Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)?

200 odpowiedzi na ten temat

#121 Share jawkers

jawkers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 23:59

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Panowie troche przeczytałem te posty nie do końca wiec moge cos powtorzyc którys raz, ale nie rozumiem tego ze ktos na przykład nie lubi wielkich gospodarstw, bo biorą duże dopłaty czy ze nie ma ziemi. Jeśli chodzi o te dopłaty to oni je biora na działalność rolną tak samo jak wy więcej ziemi większe dopłaty, proste a to ze wykupuja to nie jest prawsa już nie mogą bo w Polsce od chyba nawet od sześciu czy siedmiu lat SA przepisy ze jedna osoba może kupic 300ha a na firmę można wziąć 500ha. Oczywiście niektórzy kombinują ale jak ktoś ma kilka tysięcy hektarów to już nie ma głowy do dodatkowych kombinacji bo zarządzanie takim gospodarstwem i tak jest dużym wyzwaniem a jak jeszcze trzeba braci kombinować to można sobie aby zaszkodzić nie oplaca się im robic dzikich manewrów dla każdych 300ha dodatkowo. Drugim problemem jest cena ziemi która jest niesamowita prawda ze ceny skoczyły ale nie aż tak jak ludzie niektórzy sobie potrafią zażyczyć. Widziałem na allegro ma gość 1200ha w dolnośląskiem i za 30000 zl za hektar troche 3 i reszte 4 klasy gdzie za taka ziemi w tamtych okolicach ludzie płacą po 13000 za hektar (tu jest informacja http://www.minrol.go...ositionId=2155) i weź takiemu wytłumacz ze nawet polowa tego to troche za duzo on nie musi sprzedawac jakby co ogłoszenie wystawił ale na dobra sprawę to nie zalezy mu żeby za wszelka cene likwidować gospodarstwo. Ludzie chca za pomoca jednej transakcji zrobic interes zycia.
Myślę ze największym waszym problemem SA spekulanci którzy podbijają ceny ziemi, a jeśli chodzi o dopłaty to tu nie powinniście złościć się na duze gospodarstwa tylko na ludzi którzy zasieją trochę żyta trochę owsa maja krowę swinie nie zyja z gospodarstwa od dawna dopłaty przeznaczają na wszystko tylko nie na gospodarstwo, a te drobne hektary to tylko taki dodatek w zyciu. Jeśli chodzi o panów Romanowskich to akurat im się należy szacunek oni zaczynali gdy jeszcze w Polsce były PGR-y i nikt nawet nie snil o dopłatach po upadku PGR-ów nikt w Polsce nie chciał brac ziemi wszyscy uciekali ze wsi a oni realizowali swoje mżenia mimo iż było to trudne od zera bez dopłat w polskich warunkach z trudniejszym dostępem do zachodnich rynków. Ludzie którzy w uczciwy sposób kupili te ziemie wtedy za bezcen po upadku PGR-ów zasługują na szacunek bo zainwestowali w cos z miłości w cos niepewnego wtedy, udalo im się i maja.
Tu troche o Romanowskich

http://www.forbes.pl...nicy_iv_rp.html
http://prawo.uni.wro...ystyka_a_4.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Dzisiaj, 15:18
  •  

#122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2008 - 06:51

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Hmm...fajne to co napisales ale wedlog mnie za Romanowskimi ktos wtedy stal i mowil im zeby kupowac te zeimie...oni sami z siebie nie kupili by tyle ziemie bo pomysl racjonalnie? jak w tamtych czsaach mozna bylo obrobic tyle hektarow? wedlog mnie musial ktos ,,z zewnatrz'' ingerowac w te ich zakupy,ktos kto wiedzial ze polska wstapi do uni a co sie z tym wiaze rolnicy beda brac doplaty.

#123 Share jawkers

jawkers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 11:40

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? No wiesz kto interesował się bardziej polityka to o wejsciu do unii bylo wiadomo co najmniej 10 lat przed wstąpieniem bo to bardzo dlugi proces jest. A panowie Romanowscy jeszcze dużo wcześniej się zajęli tą branżą. No wiesz to raczej bylby nie pewny interes kupic na początku lat 90 ziemie i czekać ponad 10 lat na lepsze czasy. Na początku pewnie ich gospodarstwo nie był aż tak duże i nowoczesne ale po pewnym czasie maja to co maja. Oczywiście na pewno musieli gdzieś tam komuś dać w lape a gdzies tam się uśmiechnąć, bo w Polsce nadal pod tym względem nie jest za dobrze a co było wtedy to wszyscy wiedza. Mimo to jednak nie wrzuciłbym ich do jednego worka ze Stokłosą który dorobił się wiele większych pieniędzy sam niż oni we trzech ( miał w pewnym czasie ok. 25tys. ha firme transportowa rozne zakłady zajmujące się przetwórstwem oczyszczalnie ścieków w 2005 był na 15 miejscu na liscie najbogatszych Polaków) zaczynając tak samo jak oni od zera. Zresztą Stokłosa siedzi w areszcie po tym jak go w Niemczech zatrzymali. Pewnie się ukrywał nie dlatego ze jest winny tylko dlatego ze jest niewinny a ktoś go wrabia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Dzisiaj, 15:18
  •  

#124 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 17:56

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Ja osobiście znam właścieciala gospodarstwa z 1500ha, wiem że nie jest to dużo w porównaniu do tych co wy pisecie ale znam ich osobiście
Mój Wladimirec podbija świat

#125 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Sport, Motoryzacja

Napisany 31 lipiec 2008 - 18:27

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Mojego taty kolega ma 1400h

#126 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 21:59

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Czyżby zwiść przez was przemawiał?
Ja w sumie jestem przeciwny temu ażeby blokować możliwość rozwijania się jakiemukolwiek przedsiębiorstwu, aczkolwiek ("i oni się nie wzbogaca i my nie zbiedniejemy")- oby!
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#127 Share StrazakSam

StrazakSam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 sierpień 2008 - 15:54

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? ja mam 30 ha ;)

#128 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 październik 2008 - 07:04

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? a moze ktos wie w jakim regionie Polski jest najwiecej uzytkow rolnych?

#129 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 21 październik 2008 - 09:35

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? W mojej okolicy jest gospodarstwo 2000 ha - AGRONEX - zajmują się produkcją jaj - 320.000 niosek, i mleka - 400 szt. bydła mlecznego. Właściciel ma 40 000 000 zł kredytu (słownie czterdzieści milionów złotych!!!). Pół roku temu leżał w szpitalu na zawał... Wszyscy, którzy piszecie że to za dużo albo zazdrościcie im takiego majątku nie wiecie o czym mówicie! To naprawdę ciężka i stresująca praca. Doszli do tego na własnych nogach. Nikt im nie dał, sami regularnie inwestowali a teraz mają. Szacun dla wszystkich wielkich przedsiębiorców... Cieszcie się że macie z kogo brać przykład ;)

#130 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 październik 2008 - 13:08

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? tak jest wszystko pięknie doszli do tego ciężką pracą, troszkę kombinowali i mają ale ... no właśnie zawsze jest jakieś ale. Chyba w 99,9 % dochodzili tego w czasach gdzie ziemia leżała odłogiem i można ją było brać za grosze. Można by rzecz - to czego sam nie brałeś ;) ale wtedy miałem hmmm no powiedzmy że stawiałem pierwsze kroki. A jak wygląda sprawa na dzień dzisiejszy ?? Nie jesteśmy (my mali 20-30-50 hektarowcy) w stanie konkurować z kilkutysięcznymi gospodarstwami gdyż to oni wykupują wszelkie większe działki. Co z tego że agencja robi przetargi a gmina je ogranicza aby wielkoobszarowcy nie mogli kupić tej ziemi -do przetargu wystawi córkę lub syna i ziemię kupi lub wydzierżawi. A dla niego nie jest problemem przebić na hektarze 2 czy 3 tyś bo spokojnie sobie da radę a jesli ja go przebiję i z ceny wyjściowej 10 tyś końcowa zrobi się 25 to wybaczcie ale utonę w długach. Więc nie mamy co im zazdrościć tylko pluć sobie w brodę że nie urodziliśmy się wcześniej lub że nasi rodzice nie odważyli się i nie kupili jakiegoś PGR-u od prywatyzacji których wszystko się zaczęło bo nie ma co ukrywać - kto kupił jeden PGR to później wykupował kolejne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 21 październik 2008 - 17:30

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? hehe z jednej strony należy żałować że rodzice nie byli odwżniejsii. Ale z drugiej strony to należy ich szanować za tą odwage. Szczeże powiedziawszy to mi 30 do 40 ha styka i do roboty iść. Bo nie da rady z takimi konkurować
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#132 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna; Rolnictwo; Motoryzacja

Napisany 22 październik 2008 - 09:21

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Nie wiem czy byla juz taka odpowiedz ale u mnie w Witkowie gdzie mieszkam jest AGROFIRMA WITKOWO maja juz ponad 13tys ha i ciagle sie rozwijają (przez nich nie mozna wychaczyc zadnej ziemi w okolicy) jest to gospodarstwo bardzo zaawansowane technicznie u nich nic sie nie marnuje. Swoje sklepy z zywnoscia maja nawet nad morzem w Swinoujsciu. Naprawde nie zaluja pieniedzy uwazam nawet ze az przesadzaja z ochrona i stymulacja roslin obornik na kazdym polu jest co 2 lata nawożony i dla wtajemniczonych jest to obornik bydlęcy zmieszany z kurzecym wiec efekty sa niesamowite.
Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

#133 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 22 październik 2008 - 12:00

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? umnie naj wieksze gospodrastwo to osieciny i kobylniki

#134 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 22 październik 2008 - 20:48

Nie wiem czy byla juz taka odpowiedz ale u mnie w Witkowie gdzie mieszkam jest AGROFIRMA WITKOWO maja juz ponad 13tys ha i ciagle sie rozwijają (przez nich nie mozna wychaczyc zadnej ziemi w okolicy) jest to gospodarstwo bardzo zaawansowane technicznie u nich nic sie nie marnuje. Swoje sklepy z zywnoscia maja nawet nad morzem w Swinoujsciu. Naprawde nie zaluja pieniedzy uwazam nawet ze az przesadzaja z ochrona i stymulacja roslin obornik na kazdym polu jest co 2 lata nawożony i dla wtajemniczonych jest to obornik bydlęcy zmieszany z kurzecym wiec efekty sa niesamowite.

Ci to już nie zginą
AF - to Jest To:)

#135 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 22 październik 2008 - 21:05

Nie wiem czy byla juz taka odpowiedz ale u mnie w Witkowie gdzie mieszkam jest AGROFIRMA WITKOWO maja juz ponad 13tys ha i ciagle sie rozwijają (przez nich nie mozna wychaczyc zadnej ziemi w okolicy) jest to gospodarstwo bardzo zaawansowane technicznie u nich nic sie nie marnuje. Swoje sklepy z zywnoscia maja nawet nad morzem w Swinoujsciu. Naprawde nie zaluja pieniedzy uwazam nawet ze az przesadzaja z ochrona i stymulacja roslin obornik na kazdym polu jest co 2 lata nawożony i dla wtajemniczonych jest to obornik bydlęcy zmieszany z kurzecym wiec efekty sa niesamowite.

To Witkowo przed Skorzęcinem??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#136 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna; Rolnictwo; Motoryzacja

Napisany 23 październik 2008 - 13:45

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Nie to Witkowo w zachodniopomorskim
Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

#137 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 15:10

a Stokłosa ile ma ha

Ja słyszałem że około 30000 ha

#138 Share farmer102

farmer102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 15:02

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Moim zdaniem będzie tak jak kiedyś. Pan będzie miał kilka wiosek i chłopów.

#139 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 17:19

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Cóż niektórzy powtarzają ze woleli by mieć mniej ale spokojną głowę :)
ps. jeszcze tych Panów będą rozkułaczać bo histora lubi się powtarzać he he

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 24 styczeń 2009 - 11:30

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? A ja powiem na przykładzie panów Romanowskich dla mnie jest to bardzo dziwne bo jak można zaczynać od 0,5ha i w ciągu 25 lat dorobić się 9tys. ha wszyscy wiemy że dziadek Romanowskich to hrabia Tyszkiewicz i poprostu gdyby nie nazwisko to panowie Romanowscy nie mieli by takiej ilości pola jak mają. I ja powiem ze nie powinno być tak jak jest w dzisiejszych czasach że jedni mają po kilka tysięcy hektarów a inni musza się zadowolic kilkoma hektarami poprostu wielkie obszary sa oddawane tym co i tak mają dużo pola bo maja pieniadze i wtyki, a zwykły człowiek musi się obejść smakiem mam nadzieje że wkońcu to się zmieni bo ja tez chciałbym mieć ze 200ha i mam tylko troszke lepiej jak 20ha :angry: :angry: :angry: