dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

b0gdan    90

uważam że będziesz żałował :P Owszem 5M ma chińskie części, ale co teraz ich nie ma :) (mam nadzieje że mój MF nie, ale ręki nie dam uciąć :D ) różnica w cenie pomiędzy M i R nie jest wcale taka duża, jeśli M doposażysz do poziomu R, to okaże się naprawdę nie wielka, dodatkowo R posiada zdecydowanie lepsza (czytaj wygodniejszą) skrzynię w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pako    0

Dołą czę się do tematu miałem dylemacik czy nh czy jd wybór padł na nh z tego względu (może będę żałował) że jak seria r kosztuje np X a seria m kosztuje X -50% ,to coś musi być nie tak, w przyrodzie nic nie ginie ,myślę że nie chodzi tu tylko o siłe roboczą (i tak dzisiejsze fabryki są w pełni z robotozmechanizowane)ale taże i materiały ,coś mi się nie chce wierzyć że do tych mostów przywożą korpusy odlane w niemczech z niemieckiej stali ????? Każdy mówi że JD nie może sobie pozwolić na lipę poprzez model 5m a ja myślę że może ,ponieważ ma jeszcze inne modele i każdy ma wybór czy 5m czy inny .Ona będzie chodzić rok dwa ale myślę że póżniej serwis się upomni o niedopłatę chińską.Mam wujka jest dealerem pewnej marki traktorów i on mówi że teraz koncerny traktorowe to nie liczą zysku ze sprzedanego traktoru tylko z późniejszego jego serwisu.Takie jest moje zdanie jak ktoś się z tym nie zgadza to ma do tego pełne prawo nie jestem zwolennikiem żadnej marki ani przeciwnikiem JD.

 

Bardzo interesująca strategia - istnieć na rynku 4-5 lat żeby potem sprzedawać tylko część. Jeśli Twój krewny naprawdę współpracuje z takim producentem, to nie wróżę mu stabilnego biznesu na wiele lat. Pominąłeś wiele faktów JD istnieje od ponad 170 lat i innych znamienitych marek również ma bardzo długą historię, która nie byłaby możliwa przy takiej strategii. Klienci po kilku latach rozpoznaliby nieuczciwą markę. Czy inwestując w nową maszynę nie rozmawiasz z znajomymi, którzy pracują różnymi markami żeby podjąć trafną decyzję. A może Ty nie kupujesz tylko sprzedajesz maszyny konkurencyjne miedzy innymi do JD? B)

 

Zdecydowanie mijasz się z rzeczywistością jeśli chodzi o różnicę cenowa między 5M a 5R. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goj    0

I przedni most no sory ale jak w momencie wyrywania drzewa klikniesz guzik od napędu to w przekładni sa takie przeciążenia ze po jakimś czasie cos pierdyknie

Pytam kolegę jakie są przeciążenia w skrzyni i przednim moście podczas gwałtownego hamowania dajmy z przyczepą tandem gdy nam pod koła wbiegnie pies.Zaznaczam że hamulec przedniej osi jest przez załączanie napędu i obciążenia przenoszone są przez skrzynię. To znaczy że po takim hamowaniu ma się rozpaść skrzynia lub most? Jakie są przeciążenia gdy ta przyczepa ugrzęźnie ,a ciągnik stoi jedną stroną na aswalcie ,a drugą na poboczu? To mamy przyprowadzić większy ciągnik bo ten się rozpadnie jak będziemy nim próbować wyjechać.Tłumaczenia dilerów że coś tam,ktoś tam złego ale to nie wina ciągnika są śmieszne. Te ciągniki gdy by były towarem konsumenckim to można je uznać za towar niezgodny z umową nie nadają się do celów do jakich zostały stworzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArtBet    2

napisałem ze po jakimś czasie a nie ze po pierwszym zrobieniu mielonych z psa i chyba mam troszkę racji możesz robić mielone 2x dziennie przez rok i zobaczymy co z tego wyniknie. Co do wyciągania przyczepy klikaj sobie przycisk od przedniego napędu albo anarchicznie rewers do przodu do tyłu, jest a mianowicie byl na youtube-ie filmik teraz już nie wiem czy to M-ka R-ka czy poprzednicy ale Właściciel chyba na łące testuje Rewers pisze z pamięci ale moze ktos to widzial i mnie poprawi czyli 50% gazu do przodu po chwili do tyłu caly czas na wysokich obrotach i tak kilka razy no kurcze mi chodzi o to ze nic na chama bo nowe i Niemcy zrobili... Ja zapłaciłem 177XXXtys za 5100M i to ze M-ka jest tańsza od R-ki to nie dlatego ze czesci sa ciulowe tylko dlatego ze jest uboga, do M-ki dodaj skrzynie z bajerami i całą elektronikę do sterowania podnośnikiem na błotnikach(okolo 7tys) i wyjdzie cena podobna do R-ki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

A te siedzenie pasażera jest składane? Bo inaczej bardzo niewygodnie Ci się będzie z tej M-ki wysiadać.

Edytowano przez katator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

5100R + tur i 5080M.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djgrove    0

Rozważałem jescze 5080R + tur i 5100M? JAk myślicie, która wersja będzie lepsz?

a) 5100R + tur i 5080 M

B) 5080R + tur i 5100M

m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Koniecznie chcesz 2 ciągniki?

Do tura lepsza będzie R-ka, półbiegi w dźwigni od ładowacza i niby pełna rama.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Z tego co wiem to można kupić dwa mocowania i tur będzie pasował do obu. Tylko wtedy tur 533 albo 583.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djgrove    0

ok dzięki a czy mógłbyś mi powiedzięc ile kosztuje taki claas jak ty masz i jaką ma wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy a szukam informacji na temat 5M 80 KM jak rzeczywiscie sie sprawuja posiadam kombajn JD 1450 siadaja co roku czujniki wzgledem serwisu przyczyna to droga morska u sasiadow rowniez to samo sie dzieje 5M nigdzie w mojej okolicy nie chodzi wiec prosilbym o szczere opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Tak samo jak farmer1234567890 chcę się dowiedziec coś na temat ciągnika 5080M.Byłbym zainteresowany kupnem.Patrzyłem na ofertę w Charterze i piszę że cena jego to 106500 netto+VAT.Może mi ktoś powiedziec co on ma w standardzie a co w dodatkowym wyposażeniu?Dziękuje z góry i pozdrawiam;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W tej cenie masz skrzynię z rewersem mechanicznym przy kierownicy (30km/h), podnośnik sterowany mechanicznie, brak klimatyzacji i pneumatyki, siedzenie mechaniczne, brak fotela pasażera, 2 pary wyjść hydrauliki, zwykły zaczep regulowany.

Dodatkowe wyposażenie to: skrzynia z rewersem EH i 2 biegi pod obciążeniem (40km/h), EHR, klima, pneumatyka, siedzenie pneumat, siedzenie pasażera, 3 pary wyjęś hydrauliki, zaczep automatyczny, dodatkowe światła robocze, lusterka teleskopowe, "dziura" w dachu i wiele innych pierdółek.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a moze moglby wypowiedziec sie rolnik ktory poda ile mth przepracowal czy mial jakas powazna awarie bo o wyposarzeniu mozna dowiedziec sie u deelera interesuje mnie model 80 KM bez elektroniki mechaniczny podnosnik bardzo bym prosil o adres z zachodniopomorskiego lub wielkopolski abym mogl podjechac i zobaczyc ciagnik po minimum 200 mth z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

woj. łódzkie ,przepracowane 250mth ,zero awarii ,a przepraszam musiałem dokręcić dwie opaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

JD 5080M pracuje przy prasie rolującej ,pługu 3-obrotowa - kuhn ,agregat uprawowy 3,30m - kongskilde ,kosiarka bębnowa 2,20m - kuhn ,rozsiewacz nawozów - rauch i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JD 5080M pracuje przy prasie rolującej ,pługu 3-obrotowa - kuhn ,agregat uprawowy 3,30m - kongskilde ,kosiarka bębnowa 2,20m - kuhn ,rozsiewacz nawozów - rauch i wiele innych.

to cos jak u mnie kurde juz sam nie wiem co kupic bo czy JD DF NH zawsze znajda sie slowa krytyki i taki balagan w glowie a jeszcze pytanko z rosiewaczem wrzucisz tone nawozu czy go nosi dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

to cos jak u mnie kurde juz sam nie wiem co kupic bo czy JD DF NH zawsze znajda sie slowa krytyki i taki balagan w glowie a jeszcze pytanko z rosiewaczem wrzucisz tone nawozu czy go nosi dzieki i pozdrawiam

Jak mam rozsiewacz załadowany max. nawozem to wszystko jest ok ,traktora nie nosi jak to napisałeś. Bardzo fajnie współpracuje ten JD z rozsiewaczem RAUCH. My również przed wyborem traktora mieliśmy wielki bałagan w głowie ,nie wiadomo było kogo słuchać ,każdy mówił co innego ,ale trzeba było się zdecydować i podjąć decyzję. Wybraliśmy traktor ,który najlepiej będzie pasował do naszego gospodarstwa tzn. do hodowli bydła mięsnego. W założeniach miał to być traktor prosty (ale bez przesady) ,mechaniczny i żeby nie był naszpikowany elektroniką. Wybór padł właśnie na JD 5080M Comfort ,jak na razie spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

a moze moglby wypowiedziec sie rolnik ktory poda ile mth przepracowal czy mial jakas powazna awarie bo o wyposarzeniu mozna dowiedziec sie u deelera interesuje mnie model 80 KM bez elektroniki mechaniczny podnosnik bardzo bym prosil o adres z zachodniopomorskiego lub wielkopolski abym mogl podjechac i zobaczyc ciagnik po minimum 200 mth z gory dzieki

ja mam w swoim 80M 2300 godzin, jak na razie spisuje się bardzo dobrze puki co zero awarii, maszyna pracuje na usługach i praktycznie nie gaśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz89    0

Jak mam rozsiewacz załadowany max. nawozem to wszystko jest ok ,traktora nie nosi jak to napisałeś. Bardzo fajnie współpracuje ten JD z rozsiewaczem RAUCH. My również przed wyborem traktora mieliśmy wielki bałagan w głowie ,nie wiadomo było kogo słuchać ,każdy mówił co innego ,ale trzeba było się zdecydować i podjąć decyzję. Wybraliśmy traktor ,który najlepiej będzie pasował do naszego gospodarstwa tzn. do hodowli bydła mięsnego. W założeniach miał to być traktor prosty (ale bez przesady) ,mechaniczny i żeby nie był naszpikowany elektroniką. Wybór padł właśnie na JD 5080M Comfort ,jak na razie spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam!!!

 

A ile kosztował Twój JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj