yacenty

Skrzynie biegów - biegi pod obciążeniem

Polecane posty

yacenty    3871

Witam,

czytam, czytam, analizuję i porównuję wszystko wygląda fajnie, ale jak to jest praktycznie?

Jak często korzystacie ze zmiany biegów pod obciążeniem?

Ile takich biegów warto mieć w ciągniku o mocy 110-120km który ma być jako uniwersalny w gospodarstwie? Ma chodzić w pługu, zestawie uprawowo siewnym, rozsiewaczu, transporcie, może i nawet w opryskiwaczu :)

 

Czy skrzynia ZF to dobry wybór?

Czy 3 biegi pod obciążeniem i ogolnie 24 biegi do przodu wystarczy w takim ciągniku?

 

A może jednak pojsc w kierunku NH i wybrać 8 biegów pod obciążeniem i ogolną ilość 16 do przodu?

Wybaczcie tak podstawowe pytania ale poki co jezdze sprzetem w którym nawet nie uzywam wzamacniacza momentu i mam tylko 8 biegów do przodu z czego uzywam raptem 6, a w pracach typowo polowych całe 3 :D


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Ja mogę Ci napisać jedynie pod kątem mojego NH o którym z resztą pisaliśmy, przy tej skrzyni praktycznie nie da się tego nie używać bo pomijając biegi pod obciążeniem zostają raptem dwa - 5 terenowa i 9 szosowa. Oczywiście nie każdy ciągnik ma taką skrzynię jak mój ale powiem szczerze że dużo lepiej biegi pod obciążeniem sprawdzaja się w polu niż na drogach publicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To może ja się wyrwę do tablicy :D-biegów pod obciążeniem używam bardzo często-na łąkach traktuję to jak błogosławieństwo-mam parę nierównych łąk i przedtem jeżdżać zetorem z belarką musiałem ciągle żonglować terenowe-szosowe.

Dalej-ruszasz ze sporym obciążeniem w ciężkim terenie i z normalną skrzynią musisz nieźle przygazować aby wrzucić wyższy bieg-u mnie po prostu przesuwam wajchę do przodu i cześć.

W ty ZF-ie zdaje się nie można zmieniać biegów pod obciążeniem przy jeździe do tyłu-przy moich pracach byłby to feler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

jak siałem case to używałem połówek np bieg agregat w dół i pierwszy drugi i trzeci półbieg i szpula właściciel ciągnika wytłumaczył mi że trzeba zmieniać delikatnie i powoli i jak na razie nic mu się nie dzieje z nimi a połówek ma cztery na bieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Mam ursusa 1134, niby to samo co zts 10245 i wzmacniacza używam praktycznie cały czas: w prasie, kosiarce, pługu transporcie itp. i nie wiem Jacku jak sobie bez niego radzisz :D

 

I taka mała uwaga - NH ElectroCommand ma 8 przełożeń przełączanych pod obciążeniem tak samo jak MF DYNA-4 ma ich 16.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

u mnie jest tak pisał @igorass

nie wyobrażam sobie jazdy bez biegów pod obciążeniem

a w polu z górkami to super sprawa-nie trzeba wajchować

a jak załączę automatyczną zmianę biegów to sam dobiera odpowiedni bieg do aktualnego obciążenia i albo zwolni albo przyspieszy

biorąc pod uwagę skrzynię 24 i 16 to w 24 jest 6x4 - czyli trzeba 6 razy wajchować a w 16 jest 2x8 czyli tylko raz zmieniasz wajchę reszta pod obciążeniem przyciskiem

pozostaje jeszcze skrzynia bezstopniowa

 

wybór należy zawsze do ciebie


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
Mam ursusa 1134, niby to samo co zts 10245 i wzmacniacza używam praktycznie cały czas: w prasie, kosiarce, pługu transporcie itp. i nie wiem Jacku jak sobie bez niego radzisz :)

 

I taka mała uwaga - NH ElectroCommand ma 8 przełożeń przełączanych pod obciążeniem tak samo jak MF DYNA-4 ma ich 16.....

mnie niby straszyli ze on szybko siada i takie tam, w tym roku przy ciezkiej robocie mam zamiar go sprawdzić jak się spisuje bo moje pola do idealnie płaskich nie należą, nie mówiąc już o tym: http://www.agrofoto.pl/forum/Jeczmien-ozim...mage148266.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Jeczmien-ozim...mage130351.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-10245-r...mage124251.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-330M-i-...image93392.html

 

między innymi dla tego kawałka myślę o skrzyni z biegami pod obciążeniem :D


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mam w MF jeden i zdecydowanie za mało... :D co najmniej dwa półbiegi na każdym biegu, im więcej tym lepiej do tego muszą jeszcze się ładnie prędkości rozkładać i prędkości robocze, tzn tak żeby podczas pracy z talerzówką pługiem zestawem można było ratować się biegami pod obciążeniem a nie sprzęgłem...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie skrzynia typu PowerShift to coś wspaniałego. W transporcie nie oceniona, jak jeżdżę JD to rzadko używam hamulców, głównie operuję gazem i czterema biegami pod obciążeniem, jedynie przy starcie muszę przechodzić z grupy C na D.

 

Cztery biegi bez sprzęgła spokojnie wystarczają do pracy w polu, chyba, że masz rzeczywiście bardzo strome góry i nierówne gleby. Mi najbrzydziej przypadła do gustu skrzynia ECO Full PowerShiftem ze stajni NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

@Bobek Farmer a czemu według Ciebie skrzynia power shift jest nieoceniona w transporcie? Mnie osobiście własnie w transporcie najmniej pasuje ze względu chociażby na sytuację przebitki z 12 na 13 bieg który wykonuje się u mnie w NH bez sprzęgła - mianowicie następuje wtedy lekkie przyhamowanie ciągnika nim przeskoczy na 13 co przy niesygnalizowaniu światłami stop z tyłu ciągnika, bądź też przyczepy w przypadku zestawu prowadzi do nieprzyjemnych sytuacji. Już parę razy jadący za mną nie spodziewając się od rozpędzjącego się pojazdu nagłego zwolnienia niemal "siedzieli" mi na zderzaku. Może to kwestia tylko tej skrzyni ale w transporcie lepsza jest według mnie tradycyjna skrzynia ze schematem H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a kalibrowałeś skrzynie???


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

O właśnie jestem ciekaw jak wygląda ta kalibracja. Ktoś na AF oriętuje się jak to się robi i czy to jest skomplikowane? Pytam z ciekawości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-w JD nie mam takiego efektu-dziwne bardzo to zachowanie w NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
mnie niby straszyli ze on szybko siada i takie tam, w tym roku przy ciezkiej robocie mam zamiar go sprawdzić jak się spisuje bo moje pola do idealnie płaskich nie należą, nie mówiąc już o tym: http://www.agrofoto.pl/forum/Jeczmien-ozim...mage148266.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Jeczmien-ozim...mage130351.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-10245-r...mage124251.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-330M-i-...image93392.html

 

między innymi dla tego kawałka myślę o skrzyni z biegami pod obciążeniem :D

co ty na to- http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-7011-image149023.html ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
a kalibrowałeś skrzynie???

Serwis kalibrował mi na jesieni przy okazji przeglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

u mnie w NH TM 175 dzieje się podobnie przy zmianie z 12 na 13 biegu, nieraz potrafi nieźle szarpnąć ciągnikiem. Skrzynia też była kalibrowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja w 912 czesto uzywam wzmacniacza, praktycznie przy kazdej robocie a najczesciej to przy prasie bo nie zawsze sa rowne waly i trzeba zwolnic, no ale na wysokim biegu staram sie go nie uzywac bo sie boje ze moze sie zepsuc. pod duza gore juz mi przepuszcza i ledwo co ciagnie.

 

@tommy spojrz na to :Dhttp://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-912-i-M...mage139006.html moze i na tym polu co sieje kuku to nie ma wzniesienia ale spojrz dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim MF bardzo często używam wzmacniacza głównie przydaje się przy pracach polowych kiedy np:szybko jedziemy i już trzeba podnieść maszynę i zawrócić i wtedy najlepiej jest zwolnić.Wiadomo nie musimy używać sprzęgła oszczędzamy czas i praca jest przyjemniejsza.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Hmm-w JD nie mam takiego efektu

 

Ja mam tak samo. Przy zmianie na większy ujmuje gazu i przesuwam dźwignię o jeden bieg w górę, a [przy redukcji dodaje, aby zniwelować szarpnięcia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega kalibracja skrzyni? trzeba podłączyć komputer do ciągnika i czy ciągniki mają porty do komunikacij takie jak samochody osobowe np.obd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj