Skocz do zawartości

Zdjęcie

szkodniki w kłosach

74 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 08 maj 2009 - 21:49

szkodniki w kłosach Moim zdaniem trzeba czekac na larwy i wtedy pryskac. Albo dokładnie obserwowac, czy dorosłe osobniki już złożyły jaja, jeśli złożyły, to i tak będą larwy (jaja są składane na górnej stronie blaszki liściowej). Jeśliby nie złożyły, to oprysk w tej chwili też chyba nie byłby głupim pomysłem. Niech się jeszcze inni wypowiedzą.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szkodniki w kłosach Dzisiaj, 03:12
  •  

#22 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 09 maj 2009 - 06:08

szkodniki w kłosach Zwalcza się larwy skrzypionka, są bardzo wrażliwe na substancje aktywne z grupy pyretroidów ,próg szkodliwości to w zbożach ozimych 1-1,5 larwy na źdźble,a w jarych 0,5-1 larwy.

#23 Share wawer

wawer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 09 maj 2009 - 06:42

szkodniki w kłosach A jak długo działa ten oprysk bi 58 w zbożu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 09 maj 2009 - 06:47

szkodniki w kłosach W zeszlym roku, mszyce wyciągły mi cały jęczmień, kłosy byly, ale puste :P W tym roku musze być cholernie czujny, nigdy takiego czegoś nie mieliśmy :P

#25 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 26 maj 2009 - 23:11

szkodniki w kłosach ja do dzisiaj byłem pewny, że muszę się strzec grzyba, pszenica w tym roku naprawdę ładna. W piątek oglądałem jedno pole wzdłuż, było czyste. A dzisiaj jest tam czarno... od skrzypionki. Nawet do 3-4 sztuk na liściu flagowym, patrząc na zarażoną połowę pola (jakoś tak dziwnie) 80% liści flagowych z daleka jest praktycznie białych.
Radzę się strzec, w tamtym roku w ogóle tego nie było, a teraz nie wiadomo skąd.

#26 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 27 maj 2009 - 16:26

szkodniki w kłosach Zaczyna się już sezon na skrzypionki, u mnie ostatnio pojawiła się w pszenżycie, na razie próg szkodliwości jest nie przekroczony więc czekam. Ale coś mi się zdaje, że bez oprysku się nie obejdzie.
Czekam i obserwuje żeby trafic w moment najliczniejszego pojawienia się larw.

Natomiast jedno co zauważyłem to skrzypionki nie lubią mocno odżywionych azotem zbóż, widocznie azot im nie smakuje :P Natomiast mszyce wręcz przeciwnie, "lubią" takie rośliny. Obserwacja pochodzi z zeszłego sezonu, na jęczmienu silnie nawożonym było mało skrzypionki a dużo mszyc, na innym polu gdzie nawożenie było mniejsze bo i ziemia słabsza, było dużo skrzypionki a mało mszyc. To chyba nie jest zbieg okoliczności? W naturze nie ma takiego pojęcia przecież :)
@es8, jeżeli jest tak dużo larw to pryskaj szybko, bo z liści flagowych nic nie zostanie.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

#27 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 31 maj 2009 - 08:03

szkodniki w kłosach Popryskałem we wtorek już - Danadim 0,5l/ha, poszła mieszanka z siarczanem magnezu, Arteą i odżywką.

oprysk podziałał, ale część przeżyła, teraz mam w granicy progu szkodliwości. mam nadzieję, że jeszcze je zwalczy.
na innych polach mam tego mniej, też miałem pryskać w tygodniu, ale codziennie u nas pada.

#28 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 31 maj 2009 - 08:47

szkodniki w kłosach Jak pada dosyć rzęśiście, to oprysk jest zbędzny bo deszcz zmyje larwy.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#29 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 31 maj 2009 - 11:00

szkodniki w kłosach U mnie wczoraj tak zlalo ze masakra i mialem nadzieje ze zmylo ta skrzypionke, a tu ide na pole patrze a tam i tak siedzi i zeruje sobie dalej :P Ja i tak musze zastosowac oprysk bo mi zezre cale liscie flagowe jak tak dalej bedzie, a mszycy to jest tak samo jak tych skrzypionek a wiec bez oprysku sie nie obedzie... :P

#30 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 maj 2009 - 11:26

szkodniki w kłosach jaki jest koszt zwalczania skrzypionki i mszyc ? tak orientacyjnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 31 maj 2009 - 11:55

szkodniki w kłosach To zależy od tego co chcesz zastosowac. Ja za "Bi 58" płaciłem po 19,50 zł na hektar, cyperkill kosztuje u mnie 16 zł za 100 ml, ale trzeba dac chociaż ze 150 ml na hektar (więc wychodzi ~24 zł/ha).
Danadim miałem w tamtym roku - krótko mówiąc byłem średnio z efektów zadowolony, dwa lata temu pryskałem Cyperkillem - efekt dobry.
W tym roku zastosuję Bi 58 i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Z całą pewnością dużo zależy od tego czy uda się trafic w dore warunki (odpowiednie temperatrury!).

#32 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 31 maj 2009 - 12:37

szkodniki w kłosach Ja pryskałem actarą 25wgto środek na stonkę i owady ssące (jeden z tańszych) brało skrzypionke bardzo dobrze koszt też niewielki 

#33 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 31 maj 2009 - 22:07

szkodniki w kłosach u nas Danadim kosztował 16zł/ha,

deszcz jednak chyba zbyt delikatny, bo nadal siedzą. :P

#34 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 08:17

szkodniki w kłosach U mnie jest skrzypionka w jęczmieniu tak jedna dwie larwy nie raz wcale nie ma i nie wiem czy warto teraz pryskać czy jakoś do zniw przetrwa mój jęczmień

#35 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 13:47

szkodniki w kłosach Chciałbym się was zapytać jaki jest próg szkodliwości i jakie polecacie oryski?

#36 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 15:17

szkodniki w kłosach ja w zeszłym roku pryskałem mszyce danadinem. można też karate. ale podobno jak dobry deszcz spadnie to ją spłuka:)
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#37 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 12 czerwiec 2009 - 21:22

szkodniki w kłosach jedna kolonia na jednej roślinie,jak jest gorąco to polecam nowy Bi 58, a w chłodne dni wystarczy zwykły peretroid.

#38 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 12 czerwiec 2009 - 21:26

szkodniki w kłosach Ja pryskałem na skrzypionkę i na mszyce, ale tylko jare :P i jeszcze jakiś klej dodawałem :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#39 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 13 czerwiec 2009 - 11:24

szkodniki w kłosach Z tym deszczem, to się nie sprawdza, u nas było kilka mocnych deszczy, a mszyca dalej siedzi w kłosach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 13 czerwiec 2009 - 16:37

szkodniki w kłosach jasnee deszcz :P :)

jak w zeszłym roku ludziom pryskałem ziemniaki na zaraze i na stonke, to przyszła taka babcia, żebym jej opryskał samym na zarazę, i pytam się dlaczego nie chce na stonkę, bo na jej polu było aż pomarańczowo a ona na to:

" jak stonka oprysk poczuje to sama albo z pola ucieknie albo zdechnie" i zjadła babci ziemniaki stonka

tak , że ludzie różne poglądy mają, i nie wiem co by to musiałbyć za deszcz żeby mszycę zdziesiątkować