Skontaktować się z jd polska.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Ziomal, można próbować jeszcze ustawiać metodą prób i błędów tą dźwigienkę od położenia podnośnika ale nie wiem czy coś z tego będzie ;/

Hubertuss ale zwróć uwagę na to że 5 r jest sporo droższy, wiadomo inna skrzynia, przedni most, i pare innych bajerów. Do czego dąże to wcale ta seria to nie jest takie g.... jak niektórzy myślą bo te usterki a właściwie wady fabryczne nie powodują że ciągnik padł w jednej chwili czy coś innego tylko to są takie pierdoły w stylu ; brak kalibracji sprzęgła fabrycznie, ten syczący podnosnik jak lekko nie popchasz wajchy lekko do przodu i to tyle co mogłem wymyślić. JD mógłby sie postarać żeby w ogóle nie było takich przypadków ( miejmy nadzieję że tak będzie w przyszłości ) pod tym względem lepiej wypada R , ale przynajmniej jeszcze się z nikim nie spotkałem kto ma M żeby coś nawaliło w mechanice a w przypadku serii R to już było parę bardzo poważnych przypadków. Więc nie krytykujcie tak tego ciągnika bo on jest naprawdę niezły za nieduże pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Miałem z tą dźwigienka powalczyć dzisiaj ale trzeba było by coś na podnośnik założyć a ciągnik z przyczepą latał wiec nici z tego. Mnie zastanawia to, czy można było by cały tył zaadaptować z serii 5020? W ubiegłym roku u byłych teściów kopałem 5080R Premium z stollem V202 i byłem zachwycony, przyszło później robić u siebie M-ką z tym samym kombajnem to trzeba było się odzwyczaić od przycisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda u was sprawa pomp paliwowych bo ja już mam 4. 3 się pociły a z 1 leciało paliwo serwisanci twierdzili ze to wina paliwa zmieniałem stacje paliw ale to niewiele dało pojechałem do gościa niedaleko mnie który ma 3 nowe JD nie pamiętam jakie ale od 100KM do 180KM i uniego nic się nie dzieje z pompami. Wziołem nr tel i zamówiłem z tej hurtowni 150Mg i pompa zaczeła lecieć. Jak przyjechali ją wymienić to nadal twierdzili ze to wina paliwa a ja im na to ze biore paliwo z tego miejsca co ten gość i połowa innych większych rolników w okolicy i u nich nic się nie dzieje to za bardzo nie wiedział co powiedzieć. Mówiłem żeby wzieli paliwo do badania i wszystko się wyjaśni ale nie chcieli. Na razie po 200Mg jest dobrze ale co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

U mnie na razie nic nigdzie sie nie poci w okolicach pompy. U tego gościa co mówisz że byłeś to tam jest całkiem inny układ wtryskowy to za bardzo nie ma co porównywać, niby jakim cudem tak jak to mówili specjaliści ( serwisanci ) że powodem wyciekania paliwa jest zła jego jakość :lol: U mojego wujka przy new hollandzie zła jakość objawiła sie tym że mu 3 sekcje poszły i ileś tam tysięcy musiał włożyć bo gwarancja tego nie objęła. A tak konkretnie to z którego miejsca sie lało??

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze niema co porównywać ale o to chodziło ze skoro u niego jest tak zrobione ze uszczelniacze nie puszczają to czemu tu tego nie zastosują. U mnie leciało z odpowiecznika taka mała dziurka z tyłu pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Sprawdzał z was ktoś czy ma luz na wale napędowym miedzy silnikiem a skrzynią ? U mnie jest spory przy skrzyni ale nic nie cieknie, a nie pamiętam czy tak było od nowości.

Edytowano przez Davido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

U mnie nie ma żadnego luzu ;) Ale olej na samym początku przeciekał właśnie po tym wale i spływał po skrzyni, ale to wszytko załatwione na gwarancji ( wymiana trwała 15 min )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Jak wygląda u was sprawa pomp paliwowych bo ja już mam 4. 3 się pociły a z 1 leciało paliwo serwisanci twierdzili ze to wina paliwa zmieniałem stacje paliw ale to niewiele dało pojechałem do gościa niedaleko mnie który ma 3 nowe JD nie pamiętam jakie ale od 100KM do 180KM i uniego nic się nie dzieje z pompami. Wziołem nr tel i zamówiłem z tej hurtowni 150Mg i pompa zaczeła lecieć. Jak przyjechali ją wymienić to nadal twierdzili ze to wina paliwa a ja im na to ze biore paliwo z tego miejsca co ten gość i połowa innych większych rolników w okolicy i u nich nic się nie dzieje to za bardzo nie wiedział co powiedzieć. Mówiłem żeby wzieli paliwo do badania i wszystko się wyjaśni ale nie chcieli. Na razie po 200Mg jest dobrze ale co będzie dalej.

 

Witam, mam jd 5090M od dwóch lat. Sądziłem, że dobrze zrobiłem kupując jelonka, ale teraz sam nie wiem, Pierwsza pompa, a raczej uszczelniacz padł mi po 30mth, druga po 150mth przy 350 dzwoniłem z awarią 3 uszczelniacza przy pompie po 600 mth zgłosiłem awarię 4 pompy. Zawsze działo się to samo, pocił sie pod pompą paliwa i nie wytrzymywał uszczelniacz. Nie miałem problemów z serwisem, gdyż firma, w której kupiłem ciągnik sprawuje się pod względem gwarancji naprawdę na 5. Oprócz pomp zostały wymienione mi 3 gniazda hydrauliczne a także wszystkie zaciski przewodów przy chłodnicach oleju. Tu nie ma winy paliwa, po prostu z rozmów z serwisantami wynika, ze wady tych uszczelniaczy są masowo. Serwisanci mówili, że pomp po wymianie są pełne palety. Niektórzy z rolników decydują się na oddanie pompy do naprawy, która polega na wysłaniu pompy do firmy spod Lublina tam staczają wałek i mocują inny uszczelniacz który sprawdza się dożywotnio. Koszt to ok 700-1000 zł. To mi zaproponowano u dealera. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Gniazda strzelaja, ze tak powiem. Przy podłaczaniu przewodow i tak samo przy ich odłączaniu "sika" olej przy ty miejscu, gdzie są wkręcane do ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

niestety ale nie mam numeru, zawsze zostaje to załatwiane przez dealera z tego, co się orientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie daleko Lublina jest Lubartów. A w nim firma któa specjalizuje się w naprawach układów wtryskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Zna ktoś może średnice otworu w którym montuje się grzałkę płynu chłodzącego. Muszę coś takiego założyć i czy grzałka o mocy 1000W da radę w 4,5 litrowym silniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Z tego co patrzyłem w katalogu i na necie to tam jest otwór z gwintem 1-5/8'' średnica 41,5 mm. Myślę że te 1000 W spokojnie wystarczy ( średnio do JD mają po 700 W ) , oczywiście im większa grzałka tym szybciej rozgrzewa silnik . Ta pasuje wg gwintu, średnicy i typu silnika ( 4045 )http://allegro.pl/po...3765508235.html

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Pasowała by gdyby była o 3,5 mm mniejsza :mellow:

Więc może dołożysz i kupisz oryginał? ;) :lol:

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

A skąd znasz jej wymiary w aukcji nie ma napisane? Jeżeli jest o 3,5 mm większa od otworu w bloku to pasuje. obudowa tej grzałki nie wchodzi w gwint tylko opiera się o blok i dociąga takim płaskownikiem od środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Na tej aukcji nie było nic napisane, ale na innej jest. Może masz rację z tym że bd pasować, ale jednego nie rozumiem a mianowicie jak się wsunie tą grzałkę do środka? Jeżeli ten płaskownik jest szerszy od otworu, a z drugiej strony musi być szerszy od otworu żeby ją przytrzymywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz-06    105

Tak M-ka miała premierę na Agro-Show. A tak na marginesie 1,5 roku temu borykałem się z problemem 5090M czy 5090R. Dostałem te dwa modele na testy kiedy popracowałem trochę M-ką a potem przesiadłem się do R-ki. Przekonajcie się jakiego dokonałem wyboru. Zobaczcie zdjęcia w mojej Galerii. To był najlepszy wybór. Te dwie serie dzieli wielka przepaść. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj