Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)?

200 odpowiedzi na ten temat

#21 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 26 kwiecień 2007 - 17:26

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? pavel nie zadużo tych zer???? :lol:

halun20 może masz trochę racji lepiej żeby ziemia była uprawiana a jeżeli była nie użytkiem
na szczęście te ziemie należą do polaków a nie do cudzoziemców!!!!!!!!!!!!

Edytowany przez tomek, 26 kwiecień 2007 - 17:39.
a 3-go post'a się nie da?!?! i ta ortografia!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Dzisiaj, 06:25
  •  

#22 Share kamil5

kamil5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 09:14

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? ja mieszkam niedaleko Romanowskich i brałem od nich mc to słyszałęm ze już na Litwie ziemie kupują a w polsce mają sporo
i tak wszystkich plonów niemogą pozbierać bo się niewyrabiają.

#23 Share Lukasz16

Lukasz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, grafika komputerowa

Napisany 01 maj 2007 - 14:40

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Ja oglądałem film o Romanowskich. Było w nim coś wspominan, że maja coś kupić na Litwie i Białorusi.
6% ubiegających się o dopłaty 40% puli pieniężnej...:lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Dzisiaj, 06:25
  •  

#24 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 maj 2007 - 15:12

zapomnieliści o księżach :lol:

Kuzyn ostatnio wydzierżawił od jakiegoś księdza 65ha... Za 1/2 tony pszenicy za ha...

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#25 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 01 maj 2007 - 15:22

kurcze to mnie zaszokowało!!! ale 6mln? to musi miec 12 000 000 hektarów!! i jeszcze te 6% na 40%... :lol:

wydaje mi sie że 12 tyś ha a nie 12 mln:D pozdro

#26 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 01 maj 2007 - 19:14

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? sorki nie umiem prostej matematyki tylko to bardziej rozwinięta:P

#27 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 maj 2007 - 09:01

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? mala dygresja: jest tylko jedna matematyka, nie ma zadnej bardziej rozwinietej
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#28 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 02 maj 2007 - 12:26

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? racja - tylko niektórzy nie rozumieją całej a niektórzy czesci-tej prostszej

#29 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 02 maj 2007 - 13:41

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Jeśli chodzi do dopłaty bezpośrednie to w przepisach ma się zmienić, że max. dopłata nie będzie mogła być większa niż 300tys. zł. (suma może być inna, w Tygodniu podali taką propozycję).

#30 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 02 maj 2007 - 14:36

Jeśli chodzi do dopłaty bezpośrednie to w przepisach ma się zmienić, że max. dopłata nie będzie mogła być większa niż 300tys. zł. (suma może być inna, w Tygodniu podali taką propozycję).

wydaje mi się że to bardzo dobry pomysł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 02 maj 2007 - 15:02

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Tylko ograniczanie do 300 tys. czy to się przysłuży do postępu w rolnictwie? Duże gospodarstwa stracą swoją konkurencyjność.
GMO jest ok!!!

#32 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 maj 2007 - 15:17

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? one i tak mają dużo. Ale na pewno nie będą z tego szczęśliwi.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#33 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 02 maj 2007 - 21:46

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Chemirol ma coś koło 30 tyś w wschodniej części polski, jest to pole doświadczalne maszyn John Deere

#34 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 maj 2007 - 22:46

CYTAT(kris14 @ May 2 2007, 12:41 ) *
Jeśli chodzi do dopłaty bezpośrednie to w przepisach ma się zmienić, że max. dopłata nie będzie mogła być większa niż 300tys. zł. (suma może być inna, w Tygodniu podali taką propozycję).

wydaje mi się że to bardzo dobry pomysł

a mi sie wydaje ze to nie byloby sprawiedliwe, poza tym mnie to nie boli ze 40% doplat bierze mala czesc rolnikow, takie jest zycie, nie bierze sie to tez z nieba. sa to pieniadze z unii, ale polska musi placic przeciez skladke z budzetu, a wiadomo ze wplyw do budzetu z gospodarstwa np. romanowskich bedzie taki jak wszystkich mieszkancow malego miasteczka, wiec musza dostac proporcjonalna zaplate
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#35 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 13:31

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Ja słyszałem że Mróz ma coś koło 40tys w całej polsce, ale nie wiem ile w tym prawdy. Wiem że w Manieczkach ma ok 2 500ha, a gdzie ma reszte to niewiem!

#36 Share rolpres2

rolpres2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 14:37

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? 5tys 730ha "Mróz" ma - http://www.mroz.home...ospodarstwo.php

#37 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 14:56

5tys 730ha "Mróz" ma - http://www.mroz.home...ospodarstwo.php

A to jednak ktoś wprowadził mnie w błąd. Dzięki za info rolpres2 :D

#38 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 18:38

. sa to pieniadze z unii, ale polska musi placic przeciez skladke z budzetu, a wiadomo ze wplyw do budzetu z gospodarstwa np. romanowskich bedzie taki jak wszystkich mieszkancow malego miasteczka, wiec musza dostac proporcjonalna zaplate

Bzdura że są to tylko pieniądze UE, część dopłat jest finansowana w 100% przez Polski Budżet, więc nie wiem czy Romanowscy cokolwiek wpłacają netto do budżetu. Tak naprawdę dopłaty są za posiadanie ziemi a nie czy cos się na niej robi.
W niektórych stronach - tak jak u nas nie było możliwości nabycia ziemi z ANR, daleko się przeprowadzać znowu trudno było mi o zabezpieczenie hipoteczne. Nie widzę absolutnie powodu dla którego miałbym choć grosz dopłacać jako podatnik do różnych Romanowskich, Mrozów,Stokłosów, Kulczyków i wielu im podobnych. W innych krajach UE jest podobnie, np. W Wielkiej Brytanii jak kiedyś słyszałem jkakaś firma dostaje około 100 milionów euro.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#39 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 17:45

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)? Slyszałem, że największym posiadaczem ziemi w Polsce jest kościół katolicki... Podobno mają 60 000 ha
Następny w kolejności jest Stokłosa, ma chyba 16 000 ha
http://pl.wikipedia....3.B3d.C5.82o.5D

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 18:15

Bzdura że są to tylko pieniądze UE, część dopłat jest finansowana w 100% przez Polski Budżet, więc nie wiem czy Romanowscy cokolwiek wpłacają netto do budżetu. Tak naprawdę dopłaty są za posiadanie ziemi a nie czy cos się na niej robi.
W niektórych stronach - tak jak u nas nie było możliwości nabycia ziemi z ANR, daleko się przeprowadzać znowu trudno było mi o zabezpieczenie hipoteczne. Nie widzę absolutnie powodu dla którego miałbym choć grosz dopłacać jako podatnik do różnych Romanowskich, Mrozów,Stokłosów, Kulczyków i wielu im podobnych. W innych krajach UE jest podobnie, np. W Wielkiej Brytanii jak kiedyś słyszałem jkakaś firma dostaje około 100 milionów euro.

--------------------

byc moze masz racje nie zaglebiam sie w tym temacie, jedno jest pewne najpierw spoleczenstwo placi podatki ktore wplywaja do budzetu, a dopiero pozniej to jest zarzadzane.
Ale skoro zabrales glos to myslisz ze to byloby uczciwe czyt. ograniczenie doplat (dla rolnikow ktorzy uprawiaja swoje ziemie)