Zaloguj się, aby obserwować  
sielunek

Pronar 82sa

Polecane posty

sielunek    0

witam mam problem ze wspomaganiem w pronarze 82 sa.przy wolnych obrotach silnika nie daje sie wogole skrecic a przy duzych z wielkim trudem ale tez ciezko,wykluczam awarie pompy poniewaz ma 300mh.Stalo sie to odrazu po przetarciu weza.po wymianie weza odtad mam problem ktorego nie moge dojsc;(prosze o pomoc!!!

 

Posty piszemy w pierwszym okienku

Edytowano przez wsk125ccm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale przewód został wymieniony dopiero gdy się przetarł i olej z niego zaczął uciekać?

Wyleciał cały olej z układu? Jeśli tak to pompa mogła ulec niszczeniu.

Może masz zbyt niski poziom oleju bądź układ zapowietrzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sielunek    0

kurde nie mam ksiazki od niego moze wiesz gdzie jest ta srubka odpowietrzenia???

 

jak zjechalem z pola to troche wycieklo ale spokojnie dojechalem do domu i wymienilem przewod ale oleju za duzo nie wylecialo dokladnie juz nie pamietam ile dolalem ale tez mysle ze jest zapowietrzony bo tak to paluszkiem skrecalem bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemcioo    0

Po pierwsze mogłes dolać innego oleju ale to jest bez wiekszego znaczenia.

 

Moge Ci powiedziećjak sie odpowietrza wspomaganie w samochodzie, więc w ciągniku powinno byćtak samo . to tak

 

Okrec korek od oleju przod ciągnika do góry, tak aby przednie koła były w powietrzu, nastapnie odpal go i skręcaj w lewo prawo. Oznakiem zapietrzenia układu jest w zbiorniczu z płynem inny jego koler i ten płyn jest bardzo napowietrzony i ma dużo pechęrzyków. Skręć tak kilkanasie razy i powinna pomóc. A i dodam jeszcze ze poprzez skrecenie na maxa i trzymanie kierownicy w jednym położęniu po 15 sec dochodzi do rozszczelnienie układu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sielunek    0

kurde przejrzalem cała ksiazkie i nic nie znalazlem na temat odpowietrzania ukladu kierowniczego tez schematu nie ma;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

ja zawsze jak odpowietrzam układ kierowniczy to krece kierownicą do oporu w każdą strone i przytrzymuję na kilkanascie sekund, wtedy olej przelewa się do zbiornika przez zawór cisnieniowy i tym samym czysci układ z powietrza.

Może wtedy również wykryć nieszczelności bo podnosi się cisnienie oleju, ale to jest najprostszy sposób odpowietrzania.


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Na pewno nie ma tego w instrukcji, jak bede miał chwilę to zerknę w katalog części. Oleju nie mogło brankąć bo pobiera z tego zbiornika vco do hydrauliki i podnosnika jest. Znajomy tez ma ten problem i jest myśli ze pompe trzeba wymienić. U nas po wymianie węża nie było odpowietrzania...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sielunek    0

jutro bede probowac dalej odpowietrzyc mam nadzieje ze mi sie uda:)piszcie jak ktos cos wie dziex z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sielunek    0

dzis probowalem na podniesionych kolach krecic w prawo i lewo przytrzymujac do 15 sec i tez gazowalem troche i nic.dolalem oleju do wystarczajacego stanu i nic ,na tloczysku tez popuszczalem sruby i nic powietrze nie szlo.jeszcze rozbiore orbitol jak tam nie ma wady to moze pompa jebla choc nie chce mi sie w to wierzyc.

 

pomorzcie jesli ktos cos wie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Mam pytanie do posiadaczy MTZtów z przerobionym układem wspomagania na orbitrol. Jakim olejem macie zalany układ wspomagania i czy są problemy ze skręcaniem na wolnych obrotach silnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj