janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Było już o olejach tutaj. Ja do mf 255 leję Falco a c 360 superol, zmiana raz do roku (ok 250mth).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

już jest połączone


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

superol ,ursus 5314 bierze mi 3 litry na 12godzin pracy,wczesniej lałem do niego Turdus,ale teraz nie ma sensu,po 2600godzin padł silnik,stara 80 z przyzwyczajenia też na superolu śmiga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

:) :) 3 litry na 12 godzin. 2600mth i po silniku :rolleyes:

 

Co ty robiłeś tym ciągnikiem ze go tak zamęczyłeś szybko?? 6 skib obrotowych ciągałeś?? :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

nie 4x40 to wszystko z 5x40 przod sie podnosił , pękł wąż od powietrza,miedzy filtrem a silnikem,

żeby nie było OT to do skrzyni leje Agrol a w 60 i 80 jakaś niekreślona ciecz którą wymienie jak im skrzynie ponaprawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

oj przy tych ursusach to jest wada z tym wezem trzeba w miare mozliwosci pilnowac go bo pózniej tak wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0
to szczelny ten mtz

Oj szczelny a dolewka byla tylko dlatego ze po przefiltrowaiu nie bylo stanu w skrzyni.

Oryginalnie w swoim zetorze mialem silnik zalany jakims olejem Aralu. Po gwarancji przeszlismy na Superol CC i tak chodzi juz 7 lat i ma 4000mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja do Ursusa 3512 leje olej Lotos a wcześniej lałem Turdus

Ursus c360 Superol cc

T25 Superol cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ja w c-360 i pronarze tylko i wyłącznie turdus

w pronarze co 200 mth wymiana (wiecej to przesada)

a w c-360 co 120

kiedys tez jezdzilem na superolu, ale uwazam ze turdus jest lepszy

do hydrauliki w pronarze leje agrol a do c-360 hipol :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

MF255 władek i forstchritt leje superol cc30

a w zetorze to jak na razie mam Aral'a

w bizonie tez mam cc 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

do zetora 10540 i do Rekorda TURDUS

do 7211 SUPEROL a do Z0-56 ukrainski niepamietam nazwy ale w goracy dzien temperatura oleju ma 40-50 stopni a na superolu kiedys czy na turdusie miał w taki sam dzien 80


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Do NH leję Fuchs. :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

a co myślicie o tym zeby do mojego internacjonala 844s 80 KM zalać olej 20W50. teraz mam 15W40 i troche mi go spala. jak myślicie wlać 20W50 czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ile Ci bierze tego oleju? Ma wyraźne przedmuchy do skrzyni korbowej? Taki olej znacznie utrudni rozruch podczas wiekszych mrozów ale do mocno wyeksploatowanego silnika jest dopowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

oleju 15W40 bierze mi jakieś 5 litrów na 300moto godzin. i tak sie zastanawiam czy przejść na 20W50, doradzcie mi coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Do niedawna Superol ale tata coś o zmianie wspominał.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
    • Przez kingway
      Witam , może ktoś z was ma  namiar na sklep lub hurtownie gdzie można kupić w dobrej cenie oleje silnikowe i hydrauliczne   Byłbym wdzięczny za pomoc  
    • Przez Makis2111111
      Witam chciałem spytać czy jak mam olej lotos agrol u w skrzyni case cx80  czy jak zmienię na jakiś lepszy myślę o fusch czy nie będzie problemu jak coś się zmiesza bo w prasie zostanie resztka tego starego agrol u. 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj