janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

MichalR    34

Fuchs Titan Cargo w mf 5465, Fuchs Titan Hydramot 1040mc w u1014, c-360 3p i Bizonie i superol cc w mf255 bo silnik cieknie i jest do remontu :rolleyes:


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

TURDUS


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Superol CC. Od zawsze taki leję i już z przyzwyczajenia kupuję. Ludzie podobno narzekają, ale ja narazie nie zamierzam zmieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co polecicie do Mf 255? Właśnie robię kapitalny remont i trzeba by kupić coś porządnego, żeby trochę pochodził, może coś z Shella czy Mobila? Aha i ile kosztuje taki olej w przybliżeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

W moim Volvo TURDUS bo to podobno lepszy do silników z turbo a w c-360 mf-255 i forttschricie Lotos ale zapomniałem dokładnie jaki. Nikomu nie polecam Superolu


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja do zetora 8011 i mf 255 leje superol cc a do zetroa Proximy taki jak zalecają Aral lub Tytan czy jakos tak

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

U912 - Lotos Milvus 15W40

MF 255 - Lotos Diesel 15W40

MF 4255 - Fuchs Titan Cargo 10W40, ostatnio Total 10W40

Bizon - Lotos City Diesel 20W50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

do JD turdus 15w/40 shpd

do kombajnu to samo

3p na razie Superol CD ale juz niedługo remont...17500mth!!!!!

a 328 to tez Superola lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

jaki olej lejecie do silników i do jakich ciągników po jakim przebiegu

 

Ja leje Falko i wymieniam po 250 h w zetorze 5320 i fergusonie 235 a do skrzyni leje agrol


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Ja leje do wszystkich turdus i hipol. Wymieniam w zetorze 7711 co ok.170 mtg a w c-330 co 100 mtg, bo trochę już przeszła i słabe ciśnienie oleju jest, więc wole dmuchać na zimne :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja do skrzyni tez leje agrol a do silników to do starszych ciągników leje Falko a do nowszych zalewam Mobil1

a wymiana w większości zachodzi po 120mth


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

Zetor 5320:

silnik- Superol CC co 200mth

skrzynia- AGROL

MTZ:

silnik- Superol CC co rok na jesien.

skrzynia- hmm od nowosci olej nie byl wymieniany, ostatnio dolalismy troche z zetora jak byl w nim wymieniany. A tak byl spuszczony i przefiltrowany w tym roku. Ciagnik jest z 89r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja do zetora 5320 z 2003 roku leje do silnika mobil1 wymieniam co ok. 250 mth a w skrzyni mam oryginalny od nowości aral. Do bizona do silnika leje turdus i wymieniam co rok.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

ja do silnikow pronara 82a ursusa3512 i mf255 leje milvus co 250mtg a do kombajnu johndeere turdus :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Do obu ciągników (Ursus C360 i Zetor 7211) superol i hipol - raz w roku na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
    • Przez kingway
      Witam , może ktoś z was ma  namiar na sklep lub hurtownie gdzie można kupić w dobrej cenie oleje silnikowe i hydrauliczne   Byłbym wdzięczny za pomoc  
    • Przez Makis2111111
      Witam chciałem spytać czy jak mam olej lotos agrol u w skrzyni case cx80  czy jak zmienię na jakiś lepszy myślę o fusch czy nie będzie problemu jak coś się zmiesza bo w prasie zostanie resztka tego starego agrol u. 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj