Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka moc spawarki

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pientas1

pientas1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 16:21

jaka moc spawarki jaka moc spawarki wystarczy mi dla potrzeb domowego użytku, tzn. np. do pospawania płotu kilku rurek czy czegoś podobnego, żadnych cieżkich maszyn albo czegoś bardzo grubego nie zamierzam spawać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaka moc spawarki Dzisiaj, 00:31
  •  

#2 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 16:32

jaka moc spawarki Tak na własne potrzeby to 300A z górką wystarczy

#3 Share szotko

szotko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 17:01

jaka moc spawarki I znów wszystko zależy od tego jaką kwotą dysponujesz.... Kolega wyżej napisał że 300A wystarczy.... To oczywiści prawda.... Sam taka kupiłem i jestem bardzo zadowolony, a przecież czasami spawało się naprawdę grube blachy... Osobiście posiadam spawarkę transformatorową... Kupiłem ją za jakieś 300-400 zł. Cena atrakcyjna... jest tam przełącznika 230-400V. Jeśli ma być używana przy większym prądzie to zalecane jest zasilanie wyższym napięciem bo mogą ci wyskoczyć kable ze ściany przy zasilaniu 230V (byłem świadkiem takiej sytuacji). Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest spawarka inwerterowa... Jest o połowę mniejsza i wystarczy ją zasilić 230V ale przy okazji jest dużo droższa od tradycyjnej... Jeśli ma to być jakaś spawarka "mobilna" to polecałbym właśnie inwerterową... Bo sądzę że spawarki z osłonami gazowymi nie potrzebujesz do użytku domowego... Niżej zamieszczam linki o co mniej więcej mi chodziło:

- transformatorowa(dokładnie taka posiadam) - http://allegro.pl/it...ncja_f_vat.html
-inwerterowa - http://allegro.pl/it...wa_fv_pajm.html
-inwerterowa + tig(fajny dodatek - tylko że te cholerne butle) - http://allegro.pl/it...ora_now_fv.html

Mam nadzieje ze pomogłem...

#4 Share Przemcioo

Przemcioo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 17:10

jaka moc spawarki Ja bym polecił trnsformatorowa tylko troche droższa bo te z tanich to mozna sobie w buty wsadzi, Wyspawasz 2 elektrody i sie zalacz bloka od przegrzania i na 30 min masz spokoj z robotą bo spawarki nie wlaczysz.

http://allegro.pl/it..._350_tanio.html

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 czerwiec 2009 - 17:13

jaka moc spawarki Ja właśnie myślę nad zakupem inwertorowej ze względu na przenośność oraz to że 1fazową transformatorówkę (wątpie aby miała ponad 140amper) już mam a dwufazową mam u znajomego. Poza tym tlen do cięcia ma inny znajomy. A i migomat wiem gdzie jest.
Widziałem jak dospawywali fragmenty łyżki do fadromy właśnie inwertorową i byłem pod wrażeniem co takie maleństwo potrafi. Transformatorówka jednak to dobra podstawa.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share szotko

szotko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 17:17

jaka moc spawarki Kolego Przemcioo nie zgodzę się z Tobą... Spawarka którą pokazałeś też ma dodatkowy wiatrak który chłodzi urządzenie... Jeśli wiatrak jest sprawny to nie będzie problemu... Pza tym pokazałeś spawarkę używaną... generalnie wolałbym kupić gorszą spawarkę ale nową bo nie martwiłbym się o stan izolacji... I uniwersalne stwierdzenie: Jak o coś dbasz to nie masz problemów...

#7 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 28 czerwiec 2009 - 18:12

jaka moc spawarki Pare lat temu kupiłem migomat 250A firmy bester, a ostatnio zakupiłem i szczerze polecam taka oto spawareczke: http://www.rywal.com...h.product.385.1

Spisuje sie znakomicie i spawanie nią jest czysta przyjemnością. Pzdr

#8 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 18:13

jaka moc spawarki koledzy te 300A to do domowego użytku aż za dużo bo najczęściej pewnie będzie spawał elektrodą 3,2 lub 4 mm a te mają dużo mniejszy prąd spawania. Jeśli używana to dobra transformatorówka posłuży naprawdę długo jednak w niej spawa jest inny niż inwertorową czy spawarką z mostkiem na wyjściu. kolego @pientas1 podaj kwotę do jaką chcesz wydać i czy jesteś za nową ale słabszą czy z pewnego źródła używką lub może znasz kogoś kto robi spawarki bo widziałem nie jedną samoróbkę i jak jest dobrze wykonana to nie jedna kupna nie ma startu z takimi. Sam posiadam samoróbkę do tego mostek prostowniczy i spawanie pięknie idzie. Dodam że przy 1 fazowej bardziej obciążasz sieć w domu i masz większy pobór mocy nić przy 2 faz.

#9 Share Przemcioo

Przemcioo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 19:00

jaka moc spawarki Ale wiem na pewno że ta spawarka bedzie smigala i nie bd sie wylanczac. Dla mnie spawarka za 200-300 zł to mozna kupic i ja postawic jaka na pokaz. Ja osobiscie kupilem spawarke uzywana waga okolo 35 kg do tego kable dlugosc okolo 6 m i ta spawarke udalo mi sie ja wyrawac za 200 zł ( sprzedajac na zlom wlasciciel by wziol wiecej pieniedzy) A wracajac do tematu ja wole stara spawarke i wiem że bedzie mi slużyła a nie tak jak jakas nowa sklepowka ktore bedzie sie przegrzewac

#10 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 19:16

jaka moc spawarki kolego @Przemcioo zgodzę się z Tobą bo i starsze spawarki miały odpowiednie uzwojenia itd owszem nowe mają system anty przyklejeniowy itp ale mają też termiki a do strych można założyć mostek i owy system i spawarka wtedy jest nie do zdarcia a zarazem pięknie spawa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 20:20

jaka moc spawarki ja posiadam odkąd pamiętam (kupił ją mój ojciec) spawarkę tzw. wirowa i jest nie do zdarcia. spawa ponad 10lat bez awarii a była kupowana jako używana z jakiegoś zakładu.

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 22:18

jaka moc spawarki Wirowe to mocne spawarki ale cholernie głośne, na chwilę obecną częściej można znaleźć na złomie niż w użytkowaniu.

#13 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 22:42

jaka moc spawarki wirowe to dobre spawarki ale mają jedną wielką wade: ciągną 7 Kw bez względu na to czy sie spawa czy nie.

Tak na własne potrzeby to 300A z górką wystarczy

300A nigdy nie wykorzystasz przy "domowym użytku". u nas spawa sie bardzo dużo różnego materiału transformatorówką BESTER SPB-315 (5-400A) i mało kiedy przekracza sie pierwszy zakres (5-210A).

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#14 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 29 czerwiec 2009 - 18:19

jaka moc spawarki Jestem ciekaw czy polecający zakup spawarki 300A mają pojęcie o spawaniu czy ich posty są na zasadzie A Tata Marcina Powiedział za spawarką jest tak że przeciętnie na 1mm elektrody potrzeba 40A, do domu polecam inwertora to wspaniały poręczny sprzęt i wystarczy 230V sam posiadam taką i podstawową elektrodą którą używam to 3,25-4 mm zasadowe .To moja spawarka .
Dodany obrazek Dodany obrazek .
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#15 Share pientas1

pientas1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 22:04

jaka moc spawarki Na spawarkę planuje wydać mniej więcej 600 zł, no może jeszcze ewentualnie kilka dych dołożę, wydaje mi się że coś znajdę za tą cenę. Dziękuję za pomoc

#16 Share pientas1

pientas1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 23:01

jaka moc spawarki Mam jeszcze jedno pytanie, co sądzicie o tych najtańszych migomatach które są na allegro, warto czy nie, jestem ciemny w tym temacie, zawsze jak coś robiłem to pożyczałem od kuzyna spawarkę, a teraz chcę sobie kupić własną tylko nie wiem jaką

http://allegro.pl/it...ki_gratisy.html

#17 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 30 czerwiec 2009 - 09:57

jaka moc spawarki jeśli migomat to szukaj takiego bez butli na drut samo osłonowy,koleś w swoim migu stosuje taki drut a to duże ułatwienie.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#18 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 19:48

jaka moc spawarki

Jestem ciekaw czy polecający zakup spawarki 300A mają pojęcie o spawaniu czy ich posty są na zasadzie A Tata Marcina Powiedział za spawarką jest tak że przeciętnie na 1mm elektrody potrzeba 40A, do domu polecam inwertora to wspaniały poręczny sprzęt i wystarczy 230V sam posiadam taką i podstawową elektrodą którą używam to 3,25-4 mm zasadowe .To moja spawarka .
Dodany obrazek Dodany obrazek .

Tak się składa że posiadam spawarkę 300A i parę razy te 300A się przydało bo używam jej także do cięcia i wypalania otworów i zdarza mi się używać 5mm w grubej otulinie, poza tym wiem jak te transformatorki na 230v się spawają ( 2 elektrody i pół godziny przerwy, żeby spawarka ostygła)
Ps. @S-Piotr mógłbyś wyjaśnić dlaczego u Ciebie podstawowa elektroda to zasadówka, wiem że dobrze się nimi spawa ale kosztują sporo więcej, a do zwykłych konstrukcji stalowych w zupełności wystarcza rutylowa.

#19 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 19:58

jaka moc spawarki Ja mam spawarkę transformatorową 200 A-waży jedyne 110 kg :D-ciąłem nią swego czasu szyny kolejowe-najczęściej używam elektrod 4 mm rutylowo-celulozowych-a ostatnimi czasy nawet sobie za jej pomocą całą platformę do bel dosyć sporawą od podstaw ulepiłem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 19:58

jaka moc spawarki Moim zdani8em spawarka iniektorowa to wspaniały sprzęt , wyprzedza transformatorowe, o cały wiek , ale do czego w gospodarstwie potrzebna ci elektroda 4 , przecież czołgu nie spawasz.