Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
37 odpowiedzi na ten temat

#1 PacyficVista

PacyficVista

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • 7808911

Napisany 24 czerwiec 2009 - 22:37

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie Witam panowie mam pytanie otóż posiadam C-330 po kapitalnym remoncie. Prawe wszystkie części były zakupione jeszcze w sklepie który na stanie ma oryginalne części Ursusowskie co jest rzadkością. I dziś przyjechał do mnie znajomy swoja C-330 o piec lat młodszą i remontowana ponad rok temu u tego samego mechanika. I postanowilem sie nia przejechac i az sie wpieniłem. Ponieważ :

*kierownica dwa razy ciężej mi chodzi niż u niego a mam raz większe ciśnienie w kolach (2 atmosfery) z ciekawości podniosłem przod zeby sprawdzic luzy na tulejkach osi i lozyskach ale nie znalazłem prawie żadnego
*hamulce --- po rozpędzeniu się na 6 i wciśnięciu hamulca kola staja u niego na asfalcie
* biegi chodzą prawie jak w maluchu co jest niemożliwością a u mnie trzeba niekiedy 2 rękami wsadzać bieg
* oraz silnik ciszej pracuje ale to może przez tłumik choć wyglądają tak samo

Doznałem szoku, i wcale nie przesadzam !!!!

Czy konstrukcje 30 zmieniła się w pierwszych latach produkcji??? Co może być przyczyna takiej różnicy dodam ze jeżeli chodzi o układ kierowniczy i hamulce to nie zauważyłem zbyt dużej różnicy u siebie po remoncie
  • 0

#2 Przemcioo

Przemcioo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 22:45

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie MOim zdanie hamulce powinno daćsie podciągną, z silnikiem toraczej Ci sue wydaje a reszte mozesz miec juz wyksploatowana. Z tego co wiem to na poczatku byla produkowana c-328 potem mieszanka c-328 z c-330 a na koniec c-330 a produkcjie zamyka c-330m. Jaka masz beleke do przedniego zawieszenie okrągłą czy inna ???
  • 0

#3 wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1257 postów
  • 5170015

Napisany 24 czerwiec 2009 - 22:47

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie W modelach z okrągłą przednią osią kierownica przeważnie ciężko chodzi, w "M-kach" nawet jedną ręką można kręcić. Być może śruby na przekładni kierowniczej służące do regulacji są za mocno dokręcone i blokują półksiężyce (co się zdarza).
Hamulce to kwestia regulacji i naprawy.
Lekkość "wchodzenia" biegów świadczy o dużym zużyciu skrzyni (jeździłem kiedyś ciapkiem, gdzie niektóre biegi dosłownie same chodziły, bez używania najmniejszej siły).

I jeszcze jedno, ta po remoncie jest już dotarta. :D
  • 0

#4 PacyficVista

PacyficVista

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • 7808911

Napisany 24 czerwiec 2009 - 22:59

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie Oba ciągniki są identyczne, okrągłe osi. Tak się zastanawiam jeszcze zmienić przednie kola bo mam nowe opony które są dość szerokie i maja 4 paski bieżnika a u niego są 2 wąskie i jeden szeroki.

Raczej reszty nie mam wyeksploatowanej ponieważ ciągnik od remontu ma zrobione 42 motogodziny :D

Zastanawiam sie czy sprężynki które zostały założone ze śrutami (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) pod lewarkiem gdzie sa wodziki czy nie sa za mocne
  • 0

#5 pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1796 postów
  • 15681422
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 24 czerwiec 2009 - 23:08

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie z całym szacunkiem....
nie ma się co denerwowac , nie znajdziesz dwóch identycznych 330 :D
przy chamulcach odepnij sobie ciegielko od sterowania chamulcami pneumatycznymi- sporo lżej .
spróbuj poluzowac troszke przeciwnakretki w kolumnie kierowniczej ,
wajcha od biegów moze miec wyrobioną koncowke spróbuj zamienic od 330 kolegi na chwile ,

ciapek ciapkowi NIE= :)
  • 0

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6 Piotrax12

Piotrax12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • 10237596
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport,rolnictwo

Napisany 25 czerwiec 2009 - 12:24

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie Hamulce w 330 nigdy nie były za dobre. To wiem bo w naszej trzydziestce też słabo chodziły dopóki tata ich nienadspawał(troszkę się polepszyły ).Kiedyś jeździłem 330 z roku coś około 68 - 72 i też odczułem tą różnicę. Biegi jak nóż w masło :D (chociaż w mojej trzydziestce jedną ręką zmieniam).No kierownica mi dość lekko chodzi, a mam okrągła oś. Moja trzydziestka jest z roku 1979.
  • 0
U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

#7 Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 25 czerwiec 2009 - 13:49

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie tak jak mowicie ciapek ciapkowi nie rowny :) Mielismy kiedys do prasy pozyczona 30 od sasiada i tam begi trzeba wrzucac 2 rekami bo tak ciezko wchodza a u nas to 1 reka i leciutko :D

Pozdrawiam:Wacek21
  • 0
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#8 martin68

martin68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • 213659

Napisany 28 czerwiec 2009 - 15:09

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie Witam ja ma ursusa c 330 z 72r a kolega ma ursusa c 330m z 86r w M ma osi kwadratową i nie da się niekiedy dwoma rękami skręcić a u mnie to jak bym miał wspomaganie jedną ręką kieruje tak sam jest ze skrzynią u mnie wchodzą lekko u niego 2 ręce i niekiedy 4 nie wchodzi
  • 0

#9 krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 15:38

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie z tego co wiem to c-330 produkowana była od 1972 roku. wczesniej była c-328.

różnica w jezdzie może byc spowodowana (tak jak mówią przedmówcy) zużyciem części (dobrym ułożeniem, lub dotarciem)

Jesli robiłeś remont to na pewno nie zmieniłeś 100% czesci tylko te najbardziej zużyte, a te nowe muszą sioę teraz dopracować do pozostałych
  • 0
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#10 pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 28 czerwiec 2009 - 21:54

Witam ja ma ursusa c 330 z 72r a kolega ma ursusa c 330m z 86r w M ma osi kwadratową i nie da się niekiedy dwoma rękami skręcić a u mnie to jak bym miał wspomaganie jedną ręką kieruje tak sam jest ze skrzynią u mnie wchodzą lekko u niego 2 ręce i niekiedy 4 nie wchodzi

Ja mam Ursus'a C-330M i nie narzekam na to ze ciężko się kreci kierownica(to zależy kto ile ma siły ja tam na pewno tyle nie mam) ale skrzynia biegów lekko wchodzi...
  • 0

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

#11 karolj4

karolj4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo

Napisany 24 luty 2010 - 08:34

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie Okrągłe osie były montowane w c-328 a nie w c-330.Sąsiad miał taka oś ale wymienił ja na kwadratową i teraz ma 100 proc. c 330.A co róznicy w kierowaniu obiema 30stkami to popieram wypowiedzi poprzedników ciapek ciapkowi nigdy nie jest równy.Jednak niekombinował bym nic przy kolumnie kierowniczej ponieważ kilkanascie lat temu mój ojciec tez 'kombinował' (chociaz jest bardzo dobrym mechanikiem) i po pewnym czasie w c 360 odkkręciła mu się kolumna :P (dobrze że zdąrzył staniąć bo miał 8ton szlaki na przyczepie i było z górki :) i powoli dojechał do domu ale kolumne przykrecił palcami i dociskał jedną nogą) a w skrzyżowanie wchodził na 3 razy. :) :) :)
  • 0

#12 kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 24 luty 2010 - 15:12

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie Ludzie, co to za pierdoły? Tysiąc znawców się znajdzie, a każdy jeden lepsze pierdoły. Żadna, ale to żadna C-328 i C-325 nie miała okrągłej osi. Została ona wprowadzona razem z modelem C-330, czyli w 1967 roku. Do 1979 roku ją montowano. Później płaską do końca produkcji C-330/M, który miał miejsce w 1993 roku. Końcowe modele C-330M oraz wersje eksportowe miewały fabrycznie montowaną przekładnię ślimakową rodem z C-360. Reszta zwykła z dwoma wycinkami kół talerzowych. Co do kręcenia to wystarczy smarowanie zwrotnic dobrym smarem, 2bar ciśnienia w ogumieniu, wystarczająca ilość oleju w kolumnie kierowniczej i znośny luz. A ten ojciec to niezły mechanik rzeczywiście musi być, że mu się kolumna odkręciła... :P Tak w ogóle to pewnie kolejna bajka, bo ciekawe że nie widział, że jest luz i cieknącego oleju też nie zauważył. :)
  • 0
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#13 karolj4

karolj4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 luty 2010 - 11:30

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie Co do mojego ojca to nie mam "ale" w sprawach mechaniki :P .Jest dobrym mechanikiem a jedyne czego się nie podejmuje z tej dziedziny to ustawianie zaworów.Niejeden ciągnik na wsi został przez niego uruchomiony i jeździ do dziś bez problemów.A co do tej kolumny to w c 360 jest to że kolumna jest chwycona na 4 śruby a nie na 6 jak w c 330.Obecnie w mojej c 330 kolumna się nigdy nie odkręciła bo fabryka dała tam 6 śrub a nie 4 jak w 60ce. :) I nieraz słyszało się ze w pgr-ach bądź w skr-ach tak się działo w c 360(nie mam na myśli okolic mojej miejscowości) :) a co do osi to c 325 i 328 miały od początku płaskie osie i nawet były takie "uchwyty, rurki" wzdłuż silnika (pooglądaj sobie foty i poczytaj o c 325, 328 i 330).tylko musi to być orginał c328 a nie model c328 z silnikiem z c330 bo w silnikach z c330 pasuje tylko i wyłącznie płaska os. :) Bo jak pisze w jednym ogłoszeniu c 328 c 330 i kolo pisze że częściowo przerobiony na 30stkę (i jest już płaska os) to znaczy że silnik włożony jest z org.30stki a stary z 28 wyjęty :)
  • 0

#14 Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • 3578015
  • Zainteresowania:głównie mechanika...

Napisany 25 luty 2010 - 14:21

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie mylisz sie kolego z tymi osiami, ale niechce mie sie tego tłumaczyć, jak chcesz sie przekonać poszukaj na wiki lub stronce retrotraktora...
  • 0

#15 kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 25 luty 2010 - 14:21

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie No i jeszcze mnie będzie wmawiał coś, co jest w 100% nie prawdziwe. Znam wszystkie zmiany produkcyjne tych ciągników od wyjścia C-325 do C-330M, ale Ty wiesz lepiej - OK. Może ktoś inny potwierdzi moją wersję. C-325 i C-328 miały oś bez zmiennego rozstawu przykręcaną na 4 śruby do bloku i dwa wzmocnienia na jedno na stronę. Ogólnie to był jeden wielki niewypał. Jeżeli się chcesz kłócić jaka oś pasuje do C-330 czy 28 to mam dla Ciebie pewną informację. Blok w tych ciągnikach(330 i 328) różnił się fabrycznie wlewem oleju, panewkami, tulejkami wałka rozrządu i trochę klawiaturą. Mocowanie pasuje idealnie czy na tą najstarszą oś po okrągła i płaską. Kwestia wytrzymałości. Jak założysz oś od C-330 okrągłą czy płaską to będzie ona założona na 4 śruby, bo pozostałe 2 są w misie olejowej. Jak ktoś chce to musi zmienić rzeczoną miskę olejową, obudowę koła zamachowego i koło zamachowe od C-330 bądź stare przetoczyć.
  • 0
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#16 hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3353 postów

Napisany 25 luty 2010 - 14:37

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie Z tą kolumną trzymana noga to cos w rodzaju opowieści ludowych przekazywanych z pokolenia na pokolenie jak to się dawniej jexdziło. Jak kiera ciezko chodzi to przód przesmarować trzeba uwage nalezy zwrócić na to jak chodzą sworznie drążków nawet luzy nie mają tu nic do rzeczy. Hamulce sie podciąga, co do silnika no cóż tu może byc wiele przyczyn.
  • 0

#17 Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 25 luty 2010 - 14:45

poszukaj na wiki

Najmniej rzetelne źródło informacji :P Tekst po wstawieniu jest sprawdzany powierzchniowo, czy nie ma wulgaryzmów błędów ort i składniowych i czy tekst jest zrozumiały, dane techniczne to akurat najmniej pewny fakt na tej stronie :)
  • 0
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#18 Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • 3578015
  • Zainteresowania:głównie mechanika...

Napisany 25 luty 2010 - 16:38

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie o zdjęcia kolego chodzi o zdjęcia tam są zdjecia i skany z instrukcji z fabryki jak je robili, nawet masz fotki z muzeum bo sam szukałem kiedyś...
  • 0

#19 damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • 11109188

Napisany 25 luty 2010 - 17:07

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie W 28 to osie były montowane coś w rodzaju szyny i nikt mi nie wmówi że w 28 były osie takie jak w 30
  • 0

Google AgroFoto Ads Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie

• Reklama google
Dzisiaj, 16:23
  •  

#20 karolj4

karolj4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 luty 2010 - 17:37

Ursus C-330 - kapitalny remont, porównanie Jedna osoba która wie cos o c328 i c330 :P .30 miała inna oś od 25 i 28.W 28 była oś taka "cienka" w rodzaju szyny a w 30 była os płaska(na górze półokrągła)!!!
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s