Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)?

200 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rolpres2

rolpres2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 20:17

Slyszałem, że największym posiadaczem ziemi w Polsce jest kościół katolicki... Podobno mają 60 000 ha
Następny w kolejności jest Stokłosa, ma chyba 16 000 ha
http://pl.wikipedia....3.B3d.C5.82o.5D

Te dane napewno nie są prawdziwe (tzn. być może wymienione tam osoby faktycznie tyle ziemi posiadały ale nie jest to lista największych gospodarstw, bardziej to wygląda na taką "medialną" listę (osoby publiczne, kościół - który to nie jest przecież rzadnym przedsiębiorstwem, być może tyle ha ma jakby zebrać tereny na których wybudowane są wszystkie parafie ale to nie tereny rolne. Taka bardziej tania informacja, w stylu TVN-u. Zresztą niewiadomo z jakiego źródła pochodzi.
Co do Leppera to może i ma 42,5 ha ale razem z synem ma niepamiętam dokładnie ale już napewno 600ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Dzisiaj, 04:12
  •  

#42 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 20:25

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Napewno nie moje.
................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.co...h?v=pS0RE4CqVSw

#43 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 08:22

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? syn leppera ma 250 ha -> http://www.lepper.com.pl/pages/02.Ja/
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Dzisiaj, 04:12
  •  

#44 Share rolpres2

rolpres2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 08:44

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Heh na jednej konferencji prasowej Lepper mówił jednak, że mają 600ha (i połowe z tego użytki zielone a połowe grunty orne)
- to było na tej konfernencji co odpowiadał m.in. na zarzuty, że za darmo dostał ciągnik Ursus i kombajn NH, zakup kombajnu tlumaczył tym, że Bizon za mały na taki areał, jak widać pewnie pola trochę im doszło, a ten tekst co podałeś link do niego jest podpisany datą 10.06.2005r.

#45 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 10:51

Ale skoro zabrales glos to myslisz ze to byloby uczciwe czyt. ograniczenie doplat (dla rolnikow ktorzy uprawiaja swoje ziemie)

Uważam że powinna być ograniczona maksymalna wysokość dopłat, choćby i do
tych proponowanych 300 tysięcy Euro, z jednej strony dopłaty preferują tych którzy praktycznie ziemię odłogują preferując nad robotę spożycie niektórych trunków, z drugiej strony dla nielicznych latyfundystów są to naprawdę ogromne sumy. W dodatku te bajońskie sumy dla nielicznych powodują nienawiść do wszystkich rolników - wystarczy popatrzeć na komentarze na portalach gdy jest jakiś temat zahaczający o rolnictwo.

Teraz praktycznie możliwa jest sytuacja że rodzina kogoś kto ma z kilkadziąt tysięcy ha może dostawać zasiłki z racji że nie ma dochodu, tak to musieliby to chociaż rozpisać.

Najbardziej pokrzywdzeni są średni którym zamknięto przez dopłaty możliwość rozwoju (wzrosła bardzo cena ziemi, a korzystanie z różnych funduszy też jest dość drogie przez rozbudowaną biurokrację i trudne do przejścia dla niektórych wymogi - bezsensem jest korzystanie z funduszy na zakup sprzętu o wartości kilku bądź kilkunastu tysięcy ).

Co do Leppera, to jest tylko obłudnym krętaczem dla którego polityka to doskonały biznes, przecież wypłynął dlatego że przeinwestował na kredyt, a dzięki rozróbom kredyty spłacił za niego kto inny. Cała Samoobrona jest zresztą partią takich przekręciarzy, których jedynym programem jest wydawanie cudzych pieniędzy.
Najczęstsze słowa Leppera to "pieniądze muszą się znaleźć", nie obchodzi go w ogóle to w jaki sposób je zarobić, a przecież ciągłe zadłużanie państwa skutkuje zawsze utratą suwerenności.
Czy można powiedzieć że rolnik bardzo zadłużony i proszący ciągle o dalsze kredyty jest ciągle suwerenny w swoich decyzjach ??? a w takiej sytuacji jest nasze państwo.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#46 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 12:10

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Ja wiem z doswiadczenia bo mam sasiada co ma 4,5tys ha ziemi i to jest stanowczo za duzo bo po co komu tyle ziemi dla mnie próg po którym nie powinni juz sie rozwijac w strone wielkosci to 1000 ha i to wystarczy na bank a reszte bym podzielił na innych .Co do koscioła to niebede sie wypowiadał bo nie ma po co bo niby duchowienstwo powinno sie bac boga a oni tylko kradna i trzymaja ziemie nie wiedomo po co im ta zeimie i teraz chca wziac dopłaty rolnika i dlatego min. nie chodze do koscioła bo jak ksiadz potrafi krasc to ja nie bede chodzic do koscioła i sie spowiadac bo nie odczuwam takiej potrzeby a co do RYDZYKA to sami wiecie ze brak słów to jest jeden z najbogatszych ludzi w polsce a przeciez kosciół ma sie dzielic z biednymi :D

#47 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 13:59

Ja wiem z doswiadczenia bo mam sasiada co ma 4,5tys ha ziemi i to jest stanowczo za duzo bo po co komu tyle ziemi dla mnie próg po którym nie powinni juz sie rozwijac w strone wielkosci to 1000 ha i to wystarczy na bank a reszte bym podzielił na innych .

Przedsiębiorstwo rolne 4,5tyś to jest normalna firma, która sie moze rozwijać jak każda inna.
To tak jak byś zakazał koncernowi samochodowemu np Oplowi zakazać budować nowe fabryki, produkować więcej samochodów, bo na co mu tyle fabryk i samochodów.

jak już coś robić to sprawiedliwie, a nie przez zazdrość.

to samo z dopłatami, gospodarstwo niezależnie jak wielkie ponosi koszty produkcji tak samo jak to średnie. Co prawda produkcja na dużą skale powoduje ich obniżenie, ale nie całkowite zniesienie.

Wiec nie można ustanowić progu, ze np do 1000ha dostaje dopłatę a do wszystkiego co jest ponad już nie.. Bo to nie przejdzie.

ale można je zestopniowana. np coś w tym stylu
gospodarstwa do 300ha 100% stawki dopłaty (żeby promować gospodarstwa rodzinne)
gospodarstwa 300 do 900 ha otrzymywałby 100% dopłaty za 300ha + 90% za obszar 600ha
gospodarstwa 900 do 1800ha otrzymywałby 100% dopłaty za 300ha + 90% za obszar 600ha + 80% za 600ha
itd

a i tak najprościej było by zniesienie wszędzie dotacje. My byśmy sobie poradzili, a ciekawe jak ci w Francji czy na wsypach :D

bo na taki rozwój sytuacji anglik odpowiedział mi kiedyś : "że byłby to dla nich powrót do rzeczywistości"

#48 Share daro

daro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 15:05

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? http://www.forbes.pl...nicy_iv_rp.html
miłej lektury

#49 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 16:59

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? mav to nie jest zazdrosc tylko po co komu tyle ziemi lepiej niech inni wezma reszte np i bedzie wiecej osób miało prace a nie wierze ze z tych 1000ha on sie nie wyzywi :D a tak to by było wiecej osób

#50 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 17:35

mav to nie jest zazdrosc tylko po co komu tyle ziemi lepiej niech inni wezma reszte np i bedzie wiecej osób miało prace a nie wierze ze z tych 1000ha on sie nie wyzywi :D a tak to by było wiecej osób

jak widać , nie zrozumiałeś mnie

Twoim tokiem myślenia, można byłoby np ograniczyć produkcje Opla (czy czegokolwiek), a resztę fabryk rozdać ludzią, bo przecież też nie wieże ze zarząd z połowy sprzedanych samochodów by sie nie wyżywił... :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 06 czerwiec 2007 - 18:19

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? katolicki uniwersytet lubelski ma 11 tys ha (gospodarstwo bardzo dobrze prosperuje) i jeszcze co dwa tygodnie krzycza w kosciele zeby dac na tace no bo katolicki uniwersytet lubelski to biedna instytucja i nie maja pieniedzy i trzeba im pomagac normalnie zgroza

#52 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 06 czerwiec 2007 - 18:39

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Kościół faktycznie ma ziemię. Kiedyś jek odstawialiśmy zboże przejechały 2 tiry(było to wtedy gdy były te wielkie kolejki) rolnicy zaczeli rozmawiać a szoferami bo wjechali bez kolejki i wtedy wyszło że to kościelne zboże. :D

#53 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 18:46

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? To dla mnie jest bezsens, żeby kościół miał ziemie, a rolnicy nie mogli sie rozwijać pff.

KS Falubaz

#54 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 18:49

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? No to mav odpowiedzmi na kilka pytan :
czy 1tys ha to mało ?????
czy sam dałbys rade to obrobic ????
czy nie lepiej stworzyc miejsca pracy i dac sie innym tez rozwinac ?????
czy według ciebie w polskim rolnictwie ma byc jak w rzadzie ze tam bogaci maja władze i nikt im nie podskakuje i nie ma byc równych szans dla wszystkich tylko ci co sa przy kasie to płyna :D ????
a na konic zobacz co sie stało z rynkiem wieprzowym i to własnie przez takie cos jak w tym temaci teraz piszemy bo jezelibys troche wszedł w te sprawy to jest identyczna sytuacja jak z ziemia :D pozdro

To jest tylko moje zdanie a ty mav jezeli masz inne to ja nie mam nic do tego POZDRO

#55 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 19:02

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? he

to nie ma sensu ja pisze o czym innym a ty zupełnie o czym innym :D

ja pisze o tym ze nie możesz firmie zabraniać sie rozwijać, i to nieważne czy to sklep z butami czy firma o charakterze budowlany cze gospodarstwo rolne bo
to jedno i to samo.

weź dokładnie przeczytaj o czym pisze, a potem wypowiedz sie na temat :)

również pozdrawiam :D

#56 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 19:42

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? przeciez wszystko sprowadza sie do jednego i ja własnie mówie o tym samym co ty a ty nie odpowiedziałęs na pytania ale dobrza przezyje :D :D

#57 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 21:13

he

ja pisze o tym ze nie możesz firmie zabraniać sie rozwijać, i to nieważne czy to sklep z butami czy firma o charakterze budowlany cze gospodarstwo rolne bo
to jedno i to samo.

również pozdrawiam :D

Chyba mylisz dwie różne rzeczy, bo co do rozwoju mają dotacje ??? , przecież by dawać dotacje trzeba niszczyć podatkami tych którzy dobrze się rozwijają i rozwijać biurokrację po to by zabrać, a potem by dawać.
Jak pisałeś o Oplu, to należałoby do każdego wyprodukowanego samochodu dawać dotacje.

Czy wg. ciebie każda firma ma dostawać dotację, a pieniądze - jak mawia Lepper - muszą się znaleźć.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#58 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 08:14

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Następny oszołom będzie filozofował. Dotacje albo mają wszyscy albo nie ma ich nikt!!!
GMO jest ok!!!

#59 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 08:45

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? no i utworzyły sie dwa obozy :D moze warto tez zastanowic sie nad wpływem takich duzych gospodarstw na srodowisko bo to tez wazny aspekt :D wiadomo przeciez ze wielkoobszarowe gospodarstwa sa bardziej szkodliwe :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 09:32

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? kserkses
wyrwałeś zdanie z kontekstu, które wogole ani trochę nie odnosi sie do dopłat. Sens tego zdania nie ma nic wspólnego z dopłatami.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wyobraźcie sobie że przedsiębiorstwo rolne to taka sama firma jak inne. (dopłaty nie grają roli)
i teraz :

nie można rozgrabić firmy, tak jak to chce zrobić 1014tojestto

po co komu tyle ziemi lepiej niech inni wezmą resztę

skoro można rozgrabić gospodarstwo zabierając "nadmiar ziemi" (według niektórych), to można rozgrabić resztę firm np Opla (czy obojętnie jaką) wziąć mu zabrać fabrykę i dać komuś innemu.

Ja mówię o samym fakcie zabierania komuś czegoś, co komuś wydaje sie nadmiarem (oczywiscie jeżeli nabył to z godnie z prawem). Dla mnie to czysta zazdrość.
Bo ja bym nikomu, czyjejś własności nie zabrał...

panimali? czy jednak nie da sie tego wytłumaczyć :D?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
dopłaty, tak samo jak wpływ wielkoobszarowych gospodarstw na resztę gospodarstw , na ceny ziemi i środowisko, czy cenę skupu żywca to zupełnie inna bajka.
Ja wogóle nie o tym mówię.