Skocz do zawartości

Zdjęcie

koła międzyrzędowe

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share woju88

woju88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 18:38

koła międzyrzędowe Przymierzam sie do zakupu kół międzyrzędowych do claas-a. Obecnie chodzi na ogumieniu z przodu 440/65 R28 , tyl 540/65 R 38 , czym kierować sie przy doborze felg wraz z oponami ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koła międzyrzędowe Dzisiaj, 03:39
  •  

#2 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 18:44

koła międzyrzędowe Jeżeli zamierzasz pracować tym ciągnikiem na tych kołach przy włączonym napędzie, to koniecznie musisz dobrać odpowiednie rozmiary kół... Tak aby proporcja wysokości przednich do tylnich odpowiadała proporcji obecnej... (chodzi o to aby przód się zgrywał z przodem)... :D

#3 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 21:40

koła międzyrzędowe po pierwsze koła międzyrzędowe nowe drogie są niestety, no ale trzeba je mieć , rozumiem że potrzebujesz je do ziemniaków? jaki masz rozstaw rzędów 150 cm czy 180 cm? ja mam 180 cm
Ja mam w new hollandzie bisie 70koni z przodu standardowe 11,2 a z tylu mieliśmy 16,9R30 i zmieniliśmy tył na 9.5 R40 coś cali nie pamietam, mierzyliśmy promień koła z oponą aby był mniej więcej taki sam, jest jednak tył trochę wyższy niż był ale niewiele, ciągnik już tak jeździ 5 lat i nic mu się dzieje. 9.5 dobre są do opryskiwacza - nie ma śladu że ciągnik przejechał. W NH TM 155 kupowaliśmy originalny komplet wąskich kół za 20 000 netto. szerokośc przód 11,2 tył 12.4. Jakbyśmy brali koła jeszcze raz to wzięlibyśmy 13.6. Szczególnie jak masz duzy ciężki opryskiwacz to nie bierz 12,4 albo 13,6 - lepszy ucaig na tych kołach i mniej problemów jak mokro, poza tym jakbyś chciał zaczepić formiarkę bierną to musi być 13,6.
Napisz jaki masz opryskiwacz, ile litrów i belka ile metrów i jaki masz rozsiewacz nawozu, bo jak rozumiem będziesz na tych kołach podsilał ziemniaki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 27 czerwiec 2009 - 15:54

koła międzyrzędowe ogólnie do buraków do małego opryskiwacza 600litrów zbóż itp i MF255 proponuje koła 9,4 na 44 można zobaczyć takie koła u mnie w galerii. A co do uciągu to stosuje się zasadę taką że zakładamy koła większe rozmiarowo promieniem od kół standardowych a kroimy na wąskości koła. wtedy uciąg mało się zmienia:D i to naprawdę działa:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 16:50

koła międzyrzędowe do MF255 nie trzeba zakładać wąskich kół, 12,4 są wąskie i tak. My jak pryskaliśmy kiedyś ferdkiem to na fabrycznych 12.4. Jedynie do C360 mieliśmy jakieś węższe koła ale nie pamiętam jakie bo już 14.9 za szerokie. Ale do ferdka bym kół nie zakładał szkoda kasy

Dodaj odpowiedź