janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

Uziu92    7850

zalezy tez kto jeszcze w jakich warunkach pracuje, ja zimą ciągnik odpalam max kilka razy, więc mi 15w40 wystarczy, ale jakbym np.  odpalał codzeinnie zimą w duże mrozy to bym zalał 10w albo 5w coś jeszcze lepszego, bo jednak starty najbardziej niszczą silnik. A stare sprzęty jak 30 czy 60 tam jest takie pasowanie że 15w spokojnie i zimą da radę, tylko coś lepszego jak superol, zeby galareta się nie zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Praktycznie każdy producent podaje tabelę z klasą lepkość oleju w stosunku do zakresu temperatur. Jak ktoś dużo korzysta zimą to powinien stosować odpowiedni olej, tak jak napisałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Wytestowałem w ciągnikach (ursus 1634 i 914) olej Revline Kratos STOU 10w40 i muszę, przyznać olej sprawował się bdb.

Przez cały okres trzymał lepkość ciśnienie oleju na nowym jak i po prawie 200h było na takim samym poziomie.

Długo też trzymał jasny kolor, silniki wewnątrz czyściutkie bąk w 914 praktycznie nie potrzebował czyszczenia, jak się ogarnę to przy następnej wymianie podrzucę fotki jak wygląda wewnątrz.

Cena kozacka.

Tak więc na sezon A.D. 2019 we wszystkich ciągnikach ląduje ten olej, tym razem również do hydrauliki.

 

Edytowano przez samtech84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850
tylko ciekawe czy faktycznie lepsze czy tylko na papierze, bo wątpię że by robili jeden typ oleju gdzie jeden ma inne parametry od drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    127
10 godzin temu, Uziu92 napisał:

ten revline to prawdopodobnie to samo co jasol Stou.

To ta sama firma tylko oni powoli przechodzą z nazwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trobson    0

Witam

Odnośnie Revline i jego parametrów. Szukałem jakichkolwiek opinii o olejach revline i trafiłem na forum alfaholicy. Na tym forum przebadali Revline 5w30c3. Poniżej zacytuję opinię jednego z użytkowników z tego forum (z października 2017) :

"Polska marka ale ta niegodna polecenia. Niestety ten olej nie spełnia normy C3 deklarowanej na etykiecie. Poziom ZDDP przekroczony (bradzo możliwe, że siarki i popiołów także ale szkoda kasy na dalsze badania - praktycznie jak full saps. Badaliśmy 2 różne próbki tego oleju bo nie chciało mi się wierzyć w taką pomyłkę ale obie wypadły tak samo. 5W-30 może tak ale ACEA C3 NIE - technolodzy z Jasła powinni doczytać literaturę albo lepiej pilnować produkcji!

P.s. Lepkość w 100C poprzedniej próbki Revline 5W30 C3 z innego opakowania była 11,8 a w 40C 66,2 a TBN 8,66 więc rozrzut też spory pomiędzy partiami tego samego oleju."
 

Badanie dotyczyło innego oleju - ale pokazuje, że zadeklarowane parametry nie są dotrzymywane.

Ja szukam oleju do starej 60-tki i chyba zdecyduje się na Lotos stou (11zł/L w 20L opakowaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibo123123    9
Napisano (edytowany)

Witam mam pytanie jaki olej do same laser 100 do silnika ..czy w skrzyni jest jeden olej czy osobno do skrzyni i osobno do

hydrauliki. POZDRAWIAM.......

Edytowano przez Zibo123123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850
Dnia 4.02.2019 o 10:27, trobson napisał:

Witam

Odnośnie Revline i jego parametrów. Szukałem jakichkolwiek opinii o olejach revline i trafiłem na forum alfaholicy. Na tym forum przebadali Revline 5w30c3. Poniżej zacytuję opinię jednego z użytkowników z tego forum (z października 2017) :

"Polska marka ale ta niegodna polecenia. Niestety ten olej nie spełnia normy C3 deklarowanej na etykiecie. Poziom ZDDP przekroczony (bradzo możliwe, że siarki i popiołów także ale szkoda kasy na dalsze badania - praktycznie jak full saps. Badaliśmy 2 różne próbki tego oleju bo nie chciało mi się wierzyć w taką pomyłkę ale obie wypadły tak samo. 5W-30 może tak ale ACEA C3 NIE - technolodzy z Jasła powinni doczytać literaturę albo lepiej pilnować produkcji!

P.s. Lepkość w 100C poprzedniej próbki Revline 5W30 C3 z innego opakowania była 11,8 a w 40C 66,2 a TBN 8,66 więc rozrzut też spory pomiędzy partiami tego samego oleju."
 

Badanie dotyczyło innego oleju - ale pokazuje, że zadeklarowane parametry nie są dotrzymywane.

Ja szukam oleju do starej 60-tki i chyba zdecyduje się na Lotos stou (11zł/L w 20L opakowaniu)

niestety kolego, nie ma czegoś takiego jak dobre i tanie. Dobre bazy muszą kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trobson    0
11 godzin temu, Zibo123123 napisał:

Witam mam pytanie jaki olej do same laser 100 do silnika ..czy w skrzyni jest jeden olej czy osobno do skrzyni i osobno do

hydrauliki. POZDRAWIAM.......

...jak nie masz instrukcji do ciągnika to posiłkuj się narzędziami dostarczanym przez producentów oleju. Poniżej dwa linki (Lotos i Orlen). Inni producenci oleju też mają podobne narzędzia. (wybierasz rok produkcji, model itd i dostajesz rekomendacje oleju)

http://www.lotos.pl/1764/dobierz_olej_lotos

http://www.orlenoil.pl/PL/Motoryzacja/Strony/Dobierz-olej.aspx

11 godzin temu, Uziu92 napisał:

niestety kolego, nie ma czegoś takiego jak dobre i tanie. Dobre bazy muszą kosztować.

Tak, masz racje. 

Jedyna nadzieja była w tym, że do produkcji używają olejów przepracowanych (co ponoć też ma zalety) i dzięki temu mogą wyprodukować dobry tańszy produkt - ale tak niestety nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibo123123    9
Dnia 7.02.2019 o 21:36, Zibo123123 napisał:

Witam mam pytanie jaki olej do same laser 100 do silnika ..czy w skrzyni jest jeden olej czy osobno do skrzyni i osobno do

hydrauliki. POZDRAWIAM.......

 

Edytowano przez Zibo123123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Mierzył może ktoś ciśnienie oleju na poszczególnych olejach silnikowych? Ciekawi mnie różnica ciśnień pomiędzy delvakiem, rumulą, superolem i tursuem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

No nieźle a ja właśnie pierwszy raz turdusa będę lał do mojej padaki 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Panowie jaki olej silnikowy i przekładniowy polecacie do Kuboty L5040 w zastępstwie orginalnych olei Kuboty ?

może być Fuchs 15w40 Titan Truck i jako przekładniowy Agrifarm Utto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
    • Przez kingway
      Witam , może ktoś z was ma  namiar na sklep lub hurtownie gdzie można kupić w dobrej cenie oleje silnikowe i hydrauliczne   Byłbym wdzięczny za pomoc  
    • Przez Makis2111111
      Witam chciałem spytać czy jak mam olej lotos agrol u w skrzyni case cx80  czy jak zmienię na jakiś lepszy myślę o fusch czy nie będzie problemu jak coś się zmiesza bo w prasie zostanie resztka tego starego agrol u. 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj