Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze sprężarką w 3512

50 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 19:48

Problem ze sprężarką w 3512 Od jakiegoś czasu zauważyłem że jak nacisnę ten zaworek co jest na butli z powietrzem to leci nim olej kiedyś tylko woda z powietrzem i mam pytanie czy miał ktoś podobny problem i jak można go szybko usunąć? odłączył bym wogule sprężarke ale słyszałem wypowiedzi że smrowania nie będzie w silniku i tak się boję dodam że mój ursus jest z 1994r

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze sprężarką w 3512 Dzisiaj, 15:04
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 20:10

Problem ze sprężarką w 3512 Ja mam odłączono sprężarkę od kilku lat i jest ok. kilka dni temu przy ugniataniu sianokiszonki urwał mi się zawór od powietrza...
a tak wogóle to chyba jest gdzieś temat o sprężarce w 3512 lub podobnym.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 21:38

Problem ze sprężarką w 3512 Kolego odłączyć to Ty sobie musisz świece żarową no albo jak Ci się chce teraz zciągać maskę to ją wymienić. Świeca żarowa nie trzyma i puszcza ON a sprężarka go zaciąga stąd paliwo z zbiorniku powietrza.

Jeśli masz jakąś końcówkę z przewodu od paliwa to możesz ja zaślepić i wkręcić w miejsce zasilania świecy żarowej a samą świecę wymienić jesienna porą. To jest najszybsze rozwiązanie tego problemu.

A co do Moderatora: Po co piszesz nie na temat?/ A wiesz mi wczoraj urwała sie zawleczka i co to kogo obchodzi
Za porządne tematy rozdajesz ostrzeżenia a sam piszesz głupoty nie na temat

#4 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 13:03

Problem ze sprężarką w 3512 Emteec ale u mnie w zbiorniku powietrza gromadzi się olej silnikowy a nie napędowy.

#5 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 12:34

Problem ze sprężarką w 3512 Prawdopodobnie masz wypracowane pierścienie w spreżarce które puszczają olej, też tak miałem w mf 255 po wymianie pierścieni problem zniknął.Pozdrawiam :D

#6 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 20:27

Problem ze sprężarką w 3512 to jeśli olej silnikowy to mały temoncik sprężarki tak jak pisał poprzednik:)

Ale ze świcą tez bywaja często problemy.

#7 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 20:31

Problem ze sprężarką w 3512 Dzięki za wszystkie odpowiedzi a mam pytanko do Emilchaja czy może pamiętasz przy ilu mth Ci się tak zrobiło chodzi mi orientacyjnie ile mth wytrzymują te pierścienie?

#8 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 12:29

Problem ze sprężarką w 3512 Witam, niestety nie pamietam,ale objawy były identyczne jak u Ciebie :D

#9 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 12:37

Problem ze sprężarką w 3512 miałem to samo w 3512 te pierścienie wytrzymały 3000mth.

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:56

Problem ze sprężarką w 3512 ja alternator założyłem z lewej strony pod pompą wtryskową kupiłem pompę wodną z tarpana a sprężarkę założyłem z 385 i se ją właczam a w tym roku doszłem do wniosku że jej nie potrzebuje i ją wurzuciłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 10 styczeń 2010 - 21:32

Problem ze sprężarką w 3512 Mam problem ze sprezarką - mianowicie wyzuca mi olej gdzies z pod koła pasowego i chlapie olejem na błotnik B) co to jest ? czy tam jest jakiss uszczelniacz czy cos ??? jak to naprawic ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#12 Share mariusz3512

mariusz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 22:44

Problem ze sprężarką w 3512 Tak jest tam uszczelniacz, wymienialem go z ojcem juz ze dwa razy. Nie ma z tym duzo roboty, wystarczy sciagnac to kolo i odkrecic cztery srubki i wymienic ten uszczelniacz B)

#13 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 11 styczeń 2010 - 00:55

Problem ze sprężarką w 3512 dzięki za odpowiedz B) nom to musze się za to wziąć , bo szkoda zeby tak brudziło ciągnik B)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#14 Share Pagani

Pagani

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 09:38

Problem ze sprężarką w 3512 Witam,
Mam 2 pytania odnośnie sprężarki montowanej w tym ciągniku.Po pierwsze gdzie są w niej zaworki które przepuszczają powietrze gdy sprężarka nabije odpowiednią ilość powietrza,czy może pompuje ona cały czas aż braknie jej sił?.Po drugie czy możliwe jest że wyrzuca olej silnikowy którym jest smarowana pod dużym obciążeniem?Przy dłuższej pracy na niej i w innych miejscach pojawił się olej(najwięcej jest na niej).Możliwe jest że jakieś uszczelnienie w niej się zużyło?Proszę o odpowiedź.

#15 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 11:33

Problem ze sprężarką w 3512 jak by spreżarka biła aż by jej sił zbrakło to byś na bombie jeździł kolego nie pamiętam dokładnie gdzie jest umieszczony ale chyba gdzieś pod podłogą jest zawór upustowy który utrzymuje ciśnienie robocze w starszych 5,5 w nowszych instalacjach 8 tu nie wiem ile jest a co do oleju to owszem sprężarka jest smarowana pod ciśnieniem olejem z silnika więc jak poszłu jaieś uszczelniacze bo nie wiem konkretnie o które miejsce ci chodzi to tak wycieki oleju silnikowego będą
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 11:36

Problem ze sprężarką w 3512 najczęściej uszkadza się rurka zasilająca olejem więc dobrze oblukaj bo często nadpęknąć może od drgań, 2ga sprawa te silniki po pewnych przebiegach leją się jak z kaczej d*py, a 3cia sprawa wywal te sprężarke lub odłącz, ja znalazłem krutszy pasek klinowy i idzie tylko na napinacz omija szajbkę sprężarki, i normalnie inny ciągnik zero drgań i jakby żwawszy, największy problem to to że te prężarki lubią się obrywać swojej już nie mam do czego przykręcić i czego pzregwintować ;[ , chyba swoje fergi już wykałatał he eh

#17 Share Pagani

Pagani

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 15:06

Problem ze sprężarką w 3512 mariusz(ZDUN) ze sprężarki powietrze idzie prosto do butli i z butli na inne zawory powietrzne,nie wiem czy trzeba w nich coś ustawiać czy może brakuje jakiegoś zaworu regulującego. Dodam jeszcze że w tej chwili sprężarka bije do 10 atm. .Ferdek07 o wyjęciu sprężarki to raczej nie ma co myśleć bo ona napędza alternator,jedyne co można to wymienić ją na tą ze sprzęgiełkiem.Też podejrzewałem ten wężyk co smaruje sprężarkę lecz jest on trochę osmarkany olejem który rozchodzi się po silniku ale jeszcze go dobrze przejrzę.Pewnie będę musiał ją wymontować i wymienić w niej wszystkie uszczelnienia i dla pewności ten wężyk co ją smaruje.Narazie dziękuję za wasze odpowiedzi jeszcze napisze czy coś pomogło.

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 17:41

Problem ze sprężarką w 3512 najpierw obczaj dlaczego sprężarka paskudzi olejem, ja miałem tak że ze sprężarki goniło że dolna szyba w kabinie była w oleju i lało się ze sprężarki więc wymieniłem simering i dalej to samo co się okazało pompa paliwowa przepuszczała paliwo do silnika a nadmiar oleju zmieszanego z ropą był wyganiany właśnie po simeringu ze sprężarki mój mf to już ważywo i zrobił grubo oj grubo ponad 10 tyś mtg a może i z 15 tyś ale ze sprężarki samej jako takiej nic nie cieknie ostatnio pękł ten wężyk to ścieżka oleju zostawała za traktorem ale sama sprężarka nic nie cieknie w przeciwieństwie do silnika

#19 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 06:17

Problem ze sprężarką w 3512 w nich jest to jakoś inaczej rozwiązane bo one mają zawory na pedałach ale zawór upustowy być musi nie ma takiej opckji żeby nie było jak isę nie mylę to on wygląda także jest nie za duży przelotowy coś jak trójnik i dolny otwór jest otwarty do atmoswery 10 to sporo ale być może tak jest zawór w nich ustawiony jak by spreżarka biła aż do granicy możliwości to albo by ją rozwaliło albo rozerwało butlę bąć jakiś przewód lub jak masz słabo pasek naciągnięty to po prostu zaczoł by się ślizgać a co za tym idzienie miał byś ładowania
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Pagani

Pagani

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 09:26

Problem ze sprężarką w 3512 No właśnie powinien być jakiś zawór upustowy ale jak się tam rozejrzałem to nic mi nie wygląda na to.Np. w C-330 jest taki zawór co pewien czas puszcza powietrze jak dobije do wymaganego ciśnienia a w 4514 nic z tych rzeczy.Chyba bez jakiegoś znachora się nie obędzie.Czemu Polacy taki badziew zamontowali ;[