Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

375 odpowiedzi na ten temat

#361 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 18:16

Też chciałem zmienić na semi w NH ale po zasięgnięciu  porad odeszłem od  tego zamiaru, nie ma sensu a można poprowadzić do awarii silnika, bo te silniki sa robione na oleje mineralne nie pół syntetyki.

Jak tak Faktycznie jest że sie nie nadają półsyntetyki  do tych silników  to zrezygnuje ze zmiany na półsyntetyk

Ale troche tego nie rozumie czym by mu miał szkodzić półsyntetyk :)?

Edytowany przez farmtraczek, 11 styczeń 2016 - 18:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Dzisiaj, 11:56
  •  

#362 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 20:05

Podobno chodzi o luzy na silniku, na mineralny są większe. Już parę razy słyszłem że po wlaniu do starego silnika oleju syntetycznego  silnik zastał zatarty, ale to chodziło o silniku z przebiegiem  ponad 200 tyś w samochodach i olej pełny syntetyk.

Ja dowiadywałem się z moim NH  i z Wałbrzychu hurtownia olejów  trochę ten temat pociągła i po paru dniach stanowczo odradzili.

#363 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 07:31

Podobno chodzi o luzy na silniku, na mineralny są większe. Już parę razy słyszłem że po wlaniu do starego silnika oleju syntetycznego  silnik zastał zatarty, ale to chodziło o silniku z przebiegiem  ponad 200 tyś w samochodach i olej pełny syntetyk.

Ja dowiadywałem się z moim NH  i z Wałbrzychu hurtownia olejów  trochę ten temat pociągła i po paru dniach stanowczo odradzili

No to jak tam mówisz. ale posiadacze Farmtraców leją półsyntetyki :D było to pisane wcześniej :) To nie wiem czy zalać orginalnym texaco 15W30 i nie kombinować(ale jakoś nie pasują mi jego parametry ) czy dalej  lać 15W40 :)

Edytowany przez farmtraczek, 12 styczeń 2016 - 07:33.

#364 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 19:33

Witam na stronie Orlen jest taka aplikacja Dobierz olej I do mojego Farmtraca 80 

Zalecany PLATINUM AGRO NOVO 15W-40

Dobry PLATINUM AGRO NEXT 15W-40

Dopuszczalny PLATINUM AGRO BASIC 15W-40

:)I na taki pewnie zmienie ,przynajmniej wiem że olej typowo do ciągnika a nie do samochodu ciężarowego :)

Co myślicie o tym oleju zalewa ktoś takim olejem swó sprzęt :)?

Edytowany przez farmtraczek, 15 styczeń 2016 - 19:35.

#365 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 20:41

Orlen Platinum to bardzo dobre oleje porównywalne z innymi olejami.

Jedynie Superol z Orlenu to kiepski olej.

Jeśli nie masz w nim EGR,filtra cząstek,AdBlue to lej oleje które nie spełniają wymogów popiołowych a jak posiadają te urządzenia to bierz coś nisko popiołowego.

Dobry jest też Lotos Agrol Moto Plus 15W-40 jak silnik nie ma tych eko rozwiązań.

#366 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 11:01

Też chciałem zmienić na semi w NH ale po zasięgnięciu porad odeszłem od tego zamiaru, nie ma sensu a można poprowadzić do awarii silnika, bo te silniki sa robione na oleje mineralne nie pół syntetyki.

Co za bzdura... Mam 2 nowe NH. T5 musi jeździć na półsyntetyku a T7 może a nie musi i tak też robię. Używam Fuchs Utto. Wymiana co sezon lub max 300 mth choć serwis mówi o 500. T5 pierwszy raz wymieniony na 60 teraz wymienię na 200mth a kolejna juz jw w T7 robiłem podobnie. Ani jeden ani drugi nie bierze grama oleju. Miałem też TM130 od nowego i również jeździł na mineralnym Utto.

Edytowany przez alvaroalvaro78, 17 styczeń 2016 - 11:02.

#367 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 13:21

Orlen Platinum to bardzo dobre oleje porównywalne z innymi olejami.

Jedynie Superol z Orlenu to kiepski olej.

Jeśli nie masz w nim EGR,filtra cząstek,AdBlue to lej oleje które nie spełniają wymogów popiołowych a jak posiadają te urządzenia to bierz coś nisko popiołowego.

Dobry jest też Lotos Agrol Moto Plus 15W-40 jak silnik nie ma tych eko rozwiązań.

Nie silnik jest prosty Perkins wolnossący 73km bez żadnych pierdół heh :) Ceny tych olejów są prawie identyczne to nie wiem czy jest coś za plus czy na minus z tym popiołem :P

Co za bzdura... Mam 2 nowe NH. T5 musi jeździć na półsyntetyku a T7 może a nie musi i tak też robię. Używam Fuchs Utto. Wymiana co sezon lub max 300 mth choć serwis mówi o 500. T5 pierwszy raz wymieniony na 60 teraz wymienię na 200mth a kolejna juz jw w T7 robiłem podobnie. Ani jeden ani drugi nie bierze grama oleju. Miałem też TM130 od nowego i również jeździł na mineralnym Utto.

Morze nowsze silniki tak , ale nie weim jak te starsze , bo myślałem nad półsyntetykiem i nie weim co zrobić bo farmtrac ma już 2000 mth

Edytowany przez farmtraczek, 17 styczeń 2016 - 13:27.

#368 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 10 luty 2016 - 17:44

Czyli w John Deer-ach lejecie oryginalne TORQ-GUARD-y? Ja zastanawiam się nad zmianą na turdusa. W hurtowni powiedzieli mi, że turdus spełnia wyższe normy niż mobil delvac mx i jest dużo tańszy. 

Na stronie lotosa zalecają mi TURDUS POWERTEC 1100 SAE 15W40, co o nim myślicie?

Edytowany przez pino93, 10 luty 2016 - 18:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#369 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 11 luty 2016 - 20:50

Teraz każdy duży producent robi oleje podobnej jakości także śmiało lałbym Turdusa.

Ten który wymieniłeś nadaje się nawet do nowych ciągników z filtrem cząstek i adblue.

Jeszcze dobre i nie drogie oleje robi Orlen ale tylko te z serii platinum są porządne.

#370 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 luty 2016 - 22:13

Dzięki za opinię i po dłuższym rozeznaniu chyba wybiorę zwykłego TURDUS SHPD 10W40 w cenie o 50% niższej niż olej JD ;) 

Do 3512 i JD 5E powinien być najlepszą opcją.

#371 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 16 luty 2016 - 15:32

zawsze lałem fuchs 10w40  dopiero teraz zauważyłem , że ostatnio zalałem też fuscha  , ale 15w40 ! czy mogło się coś uszkodzić ? co teraz najlepiej lać ? wrócić na 10w40 ? w sumie te same normy CI-4 , E7.. czy one różnią się tylko tym , że jeden lepszy w niskich temperaturach ?  w ogóle mnie zastanawiają zalecenia deutza bo zalecają albo 15w40 acea e7 , albo 10w40 acea e4  i właśnie ocena acea mnie zastanawia co ma lepkość w niskich temp do klasy acea ? precież jak będę miał 10w40 acea e7 to chyba lepiej niż e4 ?

Edytowany przez e2visionamd, 16 luty 2016 - 18:57.

#372 Share Mario_80

Mario_80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 13:23

a kuzyn zalewał fuschem 15w40 i po drugiej zmianie oleju silnik sieczkarni john deere się zatarł...niestety...a w ciągniku to jak to stwierdził fachowiec/przedstawiciel fusch'a :"musiał Pan zmienić olej na lepszego fusch i dlatego jest taki ciemny po 100mtg..po prostu olej wypłukuje syf z silnika"...szczęka opada od dobrych 4 lat ciągnik również john deere jeżdził na tym samym oleju fusch'a..dodam dla zainteresowanych po zmianie oleju na mobil wszystko powróciło do normy..

przeleciałem cały temat czy ktoś zalewa MOBIL 15W-40 swój sprzęt?? co sądzicie o tym oleju??

Ale to po takim - http://www.qagro.pl/...-15w40-20l.html ? A mobila zmieniłeś na takiego samego?

#373 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 22:40

PAnowie, ja nie wierze w żadne bajki, ze jak juz sie jeżdziło na minerale, to nie mozna wrócić na olej syntetyczny.

Ja leje do nowego steyra olej taki jak zaleca fabryka (a wiec full wypas, 10w40 norma e9, niskopopiołowy itp)

Instrukcja kaze go wymieniac co 600godzin, a ja dla spokojnosci sumienia robie to co 300, jednak oleju nie wyrzucam, tylko następnie wlewam go do ursusa 1014 na kolejne 200h.

I co?

absolutnie nic złego sie nie dzieje,

Ba, silnik wręcz pracuje cizej i smuklej niż na jakichś najtańszych lotosach czy orlenach lanych dotychczas.

Ciśnienia nie stracił, zadne przecieki sie nie pojawiły, nie zatarł sie ani nic innego negatywnego. A ma 25 lat, koło 8000 motogodzin i ciągle fabryczny silnik.

#374 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 28 październik 2016 - 23:38

U mnie Zetor 9540, Kioti Dk551c, Ursusy 2xC-360, C-328 i 2812 zalane są TURDUSEM. Zastanawiam się czy w Kiotim i Zetorze nie zacząć stosować Fuchsa bo mogę sobie zamawiać go po cenach hurtowych, ale czy jest sens? Żaden z nich nie bierze oleju.

#375 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 18:40

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Czy poziom oleju w skrzyni w massey ferguson sprawdzać na podniesionym czy opuszczonym podnośniku ponieważ na podniesionym olej napływa również do siłowników więc go trochę ubywa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#376 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 19:05

Opuszczonym