rolpio18

Wspomaganie w 4512/4514

Polecane posty

tasiorek766    3

witam w załączeniu schemat siłownika wspomagania z zaworem sterującym z mojego 4512, pytanie gdzie mogę dostać kpl. uszczelnień zaworu sterującego na rys. nr 48, bo bardzo cieknie, ewentualnie może ktoś to uszczelniał i wie jakie idą tam oringi na rys 46,47,25. A może jest możliwość kupienia kpl uszczelnień na necie?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c93b02f16278d940.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b7122f9ea54642d2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jedź do jakiegoś sklepu z częściami i się zapytaj. Powinni mieć. Jak nie będzie to zamówią. Też wymieniałem już uszczelniacze i nie było problemu z dostępnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Agrorami Kościelna Wieś koło Kalisza powinni mieć - oczywiście to nie reklama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3

hmmm w sklepach w okolicy pytałem to chcą żeby rozebrać to dobiorą coś pod wymiar, ale nie mam możliwośći narazie uziemić ciągnika więc poszukuje gdzeiś możliwości kupienia kpl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

napisałem wyżej. Możesz też zapytać ich kto z Twojej okolicy z nimi handluje a na pewno ktoś to robi bo to jedna większych hurtowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3

napisałem wyżej. Możesz też zapytać ich kto z Twojej okolicy z nimi handluje a na pewno ktoś to robi bo to jedna większych hurtowni.

OK. Napisałem maila o dostępność takich uszczelniaczy i kto w okolicy może je posiadać w sprzedaży. jak będe miał odpowiedź to się odezwę. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Jeśli chodzi o ten zawór sterujący siłownika to posiadam taki nowy


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3

Jeśli chodzi o ten zawór sterujący siłownika to posiadam taki nowy

a za ile możesz go sprzedać bo sam nawet nie wiem ile może taki zawór kosztować??

Edytowano przez tasiorek766

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

300 pln.


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korekk    0

Witam. Proszę o poradę, które wspomaganie zamontować, jedno kosztuje 1565 zł. drugie 2565 zł. Różnica jest duża i dlatego moja prośba. Myślę, że po dołożeniu wspomagania ursus będzie dużo sprawniejszy i milszy w prowadzeniu. Tylko ta cena. Z góry dzięki za wszystkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tańczy zestaw najprawdopodobniej jest na bazie serwomechanizmu a ten droższy na orbitrolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

ja założyłem ten tańiszy i działa elegancko jetyny minus to tylko to że pompa się nagrzewa ale może minie b to bo jest nowa a jaki olej do tego wspomagania wlać a i trzeba troszkę przerobić to wspomaganie jeśli masz model z kabiną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waserq    0

Witam. Jest to mój pierszy post na forum więc bardzo proszę o wyrozumiałośćsmile.png  A więc zaczynam. Od jakiegoś czasu mam problem ze wspomaganiem w ursusie 4514(rok produkcji: 2003, mtg: 2800). Problem polega na tzw przeskakiwaniu wspomagania. Po prostu kręcąc kierownicą w jedną stronę jest wszystko ok, natomiast w drugą muszę wykonąć ok. jeden obrót więcej ponieważ tak jakby coś slizgało podczas kręcenia. Ciężkość kręcenia ogólnie jest wporządku. Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem, bardzo proszę o jakąś wskazówkę i pomoc.

Z góry dzięki.

PS. Podczas jazdy występuje objaw tzw "pływania po całej jeźdni". Cały czas muszę kontrować kołem kierownicy, by utrzymać prostą linię jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

zobacz czy wałek ten co wąs na niego się zakłada czy nie  jest wyrobiony na frezach a im zobacz czy masz ogranicznik na kole bo koło może wiecej się skręca najlepiej jak by ktoś ci pokręcił a ty byś pooglądał bo tak to ciężko powiedzieć

Edytowano przez rafal0079

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waserq    0

Nic nie jest wyrobione. Po prostu w jedną stronę jest wszystko ok, a w drugą nie może wypchać siłownika w pewnym momencie. Jeżeli byłoby wyrobione na frezach to we szystkie strony by ślizgało.

Jest taki punkt podczas skręcania gdzie koła stoją, a ja dalej kręce kierownicą, ale dalej jest już wszystko ok.

 

Edytowano przez waserq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś do sprzedania wspomaganie kierownicy do ursus 4512 albo zna sklep gdzie można kupić pożądne a nie chińszczyznę? Z góry dzięki za odpowiedź
Ma ktoś do sprzedania wspomaganie kierownicy do ursus 4512 albo zna sklep gdzie można kupić pożądne a nie chińszczyznę? W rozsądnej cenie oczywiście. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawedob    0

W naszym sklepie MIZAR może Pan kupić wspomaganie do 4512 od polskiego producenta z dwuletnią gwarancją na wszystkie podzespoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

Witam, u mnie problem polega na tym że np; po skręceniu w prawo nie mogę zdąrzyć odbić spowrotem na prost i nie nie zależnie w którą stronę kręcę, jadąc na prost jest ok trzyma się prostej lini natomiast żeby skręcić też trzeba się na machać żeby zaczął skręcac. Stan oleju jest max, zalany jest boxolem. Ciągnik nie dawno kupiłem i olej wymieniłem bo myślałem że to może winna oleju ale to nic nie zmieniło. Posiadam MF 690 i tam jest tak samo rozwiązane wspomaganie i jest ok wszystko. Co to może być? Nie długo koszenie łąk i muszę się z tym uporać.


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A na wyższych obrotach silnika jest lepiej? W tych ciągnikach wspomaganie nie jest za wydajne.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

nie jest lepiej trzeba strasznie dużo razy obrócić kierownicą aby wykonać skręt i później wrócić spowrotem. Nom rozumiem nie wydajne czyli cięszko się kręci ale tu sie kręci letko lecz strasznie dużo obrotów i w czasie jazdy nie można nadąrzyć kręcić


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj