janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

lukotek    4

a ja do CASE lałem na gwarancji oryginalny AKCELA a teraz to jeszcze nie wiem ale chyba też wleje AKCELA


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

liaz,z-56,z-58 912,c360 na turdusie a dojc na akros czy jakoś tak,taki zaleca serwis,wiem że nie wolno zmieniać oleju na inny po wielu latach pracy silnika na inny rodzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Ostatnio w przyczepie wymieniłem olej na uniwersalny Fuchs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zirol    0
Do ciezarowek uzywamy oleju Mobil1 a przedtem lalismy Turdusa

Turdus to olej mineralny,a Mobil1 to foll syntetyk i takiej zmiany nie zaleca się ze względu na możliwość wypłukania wszelkich nagarów.Nic się nie dzieje?Jak długo tak jeździsz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

Mobil 1 ma tez mineralne

do swoich ciagników lejemy olej Turdusa lub Falco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

nowością w dobrej cenie i o jednych z najlepszych parametrach na rynku jest GULF 15w 50, oczywiście z klasy SHPD. jest to olej stworzony do maszyn które pracują przy bardzo dużych obciążeniach, a jego zaletą jest to że w przeciwieństwie do standardowego 15w 40 wolniej i mniej traci lepkość. Więc od tego roku jeźdze na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Jak zdrowy silnik to nie zaszkodzi mu olej o innych właściwościach lepkościowych byle był dostosowany do warunków pracy. Ja leję do zachodnich mobli delvac a do polskich falco cd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

u mnie wszystkie ruski chodzą na superolu :D


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

u nas po tym SUPERROL'u z przed 2 lat któru zaklejał silniki już nikt go nie kupuje

 

ja osobiście leje turdus do każdego silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Witam. Kupiłem w tym roku fendta 306 lsa turbomatik z 1988r i pora w końcu w nim wymienić olej w silniku. I właśnie nie wiem jaki. A chodzi mi o jakiś lepszy olej. Poradźcie mi coś :D


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Co do osławionych Mobili i Castroli, to rozlewnie tych marek są w najróżniejszych miejscach. Na bańce czytamy: made in UE

 

Poza tym są to najczęściej podrabiane oleje, bo najpopularniejsze. Żebym nie był gołosłowny, o tu przykład:

http://www.policja.pl/portal/pol/1/36936/Z...ilnikowego.html

 

Tam akurat robili "Mobila". I nie jest to pojedyńczy przypadek, niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
    • Przez kingway
      Witam , może ktoś z was ma  namiar na sklep lub hurtownie gdzie można kupić w dobrej cenie oleje silnikowe i hydrauliczne   Byłbym wdzięczny za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj