Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3095

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sparta

sparta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 18:15

MF 3095 Witam wszystkich. Piszę w sprawie mojego mfa 3095. Mam problem ponieważ nie działa mi żołw-zając. Ciągnik niedawno kupiłem. przełączając z żółwia na zająca-kontrola sie zmienia ale nie widac efektów. na koniec mam jeszcze jedno pytane, który to jest elektrozawór? bo chce go przeczyścić :D z góry thx

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3095 Dzisiaj, 05:43
  •  

#2 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 18:23

MF 3095 Ten temat powinien troche Ci pomóc... http://www.agrofoto....wia-t18062.html
A ciągnik kupiłeś już z tą wadą czy dopiero teraz Ci się ujawniła???

#3 Share sparta

sparta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 18:37

MF 3095 ciągnik kupiłem juz z tą wadąm poprostu zagapiłem sie i nie zwróciłem uwazgi na to. Wiem go ten elektrozawór wyczyścić bo sie pytałem ale nie jestem pewien który to..

#4 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:09

MF 3095 Jak będziesz przełanczał, to podłącz jakiś miernik prądu... Tam chyba idzie 12V wiec nawet żarówke daj i w chwili przełanczania,po podpięciu się pod odpowiedni elektrozawór zaświeci :) prosty sposób na sprawdzanie czy jest prąd :D Mam nadzieje że zajarzyłeś o co chodzi i jak sprawdzić, bo dokłądnie to nie wiem który to będzie elektrozawór, nigdy tego nie rozbierałem i nie robiłem, ale wiem że to będzie pod podłogą kabiny, blisko drążka zmiany biegów... Jakoś dojdziesz który to :) :)

#5 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 21:52

MF 3095 Jeśli w 3095 jest tak samo jak w 3080 to to jest pierwszy od dołu a i jest tam jeszcze taki przełącznik od tego mi się on sam załączał i sie reduktor włączał wiec i u ciebie to może być to
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#6 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 22:02

MF 3095 No tak zgadza się "Nasil" o ile pamiętam to mówiłeś mi że stało ci się to po Zimie?,suszyłeś ten przełącznik?.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share sparta

sparta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 09:24

MF 3095 a czy takie kłopoty z tymi biegami mogą być związane z niewymienionym olejem? bo ciągnik kupiłem pare dni temu a wymianę oleju planuje w tym tygodniu? i jeszcze mam pytanie. przeglądając traktor, zauważyłem przy skrzyni ze wałek wychodzący który potem jest przykręcany śrubą do drążka biegów był luźny, dokręciłem tą śrubę i tutaj pojawil suę problem. przerzucając z zółwia na zająca( który nie działa) musze potem siła ruszać wajchą od biegów, poprostu tak jakby coś gdzieś chaczyło, czy to moze być wina wodzika ?

#8 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 19:54

MF 3095

No tak zgadza się "Nasil" o ile pamiętam to mówiłeś mi że stało ci się to po Zimie?,suszyłeś ten przełącznik?.

Ta to sie stało po zimie wyjołem to i leżało kilkasaście minut pod suszarką po włorzeniu działa jak dawniej :D
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#9 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 23:40

MF 3095

a czy takie kłopoty z tymi biegami mogą być związane z niewymienionym olejem? bo ciągnik kupiłem pare dni temu a wymianę oleju planuje w tym tygodniu? i jeszcze mam pytanie. przeglądając traktor, zauważyłem przy skrzyni ze wałek wychodzący który potem jest przykręcany śrubą do drążka biegów był luźny, dokręciłem tą śrubę i tutaj pojawil suę problem. przerzucając z zółwia na zająca( który nie działa) musze potem siła ruszać wajchą od biegów, poprostu tak jakby coś gdzieś chaczyło, czy to moze być wina wodzika ?

Czy świecą ci się jakieś kontrolki ostrzegawcze np:ciśnienie w przekładni czy zapchany filtr.Czy występują jakieś inne niepokojące objawy?.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#10 Share sparta

sparta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 19:45

MF 3095 Nie wystepuja inne objawy, tylko zgrzytaja jak sie wrzuca bieg. Chcialem poruszyc jeszcze kwestie nie dzialajacego obrotomierza, ma ktos moze jakies dane ktory kabelek jest odpowiedzialny za obrotomierz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DOMIN

DOMIN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 18:58

MF 3095 co moze byc przyczyna ze w mf 3070 przy wlaczaniu 1 biegu lekko zgrzytnie a jak dluzej przytrzymam sprzeglo to nie