Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa Kabina Mtz

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukas111

lukas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 14:41

Nowa Kabina Mtz Mam do was Pytanie.Czy do straego mtz-a bedzie pasowac nowa kabina ?
http://allegro.pl/it...tz_belarus.html
Aha,i czy z tej uchylnej kabiny da sie zrobic,ze zamiast tego uchylenie bedzie szyberdach,a w miejscu uchylania zrobi sie miejsce na radio,wentylatory itp.?
Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa Kabina Mtz Dzisiaj, 11:52
  •  

#2 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:05

Nowa Kabina Mtz Trzeba by dokładnie wymierzyć tego MTZ'ta.Mi się wydaje,że powino wszystko pasowaść.Trzeba tylko trochę checi,czasu,pieniędzy i inwencj twórczej.Jeszcze załorzyć maskę od Pronara.Widziałem taką na ursusie 914 na allegro.Odmłodziło go o co najmniej 15 lat.
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#3 Share lukas111

lukas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 11:19

Nowa Kabina Mtz Hehe tez widziałem tego ursuska :) ale juz mi nie chodzi o nowa maskę tylko o nowa, wyciszona kabinę :D a taka maseczka to 500 zl kosztuje

Edytowany przez andrzej2110, 25 czerwiec 2009 - 19:39.
cytowanie posta wyżej

#4 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 25 czerwiec 2009 - 19:26

Nowa Kabina Mtz U mnie we wsi ma koles taka bude na belarusie. Jak dla mnie to wygląda FATALNIE! Wogole nie wyglada jak belarus. Wymienił ja tylko dlatego ze wykrzywił tylna rame a szyba oczywiscie strzaskana

#5 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 19:43

Nowa Kabina Mtz Ja tam widzę problem tylko w tym, czy tam jest dość miejsca aby zmieścić duże akumulatory.
Bo wiadomo jak większość MTZ-ów odpala na zimno...
good God damn and other such phrases...

#6 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 19:55

Nowa Kabina Mtz Ja mam taka kabine. MTZ jest z 87 roku i miał tą małą "sportową" kabine. Teraz niektórzy myslą że to ursus <hahaha>
Z montażem nie było większych problemów (chociaż wchodzi na ciasno).

Na akumulatory ma miejsce z tyłu pod tylną szybą (miesci sie 2 x 6V) ale ja mam 1 aku 12 V plus rozrusznik szybkoobrotowy i pali bez najmniejszego problemu.

Dodany obrazek Dodany obrazek
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#7 Share lukas111

lukas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 23:27

Nowa Kabina Mtz

Ja mam taka kabine. MTZ jest z 87 roku i miał tą małą "sportową" kabine. Teraz niektórzy myslą że to ursus <hahaha>
Z montażem nie było większych problemów (chociaż wchodzi na ciasno).

Na akumulatory ma miejsce z tyłu pod tylną szybą (miesci sie 2 x 6V) ale ja mam 1 aku 12 V plus rozrusznik szybkoobrotowy i pali bez najmniejszego problemu.

Dodany obrazek Dodany obrazek

No no fajnie on wyglada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 23:33

Nowa Kabina Mtz

Ja tam widzę problem tylko w tym, czy tam jest dość miejsca aby zmieścić duże akumulatory.
Bo wiadomo jak większość MTZ-ów odpala na zimno...

#9 Share igor

igor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 21:16

Nowa Kabina Mtz no to musisz kombinować zeby wsadzić polską kabine ale jak tu koledzy mowią jak masz czas i cierpliwość to sie da zrobić ale to trzeba kąbinować. zawsze taniej niż kupić orginał. Ale dadio i inne gadzety odpadają za głośno bedzie i radia nie usłyszysz

#10 Share lukas111

lukas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 11:17

Nowa Kabina Mtz

no to musisz kombinować zeby wsadzić polską kabine ale jak tu koledzy mowią jak masz czas i cierpliwość to sie da zrobić ale to trzeba kąbinować. zawsze taniej niż kupić orginał. Ale dadio i inne gadzety odpadają za głośno bedzie i radia nie usłyszysz

ale ta kabina wyciszona bedzie
http://allegro.pl/it...e_promocja.html

#11 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 19:10

Nowa Kabina Mtz Zgadzam sięz Igorem. jest w niej głośno, chociaż ja wyciszyłem ją jeszcze bardziej, bo obkleiłem podłogę takimi natami wyciszającymi i pod kabiną wyłożyłem piankę o gr. ok 2,5 cm. Niewiele to daje i np jak jade w 2 osoby na pełnych obrotach to żeby sobie pogadać to trzeba dość głośno mówić.
Radio oczywiście będzie słychać bo możesz go podkręcić i dać mocne głośniki, lecz nie bedziesz słyszał już nic poza tym, nawet karetki jak bedzie przejeżdzała obok na sygnale.
A co do montażu to przeróbek nie ma w 3 zgrane i znające sie na mechanice osoby zamontujesz ją w ciągu 1 dnia.
Ze starej kabiny potrzebny ci bedzie pedał gazu bo w tej nie ma.
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#12 Share lukas111

lukas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 21:24

Nowa Kabina Mtz

Zgadzam sięz Igorem. jest w niej głośno, chociaż ja wyciszyłem ją jeszcze bardziej, bo obkleiłem podłogę takimi natami wyciszającymi i pod kabiną wyłożyłem piankę o gr. ok 2,5 cm. Niewiele to daje i np jak jade w 2 osoby na pełnych obrotach to żeby sobie pogadać to trzeba dość głośno mówić.
Radio oczywiście będzie słychać bo możesz go podkręcić i dać mocne głośniki, lecz nie bedziesz słyszał już nic poza tym, nawet karetki jak bedzie przejeżdzała obok na sygnale.
A co do montażu to przeróbek nie ma w 3 zgrane i znające sie na mechanice osoby zamontujesz ją w ciągu 1 dnia.
Ze starej kabiny potrzebny ci bedzie pedał gazu bo w tej nie ma.

no niewiem ;/ moj cioteczny brat ma belaruska z r 82 a wyglada min na 95r i w kabinie cichutko :D

#13 Share davidsonn

davidsonn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 luty 2012 - 14:18

Nowa Kabina Mtz Ja panowie chciałem zrobić swojego starego MTZ 82 na pronara a koszt był by taki. Dane z fabryki pronara
Witam.
Wycena części do Pronar 82 TSA:

OSŁONA GÓRNA 1.668 zł. brutto
OSŁONA LEWA 377 zł. brutto
OSŁONA PRAWA 377 zl. brutto
KABINA KPL 82TSA 20 000 zł. brutto
Te osłony boczne były montowane ale w nielicznych. Ale koszt kabiny zniewala. Nie wiem czy to by było z siedzeniem i deską i licznikiem czy nie, ale nawet jak by Z to tyle kasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share newholandtd95d

newholandtd95d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 20:59

Nowa Kabina Mtz a co do radia kup se lepiej dobre słuchawki np. z mp4 lub coś innego :rolleyes:

Dodaj odpowiedź