Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią

59 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 21:12

Ta ciekawe, to inne firmy nie mają bezstopniówek? :D Ciekawa teoria i dobre wyjaśnienie.

To nie jest żadna teoria tylko fakt. Przekładnia Vario jest zdecydowanie najmniej zawodną spośród bezstopniówek.
Porównywanie sprawności, ilości zakresów itp. to czyste dywagacje - w praktyce Vario się sprawdza i tyle. Najlepiej rozwinięty serwis i korzystne warunki wymiany zużytej przekładni to dodatkowe atuty.
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią Dzisiaj, 21:34
  •  

#42 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 23:36

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią hmm @Axial teoria teorią ale napisz w końcu co takiego zajebiszczego jest w Vario czego brakuje np. s matic, autopowr bądź ecconom :D napisz ilość zakresów itp.
A czy taki serwis jest wspaniały to nie do końca jest prawdą (chyba że przyjeżdża serwis fabryczny). Jeżeli chodzi o sprawność przekładni to praktycznie wszędzie jest ta sama :) . A jeżeli napisałeś ze w praktyce sprawdza się najlepiej to czy mógłbyś rozwinąć do precyzyjniej :) .
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#43 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 16:12

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią W najnowszym RPT jest porównanie 3 ciągników o mocy 190-200 koni z bezstopniowymi skrzyniami - fendt 820 vario, mf jakiś i JD 7x20, jak autor tematu chce to mogę zeskanować i mu wysłać na maila

#44 Share arbuz89

arbuz89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 17:47

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią z mojej strony polecam case CVX 175 , mam go prawie rok ,700 godzin nakrecone chcesz cos dowiedziec sie wiecej to pisz na gg, rok temu kupilem go za 345 tys brutto przy kursie euro 3.40

#45 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 17:47

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią @yarecki12 przeciez to jest rozmowa o ciagnikach 150 KM, czyli wszystkie z nich sa ciagnikami innych serii, nie tylko modeli (nawet MF choc po numerach tego nie widac).
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 18:51

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią Ale w mniejszych modelach fendta i mf są bardzo podobne konstrukcje co w testowanych egzemplarzach. Czy się mylę?

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 20:18

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią nie sa :D wg mnie :D
poza tym to nie ma zadnego sensu, bo nie da sie wyciagnac konkretnych wnioskow, np. a propos spalania (glosnego w innym temacie), czy sily uciagu
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 20:42

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią Jak chcesz możesz przesłać. Mój E-mail to jasiu94@amorki.pl.

#49 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 13:18

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią Deutz Fahr TTV całkiem fajna maszynka <_<

Edytowany przez adrian300895, 11 lipiec 2009 - 13:46.
post bez uzasadnienia - %

#50 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:17

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią Jako że interesuje mnie jak obecnie wygląda sprawa bezstopniowych skrzyni w ciągnikach, to odświeżam temat. Najlepiej we współpracy z ciągnikiem do 150KM. Niech użytkownicy konkretnych modeli wypowiedzą się na temat awaryjności, ceny, spalania i swoich uwag na temat użytkowania. Każda opinia jest ważna. Który ciągnik jest według was najlepszy z taką skrzynią i dlaczego? (tylko nie piszcie od razu, że fendt, bo tak i koniec)

Edytowany przez maciek9225, 14 grudzień 2012 - 21:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share maniek10141

maniek10141

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:47

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią Hej jestem bardzo ciekawy tym tematem, spowodu zakupu ciagnika hetnie odnowił bym ten temat chodzi mi o opinie urzytkowników z doswiadczeniem???

#52 Share AgroSlask

AgroSlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 20:22

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią Nie mogę uwierzyć w to iż koleś który ma 300 ha,400 sztuk bydła wypisuje takie rzeczy na temat Fendta...
Gówno prawda Fendt bije pod każdym wzdględem inne marki,jedynie JD może z nim konkurować. Przykładem na to jest mała awaryjność,najwyżeszj jakości wykończenie,bogate wyposażenie no i oczywiście słynne Vario to właśnie sprawia że maszyny z Marktobedorf są najlepsze.

Do pobliskiego gospodarza który pierwszy w okolicy kupił Fendta z Vario przyjechali z jakieś spółki ludzie,posiadacze NH,MC i JD i nie umieli się nadziwić oglądając Fendt'a mówiąc : ''A jak wy to macie ładnie tutaj cicho w tej kabinie,lepiej wyizolowane,lepsze plastiki,grubsze cięgna,oś.wszystko lepiej dopracowane'' Najlepsze było jak zobaczyli ciężki Agregat uprawo-siewny KV Accord 4 metry i powiedzieli że w ich NH 200 km to połamali cięgna i problemy są z podnoszeniem,a tutaj nic.

A co do starych Fendt'ów to też taka rewelka nie jest - u mojego pracodawcy jest 612 i 614 lsa i też awarie były z pompą(podnośniekiem) i elektroniką...

#53 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 22:08

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią Znajomi z Fendów przechodzą na Case bo mają już dość awarii nowych 9xx a pracuje na ponad 4 tys ha.Stare 800 ładnie dość chodzą ale co chwile jakiegoś na lawecie pod Poznań wiozą z pola.
A 936 w ciągu 3 lat była odważona 33 razy na serwis. Sam już zna drogę pod Poznań.
W ciągu 4 ostatnich lat kupili 2 nowe Steingery i jednego Magnuma i Pumę i te prawie 24 h chodzą.

#54 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 05:09

Nie mogę uwierzyć w to iż koleś który ma 300 ha,400 sztuk bydła wypisuje takie rzeczy na temat Fendta...
Gówno prawda Fendt bije pod każdym wzdględem inne marki,jedynie JD może z nim konkurować. Przykładem na to jest mała awaryjność,najwyżeszj jakości wykończenie,bogate wyposażenie no i oczywiście słynne Vario to właśnie sprawia że maszyny z Marktobedorf są najlepsze.

Do pobliskiego gospodarza który pierwszy w okolicy kupił Fendta z Vario przyjechali z jakieś spółki ludzie,posiadacze NH,MC i JD i nie umieli się nadziwić oglądając Fendt'a mówiąc : ''A jak wy to macie ładnie tutaj cicho w tej kabinie,lepiej wyizolowane,lepsze plastiki,grubsze cięgna,oś.wszystko lepiej dopracowane'' Najlepsze było jak zobaczyli ciężki Agregat uprawo-siewny KV Accord 4 metry i powiedzieli że w ich NH 200 km to połamali cięgna i problemy są z podnoszeniem,a tutaj nic.

A co do starych Fendt'ów to też taka rewelka nie jest - u mojego pracodawcy jest 612 i 614 lsa i też awarie były z pompą(podnośniekiem) i elektroniką...

A nie klękali i nie modlili się do tego Fendta?
Osobiście nie mam nic do tej marki, ale znam przypadek 936 (fakt z początku produkcji), że psuje się nawet w lekkim transporcie. Inny przypadek: kolega ma 936 i nie narzeka, a trochę nim robi. U mnie ciężki agregat uprawowo siewny kverneland awaryjnie nosił i ciągał NH T6050RC. Nic się nie urwało. NH T7050 ciąga i nosi już sporo i też się nic nie urwało, a czasami pszenicy w pace było 800 kilo. Nie żebym wielbił NH, bo też ma swoje wady, ale totalny złom to to nie jest. Za to kv to tak.
Wracając do tematu. Nie jestem miłośnikiem bezstopniowej skrzyni, ale jeżeli ma być koniecznie, to wg mnie Fendt, Case.

#55 Share AgroSlask

AgroSlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 08:06

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią Napisałeś że ''agregat nosił awaryjnie NH a po chwili że nic się nie urwało? Czyżbyś pogubił się w kłamstwach? A może to zwyczajna pomyłka lub jak źle interpretuję?

ps : ''Za to KV to tak'' Więc co według Ciebie jest lepsze? Unia?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez KRISTOFORn, 30 sierpień 2013 - 09:37.

#56 Share GOSPODAR

GOSPODAR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 sierpień 2013 - 08:41

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią A moze JD 6150r ze skrzynią DD?

#57 Share tex009

tex009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 09:22

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią Kupuj T7.180 Auto Command niskie zużycie paliwa skrzynia bezstopniowa

#58 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 10:36

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią automaty w Case sięgają historią do czasów równych Fendowi więc też swoją praktykę mają. Moim zdaniem każdy ciągnik jest dobry z tym że jeden mniej drugi bardziej awaryjny a i w fabryce mogą coś źle złożyć albo słabszy materiał z gorszej partii i ten 1 na 100 będzie narzekał na maszynę gdzie inni zachwalają. I przy dzisiejszych systemach zarządzania jakością zdarzają się buble które wychodzą z czasem i wtedy przychodzi serwis który pokazuje jakość danej firmy, a porządna firma to i po gwarancji przyzna się do popełnionego błędu i go wyeliminuje za darmo. Na dzień dzisiejszy to chyba maxxum cvx który będzie od 2014 roku w sprzedaży ma oferować najcichszą kabinę w swojej klasie.

#59 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 30 sierpień 2013 - 13:22

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią Ja mam w swoim Maxxumie MC nową kabinę taką jak w Maxxumie CVX, i fakt cicho jest, od razu słychać jak mam np. niedomknięte drzwi.
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 22:18

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią @AgroSlask, tłumaczę: awaryjnie, czyli w zastępstwie ciągnika 200km, który wykonywał inną pracę.
kverneland złom na złomy, szczególnie kombinacje uprawowo siewne, ale to nie jest wątek o tych maszynach...

Dodaj odpowiedź