mario_08

Jaką wybrać nową ładowarkę teleskopową?

Polecane posty

mario_08    4

Witam,

Jaką ładowarkę polecacie z Manitou, New holland i Bobcat. Już wiem że cena modelu mlt manitou wynosi ok 264tys brutto.

Ile kosztują pozostałe czy są droższe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

JCB z 9,5 metrowym wysiegiem i 3,5t udzwigu 57tyś euro netto ~ 220tyś zł netto bez łyżki ---> taniej wychodzi niz ta twoja wyceniona z manitu 7m he

NH 9m 3t 215 tys zł netto bez łyżki

 

wszystko bez targowania...

 

z mniejszym wysiegiem powinny byc sporo tańsze

 

Ciekawi mnie bobcat ale jak narazie jeszcze nie rozeznawałem tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Ja bym wziął też pod uwage MERLO. Robią ciekawe ładowarki z tylnum TUZ. Na YT jest filmik jak taka ładowarka orze z 4 obrotową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Bobcat,można powiedzieć ze mnieliśmy jej kopie a dokładnie Sambron T3093CD spisywała sie wmiarę dobrze ale musieliśmy ją sprzedać bo do ładowania buraków się nie nadawała(była za delikatna) ale kto jej sie dziwi ze wymjękała jak mniała do załadowania przeszło 40 tyś ton buraków cukrowych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To do ciebie oczyszczarka nie przyjeżdża do buraków cukrowych? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A może to on jest tym co przyjeżdża do ciebie po buraki z doczyszczarką ? :angry:


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1
A może to on jest tym co przyjeżdża do ciebie po buraki z doczyszczarką ? :angry:

 

Tak my mamy własną czyszczarkę i świadczymy usługi w zakresie odbioru i doczyszczenia buraków cukrowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
I jak ci chodzi? Jak ją porównasz do jcb czy tam manitou? ;)

 

Sprawuje się bardzo dobrze ma już nabite ok 440 godzin. Jest tańsza od JCB czy Manitou o podobnych parametrach o przeszło 20tyś. zł

 

Do załadunku, czy kopcowania buraków jak najbardziej się nadaje, bo nieco przy tym popracowałem w zeszłym roku :rolleyes: , chociaż łyżka o pojemności 1,5m3 jest o wiele za mała do załadunku buraków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

mnie w tej ładowarce odstrasza mocowanie teleskopu... Jest że tak powiem liche.

Jak jeszcze przy wysięgu 6m można sobie to darować. Tak przy 10m. myśle że powinni coś z tym zrobić.

No i nie może miec pneumatyki..

 

Cena autentycznie atrakcyjna w porównaniu do JCB, Manitu, CAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Właśnie największą wadą tej ładowarki jest wysokie mocowanie teleskopu, przez co zmniejsza się widoczność do tyłu ;)

no ale idzie się przyzwyczaić

 

Fabrycznie dostępne są tylko hamulce hydrauliczne, a pneumatykę sądzę że można mieć jak się samemu zamontuje :)

 

Prędkość max. 30kmh/h niby dość szybko ale jak dla mnie jest nieco za wolna, bo jednak ciągnik z ładunkiem jej ucieka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    9

Witam

Dla mnie Manitou jest najlepiej zrobioną ładowarką, jednolita konstrukcja ramy, solidny, nisko umieszczony teleskop przez co widoczność na prawą stronę i do tyłu jest bardzo dobra, prosta i mocna karetka. No i jesczze jedna duża zaleta manitou słyunie z produkcji teleskopów do rolnictwa. 1981 rok - manitou produkuje pierwsza na świecie ładowarkę teleskopową.

O więcej szczegółów możecie pytać chetnie odpowiem

pozdrawiam

 

Dla mnie Manitou - lider telesków dla rolnictwa

ładowarki te charakteryzuja się solidną konstrukcją ramy i teleskopu + wiele wiele innych znaczących szczegółów. Jakich - pytajcie chętnie odpowiem

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

niestety podales same ogolniki w tym temacie, rozumiem ze pisac 3 raz to samo sie nie chce, ale niestety tu nikogo nie nabierzesz na tanie chłyty materkingowe :D

ja nie wybralbym manitou tylko jcb, a jeszcze lepiej blizniaka (ale diabel tkwi w rozwiazaniach technicznych) - CAT, tylko ze to juz zostalo powiedziane na AF wiec nie bede sie powtarzal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    9

Witam ponownie

Panowie pamietajcie ze to jest foruym rolnicze a nie...budowlane Więc dlatego wybralbym Manitou

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Cat - budowlany.

Manitou - rolniczy.

 

Nie no, przekonywujący z ciebie sprzedawca :D . I następny z grona tych z ugruntowaną wiedzą .

 

Manitou słynie z produkcji teleskopów dla rolnictwa i merlo słynie i JCB słynie i bobcat słynie i class słynie.

 

No to opowiedz trochę o szczególach np: rodzaj napędu, silniki, rozkład mas na osie, kto robi osprzęt hydrauliczny dla manitou (pompy, siłowniki, rozdzielacze hydrauliczne).

 

No ja bynajmniej, nic od Ciebie bym nie kupił.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    9

Witam

 

Tematem było lub dalej jest "aką wybrać nową ładowarkę telkeskopową?" - moją odpowiedz to Manitou.

Szeroka gama modeli.

Silniki Perkins, rodzaj napędu - może być hydrostat lub mechaniczny (Pwershuttle lub Power Shift, mosty Spicer, itd)

Nie będę wszystkiego pisać, jezeli chcesz się dowiedzieć więcej to możemy porozmawiać :D

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

-w czym jest silnik Perkinsa lepszy od innych silników? a jeśli jest w czymś to opisz różnice konstrukcyjne silnika które przedkładają sie na niższe zużycie ON bądź jego lepsze parametry.

-w którym to modelu jest napęd mechaniczny?

-czemu manitu ma nierówny rozkład mas? strona od silnika jest cięższa od drugiej strony..

 

 

po moim zgłębieniu tematu nie dostrzegam niczego szczególnego , co by postawiło tą markę chocby o milimetr wyżej od reszty konkurencji, a raczej ma kilka minusów które je stawiają poniżej pewnych marek.

Może mało sie dowiedziałem... wiec prosze o wiecej informacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no i na takim poziomie mamy sprzedawcow w polsce :D :angry:

troszke chlopie nie trafiles, takze mozesz - jak to u mnie w okolicy mawiaja - pozbierac swoje zabawki :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mario 08 zainteresuj sie może jeszcze mccornic TELE-TRACK 150.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Ja tez mam bobcata 3571 i powiem tak zalety - dluzsza gwarancja jak w jcb, lepsza cena, moim zdaniem lepiej obudowana - plyta pod cala ladowarka, plyta pod silnikiem , caly tyl jako obciaznik - nie grozi uszkodzeniem czegokolwiek poza swiatlami przy cofaniu. Narazie jakies 900 mth i w sumie pekly tylko dwa weze i raz padla pompa wtryskowa w silniku perkinsa - ale od czego gwarancja (3 lata w moim przypadku) w sumie to jestem jak najbardziej zadowolony, tyle ze teraz wiem ze lepsze bylo by 9 metrow. Ale coz madry polak jak sie przekona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Czemu pod uwagę nie bierzecie claas i deutz to napewno lepsze ładowarki niż jakieś zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj