Skocz do zawartości

Zdjęcie

beczkowoz

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zamiar

zamiar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 20:05

beczkowoz chcial bym zrobic do zniw beczkowoz prostej konstrukcji cos takiego ze jak potrzeba cos wylac to kladziesz beczke na przyczepe w smigasz.... potrzebuje pomyslu z czego zrobic beczke, jak zrobic zawor zeby rozpryskiwal gnojowice i cos zeby przy otwarciu sie zabardzo nie oblac :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
beczkowoz Dzisiaj, 02:27
  •  

#2 Share Przemcioo

Przemcioo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 07:42

beczkowoz MOim zdaniem najszybciej i najprośćiej bedzie kupic jakąś stara beczke poj 4.000 l

#3 Share marcin320

marcin320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 09:57

beczkowoz albo kup coś takiego http://www.agrofoto....mage144462.html
................................................................................

#4 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 23 czerwiec 2009 - 10:02

beczkowoz U nas pracuje beczka 1000l plastikowa kladzie sie ja na przyczepke samorobke zapinasz lejesz i odjezdzasz :D na polu tylko sznurek od zaworu do kabiny i jazda rozlewa sie a zebys sie rozbryzgiwalo to daje sie za zawor taka gume prostokatna potem pusta tylko z buta zamknac i gotowe :) jazda po nastepna beczke, u nas ten "beczkowoz" jest tylko uzywany w sytuacjach awaryjnych np. awaria duzego beczkowozu :)

Pozdrawiam:Wacek21
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 10:36

beczkowoz Jak jeszcze nie miałem beczki to miałem taki patent, że jak woziłem gnój miałem zamontowaną beczkę 400 l zamiast przedniej burty w rozrzutniku, gdy nakłądałem gnuj wączałem pompkę do szamba która pompowała do beczki gnojówkę, wyjeżdzałem na pole miałem przygotowną linkę do odpinania i lała się ścieżka gnojówki podczas trzęsienia obornika, potem kolejne przejazdy to było tak ż emiędzy przejazdami się lało, ale żeby zrobić coś zeby szeroko się rozlewało to już będzie gożej, pojemnik to już sam musisz sobie wymyśleć, jeśli bedziesz nalewał zwykłą pompką do szamba wystarczy żeby był szczelny nie musi być jakiś super mocny, możesz rozejrzeć się po starych zlewaniach mleka dużo takich wyprzedawało za grosze aluminiowe skrzynie po 1,5-3 tyś l pojemności wystarczy dorobić pokrywę z blachy czy gumy i mamy beczkę, a rozlewanie to już większy problem, ja myślałem nad wyprofilowaniem z blachy jakiegoś leja, coś w formie płyty eternitowej, taką karbowaną blachę żeby po tych garbikach gnojówka się rozlewała samoczynnie porosto z zaworu :D

#6 Share zamiar

zamiar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 12:22

beczkowoz ja myslalem nad czyms wiekszym..... wlasnie 4000 - 5000 L albo dwie po 2000 L tylko zeby mi sie na przyczepe zmiescily

#7 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:12

beczkowoz beczka na plozach lub jakis duzy hydrofor ze zlomu,zawor od wody 4".wylewka z lopaty na zawiasach i linka.mozliwosci jest wiele zalezy co znajdziesz na zlomowisku lub w ogloszeniach.
takiej plastikowej beczki to nie kupuj ma maly otwor wylewowy-troche slomy , lisci i wtedy bedziesz mial prysznic jak bedziesz przepychal

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share marcin320

marcin320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:54

beczkowoz no bo do gnojowicy kupuje sie takie z większym otworem :D
................................................................................

#9 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 24 czerwiec 2009 - 19:08

beczkowoz http://www.allegro.p...owoz_3500l.html proste tanie niezawodne :D

#10 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 20:24

beczkowoz U nas też zastanawialiśmy sie nad zrobieniem beczkowozu i kupiliśmy już beczkę, założyć na jakieś koła, napełniana będzie pompą, a z wylewem to myśleliśmy, żeby rynne dać z tyłu okoł 4m szeroka i w niej powiercić dziury. Nie wiem czy to będzie dobre, ale sprawdzimy. Kupilibyśmy beczkowóz, ale za dużo inwestycji było w tym roku, a trzeba pieniądze zbierać na MGR.

#11 Share zamiar

zamiar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 23:16

beczkowoz juz zrobilem.... beczke 4000l (tzw. kufa) z wydluzonymi nuzkami tak aby byl spad polozylem na przyczepe, blach wygieta na ksztalt rynny jako mechanizm do rozpryskiwania... :D, kawalek sznurka w kabinie traktora jako mechanizm otwierania, powinna dzialac...... sprawdze po zniwach..... dzieki za pomoc

#12 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 06:30

beczkowoz A jak wielkie otwory w rynnie wierciłeś??? Jaka szerokość rynny???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share zamiar

zamiar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 12:37