Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

2009/2010 prawdopodobnie ogromne kary za nadprodukcję

Polecane posty

Ferdek07    75

W agrobiznesie podali że komisja europejska ustaliła bądź ustali kary za nadprodukcję w obecnym roku kwotowym na poziomie 28eurocentów a jeśli przekroczymy kwotę znacznie co na to wszystko wskazuje kary mogą wynosić ponad 2zł/l, bardzo niedobra wiadomość, bo chyba każdy coś bardziej tam przekroczy niż nieprzekroczy, więc czy ten scenariusz jest prawdziwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie wiedziałem ze kurs euro jest po 7,14


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Tam nic nie mówili o kursie euro więc to chyba nie jest od niego uzależnione u mnie na szczęście kwota nie zostanie przekroczona


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak może nie być uzależnione jak wszystko jest podawane w euro.

 

Tak samo uzależnione są dopłaty od kursu euro. Bruksela podaje ile jest w euro i potem to jest przeliczane na zł według kursu z chyba z 30 września.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Nie wiedziałem ze kurs euro jest po 7,14

@Andrzej2110 i Ty potrafisz wyrywać słówka z kontekstu? :D przecież napisałem jasno że po 28 urocent, a jeśli przekroczenie będzie duże to kara będzie po ponad 2zł bo kara będzie podwojona i stąd te 2 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micnow92    0

Tak to prawda, też oglądałem dzisiaj Agrobiznes i rzeczywiście mówili coś o karach w wysokości ponad 2zł. Nam na szczęście przyznali dodatkowo 6 tys. kwoty także może uda się jej nie przekroczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Dlaczego dostajemy dopłaty w złotówkach a nie w euro z UE...jakby rolnik nie umiał sam wymienić. Nawet wymieniać nie

trzeba bo eurem też w Polsce płacić można.

 

Co do kwot to za dużo mleka na rynku. Hmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ale w sumie to dopiero 2 miesiace roku kwotowego a oni krzyczą że tak skoczyła produkcja mleka, wystarczy rozejrzeć się po kraju po polach i łakach jak to wygląda a wygląda to wszystko jak jedno wielkie jezioro, wątpie żeby każdy zebrał paszy tyle ile trzeba i ta wydajność równie szybko spadnie na jesieni i zimą, przynajmniej tak mi się wydaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Hmm a moim zdaniem będzie więcej paszy niż w roku ubiegłym, a co za tym idzie więcej krów w stadach=więcej mleka na rynek. Jeżeli część hodowców nie odpadnie albo zbytu nie będzie to mleko tanie.

 

Z paszą jest tak że jak rok suchy to moim zdaniem gorzej niż deszczowy. Jak są upały to w zasadzie nie masz czego zbierać a jak deszcze to zawsze trafisz te parę dni pogodnych żeby zrobić sianokiszonkę, to nie siano. Mój kolega robi już drugi pokos traw. Koniczyna i lucerna odrastają bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ale jedna mała poprawka taka kara w wysokości 2 zl za litr nadprodukcji będzie gdy przekroczymy kwotę o 6%(chodzi oczywiście o krajowa kwotę mleczna) i będzie to około 48 euro kary za każde 100 kg powyżej limitu

i moim zdaniem dobrze a niech płacą kary nadgorliwcy i ci którzy chcieli być cwani i nie kupując kwoty produkować nadliczbowa ilość mleka (znam kilku takich co maja kwoty60 tys a produkują 100 tys )

A poza tym tego czy wogóle będą kary to się dowiemy w lutym przyszłego roku wtedy będzie coś wiadomo wiec nie ma co lamentować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A co wiecie na temat limitów z rezerwy, to prawda że każdy kto teraz złoży dostanie 99% tego co przekroczył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Przekroczyłem kwotę o 40 tys. l, ale z rezerwy dostanę najwyżej 30 tys., bo to max. ilość dla jednego wnioskodawcy :D


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

Ja przekroczyłem 14tys złożyłem o zwiększenie o 25tys i może się uda kupić około 50tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wiadomo coś nowego o karach za nadprodukcję?

Jak to jest z kwotą z rezerwy, to prawda że w tym roku można dostać tyle na ile się złożyło i kiedy zaczną wysyłać odpowiedzi czy się dostało coś z rezerwy czy nie?

Czy można dokupywać kwoty, zanim dostanie się z rezerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Tez słyszałem ze maja być takie kary...według mnie jak najbardziej słuszne...choć sam nie posiadam bydła mlecznego....myślę ze jakaś regulacja na rynku jest niezbędna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak tak słuszne, niech karają ideolodzy wielcy się znaleźli, szczególnie Ci którzy nie mają do czynienia w produkcją mleka i nie przeszli przez cudowny system rozdawania i rozliczania kwot mlecznych, bo więcej osób traci kwoty mleczne niż wogóle ktoś dostał coś z rezerwy, poza tym obrót kwotami to też jednen wielki b*rdel, bo mleczarnie "trzymają" kwoty i utrudniają sprzedaż kwoty z jednej do innej mleczarni i najczęściej wychodzi na to że jak już likwiduje 2-5 krowie stado to najczęściej i tak straci kwotę niż komuś odstąpi, a stado krów to nie dystrybutor z mlekiem i licznikiem litrów i jednego roku wycielenia mogą się złożyć tak że różnica rok do roku może sięgać 25% nie wspominając o tym że każdy przecież pracuje nad poprawą wydajność :).

Uważam że system rozliczania kwot mlecznych jest niesprawiedliwy i powinna być przynajmniej średnia geometryczna z chociaż 2 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Myślę że to co gadali w telewizji to spekulacje i raczej na 99% się nie sprawdzą jak co roku...

 

Myślę podobnie jak ferdek cały ten system rozliczania i rozdawania tych kwot to jeden wielki burdel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

Z tymi karami to jest różnie kiedyś co to był ten bum przekroczyłem ponad 20tys kg, straszyli 1,20 kary ja kupowałem kwotę z 10 tys po 1zł, 4tys wydzierżawiłem a ponad 7 tys zostało i zapłaciłem kare a potem mi to 7 przyznali z rezerw i poco to kupno i te dzierżawy? A kara 40 groszy to taki bum jest a potem wychodzi co innego w tym roku dokupiłem krów przekroczę około 30-40tys i też nie wiem co robić czy kupić czy siedzieć cicho. Według mnie kara chyba będzie bo rok jest dobry paszy jest dużo i krowy doją lepiej ale to i tak każdy się w tym swoim limicie raczej tam mieści a jak przekroczy to nieznacznie a były powodzie tam gdzie zalało paszy nie ma a jak nie ma paszy to nie ma mleka i co tu z tym robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj