Zaloguj się, aby obserwować  
MarioS

agregat uprawowo-siewny, agregat scierniskowy, gruber, głębosz itp.

Polecane posty

MarioS    1

Witam

posiadam ciągnik NH TD80D i chcę trochę bardziej zmodernizować swoje gospodarstwo i dokupić trochę maszyn

i proszę o doradzenie.

 

posiadam siewnik poznaniaka 2,5m ale jak go remontowałem (powierzyłem pakę, wszystkie nowe redlice itp.)

powierzyłem na 2,7 ale w tych ostatnich rurkach (te które poszerzyłem) staje mi zboże macie na to rade, rurki mam te gumowe.

obecnie chcę do niego kupić agregat uprawowo siewny a mianowicie ten agregat uprawowo-siewny obecne zdają mi sie bardziej masywniejsze, mają podpory pod koła, większa regulacja zaczepiania siewnika [ w górę i na boki ( chodzi mi o te haki) ]

jak on wam sie widzi proszę o waszą opinie.

 

którego głębosza byście wybrali, tego głębosza

czy tego głębosza ??

 

dał by rade w 3 zębach czy lepiej w 2??

ziemie mam V-VI klasa

 

 

może ktoś bywa na giełdzie w Słomczynie??

jeśli tak to widział ten agregat ścierniskowy 3 metrowy w kolorze pomarańczowym - brzoskwiniowym??

akurat ten mi się bardzo podoba ponieważ zdaje sie taki masywny i dlatego

jest to agregat ścierniskowy i by służył tylko do podorywki i moje pytanie jest takie czy dał by rade w nim TD80D??

zastanawiam sie czy ten agregat ścierniskowy nie jest z giełdy?? agregat ścierniskowy

 

jakiego grubera byście polecili do 80 konnego ciągnika to znaczy ile łapowego albo ilo metrowego??

 

Przepraszam za tyle pytań. Za wszystkie udzielone rady, odpowiedzi z góry dziękuje


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Twój poznaniak 2,5m miał 25 lejków? jeśli tak to był to 2,7m a po przeróbce ma 3m :D, ten agregat upraw. siewny ma 3 rzędy graczek to może lepiej do nh td na 2 rzędach bo nie jest to zbyt ciężki ciągnik, ziemie masz 5-6ta kl, czy jest potrzeba głęboszowania takiej ziemi? nie lepiej kupić agregat 3,6m hydraulicznie składany? przy nawrotach z zestawem uprawowosiewnym będziesz musiał bardzo uważać zeby przd nie podskakiwał, a takim agregatem i osobnym siewnikiem będziesz mógł latać po bruzdach bez obaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja na twoim miejscu kupiłbym używany zachodni sprzęt np. lemken smaragd i agregat np. Howard :) U nas mają te rzemieślnicze to o d*** to potłuc. Pole to pobojowisko a takie słabe materiały że szok :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

MarioS@

Na początek doradze, abyś nie brał nawet pod uwage polskich rzemieślników... Jest to sprzęt typu "made in stodoła", taki który każdy z nas może zrobić samemu :) Lepiej już byłoby pomyśleć nad używanym, ale zachodnim sprzętem... ewentualnie coś z unii itp... :D

Ziemie widze że masz bardzo lekkie, jednym słowem piachy... Na takich ziemiach Nh nie będzie miał zbyt ciężko :)

 

Co do agregatu, to ja proponuje http://www.allegro.pl/item671408209_agrega...kverneland.html lekka konstrukcja, nie ma za dużego obciążenia na podnościku... Chyba że wolałbyś coś mniejszego, czyli 2,5 m?.?.?.

Siewnik ostatecznie mógłby zostać ten, ale ze względu na to że ciągnik nie jest za duży i dobrze by było jak najbardziej odciążyć tylny TUZ podczas uprawy z siewem, to można by było poszukać siewnika o lżejszej konstrukcji niż obecny... Siewniki marki NORDSTEN w Twoim przypadku są wskazane :)

Np. http://www.allegro.pl/item670304119_siewni...ordsten_3m.html :) Nie koniecznie tn egzemplarz :)

 

Praca z głęboszem wymaga dość dużego zapotrzebowania na moc... ok 40 kM na jedną łape... Dlatego też Twój NH powinien mieć dwu łapowego głębosza...

O 3 łaach nawet nie myśl, po pierwsze nie da rady, a po drugie nawet jeśli by dał, to zamęczysz ciagnik... :)

 

Gruber powinien mieć szerokość granicach 2m... 5-łapowy gruber na gęsiostupkach ma szerokość 2,1-2,2 m i taki właśnie byłby odpowiedni dla tego ciągnika... Np. http://www.allegro.pl/item666008396_agrega...r_promocja.html

Czy wszystkie maszyny mają być nowe??? Na ilu ha będą pracować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Daniel215 popraw linki bo nie działają

Z głęboszem o 3 łapach zapomnij szkoda traktora,a gruber to faktycznie ok.2 m.Ja 100KM ciągam głębosz 3 łapy na zabezpieczeniem resorowym,i gruber 2,6 też z zabezpieczeniem więc do 80KM proponuję wziąć coś mniejszego.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

jak masz zamiar zamontować siewnik przecież on nie ma wydźwigu


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie no FERDEK ja mowie o takim z hydropakiem oczywiscie, sory za link.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

mój poznaniak ma 25 lejów ale to jest stary typ i ma 2,5m chciałem już wcześniej kupić agregat uprawowo siewny tylko że właśnie były 2,7 i dlatego go powierzałem

od znajomego pożyczyłem agregat uprawowo-siewny aktywny rau z siewnikiem polonez talerzowy 3 metrowy i spokojnie dawał rade, tam go trochę podnosiło przód ale nie tak żeby dużo ani tak żeby go przewróciło

właśnie ten agregat mi sie podoba z tego względy że ma 3 rzędy redlic, dzięki czemu można od razu wejść w pole po orce bo 2 rzędowe tak dokładnie nie rozbijają ziemi

 

nie ważne czy to I klasa czy VI klasa ziemi trzeba każdą ziemie głęboszować tylko klasa ziemi zależy od częstości głęboszowania

 

 

akurat ci producenci są sprawdzeni :D

 

ja przy swoim grudziąckim kultywatorze 2,7m mam od nich wałki na tył już ponad 5 lat i nic sie nie wykrzywiły itp.

sąsiad kupił do grudziąckiego 2,2m też wałki i nie narzeka

znajomy ma od nich agregat uprawowy i też jest bardzo dobry

wujo ma kultywator od nich z wałkami i też już pracuje parę lat.

nie można powiedzieć ale oni akurat dobre sprzęty robią.

 

a mcms robi sprzęt dla sadowników i też sprzęt pierwsza klasa.

dorabiają ci części. ile my tam części narobiliśmy, mają maszyny i mają pojecie.

 

 

co mi powiecie o agregacie ścierniskowym 3 metrowym do NH??

 

a grubera to bym brał z redlicami sercowymi, bo by był do uprawy bez orkowej.

bo robie talerzówką poprawiam kultywatorem ale jest za płytko robione a tak to by gruberem głębiej robił

 

 

 

 

najlepiej by były nowe, będą pracowały na ok 40ha

 

 

 

 

a obecnie unia nie jest taka dobra, też materiał plastelina

 

 

 

 

 

dzięki za rady.

 

@Daniel215 mógłbyś poprawić linki??

 

siewnika nie będę sprzedawał ponieważ jest to dobry siewnik ,powiększyłem skrzynie. wymieniłem wszystkie redlice, założyłem szersze koła a bym i tak i tak wziął grosze a za jakiś lepszy trzeba trochę dać

 

 

@kobra89 z takim agregatem talerzowym pracowałem swoim NH.

dokładnie to Bury 3 metrowy (jako sama talerzówka, bo on też nie ma hydro-paku) i miał lekko

więc twój NH gdzie ma 95km spokojnie da rade wraz z siewnikiem


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Cyba już nie produkują na samych sercowych, ja polecam ci coś takiego http://www.agrofoto.pl/forum/Rabewerk-image140681.html dałem 3tys a wykonanie po prostu super. :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

bo mi chodzi że bym brał coś podobnego jak sercowe, nie gęsio stopy

 

 

 

zapytam jeszcze raz.

co uważacie o agregacie ścierniskowym 3 metrowym do NH TD80D??

dał by rade??

służył by tylko do podorywki

 

 

 

 

ooo Dawid777 o coś takiego mi chodzi, o takie redlice


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja będe ciągał tego Rabe zetorem 7211 jeśli on pójdzie w 2.2 to i NH w 3m :D Tylko jeszcze nie miałem gdzie próbowac :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

oj Dawid777 chyba źle mnie rozumiesz

agregat ścierniskowy a gruber w moim wypadku to dwie różne rzeczy.

agregat ścierniskowy by był normalnie na gęsio stopie i by służył tylko i wyłącznie do podorywki

a gruber by był na radlicach w typie sercowe i by służył do uprawy bez orkowej i nie ma co przesadzać 2,5 metra by wystarczył. Ale jaki??

 

 

 

 

agregat uprawowo-siewny kupuje w najbliższym czasie na 1000% ( po żniwach)

a grubera i agregat ścierniskowy to sie zobaczy jak będzie z finansami :D


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

a co wy powiecie na to?? link

i przerobić tak link link2 tylko że przed siewnikiem dodać wał??


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

O ile nie masz kamieni to mozliwa sprawa, bo ja u siebie takiego bajerku bym nie widzialm :D, a agregat podorywkowy to moge ci doradzic,

http://allegro.pl/item664809698_agregat_sc...lde_gruber.html

Ja to bym tylko o takim agregaciku myslal, moze tylko o nowszym modelu, ale sądzę ze i tej ramy nie udaloby Ci sie rozerwac;D.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

podstawową wadą wszystkich gruberow ktore pokazujecie to brak walu z tylu. a ten wał z zebami od brony to zupelnie nie wiem jakie on ma spelniac zadanie. gleba powinna byc ugnieciona aby nie parowala i szybko wschodzilo zboze i chwasty. inna wada to taka ze brakuje talezy. resztki pozniwne beda bardzo ale to bardzo slabo mieszane. widzialem kiedys takie cos w akcji to powiem wam ze bylem zaskoczony mizernościa wykonywanej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

a to ja mam strasznie dużo kamieni :D

 

a co to za agregat, gruber bez wału i talerzy??

to pole będzie niedoprawione i wyglądało jak pobojowisko


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Te rurowe to się nadają ciekawe do czego, chyba tylko do utrzymywania głębokości :) zachodzą ziemią i pola to za bardzo nierównają. Najlepszy jest packer, a te moje z zębami mają za zadanie wymieszac resztki :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

oooo właśnie @Dawid777 ten twój wał jest spoko


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Tylko musi byc podwójny!


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

z maszyn RO-MASZ'u jesteśmy zadowoleni (przynajmniej z kultywatorów i wałów)

kupie od nich agregat uprawowo-siewny jak będzie dobry to pokupuje inne maszyny od niego.

a głębosza będę kupował z MCMS bo byłem dziś u znajomego co ma od nich tylko że jedno zębnego i jest bardzo zadowolony.

jutro sie przejadę i popytam czy w Mcms zrobią mi głębosza dwu zębnego.

do Ro-masz'tu pojadę oblukać jeszcze raz ten agregacik, zobaczyć u nich agregat ścierniskowy i spytać sie czy by mi zrobili grubera :D no i oczywiście spytać sie o ceny :) tylko teraz zastanawiam sie nad wałem do agregatu ścierniskowego i grubera?? :)


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Dlaczego wszystko nowe? MOżesz miec używane taniej i lepszej firmy :) Założe sie o wszystko że taki np. 20 letnik lemken wytrzyma więcej niż ta polska podróba :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

o proszę :D mój rodzimy produkt z ro-masz :)ro-masz

 

a co do używanych to nie mam przekonania!!

ponieważ jeździło sie trochę po "świecie" (pracowałem w firmie która wystawiała wystawy) i widziałem jak te sprzęty pracowały. To jest tak samo jak ruscy jeżdżą i skupują od nas te stare graty. To tak Polacy jeżdżą np. po Niemczech i od niech skupują stare graty które my uważamy za dobre

Dlatego nie chcę używanych a na nowe markowe mnie nie stać


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No dobra, ale weźmy np. pod uwage rozsiewacz nawozów nowy jakiejś kijowe firmy a stary z brzegu :D A co Ci sięmoże popsuc w takim agregacie jeśli jest masywny? Sercówka ksoztuje 30zł i to jedyna rzecz którą będziesz musiał dołożyc no i ewentualnie farba. A cena 3 razy niższa :) Ja miałem nowy rzemieślniczy pług i sprzedałem kupiłem Krone i nie zamienie go na żaden polski nowy, nawet unie :) Nawet lemieszów nie wymieniałem, bo jest tak ustawiony i tak wchodzi w ziemie że praktycznie bez można orac. Popatrz sobie na rame zachodniego a polskiego. Niemcy wypychają tylko dla tego ze wymieniają na nowe, a polak to zbije zbije i chce jeszcze kasy nałapac :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

dziwić sie że przedsiębiorstwa polskie upadają jak Polacy wolą kupić zagraniczne używane niż polskie nowe :D

 

 

 

 

dziś nie byłem w Warce bo truskawki trzeba rwać bo przyjmują a gniją.

bo raz pada a raz jest spiekota i gniją

u mnie jest 35 stopni masakra


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj