dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Czolo    0

Mam zamiar kupić JD 5100R. Zastanawiam się czy lepiej kupić od dilera najbliżej miejsca zamieszkania czy dowiadywać się o cenę w innym województwie? Nie wiem czy w takim wypadku przyjeżdżałby później serwis z mojego woj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja mam w swoim 80M 2300 godzin, jak na razie spisuje się bardzo dobrze puki co zero awarii, maszyna pracuje na usługach i praktycznie nie gaśnie

 

Kurcze kolego powiedz mi jak od 21 stycznia nakrecileś? 1150 godzin to jest dopiero wyczyn sciemniasz tak ze az strach a na potwierdzenie mam tu twoja wypowiedz z 21 stycznia koles po ile godzin w twoich okolicach ma doba? a tu twoje wypociny

 

 

Adam141090

 

Napisano 21 styczeń 2011 - 22:08

Mój ma już 1150 godzin, wygrałem przetarg na odśnieżanie i dlatego mi tak nastukało, jestem pod wrażeniem spisuje się bardzo dobrze w zeszłym miesiącu podczas największych opadów pracował 4 dni bez gaszenia, zmieniali się tylko kierowcy i paliwo w zbiorniku, Nad podziw spalanie (zależy od kierowcy) przy odśnieżaniu średnio 5,5-6l/Mgodz. Musiałem wymienić tylko przednią oponę bo się o coś rozcieła.

 

To jak to z toba jest ile godzin w ciagu doby jezdzil twoj wyimaginaowany ciagnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz89    0

185 tyś netto w wersji Comfort

 

Ale to jest cena chyba z bogatym wyposażeniem i dodatkami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić JD 5100R. Zastanawiam się czy lepiej kupić od dilera najbliżej miejsca zamieszkania czy dowiadywać się o cenę w innym województwie? Nie wiem czy w takim wypadku przyjeżdżałby później serwis z mojego woj.

przyjada tylko musisz sie liczyc z tym ze pierw beda obslugiwac swioch klijentow a w wolnej chwili zajada do ciebie deelerzy potrafia sie mscic mimo ze za darmo do ciebie nie wpadna chociaz to ze ci odmowia serwisowania nie mozna wykluczyc bo moga cie odeslac tam gdzie kupiles ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@tomparkiet- 1.Biegi jak najbardziej bez użycia siły i po przejeżdżeniu paru godzin można zmienić bieg nawet nie odczuwając tego jeśli odpowiednio "wyregulujemy" obrotami. Co do zakresów ABCD to na początku , rzadko ale czasem potrafiły zgrzytnąć przy wrzuceniu z szybszego na wolniejszy ale teraz już mi się to nie zdarza wcale .

2.Ciężko mi powiedzieć bo mało na D4 jeździłem ze względu na to że generalnie drogi na to nie pozwalały bo "emka" lubi sobie poskakać na dziurach, ale z tego co zauważyłem to tak, bo właściwie jak już wrzuciłem D4 to przeważnie właśnie na wolnych i średnich obrotach jechałem

3.W sensie z chodzi z obrotów ? Jeśli w tym sensie to nie mogę nic na ten temat powiedzieć bo nie ciągałem nim dużych ciężarów.

4.w kabinie jak dla mnie jest naprawdę w porządku, nie jest tak że nie słychać wcale silnika, ale jeśli pozamykam wszystkie okna i włączę pompę w Beczce to praktycznie jej nie słychać, nie wiem jak jest w innych ciągnikach ale dla mnie jest w sam raz.

5.Nie miałem z nim styczności, więc nic cie nie powiem na ten temat, co do nh trochę zniechęciło mnie to że niedaleko facet kupił 2 nh i w jednym robił po roku silnik. fakt że może jakaś wada fabryczna, w końcu każdej marce się zdarzy, ale po sprawdzeniu cen serii t i td, "emka" wcale nie wychodziła drożej

6.Jedną o ile można to tak nazwać, mianowicie poluzowała mi się śruba od podłokietnika.

7.Tu mnie jd pozytywnie zaskoczył , myślałem że chociaż dłużej zakręci, a on po dosłownie 2 sekundach podgrzania pali dokładnie tak samo jak latem.

Tak nawiasem , też myśleliśmy o różnicowaniu bo chcieliśmy wziąć jeszcze belarkę na drógi nabór ,ale okazało się że jest on jakiś poplątany i raczej tylko dla mleczarzy, padł pomysł o różnicowanie, ale okazało się się że jeśli wźielibyśmy belarkę na różnicownie to nie moglibyśmy ciągać ją ciagnikiem z dofinasowania.

 

 

że co??? kto Ci tak powiedział??;)


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0
Napisano (edytowany)

Kurcze kolego powiedz mi jak od 21 stycznia nakrecileś? 1150 godzin to jest dopiero wyczyn sciemniasz tak ze az strach a na potwierdzenie mam tu twoja wypowiedz z 21 stycznia koles po ile godzin w twoich okolicach ma doba? a tu twoje wypociny

 

 

Adam141090

 

Napisano 21 styczeń 2011 - 22:08

Mój ma już 1150 godzin, wygrałem przetarg na odśnieżanie i dlatego mi tak nastukało, jestem pod wrażeniem spisuje się bardzo dobrze w zeszłym miesiącu podczas największych opadów pracował 4 dni bez gaszenia, zmieniali się tylko kierowcy i paliwo w zbiorniku, Nad podziw spalanie (zależy od kierowcy) przy odśnieżaniu średnio 5,5-6l/Mgodz. Musiałem wymienić tylko przednią oponę bo się o coś rozcieła.

 

To jak to z toba jest ile godzin w ciagu doby jezdzil twoj wyimaginaowany ciagnik?

--

skoro masz jakieś wątpliwości zapraszam, 8-18

PTU WiszMasz

20-718 Lublin, Weteranów 238B

Powołać sie na Wiszowatego Adama,

Edytowano przez Adam141090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rawy    0

ponad 2000 godzi niezły wyczyn, ja mam w sowim koło 400 godzin, puki co bez drobnych niedociągnieć sprawuje sie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

--

skoro masz jakieś wątpliwości zapraszam, 8-18

PTU WiszMasz

20-718 Lublin, Weteranów 238B

Powołać sie na Wiszowatego Adama,

kolego ale z tego co piszesz, wynika że pracujesz 76 godzin na dobę :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Napisano (edytowany)

--

skoro masz jakieś wątpliwości zapraszam, 8-18

PTU WiszMasz

20-718 Lublin, Weteranów 238B

Powołać sie na Wiszowatego Adama,

 

 

No pewnie ze mam watpliwosci a nawet wiem ze sciemniasz bo nie da sie zrobic 1150 godzin 0d 21 stycznia do 6 lutego policz sobie koles CHyba ze w twoich okolicach doba ma po 80 godzin?(no bo moze wiecej niz te 1150 natrzaskales)hahaha. Kazdy kto mial matme w szkole powie sze sciemniasz jestes zwyklym oszustem

 

Wiec moja rada zbieraj kredki do teczki zawin sobie kanapke w gazete i zapierdzielaj do przedszkola bo pani cie nie wpusci tam znajdziesz godnych sluchaczy i moze gdy juz podstawowke skonczysz to bedziesz umial mnożyc

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0
Napisano (edytowany)

Kolejny raz dochodzę do wnioski, że świat jest pełen idiotów i nic na to nie poradzi, z nimi po prostu trzeba żyć. Człowiek nie wysłucha, człowiek nie zrozumie, człowiek gada głupoty. A kto ci powiedział ze 21 I miałem te 1500? (ja tak nie napisałem) Bazuje na raportach kwartalnych, w zeszłym miał fakt 1500 teraz ma coś koło 2500.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Napisano (edytowany)

Koles napisałeś wyraznie ze mial 1150 godzin wiec nie sciemniaj teraz ze nie pisales na forum jest twoj post :P a teraz juz sciemniasz ze niby 1500 godz a napewno za dwa dni bedziesz pisal ze tez tak nie bylo i tak nie napisales widac ze dopiero teraz zaczynasz sobie liczyc ile to mozna bylo np w miesiac zrobic i tak piszesz zeby twoja historyjka miala jakikolwiek sens

 

Wogole te twoje historie to sie kupy nie trzymaja a co do idiotow to widac ze ty nim jestes wielki cwaniaku

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Timasz popieram i zauwaz ze ciagnik adma 5 lutego mial 2300 mth a dzis jak pisze ma 2500 czyli przez 3 dni zrobił 200 mth :blink: czyli doba ma 24 godz razy 3 i wychodzi 72 wiec znowu kolejna sciema cwaniak jakich mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@adam wytłumacz jak to tam u Ciebie jest, albo nie pisz nic.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Napisano (edytowany)

Dokładnie koledzy sciemniacz Adam141090 jest taki cwany ze sam siebie przechytrzył a to juz niewielu potrafi hahaha.

 

Brawo brawissimo czekamy na kolejne opowiesci science fiction :P

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0
Napisano (edytowany)

Dokładnie koledzy sciemniacz Adam141090 jest taki cwany ze sam siebie przechytrzył a to juz niewielu potrafi hahaha.

 

Brawo brawissimo czekamy na kolejne opowiesci science fiction :P

proszę, taki jestem cwany że potrafię zrobić fotografię, czekam do czego teraz się przyczepisz.

post-4350-0-47686400-1297093082_thumb.jpg

Edytowano przez Adam141090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

No jakoś teraz cisza...


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

cisza hehe nikt tu nie podwazal ze masz tyle mth ale nie 1150 w ciagu miesiaca czlowieku a po za tym niedawo pisales ze masz 2500 a zdjecie to mogles zrobic rownie dobrze u sasiada czy jakos tak wiec i tak piszesz bajki i tak bo niestety doba ma tylko 24 godz a jak dlugo wogole masz tą mke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nawet nie w ciągu miesiąca, tylko 15 dni stąd się brały podejrzenia :) Bo aktualnie w Polsce doba nie ma prawie 80 godzin :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Panowie wyluzujcie troszkę, pomylił się, Adam napisz w końcu jak to było tylko bez kręcenia. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Napisano (edytowany)

Musze oczywiscie nadmienic iz nie przyczepialem sie tylko zauwazylem oczywiste fakty :P (komentarza roberta nie bylo gdy pisalem)

 

No coż moge powiedziec komentarze 2 kolegów powyżej mowią wszystko po pierwsze nie masz nawet 2300 h po drugie pisales juz o 2500 h tez tego nie ma po trzecie nie ma mowy o nakreceniu takiego przebiegu w 15 dni po trzecie niby z kad mam miec pewnosc ze to Twoj ciagnik a nie kogos innego albo tez zdjecie nie jest z neta co nie byloby nowoscia na tym portalu po czwarte pisales o tym ze informacje o przebiegu czerpiesz z raportow kwartalnych a jakos w ciagu miesiaca piasles kilka razy o postepach w nabijaniu godzin to wreszcie co ile masz te raporty kwartalne co 5 dni ?

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0
Napisano (edytowany)

Z tego co zauważyłem to temat tego forum to ,,opinie o serii M'' a nie dochodzenie nie domówień i nieścisłości pana Adama, Nic nie będę prostował bo nie czuje takiej potrzeby, Jak już napisałem maszyna pracuje na usługach (odśnieżanie, ale głównie transport odpadów ciekłych na oczyszczalnie z Ubojni zwierząt i przepompowni, i nie tylko) Jeżeli chodzi o cześć mechaniczną to wszystko dzieła na razie jak powinno (Prawie nie był używany podnośnik, poza kilku dniową pracą z dmuchawą śnieżną) co zauważyłem po dzisiejszych oględzinach to to że pracuje znacznie głośniej przy transporcie, wyje skrzynia i opony stan zużycia koło 50% Odnośnie moje wypowiedzi z któregoś tam stycznia to może miał i więcej, nie wiem nie przywiązuje do tego zbyt wielkiej uwagi.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Aaaaaaaaaaaaa wiec dziekuje koles za wytlumaczenie nam wszystkiego w przystepny sposób co i jak twoj opis jest nadzwyczaj wnikliwy Teraz juz nawet wiem o czym jest ten temat :lol:

 

Oczywiscie uroczyscie przyrzekam iz od tej pory juz bede bezkrytycznie przyjmował tzw. niedomowienia i niescisłości :blink: uwazam ze juz pewnie czujesz sie zrechabilitowany? jesli tak to ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azbest    0

Witam wszystkich. Widzę że seria 5M jest bardzo popularna. Z ojcem zamierzamy kupić właśnie taki ciągnik z ładowaczem. Zastanawiamy się jedynie nad jedną kwestią czy kupić 5100m z orginalnym ładowaczem jd czy też 5080r z jakimś polskim. Do wydania jest 170000 zł. Lepiej 5r ale z orginalnym ładowaczem nie wyrobię z kasą. Proszę o opinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj