Skocz do zawartości

Zdjęcie

szkodniki w kłosach

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 23 czerwiec 2009 - 16:40

szkodniki w kłosach Witam
Czy po przekwitnieniu pszenicy można jeszcze je zwalczać(chyba są to mszyce) jakie mogą byc ewentualne szkody jesli nie zastosuje oprysku, a jeśli już pryskać to czym najlepiej i czy mogę dodać coś jesccze na ochronę kłosa(chodzi mi oczywiście o fungicyd), bo po deszczach robi się nie ciekawie, a miało być tanio :D ? dzięki za odp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szkodniki w kłosach Dzisiaj, 20:19
  •  

#42 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 16:46

szkodniki w kłosach Mszyce mozna prysnac Bi lub podobnymi. Ja zastosowałem Rogor w dawce 0.5litra na ha i jest czysto.
Radze nie czekac tylko pryskac!

#43 Share duru90

duru90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 16:48

szkodniki w kłosach u nas tez sa mszyce na polach od zimowych po jare na wszyskim wczoraj i dzis pryskalem z ojcem zobaczymy co bedzie a dzieje sie do na duza skale bo w sklepie w 2 dni poszlo 100l bi 58 ;/ i musileimy wziasc inny ;/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 17:02

szkodniki w kłosach A ile tych mszyc jest średno na kłosie i na ilu procentach kłosów je znajdziemy ?? jakie jest stadium rozwoju kłosa ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#45 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 17:11

szkodniki w kłosach Już kilka dni jak pszenica przekwitła, na niektórych kłosach jest kilka osobników różnej wielkosci, nie na wszystkich wystepują ale jest tego sporo...

#46 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 17:13

szkodniki w kłosach W mojej pszenicy było tak; tam gdzie pryskałem na kłosa fungicydem i dolałem Dursbanu to było 3-5 sztuk na kłosie(zabieg wykonany 14dni temu) a na pszenicy gdzie nie poszedł dursban pełne kłosy mszycy!!! Oczywiscie opryskałem wszystko jeszcze raz i teraz jest czysciutko.

#47 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 17:27

szkodniki w kłosach @piotrek10 w tym stadium jeśli na kłosie nie ma średnio 5 mszyc (policzyć mszycę najlepiej z ok 100 kłosów losowo wybranych w różnych miejscach pola) i nie jest zasiedlonych 50% kłosów to niewarto pryskać.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#48 Share duru90

duru90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 17:55

szkodniki w kłosach umnie roznie z ta iloscia jest roznie po 10 a nieraz po1-2 a nieraz cale klosy na niektorych niema nic ,a duzo jest tez nizej na lisciach wiec trzeba patrzec na calosc nie tylko klos bo jk upal to sa na dole a jak chlodniej odrazu na klosa ida ;/

#49 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:44

szkodniki w kłosach A czy w tym stadium rozwoju można jeszcze pryskać pszenicę np. środkiem Bi, i tak jak pisałem wczesniej czy jest sens dodać do tego np. arteę?

#50 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 20:06

szkodniki w kłosach no zasadniczo to możesz prysknąc tym bi tylko pytanie jakie będzie jego działanie skoro prawie co dzień pada i jest zimno? :D a co do zastosowania artei to czy stosowałeś jakiś zabieg wcześniej czy chcesz zastosować dopiero pierwszy i jaki jest stopień porażenia pszenicy chorobami i jakimi?? bo zasadniczo wszystko mozna tylko czy to bedzie miało uzasadnienie ekonomiczne czyli przyniesie podwyższenie plonu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:37

szkodniki w kłosach wcześniej zastosowałem tilt plus , pszenica była zdrowa więc nie chciałem iść w koszta, ale przez tą porę deszczową kłos już atakuje septorioza . Pryskac jak przestanie padać? Bi+artea? A może czym innym?

#52 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 09:56

szkodniki w kłosach to wszystko zalezy jak ta pszenica wyglada,jesli jest jeszcze do tego maczniak no to juz po zamiatane mija sie to z celem.

#53 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 11:29

szkodniki w kłosach Mączniaka nie ma, a pryskanie na septoriozę w tej fazie coś da? I do tego jeszcze te mszyce. A może już to zostawić?

#54 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 20:54

szkodniki w kłosach Drodzy koledzy ile tej mszycy tak naprawdę jest na kłosach ? Po drugie po co zaraz Bi 58, przecież jest to preparat za mocny na mszycę nie wspomnę o możliwości zatrucia się (Bi jest bardzo toksyczny), to tak jaby strzelać do zająca z armaty, nie wystarczy Karate Zeon. Co do septoriozy można bu powiedziec w zdrowej pochwie liściowej zdrowy kłos, w tej chwili Artea w pszenicy to jak umarłemu kadzidło, darmny wydatek, już jest pozamiatane

#55 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 22:18

szkodniki w kłosach Jerzy na początku kłos był zdrowy ale te ciągłe opady zrobiły swoje; mszycy jest po kilka sztuk niemal w każdym kłosie, występują też większe zielone owady, czy to prawda,że one moą wysysać wodną postać ziaren?

#56 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 22:34

szkodniki w kłosach Zarówno larwy, jak i postacie dorosłe, uszkadzają rośliny przez wysysanie soków z liści, pochew liściowych, źdźbeł i kłosów, co prowadzi do więdnięcia i zasy­chania młodych roślin oraz do niewykłaszania się zbóż i bielenia kłosów u starszych roślin.Mszyce korzystają z roztworu azotu dostarczanego do kłosa i wysysają zawartość rozwijającego się ziarniaka w fazie dojrzałości mlecznej.Co do septorizy przed kłoszeniem napewno wystąpiły początki choroby, wtedy trzeba było dać Arteę.

#57 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 23:05

szkodniki w kłosach Rozumiem, czyli na mszyce trzeba pryskać(karate zeon wystarczy?) a jeśli chodzi o ochronę kłosa to jest sens dodac jakiś środek, żeby ewentualnie wyhamowac rozwój septoriozy, jesli tak to jaki?

#58 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 04:35

szkodniki w kłosach Karate Zeon w zupełności wystarczy , po co się truć Bi58, jeżeli chcesz zastosować coś co pomoże to jest Charizma lub Amistar ale obydwa są drogie (200 zł/ha) , ja jestem zwolennikim charizmy, miałem przypadek że kiedyś amistarem przyparzyłem pszenicę, na septoriozę napewno pomoże i wyhamuje fuzariozę oraz rdze. Powtarzam, że jest to drogi preparat działa, ja stosuję go w nasiennikach.

#59 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 09:39

szkodniki w kłosach ok; dzięki za dokładne informacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 27 czerwiec 2009 - 07:16

szkodniki w kłosach witam pierwszy raz mam zamiar pryskać bi58 i jest napisane że termin stosowania jest od kłoszenia do pełnej fazy mlecznej .
ale czy pryskanie na kwitnące kłosy nie zaburzy tego procesu ,bo praktycznie jak tylko kłos wychodzi to już od razu kwitnie pozdro
moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania