janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

zts    41
oleju 15W40 bierze mi jakieś 5 litrów na 300moto godzin. i tak sie zastanawiam czy przejść na 20W50, doradzcie mi coś??

 

Sprawdź czemu bierze olej na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

czemu bieże? jest troche wycieków toznaczy poci sie koło miski olejowej ale to niewiele. koło odmu też jest troche w oleju tak to chyba nie ma już więcej wycieków. ale tymi wyciekami to napewno te 5 litrów nie uciekło więc myśle że spala ten olej. jak myślicie wlać mu 20W50???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do mojego władka lejemy Superol CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja do silników zalewam Turdusa ale planuję jakieś zmiany np. na Akros Gold


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

my lejemy tylko TURDUS


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertszejk    1

Witam!Ja swoje skarby (Zetor12145,U411,C330,Fortschritt514 - oraz moja asterka 1,7TD kombi auto gospodarcze)zalewam mobilem - ""MOBIL DELVAC MX 15W40"" cena okolo 10zl za litr brutto

- POLECAM !!!

 

kolego przeczytaj regulamin-nie piszemy posta z wlaczonym caps lookiem!!

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sbchp250    0

Do mego Ursusa c-360 Mobil 1 Turbo Diesel 0W-40 - full synthetic, ale ciagnik od 20-25lat robi na 1,5h i spali ok 100l ropy na rok :)

Ale praktycznie wszystko dziala... nawet ten slynna bolkada dyferencjalu, podobno malo komu dziala to ustrojstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Zawsze i wszedzie superol, jescze ani razu nie zatarłem żadsnego silnika na nim


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Nie wiem jaki był stary olej w moim zetorku ale zmieniłem na turdusa i na zimnym mocniej kopci na siwo(potem ustaje) i mniej chyba dmucha z odmy ale na zimnym lekko jakiś dymek sie unosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longer5    0

Ja do c-330 lałem lotosa cb 40 . teraz jkiś inny o takich samych parametrach, a do 3p turdus.Ostatnio rozmawiałem z jednym serwisantem ursusów i powiedział,że do 3p należałoby lać milvusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
pytanie troszke nie na temat-ile wchodzi w mise olejowa litrow w zetorze 72XX/70XX?

12 litrów

 

Superol CCC :P

Cena Czyni Cuda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy turdus nadaje się do nowych ciągników np lambo r3, bo znajomy kierowca tira ma tanio do sprzedania w 5litrówkach,z tego co piszecie to stosujecie turdusa w starszych maszynach, czy ten turdus spełnia takie same klasy jakości jak fuchs titan truck?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Poprostu porównaj specyfikacje obu olejów (tego którym masz teraz zalany ciagnik) i turdusa lepkościową i jakościową.

 

Strzelam w ciemno jesli chodzi o klase jakościową to twój obecny olej jest identyczny jak turdus lub klase gorszy bo napewno nie lepszy ;) .

 

klasyfikacja turdusa lepkościowa SAE 15W/40, jakościowa API CH-4


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
    • Przez kingway
      Witam , może ktoś z was ma  namiar na sklep lub hurtownie gdzie można kupić w dobrej cenie oleje silnikowe i hydrauliczne   Byłbym wdzięczny za pomoc  
    • Przez Makis2111111
      Witam chciałem spytać czy jak mam olej lotos agrol u w skrzyni case cx80  czy jak zmienię na jakiś lepszy myślę o fusch czy nie będzie problemu jak coś się zmiesza bo w prasie zostanie resztka tego starego agrol u. 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj