dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2257    142

Z tych ludzi to mi się śmiać chciało wielcy ucieszeni ,że ZT 303 przy końcu go przeciągnąłlaugh.gif lol? Jakby Jeleń nie podskakiwał to by go zamęczył na śmierć.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się co z mocy jak przyczepności nie ma. Te małe kółka z przodu to porażka podobnie jak cały ten sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

W jakiej temperaturze w 5080M włącza się automatyczne podgrzewanie paliwa i od jakiej temperatury można włączyć świece żarowe i jak to zrobić? bo jest kilka wersji (1.kluczyk w lewo, 2. kluczyk na zapłon i wcisnąć) nie wiem jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

Mnie osobiście przeraża ilość chińskich części w małych i średnich modelach JD.

Jedynie duże modele powodują u mnie zaufanie.

Nie ma co ukrywać, jakość wszelkich produktów chińskich a europejskich jest diametralnie inna.

Edytowano przez roter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Nie wiem jak jest w serii 5M ale w serii 5R świece żarowe same się uruchamiają kiedy temperatura no dworze spadnie poniżej 5-10 stopni C. Jak jest cieplej to przed uruchomieniem silnika w ogule nie grzeję i nie ma możliwości uruchomienia świec samemu.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzym18    0

W jakiej temperaturze w 5080M włącza się automatyczne podgrzewanie paliwa i od jakiej temperatury można włączyć świece żarowe i jak to zrobić? bo jest kilka wersji (1.kluczyk w lewo, 2. kluczyk na zapłon i wcisnąć) nie wiem jak to zrobić

Witam. W tym traktorze nie ma możliwości włączenia świec żarowych samemu, ponieważ podobnie jak w serii 5R świece są uruchamiane automatycznie jeżeli temperatura otoczenia spadnie poniżej -10,-15 stopni C. Jest to widoczne na wyświetlaczu (w polu gdzie są godziny pracy) w postaci odliczania sekund od np 10-15 do zera i wtedy robisz "start". A jeżeli chodzi o pozycję "kluczykiem w lewo" to możesz uruchomić tylko radio bez zbędnego włączania zapłonu - sam mam JD 5080 M z ładowaczem 583 od prawie dwóch lat. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

Witam. W tym traktorze nie ma możliwości włączenia świec żarowych samemu, ponieważ podobnie jak w serii 5R świece są uruchamiane automatycznie jeżeli temperatura otoczenia spadnie poniżej -10,-15 stopni C. Jest to widoczne na wyświetlaczu (w polu gdzie są godziny pracy) w postaci odliczania sekund od np 10-15 do zera i wtedy robisz "start". A jeżeli chodzi o pozycję "kluczykiem w lewo" to możesz uruchomić tylko radio bez zbędnego włączania zapłonu - sam mam JD 5080 M z ładowaczem 583 od prawie dwóch lat. Pozdrawiam.

kolego nie masz racji. Też myślałem że tak jest ale okazuje się że nie, pytałem się ostatnio przy przeglądzie serwisanta ale oni to zazwyczaj nic nie wiedza.

Nikt nie potrafił rozwiązać mojego problemu i postanowiłem zadzwonić na serwis do Jelonka, tam ogarniają raczej wszystko.

To odliczanie które widzisz na wyświetlaczu to jest podgrzewanie paliwa, jeżeli chodzi o świece (a jest jedna w kolektorze ssącym) i tu są 2 wersje włącza sie albo kluczykiem w lewo i czekasz ze 20s albo kluczyk na zapłon i wciskasz. (w instrukcji obsługi jest na zapłon i wciskać)

Kolejna uwaga, powiedział mi ze w 80% ciągników ludzie nie wiedza ze to w lewo to jest grzanie świec i słuchają przy tym radia dlatego często przepala się bezpiecznik ten 70A przy silniku w tej płytce nad rozrusznikiem. U mnie też się przepalił

 

Podgrzewanie swiec można uruchomić dopiero około 0, -5 C

Paliwa automatyczni koło -10 -15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Byłem przed chwilą sprawdzić ten bezpiecznik, niestety jest przepalony. Bezpieczniki znajdują się nie nad rozrusznikiem tylko pod alternatorem. No i teraz jak tu słuchać muzykę na postoju jak na zapłonie pompka paliwa chodzi a jak się cofnie to swieca podgrzewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzym18    0

kolego nie masz racji. Też myślałem że tak jest ale okazuje się że nie, pytałem się ostatnio przy przeglądzie serwisanta ale oni to zazwyczaj nic nie wiedza.

Nikt nie potrafił rozwiązać mojego problemu i postanowiłem zadzwonić na serwis do Jelonka, tam ogarniają raczej wszystko.

To odliczanie które widzisz na wyświetlaczu to jest podgrzewanie paliwa, jeżeli chodzi o świece (a jest jedna w kolektorze ssącym) i tu są 2 wersje włącza sie albo kluczykiem w lewo i czekasz ze 20s albo kluczyk na zapłon i wciskasz. (w instrukcji obsługi jest na zapłon i wciskać)

Kolejna uwaga, powiedział mi ze w 80% ciągników ludzie nie wiedza ze to w lewo to jest grzanie świec i słuchają przy tym radia dlatego często przepala się bezpiecznik ten 70A przy silniku w tej płytce nad rozrusznikiem. U mnie też się przepalił

 

Podgrzewanie swiec można uruchomić dopiero około 0, -5 C

Paliwa automatyczni koło -10 -15

No to mnie zaskoczyłeś, ale po to właśnie jest to forum aby wymieniać się własnymi spostrzeżeniami i wiedzą. A myślałem że wiem prawie wszystko o tym ciągniku. PS. chyba też będę musiał zobaczyć ten bezpiecznik bo zawsze słucham na postoju radia właśnie na pozycji kluczyka "w lewo". Mam jeszcze pytanie do forumowiczów mianowicie czy w serii 6330 bo taki też posiadam obowiązuje taka sama zasada. Chodzi mi w tym momencie o podgrzewanie świecami i paliwa. Tyle tylko że w 6330 zaraz po przekręceniu kluczyka w prawo i to w każdym przypadku niezależnie od temperatury otoczenia zapala się kontrolka podgrzewania świec przy kierownicy. Pozdrawiam.

 

Ja w 5080R przerobiłem zasilanie radia na ciągłe i włączam go nie zależnie od pozycji stacyjki.

Jak to nie tajemnica to może kolega by się podzielił jak to zrobić, czyli przerobić na stałe zasilanie radia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W 5R po przekręceniu kluczyka w lewo działa normalnie radio ale kontrolka od świec się nie pali, więc jak to jest w 5R?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bosman121    5

Jak to nie tajemnica to może kolega by się podzielił jak to zrobić, czyli przerobić na stałe zasilanie radia.

 

Wyjmij radio, tam są dwa zasilające przewody od radia, zółty i czerwony, sprawdz miernikiem lub jakąś żarówką w którym przewodzie jest prąd nawet gdy stacyjka jest na zero. Z tego co pamietam to zółty ale sprawdz dla pewności. Następnie (jeśli to kolor zółty) to odepnij zasilanie na przewodzie czerwonym i odpięty przewód czerwony idący do radia złącz z przewodem żółtym. No i to wszystko. Oczywiście czerwony kabel idący w wiązkę przewodów ciągnika, dobrze zaizoluj.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Miedzy kostką od radia a kostką łącząca się z instalacją ciągnika masz konektory i nimi sobie przestawiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bosman121    5

kolego jeśli nie wiesz o co za bardzo chodzi to mogę Ci to narysować w paintcie, tylko napisz jeśli chcesz.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

Wracając do tematu świec to (idąc na łatwiznę) można bardzo prosto zastosować jakiś sterownik czy nawet zwykły przełącznik i wtedy będzie grzał kiedy chcemy(np +5 C) Dla ułatwienia podpowiem ze można się wpiąć w kabel sterowania przekaźnika świecy żarowej (nr 5429A, biały cienki) pod prawą nogą, pod pedałem gazu jest złączka kabli z silnika do kabiny (taka konkretna)

Poszukam tego sterownika temperaturowego jak będę miał chwilkę, podejrzewam jest chyba w desce z zegarami ale to tylko podejrzenie.

Edytowano przez Adam141090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzym18    0

Wielkie dzięki kolego Bosman121. Zabiorę się za to chyba już po Nowym Roku. A ten bezpiecznik 70 A też miałem przepalony, ale dobrze że był zapasowy, to go zmieniłem. Martwi mnie tylko czy świeca żarowa nie "dostała za dużo w palnik" tym słuchaniem radia i czy w ogóle działa. Ale sprawdzę to gdy temperatura spadnie poniżej zera. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wczoraj o tym bezpieczniku 70A sam dziś z ciekawości poszedłem do M-ki go zobaczyć. Niestety bezp. od świec również i u mnie był przepalony. To powiedzcie mi jak palić w mrozy. czy najpierw kluczyk w lewo na ok.20sek potem podgrzewacz paliwa????? czy może na odwrót?????? dopiero od wczoraj wiem że mam świecę żarową myślałem że jest tylko ten podgrzewacz. Zapalająca się w prawej stronie mygająca na czerwono kontrolka oznacza podgrzewanie to już wiem. A czy po założeniu bezpiecznika będzie się zapalać kontrolka świec żarowych??????? Raczej kolego KRZYM18 świecy nie powinno się nic stać ponieważ ten bezpiecznik zabezpiecza ją przed spaleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

hmmm tak czytam i sie zastanawiam też mam emke i latem był u mnie serwis i serwisant sprawdzał ten bezpiecznik i faktycznie był spalony mówił że często one się palą (oczywiście został zmieniony na nowy) gdy przeczytałem wasze wypowiedzi to wczoraj sprawdzałem ten bezpiecznik i jest dobry a przez całe lato dość często używałem lewej pozycji stacyjki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

hmmm tak czytam i sie zastanawiam też mam emke i latem był u mnie serwis i serwisant sprawdzał ten bezpiecznik i faktycznie był spalony mówił że często one się palą (oczywiście został zmieniony na nowy) gdy przeczytałem wasze wypowiedzi to wczoraj sprawdzałem ten bezpiecznik i jest dobry a przez całe lato dość często używałem lewej pozycji stacyjki

Przy dodatniej temperaturze świecy żarowej włączyć się nie da. Można to zrobić podobno poniżej 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj