Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

375 odpowiedzi na ten temat

#341 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 23:14

Może teraz inaczej zadam pytanie bo nikt mi nie odpowiedział. Wlewał ktoś, kiedyś do ciągnika olej silnikowy przeznaczony raczej do samochodów?

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Dzisiaj, 17:48
  •  

#342 Share tomaszek83

tomaszek83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 07:21

Olej od samochodów ciężarowych można spokojnie lać a od osobówek odpada.

#343 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 10:11

Oznaczenia typu 15W/40, 10W/40 dotyczą zachowania właściwości smarnych w temperaturach od - do (nie pamiętam jakie to temperatury). Natomiast oznaczenia CB, CC, CD itd (im wyższa druga litera, tym lepszy jakościowo olej. Ale i różnica w cenie dość znacząca. U siebie do remontu silnika w 3P stosowałem CC. (inna rzecz że kiedyś kupno DOBREGO oleju to było szczęście, albo znajomości).Po remoncie kapitalnym leję wyłącznie CD, czasem CE. Milwus, Turdus, Falco to tylko nazwy handlowe producentów. Należałoby raczej zwracać uwagę na wykresy labolatoryjne poszczególnych olejów - tylko po co...? Znam kilku naprawdę dobrych mechaników od traktorów i od aut. Każdy potwierdza - do diesla ze sporym przebiegiem nie powinno się podwyższać klasy oleju. Do nowych śilników, lub po generalnym remoncie - jak najbardziej, jak najlepszy.

#344 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 12:18

Olej od samochodów ciężarowych można spokojnie lać a od osobówek odpada.

Mogę wiedzieć dlaczego? Zamierzam wlać do ciągnika z przebiegiem 600 mtg olej GM 10W40. Będzie to dopiero 4 z kolei olej w silniku od nowości, (inaczej 3 wymiana) .

Czym ryzykuję zalewając taki olej?

Dodam jeszcze, że producent podaje taką treść: "Wysokiej jakości olej półsyntetyczny przeznaczony do wszystkich silników benzynowych oraz Diesla."   Dlatego jakoś nie doszukałem się przeciwwskazań aby zakupić sobie jeden olej do auta i ciągnika.

Edytowany przez stop, 08 marzec 2015 - 18:41.

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

#345 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 16:18

Z innego forum - cytuję: "jakiś czas temu dałem próbkę tego oleju koledze, który jest przedstawicielem - serwisantem w dużej firmie produkującej oleje dla przemysłu, nazwy nie zdradzam, ale to duży zachodni koncern. Próbka tego oleju została przebadana w ich laboratorium w Polsce i okazało się, że ten olej GM Opel 10W40 to zwykły olej mineralny o lepkości 10W40, oparty na bazach z hydokrakingu i w zasadzie nie zawiera baz syntetycznych, bo jedynie śladowe ilości ok. 3 %. Olej ten ma bardzo słabe właściwości na zimno i już w temp. -5 stopni robi się bardzo gęsty, nieco lepsze właściwości ma na ciepło. Tak więc ta nazwa Semi-Synthetic to totalna bajka i jest to zwykły olej mineralny, stąd pewnie taka niska cena."

Ten olej jest dla Diesla również. Ale do osobówek, Do ciągnika nie zaryzykowałbym za chiny.

#346 Share tomaszek83

tomaszek83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 16:41

Mogę wiedzieć dlaczego? Zamierzam wlać do ciągnika z przebiegiem 600 mtg olej GM 10W40. Będzie to dopiero 4 z kolei olej w silniku od nowości, (inaczej 3 wymiana) .

Dodam jeszcze że producent podaje taką treść: "Wysokiej jakości olej półsyntetyczny przeznaczony do wszystkich silników benzynowych oraz Diesla."   Dlatego jakoś nie doszukałem się przeciwwskazań aby zakupić sobie jeden olej do auta i ciągnika.

http://www.transport...ksploatacyjnych

Tu masz to po części opisane

#347 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 16:59

Dodam jeszcze że producent podaje taką treść: "Wysokiej jakości olej półsyntetyczny przeznaczony do wszystkich silników benzynowych oraz Diesla."   Dlatego jakoś nie doszukałem się przeciwwskazań aby zakupić sobie jeden olej do auta i ciągnika.

Też myślałem że do NH  nowego aleję jakiś syntetyk. Ale p o ogarnięciu tematu i pytaniu paru osób co zajmują się sprzedażą olejami zawodowo odpóściłem sobie. Nie ma sensu. Wlałem Mobila Delwaca do wszystkiego.

#348 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 17:29

OK ..trochę poczytałem ale nie wiele argumentów jest słusznych już wyjaśniam.. na początek cytat z linku od tomaszek83:

... "Wymagania wobec olejów do samochodów osobowych są wyższe co do obciążenia termicznego i przenoszonych nacisków, lecz to nie wszystkie różnice. Wartości sił ścinających film olejowy są mniejsze w samochodach ciężarowych niż osobowych ze względu na większe elementy silnika..."

Trochę nabrałem wątpliwości, ale zaraz aż tak wielkiego konstrukcyjnie silnika nie będę zalewał olejem GM. Teraz takie porównanie z autem, auto silnik 2l z turbo, 4 cylindry, wchodzi 5,5l oleju, ciągnik silnik 3l bez turbo, 3 cylindry, wchodzi 7l. Argument o większym silniku wydaje się w tym przypadku mało istotny. Niektóre samochody mają już większe silniki i miski olejowe od ciągnika, a nie muszą jeździć na oleju do ciężarówek. Ba piszą nawet, że oleje samochodowe mają większe wymagania i oto mi właśnie chodzi aby zalać ciągnik czymś lepszym niż jakieś oleje pokroju superol-u lub uniwersalne jak zaleca producent.

GM jako olej samochodowy jest raczej z dolnej półki nie musicie mi wyjaśniać jednak stosunek cena-jakość jest OK, fabrycznie takim olejem są zalewane samochody Opla.

Edytowany przez stop, 15 styczeń 2016 - 19:52.

#349 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 19:54

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Chłopie to zalej mineralnym Fuchs'em i nie kąbinuj

#350 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 06 maj 2015 - 13:09

czy olej:

http://lotosoil.pl/p...,412,show,11974

lub

http://www.markoweol...RMULA-ACTIVE-1L

nadają się do Masseya 690?

Jak tak to który lepszy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share masiak28

masiak28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 14:22

koledzy a jaki olej silnikowy do Renault Ceres 345X silnik john deera z turbo ? Ciągnik kupiłem jakiś czas temu ale teraz na orki chce wymienić olej a za chiny nie wiem jaki i nie wiem też jaki był zalany wcześniej. Myślałem o Fuchs 10W40 - lałem teraz na żniwa do kombajnu (oczywiście marki fuchs ale inny) i jestem zadowolony 

#352 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 18:43

Powinien być OK dobrze myślisz. ;)

#353 Share Budremex

Budremex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 18:47

Może teraz inaczej zadam pytanie bo nikt mi nie odpowiedział. Wlewał ktoś, kiedyś do ciągnika olej silnikowy przeznaczony raczej do samochodów?

Witam

Nurtował mnie ten temat od dawna bo nie miałem ochoty wlewać do swojego nowego JD 5080M oleju mineralnego  więc znalazłem stronę którą polecam każdemu podaję link.

http://lubematch.she...lated_EFt8Pe468

Wiadomo że dla JD oleje produkuje SHELL i z tej karty wszystko wynika. Dodam tylko tyle że na syntetyku silnik mniej się grzeje,teraz wlałem oryginalny na próbę  olej silnikowy John Deere Plus-50 II   i temperatura podskoczyła. 

Jeżeli ktoś też użytkuje JD na oleju syntetycznym prosiłbym o napisanie swoich spostrzeżeń.

Pozdrawiam Wszystkich

Dariusz

#354 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 18:57

Witam posiadam Farmtraca 80 silnik Perkins(2000MTH) bez turbo i zalałem go olejem 15W40 SHPD  Zapewnia doskonałe smarowanie wysokoobrotowych, czterosuwowych silników wysokoprężnych ciągników siodłowych, pojazdów ciężarowyh, autobusów, samochodów terenowych i pojazdów specjalnych. czy to dobry olej do traktora :)? Pytam bo pewna osoba mi odradziła ten olej :/  i do tego zauwarzyłem że bierze olej na tym oleju :/

Myślę o zmianie na jakiś półsyntetyk co myślicie wiem że nie powinno się ale teraz mineralne oleje mają dobre właściwośći myjące takie jest moje zdanie :) chyba że jest jakiś mineralny 10W40 ?

#355 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 17:42

zalałeś po prostu turdusem ( mineralny) a teraz chcesz przechodzić na półsyntetyk /?????

#356 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 18:18

Shell HX3 15W/40 w C-360 po wymianie zestawów naprawczych po rocznym sezonie pracy na 10ha nie wziął wogóle oleju.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#357 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 19:07

zalałeś po prostu turdusem ( mineralny) a teraz chcesz przechodzić na półsyntetyk /??

tak mysle zalać go czymś lepszym , po ostatniej zmianie zrobił 130mth i olej nie jest żółty na bagnecie , w c 360 ten sam olej turdus 15W40 po 30mth jest już dobrze czarny ( wina mechanika nie za dobrze wyczyścił silnika dlatego w farmtracu myśle że nie ma syłu i mam zamiar zmienić na 10W40 półsyntetyk bo słyszałem że takie leją i zmienić tak po 50mth , a potem już normalnie :)

Chyba że jest jakiś dobry olej silnikowy mineralny 10W40 :)?

Edytowany przez farmtraczek, 09 styczeń 2016 - 19:12.

#358 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 15:56

dobry olej mineralny zaczyna się na 15w , jak po 30mth olej jest dobrze czarny tzn, nie był dobrze umyty silnik do remontu albo ma już przedmuchy

dobry olej mineralny zaczyna się na 15w , jak po 30mth olej jest dobrze czarny tzn, nie był dobrze umyty silnik do remontu albo ma już przedmuchy

#359 Share krystian91b

krystian91b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 16:19

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Do Jd Total

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 20:36

Też chciałem zmienić na semi w NH ale po zasięgnięciu  porad odeszłem od  tego zamiaru, nie ma sensu a można poprowadzić do awarii silnika, bo te silniki sa robione na oleje mineralne nie pół syntetyki.