Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

375 odpowiedzi na ten temat

#261 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 listopad 2011 - 18:57

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? @mateusz779, no ja to na twoim miejscu to bym się cieszył mając na silniku 5 atm... ja w Finnce po wymianie oleju mam 5.5-6 ale potem spada do 5 i tak zostaje...aż do nastepnej wymiany...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Dzisiaj, 21:10
  •  

#262 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 18:06

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? FINN może masz rację, silnik w nim jest żyleta. Prawdopodobnie to był nowy silnik bo Czesi nie robią remontów jak my tylko wymieniają cały.

#263 Share bolko

bolko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa roślin,

Napisany 15 styczeń 2012 - 16:43

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Do Bizona i Ursusa C-360 od dluzszego czasu leje Diesel 2 HPDO. Nie grzeje sie tak silnik na nim.

#264 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 19 luty 2012 - 20:11

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? U mnie w instrukcji pisze że zalewać 15W-40 na przeglądzie zalali 10W-30 bo taki zalewaja wszystkim tak powiedzieli serwisanci ,teraz wiosną sam sobie zmienię chciałbym dobrym myślę że ten 10W-30 to za kiepski na gorączkę latem ,ten pierwszy te 15W to za gesty na zimę jaki kupić coś doradzicie

#265 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 24 luty 2012 - 21:41

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Czym się różni olej mineralny od syntetycznego i czy można stosować go zamiennie.

#266 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2428 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 26 luty 2012 - 18:07

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Mówiąc w wielkim skrócie olej syntetyczny jest dużo lepszej jakości, wytwarzamy w bardziej zaawansowany sposób. Ale do normalnych silników(patrz starszych) czasami lepiej lać mineralny bo sporo tańszy i po prostu mogą być nie przystosowane do pracy na syntetyku <_< a i syntetyk przeważnie jest rzadszy co oczywiście w zimę jest na +. Co do stosowania zamienne to są różne zdania(no w teorii oczywiście można) ale po mojemu jak jeździsz na oleju który spełnia wymagania producenta to i taki już zostaw.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#267 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 luty 2012 - 18:14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? ktoś z was stosował może ten olej:
http://agromasklep.p...?id_product=183
http://www.e-agroma....?id_product=184

pytam bo właśnie pojawiło mi się go parę litrów i myślę czy nie zalać go do C330m (do tej pory chodziła na Lostos Falco).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#268 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 27 luty 2012 - 18:33

Mówiąc w wielkim skrócie olej syntetyczny jest dużo lepszej jakości, wytwarzamy w bardziej zaawansowany sposób. Ale do normalnych silników(patrz starszych) czasami lepiej lać mineralny bo sporo tańszy i po prostu mogą być nie przystosowane do pracy na syntetyku <_< a i syntetyk przeważnie jest rzadszy co oczywiście w zimę jest na +. Co do stosowania zamienne to są różne zdania(no w teorii oczywiście można) ale po mojemu jak jeździsz na oleju który spełnia wymagania producenta to i taki już zostaw.

w teorii nie można i w praktyce też nie olej syntetyczny leje się do nowych silników i nie przeważnie a zawsze jest rzadszy i lepszej jakości ale w miarę jak silnik zaczyna spalać syntetyk powinno przechodzić się na półsyntetyk a na koniec mineralny nie wolno stosować zamiennie gdyż syntetyk "oczyszcza silnik" a mineralny zostawia osady stosując syntetyk do zużytego już silnika bardziej go zużyjemy niż na mineralnym (oczyści się z osadów) i będzie brał więcej oleju, do maszyn rolniczych powinno się stosować oleje klasy SHPD (na wysokie obciążenia)

#269 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2428 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:45

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? To ja wyjaśnie... No bo właśnie pisząc w teorii miałem na myśli ogólną mieszalność oleju i jak ja zawsze czytałem o tym, uczyli mnie w szkole i później na warsztacie to zmieszając oleje nadal masz olej ale gorszej jakości. Jeśli chodzi o silnik i nagary pozostałe po mineralnym to że mogą się np. oderwać i tylko idzie na szkodę silnikowi to już to jest zastosowanie w praktyce, w silniku i tu potwierdzam że jak przechodzić to tylko z lepszego na gorszy.

Zapraszam na stronę:

#270 Share MalyRolnik123

MalyRolnik123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:57

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Ciągniki skrzynia-Agrol Kombajn Turdus
superol,ciągniki silnik Turdus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:48

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Nikita Bennet ja od 2 lat stosuję ten olej 15 w50 bardzo dobry wymieniam co 300 mtg tylko u nas jest też luzem.

#272 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:53

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Ja tam Biozna Zetora i Massey Ferguson zalewam Fuschem

#273 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 luty 2012 - 19:55

Nikita Bennet ja od 2 lat stosuję ten olej 15 w50 bardzo dobry wymieniam co 300 mtg tylko u nas jest też luzem.

po prostu dostałem trochę olejów które stryjek kupił w dużych bańkach do swego ursusiaka. Troche stały ale myślę że do ciapka na jeden sezon spokojnie stykną (bańki zamknięte w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu). Zawsze to jedna wymiana gratis ;) Potem wróci się do Falco a dwa pozostałe to turdus.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 27 luty 2012 - 19:58.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#274 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 10:06

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Wydaje się kupujesz nowy ciągnik masz instrukcję pisze taki olej o oznaczeniu takim i takim w moim przypadku było 15W-40 pisało, tylko już na ciąniku na naklejce pisało ciągnik zalany olejem 15W-30 ,na przeglądzie zalali mi 10W-30 i bądz tu mądry co samemu teraz wlać ale po lekturze tych porad 10W-40 chyba byłby odpowiedni 10 na zimę byłby rzadszy a 40 w lecie by miała dobre właściwości

#275 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 04 marzec 2012 - 12:15

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? 10W-40 to najlepszy wybór,połsyntetyk

#276 Share Renesis16xT

Renesis16xT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:39

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Witam,
z tatą robiliśmy kapitalny remont ursusa c-360 i od zawsze silnik był zalewany superolem cc. Można Waszym zdaniem zalać coś lepszego, czy mija się to z celem?

Jeśli miałbym zmieniać ten olej to oczywiście w następnym sezonie. Ale ciekaw jestem waszych opinii.

Edytowany przez Renesis16xT, 18 kwiecień 2012 - 21:46.

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

#277 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 22:04

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Wystarczający do tego silnika!

#278 Share wesoly

wesoly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 22:19

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Witam
Zakupiłem Claasa Dominatora 88VX i potrzebuje pomocy odnosnie tego jaki olej silnikowy mam do niego wlać. Silnik Perkins 160KM i jaki tam hydrauliczny idzie? Jaki olej jest w hydrostacie? Nie mam pojęcia jakim olejem jest obecnie zalany silnik żeby nei nabruździć.
Dziekuję i pozdrawiam

#279 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2428 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 22:22

Witam,
z tatą robiliśmy kapitalny remont ursusa c-360 i od zawsze silnik był zalewany superolem cc. Można Waszym zdaniem zalać coś lepszego, czy mija się to z celem?

Jeśli miałbym zmieniać ten olej to oczywiście w następnym sezonie. Ale ciekaw jestem waszych opinii.

Oczywiście lepszego do tego ciągnika wcale nie trzeba chyba, że jeździsz nim też w zimę to proponował bym przejść na jakiś całosezonowy np. Milvus Praktycznie to samo co zwykły superol ale na zimę lepiej się nada.

Zapraszam na stronę:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 07 maj 2012 - 14:53

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Należy opamiętać że dzisiejszy superol cc to już nie jest ten sam co był kiedyś, trzeba lać coś lepszego chociaż cd.