janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Renesis16xT    13

Witam,

z tatą robiliśmy kapitalny remont ursusa c-360 i od zawsze silnik był zalewany superolem cc. Można Waszym zdaniem zalać coś lepszego, czy mija się to z celem?

 

Jeśli miałbym zmieniać ten olej to oczywiście w następnym sezonie. Ale ciekaw jestem waszych opinii.

Edytowano przez Renesis16xT

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesoly    0

Witam

Zakupiłem Claasa Dominatora 88VX i potrzebuje pomocy odnosnie tego jaki olej silnikowy mam do niego wlać. Silnik Perkins 160KM i jaki tam hydrauliczny idzie? Jaki olej jest w hydrostacie? Nie mam pojęcia jakim olejem jest obecnie zalany silnik żeby nei nabruździć.

Dziekuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Witam,

z tatą robiliśmy kapitalny remont ursusa c-360 i od zawsze silnik był zalewany superolem cc. Można Waszym zdaniem zalać coś lepszego, czy mija się to z celem?

 

Jeśli miałbym zmieniać ten olej to oczywiście w następnym sezonie. Ale ciekaw jestem waszych opinii.

Oczywiście lepszego do tego ciągnika wcale nie trzeba chyba, że jeździsz nim też w zimę to proponował bym przejść na jakiś całosezonowy np. Milvus Praktycznie to samo co zwykły superol ale na zimę lepiej się nada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Należy opamiętać że dzisiejszy superol cc to już nie jest ten sam co był kiedyś, trzeba lać coś lepszego chociaż cd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co sądzicie o zalaniu silników naszych maszyn olejami przeznaczonymi do zwykłych samochodów, które są tańsze. Sąsiad mówił że leje zwykły olej i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Przecież takiego bardzo dobrego Platinum Ultor CG-4 na którym zrobisz 300 mth luzem mozna kupić za 10zł\L . Tańszego oleju do samochodów ja nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ja rozumiem, Platinum ultor taki dobry czy tak dobrze reklamowany? Np. Fuchs hydramot 15w40 beczka 20l kosztuje 340zł a fuchs titan truck plus który jak podaje sam producent jest odpowiednikiem tego oleju jest z 50zł może nawet więcej tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mobill lub Elf mineralne za około 11 zeta za litr z beki dokładnie co 250mth jak wujek Łukaszenko kazał do mtz-ta. Lepszy to by była przesada do starego ciągnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam fendta 308 i nie wiem jakim olejem go zalać ma słabe ciśnienie oleju nie bieże i pali jak żyleta.Pomocy


kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

a ja rozumiem, Platinum ultor taki dobry czy tak dobrze reklamowany? Np. Fuchs hydramot 15w40 beczka 20l kosztuje 340zł a fuchs titan truck plus który jak podaje sam producent jest odpowiednikiem tego oleju jest z 50zł może nawet więcej tańszy

 

Z tego co ja się orientuję i rozmawiam z użytkownikami to przereklamowany, a na pewno drogi-w stosunku do jakości , jest właśnie Fuchs.

Grene weszło w Fuchsa i tak każdemu kładzie że nic lepszego nie ma. To są dobre oleje, ale idzie kupić taniej olej o takich samych parametrach, a o to chyba użytkownik @wsiok pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zalałem fuscha ze 2 tyg temu, moje piersze wrażenia to silnik po prostu ładniej gada, ale może to moje odczucia, na pewno nie wleje więcej tego syfu akros turbo, po 200mtg czarny jak smoła i do tego ciągnik go trochę podbiera, zobaczymy jak na fuschu, ale jakby minimalnie niższa temperatura silnika była, przynajmniej taniej wychodzi od acrosa, a zakupy w grene czysta przyjemność po 2 dniach kurier olej pięknie zapakowany na mini palecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link91    8

U mnie starsze ciągniki tj. Mf-3120&ursus C-360 chodzi na jakimś zagranicznym venolu wymiana raz w roku

Do John deere zalewam fuchs agrifarm MOT 15W40 i spokojnie wytrzymuje 500h pracy silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Jakiej klasy olej zalecany jest do MF 690 bo musze wymienic a niebardzo sie orientuje. I moze ktos wie ile mniej wiecej potrzebuje tego oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie superol CC jest olejem jedno sezonowym więc na zimę nie polecam,proponował bym FALCO jest niewielka roznica w cenie a olej ma calkiem inne parametry

 

Oleje do tego Mf 690

Zastosowanie Zalecenia Pojemność (ltr)Silnik (D)MILVUS (b)8.0PrzekładniaAGROL U34.0 / 39.0HydraulikaZ układu napędowegoPłyn chłodniczy (50%)Refer to Technical14.0Płyn hamulcowyLOTOS PLYN HAMULCOWY R-3Oś przedniaZalecanyTITANIS SUPER GL-5 80W90DobryPARUS 80W90Punkty smarowaniaZalecanySMAR LITOWY LT-42DobrySMAR LITOWY LT-4S3Piasty tylneZalecanyTITANIS SUPER GL-5 80W90 (a)DobryPARUS 80W90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Dzięki Danniell za info. Myślałem że tylne piasy ma on połączone ze skrzynią! ale jednK się myliłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel9    0

Witam jak zrobiłem pierwsze 20 mtg po remoncie silnika na cc30 i wymieniłema na turdus 15 w 40 zrobołem dobrze czy źle ciągnik to mf235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Ja leje Turdus SHPD 15w40 do wszystkiego co jest na ropę i stoi na moim podwórku :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja do ciągników teraz też już leję Turdus SHPD 15W40, lepiej wydać parę złotych więcej na olej niż remontować silnik.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Ja leje Turdus SHPD 15w40 do wszystkiego co jest na ropę i stoi na moim podwórku :lol:

I bardzo dobrze robisz, konkretny olej za rozsądne pieniądze.

Jak najbardziej do używania w samochodach osobowych, busach, ciężarówkach a nawet benzyniakach !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
    • Przez kingway
      Witam , może ktoś z was ma  namiar na sklep lub hurtownie gdzie można kupić w dobrej cenie oleje silnikowe i hydrauliczne   Byłbym wdzięczny za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj