Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze sprężarką w 3512

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 10:10

Problem ze sprężarką w 3512 Ja w swoich ursusach pozakładałem końcówki takie co są w przyczepach od hamulców i powietrze cały czas sobie swobodnie uchodzi także sprężarka zbytnio sie nie przepracowuje sprężając powietrze do butli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze sprężarką w 3512 Dzisiaj, 09:41
  •  

#42 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 04 październik 2011 - 10:39

Napęd alternatora w 3512 i 2812 nie ma nic wspólnego z sprężarką, alternator w tych ciągnikach ma napęd od pompy wody. Tylko w MF 235/255 alternator jest sprzęgnięty ze sprężarką.

Nie zgodzę się w tej sprawie, mam 3512 z 1992 roku od nowości i alternator jest sprzęgnięty ze spężarką

#43 Share Michal3512

Michal3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:mechanika
    praca przy zgrabiarkach Samasz

Napisany 20 marzec 2012 - 12:43

Problem ze sprężarką w 3512 Witam wszystkich
Posiadam Ursusa 3512, postanowiłem zrobić remont przodu, przy okazji wymienić pompę wody, łożyska i takie tam pierdołki po drodze oraz zrobić sprężarkę gdyż prawie w cale nie daje powietrza.

Wymieniłem w niej:
Pierścionki tłoka
Tulejki
Wszystkie uszczelki
Oraz dwie blaszki zaworowe ( koszt ich wyniósł mnie 40zł ! )

Wszystko złożyłem, sprężarkę wstawiłem, odpalam ciągnik a sprężarka dalej to samo ( prawie zero powietrza ), a drugi problem to strasznie się grzeje w okolicach gdzie siedzą te panewki i korbowód oraz z koła pasowego wydobywa się dziwny dźwięk, stuki puki itp nie głośno ale słychać.

Prosiłbym o pomoc, dziękuje i pozdrawiam.

#44 Share Michal3512

Michal3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 16:07

Problem ze sprężarką w 3512 Uporałem się z problemem grzania sie sprężarki. Okazało się że nowa tulejka to jakiś tani szit za 10zł, nie miała nacięcia zęby sie rozchodziła na boki tak jak oryginalna i zamiast siedzieć w gnieździe dekielka to się w nim obracała. Wstawiłem starą i jest już w porządku, nić się nie obraca.

Teraz tylko problem ze sprężaniem powietrza.
Sprawdzałem wszystkie przewody, są ok.
Zmieniałem już kilka razy baszki zaworowe na stare nic nie dało. Teraz wstawiłem stare bo nowe zdam do zwrotu - szkoda kasy.

Dodam że zauważyłem że dmuchanie powietrza na wolnych jak i na wysokich obr jest takie same.

Nie wiem co się stało z ta sprężarka, może tłok całkiem do wymiany jest ?

Nowe pierścienie wsadzone prawidłowo ( napisami do góry). Tłok którą stroną ma być?? to jest bez znaczenia, bo nie było na denku wybitej strzałki czy coś innego mówiącego którą stroną ma być tłok.

Doradźcie coś proszę....

#45 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 19:57

Problem ze sprężarką w 3512 Tylko asz coś z tymi blaszkami. Jak tłok i pierścienie masz dobre to tylko coś nie tak z blaszkami. Dobrze wyczyść tą blachę i zobacz czy blaszki obie idealnie przylegają. To są zaworki i muszą być idealne żeby było dobrze.

#46 Share Michal3512

Michal3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 20:03

Problem ze sprężarką w 3512 Przylegać przylegają do tej głowicy i to idealnie bez żadnych szczelinek.
Nie wiem nie wiem zdaje sie taka prosta konstrukcja a tak skomplikowany problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 21:09

Problem ze sprężarką w 3512 Wywal głowiczkę i załóż nową, podkładanie podkładek niewiele daje. Możesz spróbować położyć głowiczkę na blacie, powyjmować zaworki, wyczyśćic wsio, wsadzić podkładki wsadzić zaworek, a następnie w niego lekko stuknąć aby dopasował się kształtem do podkładki, to bardzo ważne we wszystkich zaworkach pneumatycznych i hydraulicznych!!!
Nie poskutkuje, nasmaruj głowiczkę smalcem i rzuć za psem!
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#48 Share Michal3512

Michal3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 21:53

Wywal głowiczkę i załóż nową, podkładanie podkładek niewiele daje

O jakie podkładki chodzi ?

I o jaki zaworek chodzi ? Bo mówisz o głowiczce czyli chodzi o tą gruba blachę co siedzą na niej te dwie blaszki zaworowe.

Mógłbyś mi to jakoś jaśniej wytłumaczyć co mam zrobić ? :)

#49 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 22:02

Problem ze sprężarką w 3512 On chyba nie widział nigdy jak jest zrobiona sprężarka w MF.

#50 Share Michal3512

Michal3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 22:07

Problem ze sprężarką w 3512 Krótko mówiąc mam zdjąć głowiczkę, pozdejmować blaszki zaworowe, poczyścić to wszystko, założyć blaszki, puknąć w nię lekko, założyć głowiczkę i skręcić wszystko do kupy/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pablo90018

pablo90018

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 maj 2012 - 20:45

Problem ze sprężarką w 3512 Witam.
Tak się składa, że jakiś czak temu robiłem u siebie sprężarkę w mf 255 (z analizy wątku wnioskuję że jest taka sama). Tak jak kolega wcześniej napisał, najprawdopodobniej przyczyną może być zużyta głowiczka, to ten element przylegający bezpośrednio do obudowy sprężarki zamykający komorę sprężania. Zużywa się ona właśnie w miejscu przylegania tych małych blaszek które pod wpływem dynamicznych ruchów wycierają jej powierzchnię. Jeśli po wyczyszczeniu jej w miejscu przylegania blaszek stwierdzisz zagłębienie stosunkowo małe wtedy możesz wyrównać/zeszlifować tę powierzchnię bardzo drobnym papierem ściernym(mało profesjonalne, nie spowoduje 100% efektywności sprężarki). Jeśli zagłębienie jest znaczne konieczna jest wymiana głowiczki. :(
Profilaktycznie do nowej głowiczki lepiej jest użyć nowych blaszek.
Gdyby nie pomogło:
-lewe pierścienie raczej wątpliwe( ewentualnie zamontowanie, przerwy w pierścieniach nie mogą na siebie trafiać)
- tłoczek - zbyt duże luzy poprzeczne pierścieni
- odkształcenia/nierówności obudowy sprężarki, współpracującej z pierścieniami