rafal

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)?

Polecane posty

thug    236
Napisano (edytowany)

marcinku nie wiem ale ileż naiwności jest w twojej odp ludzie którzy w Polsce mają latyfundia to karierowicze kombinatorzy i krętacze i ludzie z układu a z tym dorabianiem sie pokoleniami to mnie rozwaliło pamiętaj jak był upadek socjalizmu to cwaniaczki już czekali zeby za darmo pobrac byłe pgr-y a na ukrainie maja po 70 tyś ha http://www.portalspozywczy.pl/zboza-oleiste/wiadomosci/ksg-agro-przejmuje-spolki-dzierzawiace-ziemie-w-centralnej-czesci-ukrainy,71075.html

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

odbiegajac od tematu z tego co mi powiedziano na praktykach w ARiMR największe gospodarstwo na Ukrainie ma powierzchnie 52000 ha i jest ono porównywalne do wielkości województwa mazowieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

To ciekawe jak w ARiMR przeliczają powierzchnie, 35 000 km2 równe 52 000 ha :blink:


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor55    10

Witam. od wielu lat działam na terenie Ukrainy i również organizuje gospodarstwa rolne. Jeśli ktoś jest poważnie zainteresowany to proszę o kontakt na nr +380674641803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

nom tez byłem ciekawy ale to było mówione w przybliżeni do województw w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

w Polsce najwięcej ziemii ma firma Top Frams powyżej 30 tyś nie jakiś kombinat top farms w europie posiada około 60 tyś ha właścicielami są brytyjczycy

http://www.topfarms.pl/index.php

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

@thug widze ze jesteś z okolic Wrocławia, wiesz może co stało sie z gospodarstwami należącymi kiedyś do Eurofarm Duchiewicza?? gosc miał podobno najwieksze gospodarstwo na Dolnym Śląsku ok 12 tys ha ziemi i zbankrutował, elewatory przejeły Polskie Młyny i Osadkowski, ale zastanawiam sie kto zagarnął ziemie, która w wiekszości była dzierżawiona od ANR, moze ktos wie coś na ten temat??.

 

I dla dociekliwych i zorjentowanych w temacie mam ciekawostke. Na przyklad pan Wieczerzak, ten który wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych z PZU ma dwie stadniny i kilka gospodarstw o łącznej powieżchni ok 7 tyś ha, z tego ok 6 tyś dzierżaw. Agro Kwitajny, Agropol Kwiecewo i kilka innych ciekawych nieruchomości rolnych, przejętych za grosze....

 

Ciekawa jest tez spółka Agro Pool Prima, która na Żóławach posiada ok 6,5 tyś ha gruntów kupionych za ok 40 milionów złotych. Włascicielami spółki są: biznesmen Andrzej Kasprowiak i Lesław Podkański senator PSL, ciekawostka jest że pan Kasprowiak wyprowadził z KRUS ok 30 milionów złotych ;)

 

Takich przykładów jest wiele, niestety wiekszośc najlepszych i największych gospodarstw w Polsce jest albo w rękach obcego kapitału, albo w rękach biznesmenów z kapitałem pochodzącym z różnego rodzaju przekrętów... ;/

 

I jeszcze jedna ciekawostka, podobno firme Bakoma zakładał razem z Komorowski niejaki pan Edward Mazur ;Dchyba nie musze tłumaczyc kto to taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

firmę bakoma zakładały służby specjalne z mazurem na czele heh a ziemię po duchiewiczu mają teraz spółki z niemieckim kapitałem przynajmniej te spólki które miał koło mnie

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares656    10

odpowiadając na twoje pytanie na temat Duchiewicza. ANR rozdysponowała te wszystkie dzierżawione hektary na rolników,a prywatne grunty ostatnio syndyk skończył sprzedawać.Tylko elewator w stolcu pozostał jeszcze do sprzedaży.I tak sie zakończyła kariera tego potentata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

najwiecej ziemi w polsce posiada episkopat sp z O.o.[ potocznie zwany kosciolem katolickim] jak dobrze pamietam to troche ponad 100 tys ha.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

A ktoś może słyszał o gospodarstwie rolnym w woj. Lubelskim, bardzo w szybkiej mierze rozwijającym się, teraz blisko 1000 ha posiadają. Właściciele mają na nazwisko "Baran".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemysz    0

czy ktos ma wiedze co sie dzieje z polami po iglopolu np w debicy(woj podkarpackie) tam bylo tyle ziemi a co sie teraz nia dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A ktoś może słyszał o gospodarstwie rolnym w woj. Lubelskim, bardzo w szybkiej mierze rozwijającym się, teraz blisko 1000 ha posiadają. Właściciele mają na nazwisko "Baran".

nie obraż sie ale tysiąc hektarów w tym temacie to raczej niewiele na moim terenie jest wiele gospodarstw 1500 i wyżej ha


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Tak masz świętą racje. Ale jak ktoś ma 50 ha i w ciągu 4 lat wykupuje pola w promieniu 20 km na kwotę drugie tyle wyższą wartości ziem. I i się robi 1000 ha i jeszcze w ciągu w tych 2 lat wykupuje szereg maszyn wielkogabarytowych między innymi 3xCase magnum 340 i do tego prasy i siewniki. Kombajn Case jeden z największych i to nie koniec, dopiero kilka przykładów wypisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie chciałbyś mieć jego długów chyba że to tylko słup administartor


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Słup słup na 100% bo tak rzucają pieniędzmi że głowa mała. Kupują najdroższe maszyny, pole wykupują gdzie tylko można. A 4-5 lat temu byli na wykończeniu, komornik zabierał im ostatni samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

nie wiem kto w Polsce posiada najwięcej ziemi, ale u nas na dolnym śląsku w powiecie świdnickim jest firma "Majątek ziemski Stary Jaworów" i kumpel który tam pracuje mówił że cała spółka ma około 30 tyś ha. U nas w Starym Jaworowie mają coś około 2,3 tyś.

Tu macie żniwa z 2013 r: http://www.youtube.com/watch?v=YgvIydutKaw

Mam nadzieję że autor filmiku nie będzie zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

A ktoś może słyszał o gospodarstwie rolnym w woj. Lubelskim, bardzo w szybkiej mierze rozwijającym się, teraz blisko 1000 ha posiadają. Właściciele mają na nazwisko "Baran".

 

Może to te Barany z pod Borzechowa którzy maja również brykieciarnie ? Rozmawialem kiedyś z gościem z pod Kraśnika i mówił ze kupuja wszystko jak leci i cena nie gra roli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Dokładnie te, jesteś w temacie wiec nie muszę pisać, chcieli kupić hektar po 50 tyś, i jeden rolnik powiedział że ich przebije i da 60 bo mu pasuje. Nie miał szans bo i tak go przebili. Kupują nawet kawałki po 0.20 ha i wjeżdżają tym Case 340 z agregatem 6 m i sieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

przynajmniej jakis czas temu to brali w dzierżawę wszystko co wpadło w rece i siali tam żyto na brykiet. Nie zbierali ziarna tylko całość na pokosy prasa i do elektrowni. Nie wiem czy po tym krachu nadal robia brykiet. Ziemie w tamtej okolicy raczej nie są dobre i żeby dawac tyle za ha to lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Z brykietem już chyba skończyli, bo za dużo piachu dodawali i odbiorca odmówił przyjęcia. Próbowali coś z trzodą świńską, ale coś sporo prosiąt pozdychało że względu kiepskich warunków bytowania. Niektórzy twierdzą że mają powiązania z Rydzykiem, inni że ktoś za granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom_ch    0

Jesli chodzi o obszarników jest tego sporo w woj Opolskim , największe gospodarstwa to TopFarms 12 tys, kombinat Kietrz 8,5 tys , AgroAs 3,5 tys , PolTor sami pewnie nie wiedzą ile juz maja :D, RSP Wydrowce , 3,8 tys , RSP Wydrowice 2,5 tys ,Olejnik grubo ponad 3 tys ,gospodarstw powyżej 2 tys pewnie jeszcze się znajdą , a takich po ok.1000 to w co drugiej gminie , taki rejon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj