Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka moc spawarki

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 30 czerwiec 2009 - 20:15

jaka moc spawarki Ostatnio kupiłem dwie paczki EB 150 3,25 po 30zł,a spoina położona zasadową jest o wiele wytrzymalsza i zawsze takimi spawałem. Elektrody EB-150
Grubootulona elektroda do spawania konstrukcji ze stali o podwyższonej wytrzymałości (Rp0,2 420 N/mm2) narażo­nych na duże obciążenia statyczne i dynamiczne (konstrukcje okrętowe, tabor komunikacyjny, maszyny budowlane itp.); umożliwia wykonywanie spoin pachwinowych w pozycji piono­wej z góry na dół.
Prąd spawania i biegunowość: stały (+ na elektrodzie).
Tą spawareczką napawuje lemiesze elektrodą Elektrody EN-600B fi-4,0
Grubootulona elektroda do regeneracji zużytych części ma­szyn o wymaganej twardości napawanej powierzchni w stanie surowym minimum 50 HRC
Prąd spawania i biegunowość: stały (+ na elek­trodzie). Twardość napoiny: (5CH55) HRC. Otulina zasadowa. A do cięcia i wypalania mam gazy.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaka moc spawarki Dzisiaj, 19:21
  •  

#22 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 14:49

jaka moc spawarki ja osobiście posiadam trzy spawarki pierwsza to transformator 350a poszła w odstawkę bo ma za cienkie kable które podczas większego spawania bardzo się grzały . druga to bester400a bodajże prostownik głównie używana do spawania grubych elementów i migomat 220a używany do spawania podręcznego i cienkich blach a korci mnie żeby kupić sobie inwektorową tak około 200a bo czasami trzeba coś pospować co się nieda wnieść do warsztatu to mnie szlak trafia jak mam targać te spawarki a wyspawa się pół elektrody a często bywa że dostępność 380v jest ograniczona
moim zdaniem jak do spawania dorywczego to najlepszym rozwiązaniem będzie spawarka inwektorowa łatwa w przenoszeniu mało miejsca zajmuje a możliwość stosowania dość grubych elektrod . ja osobiście jak bym kupował pierwszą spawarkę to była by inwektorowa . a jak brat mój kupował to go też go namówiłem na inwektorową

#23 Share pietrzak232

pietrzak232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 13:37

jaka moc spawarki Ja na domowy użytek, to wielkiej mocy nie trzeba. Sam mam spawarkę 200A barracudy i zasadniczo nie narzekam. Wiadomo, że nie jest to maszyna do ciężkich robót, ale na drobne sprawy wystarcza. Nie ma co wydawać dużych pieniędzy. Powiem ci szczerze, że jeżeli nie jesteś wprawionym spawaczem to nie zauważysz różnicy czy będziesz spawał spawarką za 500 zł czy 1500 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 14:55

jaka moc spawarki I tu się mylisz dzisiaj u kolegi spawałem inwertorem 200A i mocy miał tyle że na ustawieniu na maxa to nie pociągnęła elektrody Fi 4mm a na 3,25 potrzebuje 150-170A ,mój markowy IMS 160A spokojnie spawa na 150A Fi 4mm (oczywiście elektrody EB).Tak więc cena robi dużą różnicę tanie mięso to psy jedzą.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7574 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:47

jaka moc spawarki Średnio ustawienie amperażu do elektrody przelicza się 30-40 x średnica elektrody. Te wartości wahają się w zależności od rodzaju elektrody i firmy. Spawałem 200A barakudą, snake-iem, castolinem i mam z przypadku dedrę 200A. Jeśli nie masz zbyt dużego spadku napięcia na sieci spokojnie spawasz czwórką elektrodą. Pół paczki na raz nie wyspawasz, ale nie ma z tym problemu. Faktem jest że taka elektroda dla tego sprzętu jedynie sporadycznie. Do 3,2 według mnie i na tym koniec. Czwórka do mocniejszej spawarki.
Między markowym a tańszym sprzętem największa różnica będzie prawdopodobnie na nominalnych parametrach.

Edytowany przez seweryn20, 02 kwiecień 2013 - 17:49.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:58

jaka moc spawarki Ciekawa lektura dla amatorów domowego spawalnictwa jak i dla zaawansowanych spawaczy. http://www.skladbail...aly_krajowe.pdf