Zaloguj się, aby obserwować  
krycha094

Radio się wyłącza.

Polecane posty

krycha094    7

posiadam radioodtwarzacz kenwood kdc-w534u 45w*4 (moc muzyczna czyli w rms może 25*4)i mam problem radyjko ładnie gra tylko gdzy zrobię powyżej 20 db radio się wyłącza,gdy słucham długo muzy tak na 19 db to po 2 godz się samo wyłącza i włącza i się mocno nagrzewa radio ma pewnie jakiś wyłącznik temperaturowy czy coś takiego. Myślę że przyczyną jest złe podłączenie głośników pod względem mocy bo podczas grania na 20 db wyświetlacz potrafi mrugać przy basach. :D

 

więc tak:

1 kanał -głośnik 20w max 40w (chyba RMS)

2 kanał- głośnik 20w max 40w (chyba RMS)

3 kanał- 2 puszki takie jak w maluchu z tyłu na półce mają niektórzy przypuszczam że mają razem ok 20w rms

czyli każda "kolumna" po 10 w

4 kanał- WOLNY

 

jak to inaczej podłączyć aby radio nie wariowało. Może jakoś zmostkować kanały czy coś takiego.

 

 

z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wygląda na zabezpieczenie. Przyczyną może być ten wolny kanał. W/g mnie wszystkie kanały powinny byś obciążone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

jest to radio nowe czy użytkowane wcześniej możliwe że ma już wadliwą końcówkę mocy lub za małe napięcie zasilania lub źle podłączone. Dużo nowych radyjek ma wmontowany system który wykrywa czy radio chodzi na odpalonym silniku czy też nie co zwiazane jest z wartością napięcia zasilania i jeśli na odpalonym to radyjko śmiga bez problemu (przy odpowiednim napięciu) a gdy na zgaszonym po kilku min się wyłączy. Zwróć uwagę jeszcze na fakt że przykładowo na odpalonym podgłoś do 30 na skali i jaka jest głośność a na zgaszonym gdy dasz na 30 zazwyczaj powinno być ciszej, czy u Ciebie jest taki objaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Masz coś z końcówką mocy, bądź robi się gdzieś zwarcie, lub podłączasz za mocne głośniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

radio mam uzywane jeśli włączam traktor to radio też się wyłącza bo ma za duży spadek napięcia a po kilku sekundach się włączy i gra normalnie do tych 20 db

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

to że na moment rozruchu się wyłącza to bardzo dobrze tylko czy masz tak podłączone że na zgaszonym gra ciszej chodzi mi o sam fakt odsłuchu tzn ta sama wartość ustawiona ale ciszej na zgaszonym głośniej na odpalonym masz tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

kolego proponuje zmierzyć napięcie na samym wejściu zasilania i jak możesz i wiesz jak to zmierz też prąd jeśli napięcie będzie dobre to szukaj winy w samym radiu, spróbuj też odłączyć np te mocniejsze głośniki a zostawić tylko te od malucha jeśli nadal to samo będzie się robić to prawdopodobnie albo końcówka radia albo coś innego walnęło. Bo nie ma reguły że muszą być wszystkie wyjścia obciążone to nie jest tego wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

odłączyłem głośniki w różnych kombinacjach i tak samo ale niepokoi mnie mrugający wyświetlacz przy głośnym graniu więc przyczyna leży albo po stronie zasilania(mało prawdopodobne) lub wada radia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

daj dobre zasilanie i jakie masz te głośniki chodzi po ile maja ohm i pod jakie głośniki jest to radio 4czy 8 ohm najlepiej zrób zdjęcie tych głośników wszystkich popisz po ile mają ohm ja ci to rozrysuję jak masz to podłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

weź każdy głośnik podłącz pod osobny kanał i daj dobre kable od zasilana do radia dzisiaj patrzałem też jak rozkręcę radio tak do 20 to zarzyna wyświetlacz mrugać ale a wyłącza się ponieważ są duże wahania napięcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
obstawiam radio jeśli mruga to coś pewnie z procesorem

To było dobre. :) :) :D Ja proponuję wymienić również głowicę HF. Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać. A teraz poważnie. Ja proponuje sprawdzić przewody zasilania i masy. Prawdopodobnie moc głośników jest za duża i przy niskim napięciu zasilania wzmacniacz się dławi. To że jest napisane 45W należy brać z odpowiednim współczynnikiem. W praktyce przy 12V moc jaką daje się uzyskać wynosi max 20W RMS na kanał w mostku. W przypadku wzmacniacza 4 kanałowego daje to 8 wzmacniaczy w układzie mostkowym, a to z kolei jest bardzo drogie rozwiązanie stosowane w odbiornikach z najwyższej półki. Powinno pomóc założenie głośników 8 ohm. Zmniejszy się wtedy prąd i końcówka mocy powinna się wtedy "wyrabiać" (nie będzie się dławić przy wyższych wzmocnieniach). Najlepiej jak byś zajrzał do radia i napisał jaki jest typ końcówki mocy. Wtedy można by powiedzieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

kolego skoro taki widzę do przodu jesteś wytłumacz reakcje? iż że co niby nie ma w nim procesora odpowiadającego za choćby cd, wyświetlacz itd ? skoro pisał że zmieniał konfigurację głośników, proponowałem mu też wcześniej by zostawił tylko te od malacza, z zasilaniem mówi że ok więc słucham dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

coraz bardziej skłaniam się do zasilania radia tak jakby napięcie było za małe to i nie ma mocy na głośniki. Radio niby ma zakres od 11-16V a optymalna to 14,4V muszę zmierzyć przy radiu ile wynosi ale jak będzie 11-12 to pewnie huk więc musiał bym się podłączyć bezpośrednio po akumulator lub alternator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz rację, optymalne napięcie na jakie konstruowane jest radio wynosi 14,4V. Przy tym napięciu można uzyskać maksymalną moc ze wzmacniacza. Jeżeli wynosi 12V lub mniej, nie ma szans grać na większej głośności. @Grzesiek mruga podświetlenie wyświetlacza a nie sam wyświetlacz. Najprawdopodobniej są tam żarówki i dlatego mruga. Elektronika radia może pracować przy napięciu 5V. Więc to nie jest procesor. Największego napięcia potrzebuje wzmacniacz mocy, reszta zadowoli się dużo niższym niż 14,4V. Nie będę opisywał tu zasady działania wzmacniacza mocy, jeśli znasz się na elektronice (a z tego co czytałem w Twoich postach wnioskuję, że coś tam gdzieś słyszałeś) to wiesz jak on działa. Mogą też być uszkodzone kondensatory elektrolityczne w filtrze zasilacza. Ale najprawdopodobniej występują spadki napięcia na przewodach zasilających. @krycha094 zmierz napięcie zasilania przy wyłączonym silniku oraz przy uruchomionym. Wtedy będzie wiadomo więcej. Jeszcze jedna uwaga do @Grzesiek84. Niestety telepatycznie nie mogę stwierdzić co jest przyczyną (a chciałbym :D), więc nie wypisuj mi tu tekstów typu:

kolego skoro taki widzę do przodu jesteś wytłumacz reakcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

kolego @Elektrotechnik to i Ty mnie nie jedź bo nie po to jest forum z tego co widziałem takie same w sensie zawodu technikum kończyliśmy co prawda teraz na wyższe napięcia się przerzuciłem ale w elektronice też trochę siedzę. Pisałem mu by mierzył napięcia na wejściu nic nie odpisał więc uznałem że zmierzył i ma na dobrym poziomie, o końcówce też wspomniałem więc z tym była pokierowana odp co do procesora i nikt nie jest w stanie stwierdzić co tak naprawdę się stało nie widząc radia i samemu np. nie mierząc parametrów. A Twoja odp "To było dobre. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Ja proponuję wymienić również głowicę HF" zasugerowała że masz mnie za kretyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mam Cię za kretyna, tylko po prostu chciałem zwrócić uwagę na to, że każesz wymieniać najdroższą część w odbiorniku, nie wiedząc co jest przyczyną. Najpierw sprawdza się rzeczy najprostsze. To tak jakby coś stukało w ciągniku a Ty wymieniałbyś od razu silnik. A mogło by to być łożysko w przednim kole. To tak dla wyjaśnienia. Przepraszam za OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj