Skocz do zawartości

Zdjęcie

Białoruska jumz?

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:36

Białoruska jumz? tam ,są ale osprzety montowane na ciagnikach MTZ 82
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Białoruska jumz? Dzisiaj, 17:53
  •  

#22 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:47

Białoruska jumz? były też takie ciągniki jak mtz belarus 80, ale czy chodziły pod koparkami to nie wiem.

#23 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 07 styczeń 2008 - 19:03

Białoruska jumz?

Witam Może ktoś wie jak poprawić wspomaganie i promień skrętu w jumzie typu 6 m z 1977 roku?

Ja wiem :rolleyes: Należy przedłużyć wąs(to ta część układu kierowniczego do którego są przymocowane drążki, należy go przedłużyć o 7,5cm a wtedy jest sprzęcik jest SUPER skrętny)
Mój tata kupił Białoruś Jumz 6am(seryjny Ciągnik rolniczy) jak był nowy-26 lat temu :rolleyes: A potem kupił taki drugi tylko koparke i przerobił ją na ciągnik. sprzęty mocne... w zeszłym roku sprzedaliśmy wujowi jedną za 6tys zł a druga została http://www.agrofoto....image16763.html ale tylko stoi bo wyręczył ją Farmer.

#24 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 10:47

Białoruska jumz? też nad tym myślałem, jednak jestem w trakcie kompletowania części i będę wstawiał orbitrol, a jeśli chodzi o promień skrętu to szybciej będzie podciąć ograniczniki

#25 Share enol

enol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 21:59

Białoruska jumz? Jumzy mają nawet niezłe silniki, słabiej z wiecznie lejącą sie hydrauliką (sąsiad kiedyś śmiał sie z ojca ze mogłby wykompac sie w oleju ktory wlał do hydrauliki :] ) orginalnie mają tez slaby promień skrętu i wieczne luzy w układzie kierowniczym

#26 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 09:51

Białoruska jumz? co do lejącej hydrauliki i luzów w kierownicy to się nie zgodzę. jak ktoś o maszynę dba i poświęci jeden dzień w roku żeby maszynę wyczyścić i ewentualnie wimienić jakąś uszczelkę czy oring to o jakichkolwiek wyciekach nie ma mowy. ci co mówią że w MTZ i JUMZ cieknie hydraulika niech zajrzą do podnośników c330 i c360 tam wycieków nie widać ale jak sie tam zajrzy to to jeden wielki syf.

Edytowany przez Matey, 29 listopad 2008 - 12:08.
cytowanie poprzedniego posta

#27 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 11:16

Białoruska jumz? Ale w c-330 tego syfu nie widać i o to chodzi a w mtz widać i to niewygląda dobrze.

#28 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 13:34

Białoruska jumz? po pierwsze ciągnik ma być sprawny a dopiero po drugie dobrze wyglądać. większość właścicieli c360 nawet nie wie że im hydraulika siada, a jak już się dowiedzą to grzebania jest od groma, a tu wszystko na wieszchu i szybko można wszystkie wycieki usumąć

Edytowany przez Matey, 29 listopad 2008 - 12:09.

#29 Share koluniokarol

koluniokarol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, lotnictwo cywilne, muzyka

Napisany 29 styczeń 2008 - 23:12

Białoruska jumz? znajomy 2 lata temu kupil koparko spycharke jumz i przerobil na ciagnik rolniczy to w remont i w przerubke wpakowal 2 razy wiecej niz za niego dal i prwie caly czas od roku stoi. kupil go w fatalnym stanie to nie ma co sie dziwic. na poczadku jak go przerobil to nawet go chwalil ale potem nie wiem co sie stalo.
''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

#30 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 01 luty 2008 - 17:16

Białoruska jumz? nie przesadzaj to za ile ten twój znajomy kupił ten ciągnik, że przeróbka kosztowała go 2 razy więcej przecież wistarczy zrzucić osprzęt, kupić siłownik, ramiona, górny wieszak i dolny uchwyt siłownika i to wszystko, pozatym osprzęt można sprzedać za jakieś 2-3tys.

Edytowany przez Matey, 29 listopad 2008 - 12:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share koluniokarol

koluniokarol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 luty 2008 - 23:43

Białoruska jumz? ja pisalem to ogulnie dokladnie o jego jumzie a tak poza tym to on go kupil za jakies 7-8tys zł. ale ciagnik byl do generalnego remontu a na osprzet nie znalaz kupca. wszyscy w wiosce sie dziwili i mowili ze jakis durny jest (bo prawda) kupic ciagnik w takim stanie za mala kase i wwalic w jego remont prawie 2 razy tyle co w niego dal bo co go zrobil pojezdzi 2 tygodnie i znow robi to czesci dokupuje. dal by dla dobrego mechanika od razu jak go kupil to mial by zrobionego a to nie sam robi bo ,,lubi sie bawic'' to teraz ma. :D
''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

#32 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 02 luty 2008 - 12:14

Białoruska jumz? 7-8tys. to jak za słaby stan to ostro przepłacił. Za tą kasę można kupić jeżdżącego do lekkiego remontu, a jeżeli chodzi o naprawę to chyba nie ma prostszej maszyny, więc ten koleś jest chyba trochę nie kumaty

Edytowany przez Matey, 29 listopad 2008 - 12:10.

#33 Share koluniokarol

koluniokarol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 02 luty 2008 - 13:25

Białoruska jumz? @piotrkrk25 ten koles co on w zyciu mial sprzetu. w ciagu roku 3 samochody zalatwil tego jumza to mowie moze tylko z pol roku pojezdzil a robil sam z kumplem to tyle co go moze ze 3 razy widzialem jak z kultywatorem jechal a tak to tylko z przyczepka jesdzil bo cos tam sie z podnosnikiem dzialo. nie zna sie na zeczy i tyle :D

#34 Share 19Daniel10

19Daniel10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 27 listopad 2008 - 20:57

Białoruska jumz? ja mam białoruś rolniczą ma ok. 80 KM ciągam 4 uni grudziądz poszerzaną i grubera 11 łap i z 3 przyczepami słomy sobie poradzi ;) :) :)

#35 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 21:49

Białoruska jumz? nie ma jumza 80 konnego (moc znamianowa 62+- 5 koni) chyba że twój to belarus mtz a nie belarus jumz, a tak pozatym to ma dwa, jeden z okrągłą kabiną w koparce a drugi nowszy z kwadratową kabiną bez osprzętu i troche o tych sprzętach wiem.
(a może pompę tak masz podkręconą ?)

Ps. czym go dociążasz że ciągasz 4 UG bo na oryginalnych kołach to 4*30 cieżko.

Edytowany przez Matey, 29 listopad 2008 - 12:10.

#36 Share 19Daniel10

19Daniel10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 21:55

Białoruska jumz? ja mam koła z tyłu 16.9-38 nie muj jest jumz 90rok przerobiony na rolniczy nie musze dociążać

Edytowany przez Matey, 29 listopad 2008 - 12:11.

#37 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 22:03

Białoruska jumz? to na jaką głebokość ryjesz tymi 4 bo ja teraz 3*35 ug i mam założone 18,4/30 i szczerze mowiąc jes w sam raz .

Edytowany przez Matey, 29 listopad 2008 - 12:11.

#38 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 27 listopad 2008 - 22:57

Białoruska jumz? ja mam przerobiony z koparki remont byl jakies 6 lat temu sprawuje sie bez awari tylko nie chce palic a tak to jest ok tylko od lata stoi bo kupilismy mtz'ta (czwartego) i nie ma co robic chetnie bysmy go sprzedali

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#39 Share 19Daniel10

19Daniel10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 22:43

Białoruska jumz?

to na jaką głebokość ryjesz tymi 4 bo ja teraz 3*35 ug i mam założone 18,4/30 i szczerze mowiąc jes w sam raz .

ale z którego roku masz ten pług po ja mam troche stary ;) :) jest mniejszy od tych nowych (ja oram na jakieś 25-30cm)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 13:35

Białoruska jumz? posiada ktos moze instrukcje napraw i katalog czesci do jumza?

Bydło Mięsne