Skocz do zawartości

Zdjęcie

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 13:05

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję W agrobiznesie podali że komisja europejska ustaliła bądź ustali kary za nadprodukcję w obecnym roku kwotowym na poziomie 28eurocentów a jeśli przekroczymy kwotę znacznie co na to wszystko wskazuje kary mogą wynosić ponad 2zł/l, bardzo niedobra wiadomość, bo chyba każdy coś bardziej tam przekroczy niż nieprzekroczy, więc czy ten scenariusz jest prawdziwy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Dzisiaj, 12:02
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 13:12

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Nie wiedziałem ze kurs euro jest po 7,14

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 13:16

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Tam nic nie mówili o kursie euro więc to chyba nie jest od niego uzależnione u mnie na szczęście kwota nie zostanie przekroczona
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 13:25

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Jak może nie być uzależnione jak wszystko jest podawane w euro.

Tak samo uzależnione są dopłaty od kursu euro. Bruksela podaje ile jest w euro i potem to jest przeliczane na zł według kursu z chyba z 30 września.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 13:33

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję

Nie wiedziałem ze kurs euro jest po 7,14

@Andrzej2110 i Ty potrafisz wyrywać słówka z kontekstu? :D przecież napisałem jasno że po 28 urocent, a jeśli przekroczenie będzie duże to kara będzie po ponad 2zł bo kara będzie podwojona i stąd te 2 zł :)

#6 Share micnow92

micnow92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo

Napisany 26 czerwiec 2009 - 13:38

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Tak to prawda, też oglądałem dzisiaj Agrobiznes i rzeczywiście mówili coś o karach w wysokości ponad 2zł. Nam na szczęście przyznali dodatkowo 6 tys. kwoty także może uda się jej nie przekroczyć.

#7 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 14:03

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję My też nie przekroczymy, ale 2 zł to już małe przegięcie :D

#8 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 14:07

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Dlaczego dostajemy dopłaty w złotówkach a nie w euro z UE...jakby rolnik nie umiał sam wymienić. Nawet wymieniać nie
trzeba bo eurem też w Polsce płacić można.

Co do kwot to za dużo mleka na rynku. Hmm.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 14:12

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję ale w sumie to dopiero 2 miesiace roku kwotowego a oni krzyczą że tak skoczyła produkcja mleka, wystarczy rozejrzeć się po kraju po polach i łakach jak to wygląda a wygląda to wszystko jak jedno wielkie jezioro, wątpie żeby każdy zebrał paszy tyle ile trzeba i ta wydajność równie szybko spadnie na jesieni i zimą, przynajmniej tak mi się wydaje :D

#10 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 14:21

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Hmm a moim zdaniem będzie więcej paszy niż w roku ubiegłym, a co za tym idzie więcej krów w stadach=więcej mleka na rynek. Jeżeli część hodowców nie odpadnie albo zbytu nie będzie to mleko tanie.

Z paszą jest tak że jak rok suchy to moim zdaniem gorzej niż deszczowy. Jak są upały to w zasadzie nie masz czego zbierać a jak deszcze to zawsze trafisz te parę dni pogodnych żeby zrobić sianokiszonkę, to nie siano. Mój kolega robi już drugi pokos traw. Koniczyna i lucerna odrastają bardzo szybko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 26 czerwiec 2009 - 15:24

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Ale jedna mała poprawka taka kara w wysokości 2 zl za litr nadprodukcji będzie gdy przekroczymy kwotę o 6%(chodzi oczywiście o krajowa kwotę mleczna) i będzie to około 48 euro kary za każde 100 kg powyżej limitu
i moim zdaniem dobrze a niech płacą kary nadgorliwcy i ci którzy chcieli być cwani i nie kupując kwoty produkować nadliczbowa ilość mleka (znam kilku takich co maja kwoty60 tys a produkują 100 tys )
A poza tym tego czy wogóle będą kary to się dowiemy w lutym przyszłego roku wtedy będzie coś wiadomo wiec nie ma co lamentować

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 22:10

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję A co wiecie na temat limitów z rezerwy, to prawda że każdy kto teraz złoży dostanie 99% tego co przekroczył?

#13 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 27 czerwiec 2009 - 15:08

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Przekroczyłem kwotę o 40 tys. l, ale z rezerwy dostanę najwyżej 30 tys., bo to max. ilość dla jednego wnioskodawcy :D

#14 Share juzio

juzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 14:23

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Ja przekroczyłem 14tys złożyłem o zwiększenie o 25tys i może się uda kupić około 50tys

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 08:30

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Wiadomo coś nowego o karach za nadprodukcję?
Jak to jest z kwotą z rezerwy, to prawda że w tym roku można dostać tyle na ile się złożyło i kiedy zaczną wysyłać odpowiedzi czy się dostało coś z rezerwy czy nie?
Czy można dokupywać kwoty, zanim dostanie się z rezerwy?

#16 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 11:01

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Tez słyszałem ze maja być takie kary...według mnie jak najbardziej słuszne...choć sam nie posiadam bydła mlecznego....myślę ze jakaś regulacja na rynku jest niezbędna

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 12:17

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Tak tak słuszne, niech karają ideolodzy wielcy się znaleźli, szczególnie Ci którzy nie mają do czynienia w produkcją mleka i nie przeszli przez cudowny system rozdawania i rozliczania kwot mlecznych, bo więcej osób traci kwoty mleczne niż wogóle ktoś dostał coś z rezerwy, poza tym obrót kwotami to też jednen wielki b*rdel, bo mleczarnie "trzymają" kwoty i utrudniają sprzedaż kwoty z jednej do innej mleczarni i najczęściej wychodzi na to że jak już likwiduje 2-5 krowie stado to najczęściej i tak straci kwotę niż komuś odstąpi, a stado krów to nie dystrybutor z mlekiem i licznikiem litrów i jednego roku wycielenia mogą się złożyć tak że różnica rok do roku może sięgać 25% nie wspominając o tym że każdy przecież pracuje nad poprawą wydajność :).
Uważam że system rozliczania kwot mlecznych jest niesprawiedliwy i powinna być przynajmniej średnia geometryczna z chociaż 2 lat

#18 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 22:02

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Myślę że to co gadali w telewizji to spekulacje i raczej na 99% się nie sprawdzą jak co roku...

Myślę podobnie jak ferdek cały ten system rozliczania i rozdawania tych kwot to jeden wielki burdel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 10:56

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję Z tymi karami to jest różnie kiedyś co to był ten bum przekroczyłem ponad 20tys kg, straszyli 1,20 kary ja kupowałem kwotę z 10 tys po 1zł, 4tys wydzierżawiłem a ponad 7 tys zostało i zapłaciłem kare a potem mi to 7 przyznali z rezerw i poco to kupno i te dzierżawy? A kara 40 groszy to taki bum jest a potem wychodzi co innego w tym roku dokupiłem krów przekroczę około 30-40tys i też nie wiem co robić czy kupić czy siedzieć cicho. Według mnie kara chyba będzie bo rok jest dobry paszy jest dużo i krowy doją lepiej ale to i tak każdy się w tym swoim limicie raczej tam mieści a jak przekroczy to nieznacznie a były powodzie tam gdzie zalało paszy nie ma a jak nie ma paszy to nie ma mleka i co tu z tym robić?