Bartek1994

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AgroTeam93    12

Witam mam jeszcze jedno pytanie: czy da radę założyć siłowniki wspomagające podnośnik ?, gdyż planuje kupić zestaw uprawowo-siewny 2,5-2,7m do farmtraca i nie wiem czy podoła temu zadaniu bez siłowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Witaj. Przy obecnym rozdzielaczu niema szans dołożenia dodatkowych siłowników. Można to zrobić, lecz trzeba zastosować rozdzielacz od modelu 685/690 DT a to podniesie koszty całej modernizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    76

Słyszałem, że można, ale trzeba kombinować.

Udźwig ma 2600kg więc jak przód dociąży to z zestawem 2,5m powinien sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

a to prawda że Farmtrack, 675 DT, Ursus c380 I zetror major, są na tych samych podzespołach? Ursus wychodzi taniej od farmtracka, ma klimatayzacje, chyba za 118 tys brutto ten ursus c 380, ale jak dla mnie to Farmtrack ma trochę lepszą kabinę, i nie raz się przydaje siedzisko dla pasażera, w ursusie tego nie ma, Ta wersja king jest całkiem z tym fotelem pneumatycznym, 

 

 

AgroTeam93

Co ty chcesz kombinować? kup agregat z wałem strunowym, + stary poznaniak, = z jakieś 1200 kg to dla farmtracka pryszcz, nawet jeśli byś lepszy wał dokupił, to spokojnie uniesie, 700 kg na przód i w pole ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Botannick    24

a to prawda że Farmtrack, 675 DT, Ursus c380 I zetror major, są na tych samych podzespołach? Ursus wychodzi taniej od farmtracka, ma klimatayzacje, chyba za 118 tys brutto ten ursus c 380, ale jak dla mnie to Farmtrack ma trochę lepszą kabinę, i nie raz się przydaje siedzisko dla pasażera, w ursusie tego nie ma, Ta wersja king jest całkiem z tym fotelem pneumatycznym, 

 

 

AgroTeam93

Co ty chcesz kombinować? kup agregat z wałem strunowym, + stary poznaniak, = z jakieś 1200 kg to dla farmtracka pryszcz, nawet jeśli byś lepszy wał dokupił, to spokojnie uniesie, 700 kg na przód i w pole ;) 

Tak to prawda. jedyna różnica to silniki i kabina ursus i farmtrac mają perkinsa tylko ze inne typy a zetor ma swój silnik i df .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RelMy    0

Brakuje w tym temacie wypowiedzi osób które taki ciągnik posiadają, Mam model z początku 2012 r. Nie jest to ciągnik idealny, ale jestem z niego bardzo zadowolony, Pracuje u mnie jako główny ciągnik i nie miałem z nim żadnych poważnych problemów. W kabinie wcale nie jest tak głośno, spokojnie można posłuchać radia, nawet przy otwartych drzwiach. Po całym dniu pracy wcale nie czuję się zmęczony, ani otumaniony, Parę rzeczy można by udoskonalić, np. dźwignie od podnośnika są trochę za krótkie, i dźwignia od hydrauliki za bardzo z tyłu i trzeba się wychylić, ale komfort pracy wydaje mi się, że jest na przyzwoitym poziomie, za taką cenę nie ma co oczekiwać cudów. U mnie na ziemiach III - IV klasa, pracuje przy pługu 4*40 Akpil MIX40, na naprawdę ciężkich kawałkach ziemi trochę go przydusza ale nie opłaca się zmieniać szerokości na mniejszą. Spalanie ciężko jest zmierzyć bo to zależy od wielu czynników i nigdy tego nie robiłem, wiem tyle, że na uprawę zużywam mniej niż wcześniej. Ciężko jest mi ten ciągnik komukolwiek polecić, bo to zależy kto co oczekuję od maszyny jaką kupuje. Ja na pewno nie żałuję, że go kupiłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jak sobie radzi ciągnik 75 KM z agregatem uprawowo siewnym 3m?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmtrac675   
Gość farmtrac675

Witam.Gdzie mogę taniej kupić chłodnicę cieczy do tego modelu.Dzwonołem do Mrągowa to mi powiedział 1600 zł.Może da się dopasować jakiś zamiennik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Cena i tak jest zbyt wysoka jak na trochę rurek i blaszek...

Instrukcja tego ciągnika mówi coś o chłodzeniu turbiny przed wyłączeniem silnika?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmtrac675   
Gość farmtrac675

Ja mam bez turbiny 2006 r.Niewiem,czy nie dałoby się dopasować od ursusa c-360.Mocowania bym przerobił oraz tunel.Tylko niewiem czy nie będzie za mała.Jak uważacie?Zawsze dużo taniej by wyszło.A może od innego typu ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmtrac675   
Gość farmtrac675

Sączy się w miejscu styku żeberek.Ta chłodnica to jakieś cieniostwo,słyszałem,że turecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ile masz lat ten ciągnik ile mtg ,niestety dzisiejsze ciągniki takie delikatne , ja też mam Farmtraka ogólnie zadowolony, u sąsiadów  są wszelkie marki europejskie ,usterki wyskakują im tak samo jak mojemu FT .Mieliśmy niby ten zabytek Ursusa C-360 jednak pierwsze usterki wystąp-iły po 4000 mtg ale to inne czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmtrac675   
Gość farmtrac675

3100 mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dallas89    0

hej ;) koledzy co moze oznaczac wyciek paliwa z jednej z tych dziurek z boku bloku silnika? czym to jest spowodowane i co z tym zrobic.... posiadam wlasnie farmtraca 675 dt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Jak generalnie radzi sobie 675DT z pługiem zagonowym 4x40 ? Nie będzie to za duża szerokość jak na 75 KM ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Na glebach ciężkich będzie trzeba zwalniać. Na glebach średnich i lekkich nie powinno być problemu. Mowa oczywiście o orce przedzimowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Wiem, że takie pytania już były na forum, ale ostatecznie nie rozwiałem moich wątpliwości. Jak zmierzyć czy pług jest np. 4x35 czy 4x40 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

W piachu to żadne męczenie. Jak gliny nie ma dużo, to można taki pług ciągać. Jeśli glina przeważa, to oczywiście lepiej będzie jeździć z węższym pługiem i dla dalszego zmniejszenia oporów orki zamontować odkładnice ażurowe.

 

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Do tej pory z Farmtrackiem pracował pług 3 skibowy U-023/1. Powiem szczerze, że nie wiem jak tam jest szerokość skiby, ale ciągnik dawał sobie z nim lekk radę. Jedyny problem był taki, że słabo zasypywał bruzdę z poprzedniego przejazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Z takim pługiem radzi sobie C360. Bruzda, a zapewne ślad po kole niezasypany, bo źle jest ustawiona szerokość pierwszej skiby, a to pewnie z powodu zbyt szerokich opon.

Ten pług ma 105 cm szerokości.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj