Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

375 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 27 czerwiec 2011 - 08:54

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? T25 Lotos CD Falco.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Dzisiaj, 02:25
  •  

#242 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 11:02

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? ursus 3512 olej 10w-40

#243 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:00

Witka.
Przybieramy się do remontu silnika w Z10145 (wymiana bloku) a co za tym idzie i oleju i w wziązku z tym mam pytanie - czym go zalać na docieranie i na jakim oleju później jeździć. Do tej pory zalewany był tak jak i C330M LOTOS CD FALCO 15W40.
Warto bawić sie np turdusem czy fuchsem?

na docieranie to proponowałbym dobrej firmy superol cc, bo szkoda potem po 20-50 mtg wylewać jakis lepszy, a jak nie bedziesz obciazał, bo przez ten czas nie mozna obciazać silnika, zadna orka czy inna uprawa, lekki transport, lub parkotanie na podwórku( ja zawsze po remoncie kapitalnym po max 50 mtg wymieniam olej, bo jesli chodzi o naprawy głowicy to dzień lub dwa w jakis lekkich robotach) a po dotarciu to wlej jaki chcesz lub który znasz, ja np. Do Zetora 7211 i Finnki oraz Audi b4 tdi leje turdus, bo mozna dłużej pojeździć a to sa ciagniki które chodza okragły rok i samochód też,a 1224 jest do uprawy to co roku zalewam superol, i tak samo jak i do E 516 B i wystarcza, to wszystko zalezy ile w roku robi mtg i w jakich warunkach...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#244 Share koonanreal

koonanreal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 09:59

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? dwa ursusy 1012 i 1014 zalewamy Mobil DELVAC SAE 15W40 i wymiana co 150mtg

#245 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 lipiec 2011 - 17:04

na docieranie to proponowałbym dobrej firmy superol cc, bo szkoda potem po 20-50 mtg wylewać jakis lepszy, a jak nie bedziesz obciazał, bo przez ten czas nie mozna obciazać silnika, zadna orka czy inna uprawa, lekki transport, lub parkotanie na podwórku( ja zawsze po remoncie kapitalnym po max 50 mtg wymieniam olej, bo jesli chodzi o naprawy głowicy to dzień lub dwa w jakis lekkich robotach) a po dotarciu to wlej jaki chcesz lub który znasz, ja np. Do Zetora 7211 i Finnki oraz Audi b4 tdi leje turdus, bo mozna dłużej pojeździć a to sa ciagniki które chodza okragły rok i samochód też,a 1224 jest do uprawy to co roku zalewam superol, i tak samo jak i do E 516 B i wystarcza, to wszystko zalezy ile w roku robi mtg i w jakich warunkach...

Padło na turdusa ;)
Po prostu po tych 50 motogodzinach pójdzie jeszcze do użycia w ..... Spokojnie, ja zużytego oleju do ciągnika nie wleję, po prostu znajomy ma ciekawy sposób na zuzywanie oleju silnikowego.
Co do docierania - C330M jak tato przyciagnął to po 30 motogodzinach ciągała 5 bron 20stek. Zetorek zaraz po złożeniu pracował od 1000 do 1800 obrotów, 4 motogodzina i pociągnął przyczepę 3,5tony ze zbożem. Tak się składa że jakoś u nas nikt nie wierzy w docieranie na pusto przez kilka pierwszych godzin. Obecnie okres żniw więc bankowo będzie chodził z przyczepą 4,5 tony (MTZ z 6tonówką a ciapek z 3,5ton), po żniwach się zobaczy czy przypadkiem nie pójdzie z 7mioma bronami 20stkami bo MTZ będzie w pługu na początku. Nie wiem czy orek zimowych Zetorem nie będę robił bo MTZ będzie przy opryskiwaczu lub rozrzutniku obornika.

Wracając do oleju. Pytałem serwisantów MTZta o to czy nie skopię niczego lejąc TURDUSA i mogę go lać. Z racji że idzie tam 13-4 litrów a do ciapka idzie chyba 6-7litrów a Zetorek 10145 to 10 litrów więc bańka 30 litrów TURDUSA mi styknie, szczególnie że większe ciągniki będą robiły rocznie po max 220-270motogodzin a ciapek może ze 150-180. Jak nie patrzył wymiana raz na rok starczy przy takim wykorzystaniu ciągników.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#246 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 lipiec 2011 - 09:13

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? pewno do palenia w piecu... ;)
turdus jest dobry, ja Finnka jeżdzę i zetorem też i nie nazekam, jak przeciągniesz wymianę to nic sie nie stanie... i spokojnie na wymianę raz do roku wystarczy...dobry wybór. Polecam.

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#247 Share Dykon

Dykon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 00:11

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? superol :)

#248 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 22:17

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Do ciapka leję Superol CC40 a do Bizona Orlen Diesel 2 20W50 czyli ten gęstszy w sam raz na żniwne upały i prawie 3000mtogodzinny przebieg, bo jest też 15W40 tego samego oleju. Droższy jest od Turdusa ale Turdusa nie było w tej gęstości.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#249 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 29 lipiec 2011 - 09:15

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? superol cc albo turdus
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#250 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 15 sierpień 2011 - 11:31

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Do T-25 teraz wlałem TURDUS, a C-360 ma Superol FALCO CD 15W/40

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share artek88

artek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 21:53

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Witam

Moje pytanie dotyczy oleju silnikowego CF 40,
Jego dane:
2. Lepkość kinematyczna w temperaturze 100°C, mm2/s - 12,5-16,3
3. Wskaźnik lepkości - nie niżej 90
4. Temperatura płynięcia - nie wyższa niż 21°C
5. Temperatura zapłonu, - nie niżej 220°C
8. Liczba zmydlenia, mg KOH/g - nie niższa niż 1,5

Jest to francuski nowy olej (CF) służący do smarowania silników stacjonarnych typu Waukesha, Caterpillar, motosprężarek

A mianowicie olej ten nadaje się do użytku tylko w dodatnich temperaturach, i tu moje pytanie czy istnieją jakieś środki które mogą mu zmienić temperaturę krzepnięcia? i czy można taki olej stosować np. w ciągniku MTZ/zetor/ursus?

Pozdrawiam

#252 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 17:01

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Do 3p i Zetora leję półsyntetyczny castrol i muszę powiedzieć że olej super...Nie prawdą jest że rozszczelni silnik chyba ze jakieś padło które i tak ma przecieki.Wracając do castrola to utrzymuje silnik w znakomitej czystości zero mułu syfu itd.wymiana co 200mth.Do c-330 total rubia mineral 15w40 wymiana co 120mth. Jeśli ktoś ma silnik w nienagannym stanie polecam oleje dobre- warto a róznicę widać przy remontach.

#253 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 18:01

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Ja do MF 255 też leje półsyntetyk. Syntetyk rozczelnia silnik ale to się tyczy starych silników. Jak silnik ileś lat chodzi na mineralnym i się wleję syntetyk.

#254 Share pilu

pilu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 12:17

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Koledzy mam prośbę czy moglibyście podać swoich dostawców albo miejsca gdzie kupujecie oleje ? Chodzi mi głownie o większe hurtownie albo sklepy z olejami nie tylko do naszych maszyn ale też do zagranicznych sprzętów :) Pozdrawiam

#255 Share AREK5211

AREK5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 11:15

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Od ładnych paru lat TURDUS wypróbowany w C 330 i teraz z powodzeniem sprawdza się w zetorze.

#256 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 27 listopad 2011 - 12:17

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Zetor 7341 Aral super traktor Bizon mobil C330 CC

#257 Share TomiZO56

TomiZO56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 27 listopad 2011 - 12:55

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? TURDUS w C-360 i w Bizonie

#258 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 15:39

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Witam a tak panowie mnie na przeglądzie zalali Agrifarm 10W-30 ,w instrukcji mam kilka rodzai olejów do stosowania tylko wszystkie to 15W-40 ,na drugi rok już sam będę zmieniał czy lać 10 W-30 czy jak w instrukcji 15W-40 ,zimą bardzo mało używam ciągnika jeden dwa razy na miesiąc pozdrawiam

#259 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 18:57

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Możesz zalać lepszym, oba są dobre, ten z linku będzie droższym.
http://sklepagroserw...owy_20L-98.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 12:53

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn??? Ja do swojego Ursusa c-360-3p leje Lotos City Diesel 20w50 i jest ok.
Do Zetora 8111 wlałem też ten sam olej, ale jest chyba trochę za gęsty bo przy rozgrzanym silniku ciśnienie mam 5 (obroty ok 1500/min). Boję się że mi panewki wypłucze.