Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

375 odpowiedzi na ten temat

#301 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 20:39

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Ja do ciągników i ładowarki leję za beczki 60 litrowej FUCHS Tytan Cargo 10W40 obecnie Agrifatm MOT 10W40 .
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Dzisiaj, 05:47
  •  

#302 Share Pawel2954

Pawel2954

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 18:17

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Witam swojego Yanmara zalewam fuchs agrifarm MOT 15W40 .

#303 Share mksuzi

mksuzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:informatyka, motocykle,rolnictwo

Napisany 01 wrzesień 2013 - 17:51

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? a kuzyn zalewał fuschem 15w40 i po drugiej zmianie oleju silnik sieczkarni john deere się zatarł...niestety...a w ciągniku to jak to stwierdził fachowiec/przedstawiciel fusch'a :"musiał Pan zmienić olej na lepszego fusch i dlatego jest taki ciemny po 100mtg..po prostu olej wypłukuje syf z silnika"...szczęka opada od dobrych 4 lat ciągnik również john deere jeżdził na tym samym oleju fusch'a..dodam dla zainteresowanych po zmianie oleju na mobil wszystko powróciło do normy..

przeleciałem cały temat czy ktoś zalewa MOBIL 15W-40 swój sprzęt?? co sądzicie o tym oleju??

Edytowany przez mksuzi, 01 wrzesień 2013 - 17:59.

#304 Share kredi82

kredi82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 20:10

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Panowie widzę że tutaj panuje Turdus, Fusch oraz superol a ja mam inną propozycję: taką jak Petronas Arbor, zalało go kilkanaście osób jakich znam i sobie naprawdę chwałą! Czy to skrzynia czy silnik pracują idealnie! Jest to odpowiednik Ambry do New Holanda oraz tożsamy produkt z Case i ma wyższe parametry Jonh Deara niż jego orginał! Na prawdę polecam! I co jest ważne jest znacznie tańszy od wymienionych!

Edytowany przez kredi82, 25 wrzesień 2013 - 20:13.

#305 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 20:54

Witam swojego Yanmara zalewam fuchs agrifarm MOT 15W40 .

A do nich nie powinien być lany 10W40?

#306 Share Pawel2954

Pawel2954

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 17:47

A do nich nie powinien być lany 10W40?

Taki miałem wlany czyli 15w40 przez sprzedającego . Więc i ja zalewam 15-stką .

#307 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 21:59

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? To o niczym nie świadczy. Poszukaj jaki olej powinien być, czasem na korku wlewu oleju jest podane. Nie twierdze, że na 100% jest zły, ale w tych typach ciągniczków leje się półsyntetyk do silnika.

#308 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 listopad 2013 - 09:20

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? tak się zastanawiam.
Do Zetorka 10145, MTZ952.3 leję Turdus SHDP, ciapek ostatnio chodził na Lotos Falco CD a teraz na Agroma 1550D. Teraz pojawił się mi kolejny sprzęt (NH8050 z silnikiem forda 2723E) i myślałem wszystko postawić albo na turdusie shdp albo na agroma 1550d jednak znajomy w Grene powiedział abym przyjrzał się Platinum Ultor Plus CI-4 15W40.
Który z olejów wybralibyście? Sprzęty u mnie kręcą max 200godzin rocznie (MTZ najwięcej, potem zetor, ciapek i kombajn) więc wymiana co rok a nie co określony przebieg.

Ogólnie oleje wymienia się co przebieg lub raz w roku. Licząc po kolei idzie mi 10+12+6+~14=~42 litrów oleju.
Pozostałbym pewnie przy Falco CD bo taki był w MTZcie, w zetorze sprzed remontu i ciapku ale obecnie od 2 wymian ładnie sobie radzą na tym co wyżej napisałem. Myślę jednak zalać wszystko jednym olejem. Co byście wybrali?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#309 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 15:15

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? A u mnie po wymianie oleu w silniku zrobił się gęsty kisiel

#310 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 23 grudzień 2013 - 16:21

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? I jak mamy to rozumieć? Żeby nie wymieniać oleju czy jak? A tak poważnie to pewnie jakiegoś wyrobu olejopodobnego typu Superol nalałeś...

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 22:19

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Turdus do wszystkich

#312 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 23:22

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Z tego powodu ze 2 ciagniki u mnie pracuja u mnie ok 40 50 ha rocznie a szkoda mi je sprzedawac ;) Jest jakis olej wielosezonowy zebym nie musiał zmieniac co rok?

#313 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 15 styczeń 2014 - 07:44

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Z moich obliczeń wynika, że olej powinno się wymieniać albo po określonej liczbie godzin albo po roku czasu, zależy co pierwsze nastąpi.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#314 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 08:50

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Podejrzewam, że już używasz oleju wielosezonowego. :P Np.:15W40.
Producent silnika (oleju również) przewidział wymianę co ileś mth lub rok.
Są oleje które można zmieniać co 2 lata lub 30tyś.km, ale stosuje się je w silnikach do tego stworzonych obecnie nowych z przedłożonym okresem międzyobsługowym. A olej jest drogi.
Gra nie warta świeczki.

#315 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 11:52

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Panowie czy warto zmienić olej w kombajnie (Claas silnik perkins czwórka) z Superol Falco na Turdusa bądź Milvusa i czy nic złego się nie stanie. Bo dużo negatywnych opini jest o tych superolach....

#316 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 12:28

a kuzyn zalewał fuschem 15w40 i po drugiej zmianie oleju silnik sieczkarni john deere się zatarł...niestety...a w ciągniku to jak to stwierdził fachowiec/przedstawiciel fusch'a :"musiał Pan zmienić olej na lepszego fusch i dlatego jest taki ciemny po 100mtg..po prostu olej wypłukuje syf z silnika"...szczęka opada od dobrych 4 lat ciągnik również john deere jeżdził na tym samym oleju fusch'a..dodam dla zainteresowanych po zmianie oleju na mobil wszystko powróciło do normy..

przeleciałem cały temat czy ktoś zalewa MOBIL 15W-40 swój sprzęt?? co sądzicie o tym oleju??

dziwna sprawa, olej olejem a nikt nie zwraca uwagi na filtry, a to najczęściej wadliwy zaworek w filtrze jest przyczyną zatarcia, ile mtg miał ten silnik, może nie do końca przyczyną był olej, może trafił się podrobiony olej, może jest szerokie, ale co zawsze ten sam olej był zalewany?

#317 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 20:59

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Chcę wymienić olej Hipol którym jest zalana skrzynia w c-360 na Texaco 15w-30 jak dokładnie wypłukać skrzynię z Hipolu żeby wlać tam olej texaco.

#318 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 luty 2014 - 09:11

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Ja wszystkie silniki mam na Turdusie 15w40 i jestem zadowolony

#319 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 02 luty 2014 - 09:30

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Ale jak przejdę z Superola Falco na Turdusa to nic się nie stanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:06

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? To zależy bo falco to olej o api CD a turdus ma api CH czy CI nie wiem dokładnie, ale o wiele wyższą klasę myjącą jeśli silnik jest po większym przebiegu ma dużo szlamów nagarów to może być problem, ale nie musi, trochę tutak ryzykujesz, a nawet dużo ryzykujesz, w starym silniku, rozszczelni silnik wypłucze nagary, kiedyś w c330 zawsze miałem superol CB a którymś tam razem zalałem CC, do tego mi brakowało stała w garażu bańka falco dolałem a to jest CD no i zaczeła pluć olejem z bagnetu, z oringów na wale i w ogóle zaczoł przybierać,