Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone]

748 odpowiedzi na ten temat

#641 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 18:52

Może nakrętki mocujące całe koło się poluzowały... dziwnym trafem w 555DT również  w lewym kole śruby te często się odkręcają.

Edytowany przez stop, 16 grudzień 2015 - 18:56.

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] Dzisiaj, 13:41
  •  

#642 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 19:30

Te podskakiwanie to teraz się zaczeło a dawniej było dobrze ile masz mtg , u mnie od nowego coś tam podskakuje ale da się z tym jezdzić albo opona lekko jajowata albo zle ułożona w feldze mało widzi szosę to nic nie poprawiam

#643 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 19:34

Najpierw należy sprawdzić dokręcenie felgi do piasty i samej felgi. Potem powinno się sprawdzić sama felgę. Najlepiej unieść i obracając zobaczyć, czy nie ma bicia. Na koniec to samo zrobić z oponą, czyli sprawdzić jej bicie. Niewielkie bicie opony jest dopuszczalne. jeśli wyraźnych przyczyn się nie znajdzie, to polecam spuścić powietrze z koła do 100 kPa. Jeśli opona ma wadę w postaci zgrubienia ścianki, to przy niższym ciśnieniu będzie to bardziej zauważalne.

#644 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 19:39

Panowie, chyba łatwiej zmierzyć ciśnienie? Kiedy mój traktor bujało na szosie, to ono było winne. Po nieznacznym podniesieniu i wyrównaniu traktor zaczął sunąć gładko.

Edytowany przez a1fe26c2, 16 grudzień 2015 - 20:03.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#645 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 21:53

Panowie nie doszukujcie sie zadnych przyczynja tez to mam te opony zwykle po postoju przez jakis czas odksztalcaja sie idlatego tak buja ; no chyba ze macie radialki  wam buja to inna sprawa

#646 Share slawek90

slawek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 12:59

witam koło przestało się bujać  winna była opona ( odkształciła się), teraz mam następną awarie w obudowie pompy wody - tej do której przykręca się pompę wody ,pompę wtryskową  i cały rozrząd zrobił się otwór o średnicy około 6 milimetrów w  miejscu gdzie wychodzi króciec do nagrzewnicy czy ktoś miał podobną awarie ? serwis kazał wymienić obudowę  jakiś pomysł na naprawę ?

#647 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 17:52

Lepiej wkleić króciec na klej(dobry na temp na metal) niż wymieniać obudowę rozrządu,jak to się stało ze zrobiła się taka dziurka,przecież on jest wkręcany w środkową obudowę  i zabezp nakrętkom ?

#648 Share KarolGryczan

KarolGryczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 09:23

Witam, nie wiem czy za bardzo na temat ale czy ciągnik Farmtrac zapali bez rozrusznika , tzn na rozciąg? Bo wczoraj sąsiada rozciągałem ktory mial Farmtraca i nie chcial zapalic. Jak wiemy te troche nowsze ciągniki nie zapalimy na rozciąg dlatego chce sie upewnić

#649 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 09:40

Tak

#650 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 20:33

Nie ma to jak rzeczowa odpowiedź. Na zaciąg odpali, o ile paliwo dopływa do pompy. Jak w mróz paliwo przymarznie to wtedy nie odpali. Do tego trzeba pamiętać, że odpalanie na zaciąg musi się odbywać przy przekręconym kluczyku, bo pompa paliwowa jest elektryczna. Jak akumulator jest całkiem padnięty, to nie odpali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 20:50

czy ciągnik Farmtrac zapali bez rozrusznika , tzn na rozciąg?

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź - nad czym tu sie rozpisywać ? Wyraźnie zadał pytanie tak/nie

Z tym zmarzniętym paliwem pojechałeś po całości :lol:  każdy głupi wie, że jak paliwo zamarznięte to żadnym sposobem, bez wspomagaczy nie odpalisz...

Edytowany przez Ursusc385, 22 styczeń 2016 - 20:52.

#652 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 21:33

Gdyby każdy wiedział, to bym nie pisał. Na wsi i tak każdy rolnik musi być choć trochę mechanikiem, więc nie jest tak źle. Jednak zdarzają się tacy, co nie pomyślą, tylko od razu linka. Ktoś może ciągać ciągnik cały dzień, a nie sprawdzi nawet, czy paliwo dochodzi.

#653 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:26

Rozruch na zaciąg też nie może trwać wieki. Ciągnik mojego wujka był zapalany przez godzinę i w końcu udało się go uruchomić, ale do oleju silnikowego poleciało tyle oleju napędowego, że silnik po godzinie pracy uległ zatarciu. Ciągający nie dołożyli się do remontu...

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#654 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 16:52

Podłączę się do tematu. Poszukuję ciągnika w okolicach 60-80km jako pomocniczy. Jakoś do tej pory nie zwracałem uwagi na farmtrac-a, czytałem opinie że składaki, niedopracowane, często zdarzają się różne raczej drobniejsze usterki ale może są właściciele tych ciągników i napisaliby coś więcej o nich po jakimś czasie użytkowania. Interesuje mnie model DTN 675 lub DTN 675 King. Myślę też nad konkurencją czyli nowe C380, major 80 lub NH t4.75 ale o C380 ciężko znaleźć informacje bo na rynku jest dopiero od ponad roku a major - sam nie wiem z tym nowym silnikiem deutz-a, też mało opinii o tej nowej wersji a T4 jednak jest trochę droższy. Jak wyglądają ceny części, czy można liczyć że będą trochę tańsze niż np. w NH lub jakimś mniejszym deutzu ? Co możecie powiedzieć o farmtrac-u ? Warto się głębiej zastanowić ? Jeżeli polecacie to napiszcie w czym jest lepszy od konkurencji w podobnej kwocie ?

#655 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 21:21

Czysto technicznie najgorzej wypada Farmtrac 675 DTN. Ursus C-380 ma podobne podzespoły, ale kabinę ma znacznie wygodniejszą. Farmtrac 675 DTN king ma poprawioną kabinę i jest lepiej wyposażony od C-380, bo ma WOM włączany elektro-hydraulicznie, lampy LED i kamerkę. Oczywiście jest kilka tyś droższy od Ursusa. Major różni się od ww. modeli silnikiem. Reszta elementów nie wyróżnia go spośród innych ciągników. NH T4 to już wyższa półka i na pewno jest stanowczo droższy od reszty. Jeśli już, to modele TD5 są z tej samej półki, co C-380, Major, itp.

#656 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 04 luty 2016 - 20:37

orientuje się ktoś jaki byłby przewidywany koszt wymiany łożyska w skrzyni biegów w 675 ? cos sie posypało w skrzyni prawdopodobnie łożysko 

#657 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 04 luty 2016 - 20:39

Trzymałeś górny poziom oleju ?

Dzwoń tutaj http://agrotraktor.pl/kontakt  Doradzą i mają tańsze części niż w fabryce.

#658 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 04 luty 2016 - 21:28

własnie nie było górnego poziomu oleju niestety ale także nie było nie wiadomo jak mało na miarce tego oleju, lecz słyszałem ze jak z ładowaczem to nawet powinno być trochę ponad górną kreskę.  Wstępnie umówiłem sie z serwisantem, tylko do ceny naprawy usterki sie nie dogadałem, chciałem mniej więcej wiedzieć ile za takie coś liczą, serwisant mówił dzień rozbiórki dzień kompletowanie części i jeden dzień składania 

Edytowany przez wojciech675DT, 04 luty 2016 - 21:33.

#659 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 04 luty 2016 - 23:43

Dobrze wiedzieć... Ten ciągnik ma jeszcze jakieś słabości??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 05 luty 2016 - 09:01

Pisałem wielokrotnie o trzymaniu poziomu oleju, to większość olewała..

Nie słabość a raczej zaniedbanie. Punkty które trzeba szczególnie pilnować to :

-Jakość paliwa - polecam dolewać miksolu setkę na zbiornik. Mechanicy farmtraca zalecają dolewać co trzeci zbiornik, ja dolewam za każdym razem.

-Poziom oleju w skrzyni - górny stan szczególnie w 690

-Luz pedału sprzęgła

Czyli normalne rzeczy co w każdym innym sprzęcie