Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone]

748 odpowiedzi na ten temat

#541 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 22:35

Witam od wczoraj jestem posiadaczem farmtraca 675 mam na nim 4 mth ;P przy orce zauważyłem jak ma ciężko zaczyna coś dzwonić ..... po dłuższemu przysłuchiwaniu się zauważyłem że to od wałka dość uciązliwy hałas w kabinie (tak jakby śruba była odkręcona i zaczęła drżyć) ale nie jestem pewien spotkałem się juz ktoś z tym? z góry dzięki za pomoc i za każdą rade 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] Dzisiaj, 17:36
  •  

#542 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 00:29

4mtg i do pługa go podpinasz na zimową orkę mi było by szkoda. Może jeszcze nie dotarty, z napędem raczej głośniej chodzi, jeszcze może się nie ułożyło wszystko. Wyłącz przedni napęd i obserwuj czy wtedy też coś hałasuje.

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

#543 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 29 listopad 2014 - 15:10

Najpierw go dotrzyj dobrze i nie bierz do żadnej ciężkiej roboty b o szybko ciągnij zajeździsz... Od które go wałka dzwoni? Wom-u, przedniego napędu?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#544 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 16:30

Tylko co znaczy dobrze dotrzyj ile mtg ma docierać 20czy 50 może 100 ,co pamiętam nic o docieraniu typowym dla dawnych Ursusów nie piszą w instrukcji masz jechać w robotę i koniec jedynie nie obciążać maksymalnie ja też po kilku mtg w orkę tylko zamiast 1 szybkiej orałem 3 średnią

#545 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 17:56

kolego możesz zdradzić cenę tego 675 dt? jakie wyposarzenie? może być na priv

#546 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 18:14

pług mały 3 skibowy i  taką podorywkę robię i to na 100 % od przekaźnika jak chodzi to brzęczy jak posunę dzwignię na maxa stronę kierownicy to jest cicho ( wyłączony) ale jak włącze  zaczyna coś dygotać (jakby zębatki czy coś) druga sprawa jak przekroczycię 2,4k obrotów to też słyszycie świst? (chyba turbina) 

zalecali żeby nie zamulać go przy docieraniu... i nie zaduszać

Edytowany przez biznes12, 29 listopad 2014 - 18:20.

#547 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 18:23

Obrotów to narazie mu nie zapuszczaj maksymalnych, świst to turbo dobrze myślisz :) Jeśli to wom to nie pomogę można zgadywać co to.. łożysko... zaciągasz sprzęgło na czas włączania i wyłączania wom-u? U mnie w pierwszej orce 555 to tylny most robił się gorący, ale to normalka. Na jakich obrotach orałeś?

DODANE: Zdjąłeś plastykową osłonę / zaślepkę tam gdzie podpina się wałek tyłu?

Edytowany przez stop, 29 listopad 2014 - 18:36.

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

#548 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 18:30

trzymam go do 2k a czasem depne mu na chwilę 2,5. sprzęgło mu włączam tylko w intrukcji mam napisane pozycja 1 niezależny 2 neutralny 3 zalezny i w sumie nie mogę wyczuć tych 3 poziomów wydaje mi się jakby 2 były albo źle coś rozumuję ;P

początkowo tez myślałem że to ona tak drga ale zdjąłem i nadal tak drgało jak jest włączony wałek ale jak wyłączę to cicho nie wiem jak opisac ten dzwięki...coś jak odkręcona sruba i przy wibracjach daje właśnie taki dzwięk

Edytowany przez biznes12, 29 listopad 2014 - 18:41.

#549 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 18:39

Neutralny to może wom wyłączony.. no nie wiem tego modelu nie mam.. ale jak na dotarciu to go nie paluj na 2,5 tys. obr.  pozatym więcej paliwa ci spali.

#550 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 18:41

Jak piszesz że nie możesz wyczuć tych poziomów włączania albo luzu  to też tak miałem sugerowałem się tą naklejką z kreskami i też coś zgrzytało lekko a to tryby lekko chaczyły bo nie było luzu ani załączenia wałka ,doszłem sobie do tych pozycji krecac wałkiem z tyłu ręką kiedy luz kiedy załączony wałek a pozycję luzu przy dzwigni pomalowałem kreskę ,teraz już wyczułem luz po ciemku może to tobie chałasowało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 19:06

a wyczułeś juz 3 poziomy? tez tak spróbuję z tym kręceniem ;) i czym sie różni wałek zależny i niezależny?

#552 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 21:31

Zależny- WOM kręci się tylko wtedy (gdy jest włączony) oraz sprzęgło nożne jest w górze (nie wciśnięte). Wniosek: zależny wom włącza/wyłącza się przy wciśniętym pedale sprzęgła.

Niezależny- WOM kręci się zawsze (gdy jest włączony) nie zależnie od sprzęgła głównego. Niezależny bo nie wpływa na niego sprzęgło. Niezależny wom  można włączać/wyłączać nawet podczas jazdy, byle zaciągnąć dźwignie sprzęgła wom-u.

Mam nadzieje że chociaż w tej kwestii pomogłem bo wydaje mi się, że problem hałasu rozwikłał marian2011.

Edytowany przez stop, 29 listopad 2014 - 21:35.

#553 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 21:45

dzięki koledzy za pomoc i wyjaśnienia ;) jutro pokrecę tym wałkiem i sprawdze czy przyczyna tam lezy ;D

Edit: na niezaleznym i zaleznym mozna zmieniac na 1000 obr. czy tylko na niezaleznym to działa?

Edytowany przez biznes12, 29 listopad 2014 - 21:47.

#554 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 19:55

pytanie dla posiadaczy 675 dt z klimatyzacją, czy dużo mocy zabiera klima?

#555 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 19:37

a jak włączycie światła takie "białe" halogenowe to zagłusza wam radio?

i jeszcze jedno pytanko jak włącza się tam sprężarkę? pociągając taka dzwigienke na dół tylko jak chce ruszyć to lekko zgrzyta

Edytowany przez biznes12, 07 grudzień 2014 - 14:55.

#556 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:szybkie samochody i piękne dziewczyny może być też odwrotnie

Napisany 08 grudzień 2014 - 20:07

jaki olej hydrauliczno-przekładniowy polecacie do farmtraca, obecnie mam hipol 6 ale przy tych lekkich mrozach już słabo tur chodzi więc chyba trzeba wymienić

#557 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 23:35

słyszałem że niektóre osoby dolewają farmtakowi do paliwa miksol? jak nie doleję będzie się coś dziać? bo dealer nic mi o tym nie wspominał...

#558 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 18:07

A dla pewności lałbym 1 litr na beczkę koszt niewielki a może unikniesz awari sporo użytkowników tutaj pisało że zatarło głowiczke

#559 Share zbychu30

zbychu30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 16:25

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] A ja 9 rok jeżdże farmtrakiem 80 4wd i kolego napisze tak wymieniam oleje filtry linki gazu i sprzęgła i leje ropke do baku i awari to nie miałem jeśli o awaryjność chodzi to każdy jak dba tak ma. A perkins pali w turze lekko ponad trzy litry a w ciężkiej pracy do ośmiu nie powinien dojść ale to tylko takie moje skromne obserwacje po 9 latach użytkowania :-P
A farmtrac 675dt to następca mojego więc polecam i nie ganie zetora bo poprostu nie mam doświadczenia żadnego z nim :-) więc pisanie nie bierz farmtraca tylko zetora bo kolega ma to tak troche nie na miejscu ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share wiesiek1

wiesiek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 19:43

A ja mam 675 dt od 2007 roku i zrobiłem 3tys mtg Przez te lata wymieniłem tylko w tym roku pompe od wspomagania a tak wszystko jest ok