dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

adamj24    8

Ja osobiście wachałem się między jd 5080m comfort a df 410 agrofarm ale jak porównałem wykonanie tych sprzętów to wątpliwości odeszły na korzyść jd. Sam osobiście byłem świadkiem jak konkurencja jd zmieniła dane w broszurach danych technicznych swoich traktorów aby mogły konkurować z jd seri m.

Jestem w posiadaniu dwóch broszur z danymi technicznymi odnośnie jednego traktora gdzie np. udzwig podnośnika czy skręt jest różny a mowa przeciez o jednym i tym samym traktorze i ścieme taką wykorzystuja handlowcy jako jeden z argumentów w walce z jd 5m. I skąd prosty rolnik ma wiedzieć ze dane na folderach reklamowych maja sie nijak z rzeczywistością. Sam szukam ,wybieram już traktor podnad rok wiec troszkę poznałem zasady działania handlowców.

 

Mbpiotr mógłbyś sprecyzować jakie różnice w wykonaniu pomiędzy JD a Agrofarmem wpływają na korzyść JD, czy aby na pewno widziałeś oba ciągniki na żywo czy tylko oglądałeś broszury, Ja akurat jestem po zakupie ciągnika i też trochę się ich naoglądałem. Nad wyborem myślałem od Agroschow w Bednarach do stycznia tego roku nim podjąłem decyzję i ostatecznie kupiłem Agrofarma 410, gdzie wykonanie niczym nie odbiega od JD, jeden i drugi ciągnik ma swoje plusy i minusy a wyposażeniu takim jakie mam w agrofarmie to JD wychodził już znacznie drożej (3 tys Euro). I nie piszę ty jako fan Deutza bo jest to pierwszy ciągnik tej marki z jakim będę miał styczność, nie gloryfikuję też JD jak większość posiadaczy tego ciągnika na forum, chociaż mam 6930 comfort rocznik 2009. Moim zdaniem JD by gonić konkurencję wypuszcza model prosty z najtańszych materiałów by zejść z ceny (różnica pomiędzy R a M to przepaść) jak będzie z jakością czas pokaże, osobiście nie zdecydowałem się na niego między innymi z powodu chińskich części, a czemu ma wzięcie, nie oszukujmy się marka robi swoje i każdy woli przed sąsiadami pochwalić się na podwórku JD niż zetorem, którego mają na co drugim podwórku, a jak wykonany i wyposażony ten JD to już nikt nie wnika. Co do danych na folderach to prosty rolnik pozostaje dziś przy c360 ( dla niego to szczyt techniki) a prawdziwy rolnik zanim wyda ciężko zarobione pieniądze to potrafi porównać sobie dane z folderów i wychwycić różnice zarówno wyposażenia jak i sposobu podawania mocy itd. w dobie Internetu i różnego rodzaju testów w czasopismach o technice rolniczej nie jest to takie trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem niestety jak wygląda wykonanie 5M ale jeżeli chodzi o wykonanie Agrofarma to przynajmniej dwa lata temu (wtedy go oglądałem) nie była to żadna rewelacja-powiedziałbym raczej że był wykonany "tak sobie"-i nie piszę tu tego z racji posiadania JD-po prostu bardzo przeciętny ciągnik bardzo przeciętnie wykonany-chyba że była to wersja "specjalnie na Polskę"-niestety tego już nie jestem w stanie stwierdzić.Reasumując-jeżeli jest tak tak jak piszesz-to ten 5M wykonany jest dosyć przeciętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli miła bym wybierać agrofarma i 5080 m wybrał bym deutza choćby ze wzgledu na silnik no i nie ma tam chińskich części. co do wykonania może w jd lepiej wygląda ten boczny panel ale przyjąc można że poziom jest ten sam. W 5080 za wszystko trzeba dopłacać nawet za skrzynie aby jeździl szybciej niż c 360. Ludzie to kupuja nie dlatego że takie dobre tylko dlatego że takie tanie. Jak już ktos napisał na podwórku stoi jd w cenie zetora a co jest w środku nikt nie wie. Nawiasem mówiąc w 5080 odrazu kupił bym ehr ta mała dźwignia fajnie wygląda ale jest krótka i dość ciężko chodzi lepiej juz było zrobić klasyczne sterowanie mechaniczne podnośnika przy siedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Proszę obejrzeć załączony plik oraz odwiedzić stronę jednego z dilerów www.rolsad.com.pl

Porównajcie max. udzwig podnośnika np. df agrofarm 410 na stronie www i broszurce ,jaki wkoncu on jest? Jeśli tak jest również z innymi parametrami to ja mam duże wątpliwości co do tego traktorka (skąd i z jakich częsi jest wykonany, nie wspominająć o parametrach tech.). Papier wszystko przyjmie i jesli bedziemy sie tego trzymać to taki traktor może konkurować nawet z najlepiej wypasionym fendem ale tylko na papierze. Mówiecie ze jd 5m jest częsciowo wykonany z chinskich częsci a wiecie na 100% z jakich częci jest wykonany df case czy nh. Wiec wole jd 5m z tymi chinskimi czesciami chociaz jest ich niewiele ale zato z pewnym silnikiem i skrzynią oraz przetestowanego w niemczech.

sk.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Brak załączonego pliku więc nie wiem o czym piszesz ale Agrofarm 410 ma udźwig 4300 a Jd 5080M 3600, niektóre Agrofarmy mają siłowniki wspomagające więc może raz jest opisane z siłownikami raz bez. To musisz sprawdzić a nie kierować się ulotkami, ciągnik należy oglądać i porównywać w Realu a nie w folderach wtedy zobaczysz różnice w wykonaniu, najlepiej by było postawić dwa obok siebie i punktować plusy i minusy Ja w tym celu musiałem jeździć 20 km pomiędzy dilerami i w ten sposób porównywałem JD, Deutza Same, Lamborghini, Zetor i NH. Agrofarm też ma pewny silnik i skrzynię ;)

 

Ok jest plik i masz udźwig 3700 i 4300 i albo jak pisałem raz z siłownikami raz bez lub na stronie błąd w opisie zadwoń do dilera i będziesz miał wyjasnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Cena jd 5080m jest niższa niż df agrofarma 410 zaznaczam ze mowie o jd wyposażonym juz w ta skrzynie 16/16 power rewers i klima oraz wieloma innymi dodatkami nie wspominając o obciąznkiach 500kg na przód. no i silnik made in france bez porównania. A i klma w jd wyglada normalnie bo w df to ta kabina z tym dachem uwypuklonym nie za bardzo i wyższa, dach biały ,piekna stylistyka

 

załacznik jest w pdfie

 

No i spora róznica df ma konstrukcje blokową a jd 5m ma pół rame .Wiem ze niektórzy mowią ze to tylko pół ramy ale wole ta pół rame niż konstrukcje blokową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

To zobacz sobie na Agrofarma z szyberdachem właśnie takie kupiłem i wygląda już ok, co do ceny to ja miałem na JD wyższą od Agrofarma w podobnej specyfikacji z obciążnikami Klimą 3 pary hydrauliki, zaczep automatyczny i na serie M nie było promocji kursowej więc dziś te ceny już się zmieniły z powodu zmiany kursu. Co do wyboru to każdy musi wybrać sam jednemu podoba się kolor niebieski innemy czerwony a jeszcze inny chce mieć jelonka na masce Ja już mam. Jak ktoś bardzo potrzebuje ramę to proponuję Fortschritta 323 też ma ramę i dużo taniej ;) , Mi rama nie potrzebna tura mam przy JD a Agrofarm to ciągnik pomocniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

No ja przed wyjazdem w teren sprawdzam parametry techniczne i licze ze sa aktualne. troszke lipa ze taka firma nie ma aktualizacji danych. Ale za tez dobry udzig pewnie trzeba doplacic wiec cena df ciagle rosnie

 

To fakt df z szyberdachem wyglada juz o wiele fajniej. nie wiem jak to było u ciebie ale ja dostalem nizsza cene na jd i jd naprawde wiele rzeczy dorzucił np siedzenie pneumatyczne ,siedzenie pasazera ,wyłacznik prądu ,dodatkowe oswietlenie wiec dlatego sie na niego zdecydowalem. ALe mialem naprawde dylemat ktory z nich wybrac. df 410 jest rowniez bardzo fajnym sprzetem i uwazam ze jak na polskie rolnictwo jak narazie te sprzety beda sie dobrze sprawowac. i moje pytanie jestes na 100% pewien z jakich czesci jest złożony df. to obecnie bardzo cieżko ustalic. o ile wiem to df ma fabryki w chinach

 

i ciszaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa każdy mówi o chińskich częsciach w jd 5m jak padnie pytanie o chinszczyzne w innch traktorach to nie wiadomo co powiedziec ,bo tak naprawde tyle o nich wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Porównaj sobie Mi R i jeśli stan finansów na to pozwala weź R, Ja też ostro negocjowałem z dilerem różne dodatki i cenę no ale gdzieś zawsze jest granica i pomimo podobnej ceny mam w Agrofarmie dodatkowo jedną parę hydrauliki i wolnego spływu, zaczep automatyczny, 4 prędkości wałka, biegi pełzające. Nie zapomnij w swoim wziąć EHR (1500 Euro) bo nie będziesz miał sterowania Tuzem z zewnątrz ciągnika.

Co do produkcji części deutza w Chinach to jak znajdę coś z napisem made i China w ciągniku to dam znać, bo uważam że klient powinien o tym wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli w mf czy deutz lub nawet jd5r było by coś z chin juz ktos znalazł by tabliczke made in china. Pozatym nie wiem co to znaczy dobry silnik made in france w porównaniu z silnikami deutza, który od wielu lat jest w czołówce w tej branży. Mówie to jako użytkownik mf. Ludzie się prospektów naczytają a potem fascynacja ramą np. Czy mf lub deutz bez ramy z turem pękają a może się wyginają bloki ktoś napisze a wielu traktuje to jako prawdę objawioną. Co do danych foldery czy prospekty często są tworzone przez ludzi dla których są to tylko cyferki należyw więc sprawdzic w kilku źródłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Z tymi cenami to jest różnie np. ja dostałem oferte na JD 5080M w classic 120tyś netto z obciążnikami nie wiem ile było par hydrauliki, jak się nie myle to 2. Zaś na Agrofarma co prawda w ecoline 112 tyś netto, ale tu już jest skrzynia 40km/h udzwig podnośnika 4300, a nie 3600, szersze kapcie, obciążniki. Ogólnie Agrofarm jest bardziej masywny od JD i do głównych prac wybrałem właśnie tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

wszędzie trzeba mieć swoje zdanie, my mieliśmy brać 5r ale myśleliśmy też nad DF czy MF jednak ostatecznie zadecydowała cena i wybór padł na 5m:D jak narazie nie żałujemy, i jesteśmy w 100% zadowoleni, a dzięki temu że nie wzieliśmy fendta309 vario zostało nam sporo kasy na większy ciągnik i tu można się bardziej pobujać, chociaż ostatnio po rozmowach z kilkoma rolnikami i wyciczce do szwecji wiem że elektronika nie jest taka fajna a od użytkownika valtry w szwecji wiem że nie trzymają tych traktorków więcej jak 5 lat, sprzedają za granice i biorą nowe, a u nas się tak nie da bo ludzi nie stać żeby tak ciągnikami handlować, i z tąd nasze obawyh przed tą elektroniką i tak wcześniej myśląc o fendzie 413 czy JD 6630 premium powoli nam się odmienia i coraz bardziej myślimy nad jakimś casem albo mc cormickim i to nie ze względu na cenę (chodzi aż jest ona bardzo ważna) ale na koszty późniejszych serwisów i napraw ewentualnych awarii tej elektroniki


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Pocieszenie, że są jeszcze w narodzie tacy rolnicy, którzy nie kierują się znaczkiem na masce i miną sąsiada kupując ciągnik, tylko podchodzą racjonalnie do zakupu i patrzą do czego ma służyć ciągnik, i że powinien pracować co najmniej 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldek23    42

Mam podobny dylemat co koledzy wyżej, co do wyboru ciągnika. U mnie cena JD i DF jest taka sama, choć Jd ma ehr, siodełko pasażera i większą kabinę co jak dla mnie jest największym plusem tego ciągnika. Mam zetora 7745 i nim można jeździć całą rodziną, po przesiadce do Agrofarma jest zdecydowanie za ciasno. Na chwilę obecną jestem za JD jednak trochę martwi mnie ingerencja skośnookich w niego i ten czas oczekiwania na zamówiony sprzęt. Co do R to kusi mnie czasami, ale nie ma co przesadzać, tata Ursusem 330 kiedyś obrobił, a dziadek końmi, a nam teraz JD sie nie podobają ;)

Czas pokaże co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Pestus123 nie wiem u jakiego dilera pytałeś o JD że za wersje clasik dał ci aż taką cene chyba że to nie netto a brutto

"Ogólnie Agrofarm jest bardziej masywny od JD i do głównych prac wybrałem właśnie tego..."

jeśli agrofarm jest bardziej masywny niż JD to dlaczego waży mniej od JD?

agrofarma idzie kupić za 117 tyś netto w wersji D (lepszej), a JD w wersji comfort również w tej samej cenie 117 tyś netto!

różnice między nimi są niewielkie: w JD jest rewers hydrauliczny, rama ( nie pełna ale jak ktoś ją widział to nie ma wielkiej różnicy)boczne szyby no i zdecydowanie lepiej dopracowany niż DF !

DF ma za to o jeden bieg więcej jedną pare hydr. więcej i sterowanie mechaniczne tuz z zewnątrz

JD można zawsze doposażyć w przyszłości a DF- już nie aż tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1

Tak czytam powyższe posty i zastanawiam się czy do końca rozumiecie że jeżeli coś jest skręcane w Chinach to niekoniecznie jest chińskie.Części nie twierdze że muszą,ale pewnie są oryginalne tyle że składane przez tanią siłę roboczą z Chin.I nie posiadam John Deera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Fanom Deutz -Fahra Agrofarma polecam test DLG(top technika 01/2010),tam macie wspaniałe osiągi tej włoskiej maszyny jak dla mnie najbardziej interasujący jest poziom hałasu w kabine 84dB(dla porównania JD 5R 71dB),oczywiście Agrofarm zajął zaszczytne ostatnie miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1

Wszyscy szukają oszczędności gdzie się da.Ale nie sądze żeby psuli sobie wyrobioną markę wypuszczając bubel typu wersja M bo więcej straciliby później niż zyskali na sprzedaży teraz.Chociaż życie jest różne i wszystko jest możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Zgadzam sie w twoim zdaniem odnosnie produkcji w chinach. Wersja jdm jest własnie dlatego tania (co dla nie ktorych jest to podejrzane) poniewaz produkowana przez tania sile robocza z chin. A poza tym jest to prosta wersja traktorka mniej naszpikowana elektronika co uwazam za duzy plus (nizszy koszt serwisu i ewentualnych napraw w przyszlosci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Obawiam się że historja że części z niemiec np wiezone są do chin i tam skłądane to zaklinanie rzeczywistości koszt transportu w obie strony formalnosci celne itd kosztowały by na tyle duzo że opłacalo by sie to montowac np polsce węgrzech czy rumuni. Wydaje mi się że te mosty wykonane są poczowszy od odlewów na simeringach skończywszy i złożone w chinach stąd namis wyprodukowano w chinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

trudno mosty są robione w chinach ale czemu się robi takie wielkie hallo... a co z pompami w NH TD z indji lub cese JX pompa made in brazylia!

widze że co niektórych zazdrość zrzera że nie mają JD i dlatego się tak czepiają tych mostów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Pracowałem kiedyś dwa lata w firmie, która sprowadzała chiński sprzęt elektroniczny i wstawialiśmy do castoramy więc wiem jak to wygląda. Transport z chin wcale nie jest taki drogi i skomplikowany. Koszt transportu kontynerem na jeden np. kompresor wynosił 2,3 dolara. A na towarze nie ma nigdzie napisane made in china! Każdy przepis da się obejść.Więc,że niema tabliczki made in china o niczym nie świadczy. A jeżeli chodzi o jakość chińskiego towaru to zależy od ceny jaką się płaci. Chcesz mieć wiertarkę za 5 dolarów to Ci ją zrobią jak najtaniej, ale jeżeli dasz 15 dolarów to ci zrobią porządny sprzęt, że się zdziwisz. John deere ma tam swoją fabrykę, swoją kontrole jakości a tylko chińczyki skręcają, mylicie się jeżeli uważacie, że polacy by lepiej skręcili. Materiały w chinach są takie same jak wszędzie zależy za ile chce się je kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1

A rolnik polski nie wie co go czeka za rok,nawet za miesiąc bo nie ma stabilności.A kupując ciągnik,kupuje go na wiele lat.I może się tak zdażyć że gdy kupi ciągnik naszpikowany elektroniką za jakiś czas się zepsuje i nie będzie na naprawę.A pracować trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj